xVybraná videa
text k videu
Film začíná tím, že se Vám představí Joe Cross. Je to sympaťák z Austrálie, kde tvrdě pracoval, aby se stal úspěšným podnikatelem. Joe však, jako mnozí z nás, strávil většinu života prací. Nestaral se o své zdraví a proto je notně obézní. Má chronickou kopřivku a cítí se, že už by tady nemusel být moc dlouho.
Rozhodne se tedy pro ráznou akci a koupí si odšťavňovač. Společně s tím se rozhodne následujícíh 60 dní zůstat pouze na zeleninových a ovocných šťávách.

Začne cestovat po USA a ve svém autě odšťavňuje. Po své cestě potkává spoustu lidí, kteří jsou více či méně obézní a trpí různými nemocemi. Mluví s nimi o svém rozhodnutí a úspěšném hubnutí. Po pár týdnech se i začíná celkově uzdravovat.
Po návratu do Austrálie však dostává Joe telefonát od řidiče tiráku Phila, kterého potkal na své cestě po USA. Phil je na tom už zdravotně dost špatně a je extrémně obézní. Doktorka mu sdělila, že už se jednoho dne nemusí probudit. Jeho celkový pohyb se skládá z výstupu z kabiny k fastfoodovému okénku a zpět. I tento malý pohyb mu však již dělá problémy.
Joe, tak nabídne Philovi podporu a pobízí jej ať zkusí být alespoň 10 dní na zeleninovo-ovocných šťávách. Pro Phila je to velmi obtížné, ale po deseti dnech, když cítí a vidí výsledky, je odhodlaný pokračovat...
Joe a Phil si na své cestě nezachrání jen svůj vlastní život, ale inspirují i okolí a pomůžou ostatním k pochopení, že nemusí umírat v polovině svého života.

Plodiny, čerstvé ovoce a zelenina. Chtěl bych koupit nějaký celer. Máte rajčata? Ano, mám. Kolik chcete? Jsou dvě za dolar. Dobře, dvě za dolar, vezmu si čtyři rajčata. Zkusím i jednu cibuli. Jedna cibule, za dolar dostanete dvě. V pořádku, vezmu si dvě. Kolik je to dohromady? - Čtyři dolary. Čtyři dolary? To není velmi drahé, že? - To tedy ne. To je v pořádku. - Díky. V pořádku chlapci, velmi pěkně děkuji! Přijďte zas! Přijdu, šťastné Díkůvzdání! OK, mějte se!

Napadlo mě, že by bylo hezké najít si místo mimo dálnice, v přírodě, našel jsem jedno krásné tady v Arkansasu a vypiju si svůj sváteční oběd, který mimochodem neobsahuje žádného krocana. Zvláštním způsobem jsem vděčný, že jsem onemocněl. Kdyby ne ... Moje tělo mi nějak naznačovalo, že bych měl zpomalit a uzdravit se. Kdo ví, kdybych neonemocněl, možná bych nezpomalil, dostal infarkt a zemřel ... To nikdo neví .. Ale jsem vděčný. O 6 týdnů dříve. Tlustý Nemocný "Australané stejně tlustí jako Američané" "Obezita vás může zabít!" SKORO MRTVÝ "Nouzový východ"

Tlustí, Nemocní a SKORO MRTVÍ
Zdravím, jmenuji se Joe Cross a jsem Australan, pokud byste to náhodou nepoznali podle mého přízvuku. Právě jsem dorazil do Spojených států, nebudu tu však jíst jejich jídlo. Přišel jsem se sem postit během 60 dnů. Vše co budu dělat je pít šťávy, zelené šťávy, 60 dní a 60 nocí. Proč to dělám? Ukážu vám to. Pořádně se podívejte na moje břicho. Kolik pizz, hamburgerů, hranolek a coly bylo potřebných k vytvoření tohoto veledíla ... Jistě nejsem příkladem zdraví. Vypadám, jako bych spolkl ovci. Nejenže jsem obézní, jsem i nemocný.

Posledních devět let jsem bral tabletky, den a noc, jen abych přežil. Ale dnes říkám - dost! Vím, co si myslíte - nemůžeš prostě jíst ovoce a zeleninu? Proč šťávy? No, podívejme se na to, kolik zeleniny je třeba na výrobu jedné šťávy. I kdybych měl hlad jako vlk, nemyslím si, že bych mohl sníst toto čtyřikrát denně. Takže odšťavňováním znásobuji svůj příjem živin. Je toho hodně, že? Už jsem to v minulosti zkoušel, ale nikdy ne tak dlouho. Předtím jsem se vždy vrátil ke svým starým manýrám.

Teď jsem rozhodnut přijmout po půstu zdravý životní styl. Ale nejprve se musím dostat přes následujících šedesát dní. Mám plán. Prvních třicet dní se budu pohybovat po New Yorku a pak se vydám na cestu napříč zemí. Víte, točím dokument o zdraví. O čem? - O zdraví. Zdraví? - Víte, o tom co jíme. Vlastně cestuji po Americe, jsem na cestě po Státech. Mám nemoc zvanou chronická kopřivka, což je něco jako chronická vyrážka. Máte co? - Je to nemoc. Dostal jsem se do toho stavu požíváním nezdravých potravin, samých hloupostí, nejedl jsem zeleninu, nejedl jsem ovoce.

Ale věřím, že co si dáme do těla má velký dopad na to, jaký budeme zdraví. Držím půst na šťávách. Už jste někdy slyšeli o půstu? Nevím. Voda a zeleninové šťávy. 60 dní šťáv a asi šest až osm měsíců jezení jen zeleniny, ovoce, ořechů a luštěnin. To je šílené. Nemyslím si, že to je život. - To by ses divil. To je neuvěřitelné. - To mi povídej. Chcete vědět co je ještě neuvěřitelné? Kolik doktorů jsem navštívil, když jsem poprvé onemocněl. Popravdě, šel jsem k šesti.

Měl jsem kožní biopsie a testy, zda reaguji na určité věci. Bral jsem hromadu různých tabletek a dokonce jsem strávil 14 dní v nemocnici. Když nic z toho nefungovalo, začal jsem zkoumat alternativní způsoby. Masáže, akupunktura, čínské bylinky, bahenní koupele, analýzy vlasů a dokonce i šamana. Seznam byl nekonečný. A pak mě napadlo: Počkat! Když jsem si jako dítě poranil koleno, nemusel jsem nic dělat. Pokud jsem tomu nechal volný průběh, prostě se to zlepšilo.

Pokud se tělo může samo vyléčit zvenku, proč to nedokáže i zevnitř? Co jsem dělal špatně? Vezměme si to všechno po pořádku. Moje priority byly úplně zpřeházené. Zaměřil jsem se na své bohatství místo svého zdraví. A podívejte se, kam mě to dostalo. A to je jen začátek. Nyní je mým úkolem vyléčit se. To znamená - už žádné pilulky. Je ráno prvního dne. Čas navštívit dr. Joela Fuhrmana, předního odborníka na výživu. Váš stav není běžný, ale souvisí s vaším imunitním systémem.

Viděl jsem pacienty s touto chorobou, kterým se vedlo dobře a dokonce se jí zbavili. Joe, pojď sem a postav se na váhu. Čas pravdy. Podívejme se na to. Dr. Fuhrman souhlasil, že bude dohlížet na můj půst, pokud každých 10 dní podstoupím krevní test. Trvalé výsledky se dostaví jedině s trvalými změnami životního stylu a stravování. Nebudete zdraví, pokud radikálně nezměníte své životní návyky. Podívejme se na váš pas. - Je páska dostatečně dlouhá? (137 cm) Dobu půstu můžete využít i na přetrénování vašich chuťových buněk.

Takže pokud je něco, co vás dokáže motivovat, abyste setrvali při zdravém jídle, tak to splní svůj účel. Prosím? - Ahoj, mami. Ahoj Joe. - Je ráno, druhý den. Ach ano. Už druhý den. Bojím se o tebe, když to děláš. Jakože na to nemám vliv, když v tom někdo pokračuje 60 dní. Prvních pár dní je nejtěžších. Nejíst. Je to jako kdybyste se oddělili od společnosti. Když nejíte žádné jídlo. Jednoduše se to nezdá být normální. Nemohl jsem ani dívat na televizi kvůli těm častým reklamám.

Jednoduše nechcete být mezi lidmi, a nechcete být blízko jídla. Nejlépe jsem se cítil v posteli. Ani jsem nechtěl vstát. Chtěl jsem pouze ležet a litovat se. Dnes byl třetí den. Minulou noc jsem se cítil dost špatně. Ale cítil jsem se být taky velmi smířený. Myslím tím, ... jako když máte před sebou obrovský úkol. A bez jídla to začíná bolet a vy to cítíte. Jako kdybyste chtěli spát a strašný hluk vám to nedovolí. Jak se říká, co jsi zkazil, to si naprav. A bez pochyb ... já jsem to zpackal.

Skutečně jsem nebyl moc šetrný ke svému tělu. Emocionální návaznost na jídlo je velmi silná. Zatraceně silná. Toto jsou tabletky, které musím brát. Toto je 5 mg tableta Prednisolonu. Zde je 15 mg. Než jsem začal tento půst, tolik jsem je bral každý den. Není to pěkný pohled na tyto lahvičky, viďte. Pokud jste aktivní, mladou, zdravou osobou, neměli byste cestovat s léky na předpis a to ještě s takovým množstvím. Nikdy jsem si nemyslel, že to nakonec budu takto dělat i já.

Že to budu muset brát. V roce 1999 jsem byl v Kalifornii a hrál jsem tam golf. Tehdy jsem si myslel, že jsem se dotkl jedovatého břečťanu. A tak tu noc jsem šel spát a když jsem se ráno probudil, tak jsem měl na rukou a na nohou vyrážky a hrozně to svrbělo. Je to jako úl. Chronický úl. A rozšířilo se to po celém mém těle, na hrudníku. Byl jsem červený jako vánoční stromeček. Takže takto pracuje moje autoimunitní choroba. Když vás bodne komár, receptory pod vaší kůží vyšlou signál do vašeho mozku.

Hej Centrálo, máme tu vetřelce v Sektoru 3. Vypustit histamin. Rozumím, vypouštíme histamin. Histamin způsobí nabobtnání krevních cév kolem bodu kousnutí. Čím se tělo snaží zabránit rozšíření slin od komára do celého těla. Vedlejším účinkem je nabobtnání, zarudnutí a svědění. Jenže při mé nemoci vysílají receptory špatnou zprávu. Podání ruky je pro mě jako útok tisícovky komárů. Mayday, stav nouze. Vypuklo zde peklo. Všechen histamin připravit na útok. A to se mi může přihodit kdykoliv a kterékoli části mého těla.

Den 14 Váha: -12 kg Už jen ta vůně. Už jen ta vůně je úžasná. Normálně bych snědl dvě. Ne dva kousky, dvě celé pizzy. Musím odtud vypadnout. Do USA jezdím průběžně již 35 let. Dokonce jsem tu jako dítě i žil. Tato země je pro mě jako druhý domov. Američané jsou velmi přátelští. Možná se mi to jen zdá, protože nepocházím odtud. Také miluju americké jídlo. A pokud mám skutečně změnit svůj životní styl, musím se postavit svým démonům přímo. A tak jsem si řekl, že USA je nejlepší místo, kde bych měl přežít bez jídla.

Domovinou hamburgerů. Slyšeli jste někdy o půstu? - Ano. I jste se někdy postili? - Kámo, jen když nemám peníze na jídlo. Jedině tehdy se postím. Slyšel jsem o dietě jak shodit 5 kilo za 4 dny. Každý den musíte sníst 9 kousků. Můžete pít všechny tekutiny, dietní colu. Ale musíte sníst 9 hot-dogů. To je první den. Nikdy bych nebyla schopna to zvládnout. - Já bych se nikdy nepostila. Proč ne? - Nemám dostatek sebeovládání. A ty? - Jednoduše se mi nelíbí nejíst.

Nezdá se mi to být zdravé. Na druhý den máte ovoce. Jablko, hrušku. Ale musíte mít 9 jablek. Jednou jsem vydržel 4 roky jíst jen v pondělí, středu a pátek. Třetí den máte vejce. Vařená vejce. Ale musí jich být 9. Já se nepostím. Jím rychle, ale nepostím se. Jíš rychle .. Na čtvrtý den máte mix těchto druhů jídla. A shodil jste nějaké kila? Noo, shodil jsem tehdy asi 5 kilo. Nemám zájem. Vždy když slyším, že to někdo dělá, tak jsou nemocní, podráždění, nesnášejí své děti, nesnášejí svého manžela.

Víte, no, jako kdyby byli naštvaní. A pak dosáhnou nějakého vrcholu, shodí 4 kila a za tři týdny je mají zpět. Vy jste z Austrálie? - Ano, jsem z Austrálie. Byl jste tam někdy? - Máte takový akcent. Cože mám? Takový přízvuk? - Přesně. To nejsem dobrý herec. - Fandím vám. Hned od začátku miloval své jídlo. Když měl láhev, velmi rychle ji vypil. A pak ji hodil na druhou stranu pokoje a žádal si druhou. Byl známý jako člověk, který miluje Coca-Colu. Virginia a Merv Cross - Joeovi rodiče - Tak jako Austrálii. Miloval ji.

Když jsem skončil střední školu, byl jsem v dobré formě. Nešel jsem na univerzitu, ale rovnou do práce. Dostal jsem práci v brokerské firmě. A objevil jsem se na obchodní burze Sydney Futures Exchange. Po pěti letech jsem se osamostatnil. Ve 23 letech jsem vydělával spoustu peněz obchodováním s akciemi a termínovanými vklady. Hodně peněz znamenalo rychlá auta, velké lodě, úžasné večírky ... ... a v mém případě jídlo, hodně jídla. Neměl jsem žádné hranice.

Co ho znám, tak se jeho váha výrazně měnila. A to velmi! Kolísala nahoru, dolů. Nachlazení, deprese, bolest hlavy, kocovina, křečové žíly, menstruace, stress ... Udělejte mi prosím váš nejoblíbenější džus. Můj oblíbený džus? - Ano. Pročišťující koktejl. - Pročišťující koktejl. To zní dobře. Mrkev, jablko, řepa a zázvor. - To zní dobře. Postupte si tady a on vám to připraví. - Super. Děkuji. Žádný problém. Půst na šťávách. To ještě stále něco jíte. Pijete živiny.

Především hodně mikroživin, které pocházejí z ovoce a zeleniny. A protože to je tekutina, vstřebává se rychleji. Takže je to rychlý a jednoduchý způsob, jak poskytnout svému tělu velmi účinný zdroj zdravých živin. Nyní se podívejme na to, co se v naší zemi normálně považuje za džus. V láhvi, v supermarketu. Ať už byl přidán cukr nebo ne, byl tak zpracovaný, že už to není ta šťáva, kterou si vyrobíte doma v odšťavňovači. Dal bych si malou jablečnou šťávu. Děkuji. Podívejte se. Nezní to velmi logicky, nejíst jídlo. Odkud je zvyk jíst tři jídla denně. Kdo vlastně přišel na to, že budeme jíst tři jídla denně. Proč ne šest nebo sedm. Nebo dvě. Nerozumím tomu.

Den 19 Tržnice Špenát a fazole. To bude součástí mé budoucnosti. Já vlastně miluju špenát. Když si zvyknete jíst třikrát denně a je vám 41, znamená to nějakých 41 000 jídel. Jezdíme na dovolené, v noci spíme, staráme se o své auto, ale svému tělu odpočinout nedáme.

Den 22 - Práce Součástí tohoto výletu je předsevzetí, že nebudu jíst. Když už s tím začnete, je překvapující, jak je to jednoduché. Není nic, co by mě zlomilo. Nedostanu panický záchvat a nepoběžím si koupit koblihu.

Den 25 Halloween Veškerá energie, kterou potřebuji k trávení, abych přežil den, je přesně tady. Zde leží. Vypadá to tak, že falafel, který jsem snědl před dvěma měsíci, je stále uložen zde. A musím si představovat, že ho jím právě teď. Myšlenka půstu není nová. Ve skutečnosti je půst součástí naší podstaty jako lidské bytosti. Miliony let jsme žili filozofií lovců-sběračů. Abychom přežili v časech, kdy nebylo co lovit či sbírat, stali jsme se lidskými chladničkami, schopni ukládat jídlo a vláčet ho s sebou na hubenější časy.

Dřívější lidé provozovali velké množství aktivit, jen aby přežili. V dnešní době nemusíme nutně spotřebovat spoustu energie. A ve skutečnosti to mnoho lidí ani nedělá. Máme sedavá zaměstnání, nepronásledujeme zvířata, ani před nimi neutíkáme. Do práce jezdíme autem, sedíme za pracovním stolem a doma před televizí. Avšak konzumujeme mnohem více kalorií, především ze zpracovaných, rafinovaných jídel. Pohodlných jídel. 61% amerických jídel je zpracovaných. Řeč je hlavně o olejích, cukru a mouce. A zpracování, které obvykle zahrnuje vaření, to jídlo znehodnocuje dál. Zpracovaná jídla nemají ani jednu desetinu živin, které se nacházely v jídle v jeho originálním, nezpracovaném stavu.

Den 31 Váha: -21 kg Dnes je den 31. Polovina je za mnou. Je čas změnit scenérii. Ono to není špatné. Viďte to není špatné? - Ne, ne. Tak co na to řeknete? Dám si jeden s vámi. Je to OK. - Co vy na to? Nechutná vám? - Chutná to jako tráva. Chutná to jako tráva? Skutečně? Když to chutná jako "tráva", tak to vypije mnoho lidí. Ne, ne, ne, tak to nemyslím. Co vy na to? - Vůbec to není špatné. Co kdybych vám řekl, že odšťavňuju ... ... jinými slovy, piju tohle už 39 dní. Co byste na to řekli? Řekla bych, že jste blázen.

A chtěli byste říci mladým lidem, jaké je tajemství dlouhého a šťastného života? Ano .. buďte milí a dobří ke každému. To je ta odpověď? A co se týče jídla správného jídla? To s tím určitě velmi souvisí. Pokud nechcete mít zácpu, je třeba jíst správné jídlo. Tak to je pravda. Čím je jídlo blíže svému přirozenému stavu, tím je zdravější. Takže proč mi ovoce a zelenina tak svědčí? Mikroživiny jsou vlastně vaše vitamíny a minerály. Odkud seženeme tyto mikroživiny? Vyskytují se převážně v rostlinné stravě.

Veškerá rostlinná strava je prospěšná a důležitá pro zdraví člověka. Vše od tvorby svalů k posílení imunity. Víte co, prevence nachlazení, jak zůstat zdraví. Zjistil jsem, že jídlo může být rozděleno na dva tábory. Mikro-živiny a makro-živiny. Mikroživiny jsou zelenina, ovoce, ořechy, semínka a luštěniny. Makro-nutriční jídlo je všechno ostatní. Takže jaké druhy jídla jíte? Já jím skoro všecko. Kuřata, pečené brambory. Na jednom rohu máme KFC. Hledáte tu stánek s hot-dogy?

A na této straně ulice je Burger King. Máš ráda Burger King? - Velmi. Je 10 minut po jedenácté. Proč teď hledáte ten stánek? Má to být snídaně nebo jen nějaká svačinka? - Je to sváča mezi snídaní a obědem. Já mám rád maso a brambory. Přílohu nejím. Zeleninu a ovoce si dám jen velmi zřídka. Já nejím žádné ovoce, ani zeleninu. Co tam bylo? - Pepsi. Co jiného jíš? - Mexické. Mexické jídlo a Pepsi, nic jiného? - Piju Colu. Jíš hodně ovoce a zeleniny? - Ne.

Kdybych ti řekl, že jezením ovoce a zeleniny budeš velmi zdravá, změnila bys na ně názor? Pravděpodobně ne. A to proč? Protože je mi 16. Jaká je vaše dieta? Já toho jím hodně. - Co jíte? Koláče, dorty, hamburgery. Kolik teď vážíte? - 170 kg. To je celkem dost. - Já vím. Neříká vám lékař, že si máte dávat pozor na své stravování? A to vám nevadí? Přesto sníte všechno. Nemám žádnou vůli. Jsem slabý. Co si myslíte, čí je to vina, že máte nadváhu? Moje. Pouze moje. Nekontroluji to, co jím.

Nikdo mi neříká, co mám jíst. Je to moje vina. Je to závislost, jíst takové jídlo. Co se týče špatné stravy, čí to je vina? Moje, moje. Je to moje vina. Ale podívej se. Já jsem na tom závislý. Když jednou začneš jíst ve fast foodech, začne se ti to líbit. Jsem jen upřímný. Měl bys to rád. Je snadné koupit si to. Jíte většinou zeleninu a ovoce, nebo i fast food? KFC, McDonalds, Wendy 's. - Chucky Cheese. Řekněte mi, jaké je vaše zdraví. Cítíte se zdravě? Ne.

Cítím se tak, že bych měla zhubnout nějaký to kilo. Kolik byste asi měla zhubnout? Alespoň 20 kilo. - Jak jste přišla k těm kilům? Vysedáváním a jídlem. I mně se to líbí. Díváte se na telku při jídle? - Ano. Když se koukáte na telku, tak se vám chce jíst? Jen byste chtěl sníst to, co se navaří. Chcete jíst a jíst. Většina Američanů chce více kalorií, než spotřebuje a tak přibírají. Ale jsou nuceni se přejídat. A tak se stávají závislými na jídle. A necítí, kolik je dost.

Když naplníte svůj žaludek nezpracovanou rostlinnou stravou, zabere to velký prostor a zasytí vás. Je to plné živin a už se vám nechce přijímat další kalorie. Moderní svět sní příliš mnoho zpracovaných potravin a příliš mnoho živočišných potravin. Trpíme kvůli tomu, že nejíme dostatek přirozené zeleniny. Typický americký talíř je z poloviny maso, čtvrtina převařené zeleniny nebo brambor, a další čtvrtina je nějaký bílý rafinovaný uhlohydrát.

Ránko. Cow Boy Cafe. Co si dáváte? Mám smažený kuřecí steak, brambory, kukuřici a texaský toast. Co to jíte? Játra a cibuli. Vidím, že vy máte kuřecí salát? - Ano. To vypadá docela dobře. - Není to špatné. Jíte saláty často? - Celkem často. A jak se cítíte obecně se svým zdravím? Cítím se dobře. Ale nedávno jsem podstoupil operaci srdce. Změnilo to vaše stravovací návyky? - Ne. Vůbec. A to proč? - Vůbec to nezměnilo způsob, jakým se stravuji dnes. Skutečně?

- Ne. Já jsem tu na pár hezkých roků a budu jíst, co se mi zachce. A když zemřu v 55, super. Když budu žít do 65, super. Kdybyste jedli ovoce, zeleninu, ořechy, luštěniny a podobné věci. Kdybyste z toho udělali 90 procent své stravy. A dejme tomu 2 jídla za týden byste mohli mít cokoliv, maso, burger, pizzu. Jen 2 jídla. To byste mohli. To by výrazně prodloužilo váš život. Jestli bych to udělal? Asi ne. - To je dobře, jste upřímný, to si vážím.

Co si o tom myslíte vy? Trápí mě to, protože vím, že to má vliv na délku mého života. A na moje zdraví. Ale je těžké ovládat se. Můžu se vás na něco zeptat? - Samozřejmě. Řekněme, že to funguje. Řekněme, že vám to přidá 5 let života. Možná deset. Co s nimi uděláte? Máte děti? - Šest. Já si myslím, že vidět své děti vyrůstat, učit je a být jim oporou za to stojí. Já mám cukrovku typu 2. Jaká byla vaše reakce, když vám to oznámili? Bylo tam popírání.

Ne konkrétně toho, že mám cukrovku, ale toho, že s tím něco musím dělat. To jsem popíral. Já jsem vlastně neměl jídlo už 6 týdnů. A cítím se lépe jako člověk, jsem spokojenější, než bych si teď dal tohle jídlo. Zdáte se být energický. - Ano, cítím se výborně. Jste teď na džusech? - Už 42 dní. Chcete mě vidět jak jsem vypadal na začátku? - Jasně. Tady je jedna moje fotka. - To vlastně vypadá jako já. Nevím jestli jste mě posledně viděli bez trička.

Nějak takhle vypadám i já. Řekli byste, že jsem to já? - Určitě tam nevypadáš tak šťastně. Věřím tomu. Nejsem doktor. Ale věřím, že dokážete dostat své tělo do formy a dokonce se vyléčit. A mohl byste déle vidět své děti vyrůstat. No vím, že bych se cítil mnohem lépe, kdybych vážil méně. Rád jsem vás poznal. Je to úžasné sedět tady v autě, a mít zapnuté džíny a menší břicho. I malé věci potěší. Dokonce cítím svou pánev. Tady. Je to super. Necítil jsem to už asi 10 let.

Je to zcela nový pocit. Musím si znovu zvyknout na své tělo. Je to výborný pocit přítomnosti. Jednoduše se cítím dobře kvůli tomu, co dělám. Co byste řekla, že musíte udělat, abyste žila déle? Asi bych musela změnit svou dietu. Myslíte? - Ano. A kdy byste ji asi měla změnit? Nevím. Asi až se jednou probudím a bude ten správný čas. Nyní mi lékař říká, že pokud nezhubnu, tak pravděpodobně dostanu infarkt a zemřu. A řekl kdy? - Asi do pěti let.

Chtěla bych žít déle, protože mám vnoučata. Nevadilo by vám, kdybych se zeptal, kolik máte let? - Je mi 42. Kolik máte let, pokud vám nevadí odpovědět? - Mám 39 let. Co myslíte, jak dlouho budete žít, pokud budete pokračovat ve stejném stravování? Dávám si tak 55 let. Snad tak 50 až 55 let. Řekl bych tak 40 až 45. Tak brzy? A jaký z toho máte pocit? Nelíbí se mi to. Protože vím, že musím jíst zdravěji. Vím, co musím jíst.

Nevím, ale doufám, že bůh má v nebi pečená žebra. Právě teď, kolika se chci dožít? No nevím. Řekněme, že 90. 90? Co bys řekla, že musíš dělat, aby ses dožila 90? Nenechat se zabít. Zdravím. Víte něco o půstech? - Vypadám, jako kdybych o tom něco věděl? Vypadáte, že víte hodně o jídle. Vím toho hodně o jídle, ale ne o půstech. Máte pod pultem zbraň pro každý případ? Samozřejmě. - Mohl bych se na ni podívat? Je nabitá a odjištěná.

- OK. Chápu. Takže pokud bych chtěl skrytě nosit zbraň, kterou byste mi doporučil ke koupi? Pokud nemám zbraně zažité? To byste mi doporučil? Vždyť je jako pro holku. To je dívčí zbraň. Je skutečná? Tak s touhle byste hodně škody neudělal. Ta není opravdická, že? - Ano je to skutečná .22. Takže kdybych k vám dnes vloupal, abych vám šlohnul telku... - Už byste zítra nefilmoval. Co si myslíte, že je dnes největší nebezpečí pro národní bezpečnost USA? Hranice.

-Kontrola hranic. Co když je teď v této zemi něco, co zabíjí 70 milionů lidí? Nyní je v této zemi něco co zabíjí 70 milionů lidí. Na to se vás ptám. - Pravděpodobně cigarety. Ano. - Oba jsme přestali kouřit. A co říkáte na fast-foody? - Ano. My jsme fast-foodoví. Jaký máte rádi fast-food? Od doby, co jsme v důchodu, tak si doma vaříme asi dvakrát nebo třikrát za měsíc. Takže doma si vaříte jen dvakrát měsíčně. - Asi tak nějak. Jindy jíme venku. Kolik teď vážíte?

- Asi 150 kg. Víte, můj bratr je doktor. Viděl jsem ho, jak zápasil celý život s vegetariánstvím, a nyní umírá na rakovinu. Myslím si, že je to volba, kterou lidé učiní. Já jsem se rozhodl, že pokud mám odejít, odejdu šťastný. Jsem šťastný tlouštík. Myslím, že na příští akci budu hrát Santa Klause. Moje filozofie je, že bůh vás přijme, ať jste tlustý nebo hubený. Následoval jsem doporučení doktora Fuhrmana a pravidelně jsem si nechal dělat krevní testy. Je čas se nechat zkontrolovat a zjistit poslední výsledky. Váš cholesterol klesnul z 204 na 135. Váš LDL cholesterol klesnul z 132 na 86.

DEN 49. VÁHA: -30 kg To je velmi dobré. - To jsou asi dobrá čísla? Ano, velmi dobrá čísla. A ostatní věci jsou v pořádku? - Ano, všechno je v pořádku. Jde tu o to, že máme jedinečnou možnost v lidské historii, žít zdravě a déle než kdykoli předtím. My prostě nemusíme být dementní, když zestárneme. Nemusíme mít infarkty. Nemusíme trpět mozkovými mrtvicemi. A můžeme dramaticky snížit riziko rakoviny. Je zvláštní, když mi lidé říkají, že oni by to nezvládli.

Aniž by to alespoň zkusili. Nerozumím tomu. Řekněme, že vydržíte alespoň 7 dní džusového půstu z 10, a pak přestanete. Je super, že jste to vůbec zkusili! Není to tak, že jste to nedokázali. Plus pro vás, že jste to alespoň zkusili. Pokud se o to pokusíte, mějte na paměti, že vaši kamarádi vás budou považovat za blázna. Říkal, že to bude trvat 60 dní. - Mluvil jsem s ním, pár týdnů dozadu s tím chtěl přestat. 60 dní je skutečně extrémní. Pít jen šťávy?! Extrémní?

Ano. Ale nezapomínejme, že mám degenerativní chorobu, posledních 9 let. Kdy jsem musel brát Prednison. Silný steroid. S kupou vedlejších účinků. Je mi 41. Jsem tlustý a nemocný. Nemusím být Einstein, abych zjistil, co mě čeká. I když jsem se setkal s mnoha lidmi, kteří si mysleli, že se řítí asi stejným směrem jako já, potkal jsem i takové, kteří si mysleli, že ne. Jak by ovlivnil běžný 10 denní džusový půst život těchto lidí?

Siong z Iowy se dobrovolně nabídla, že to vyzkouší. Na rozdíl ode mne byla vdaná. Musela vařit pro svou rodinu. Když jsem ji potkal v New Yorku, říkala mi, že trpí migrénami. A chtěla zjistit, zda by jí něco takového pomohlo. Nevím, jak se s tím zachází. Tahle věc je fakt srandovní. Dostanu migrénu, když něco zavoní, nebo pokud sním určité věci. A mluvím o migréně, z níž dokážu onemocnět. Nic nevidím, nic neslyším, zvracím. Vše. Na zdraví, chlapci.

Bože, to je chuť. Je to kávičkárka. Zjistí, jak je na tom. Bude muset překonat absťák. To bude těžké. Ahoj Joe. - Ahoj Siong. Jak se máš? Já jsem v pořádku. - Jak se máš ty? Cítím se velmi dobře. Děkuji. Jak se cítíš? Dnes jsem velmi unavená. Cítím se jakoby v mlze. Jsem OK. Důvěřuj mi. Ono se to zlepší. Chceš fritované brambory nebo pečené? Mohou být fritované. Když to začne hezky vonět, budu muset opustit místnost.

Den 3/10 Začíná se mi to líbit. Řeknu vám něco vtipného. První den, co jsem pila šťávy, jsem během 30 minut byla na záchodě. Myslela jsem, si že jsem úplně pročištěna. Když jsem měla šťávu včera, byla jsem znovu na záchodě, o něco déle. A divila jsem se odkud se to všechno vzalo. Aj jaj. Hladovím. Alespoň si to myslím. Kdo řekl, že to bude sranda?! Moje dcera. Lhala mi. Byla na omylu. Asi tak. Meditovala jsem, protahovala jsem se, zpívala jsem si, modlila se ... i tak mám chuť někoho udeřit.

Nancy je moje kamarádka už více než 20 let. Nancy je velmi zásadová, co se týče zdraví. Cvičí, stravuje se správně. Takže bude mým vzorem. Víš co? Můžeme sníst dokonce toto. Takové je to dobré. Hladovím. Hamburger, ouha. Oh, kávička. Uhni, děvče. - Nemůžeš ani toto. To voní výborně. Káva byla pro mě to nejtěžší, čeho jsem se musela vzdát. Můžeme si dát jedno zrnko ... Chceš to očichat? Pojď sem. Vždy, když přejdu kolem Starbucks nebo Coffe Pot, začíná mě to lákat.

Já vidím koblihy! - Jdeme pryč. Rána jsou obvykle nejlepší. Večery až tak ne. Filmový štáb si chodí dávat mexické jídlo. Jedno z mých oblíbených. Nemají vůči mně žádný respekt. Oni si dávají mexiko a já mám džus. Říká, všechno je v pořádku, mami. Ale někdy je to těžké, když je štáb v restauraci a on zůstal sedět v autě, tak mi je ho líto. A když ukončíme hovor a já jdu něco sníst, je to pro mě také složité. Neboť myslím na něj jak sedí v tom autě, pije si ten svůj džus a já si tu jdu dát nějaké chutné jídlo.

Den 52 Váha: -33 kg Šťávička. Jedna věc mě udivuje. A to, kolik mám energie čistě z pití šťáv. Vím, že to nemůžu dělat navždy, takže doufám, že tento půst bude stačit na to, abych restartoval svůj systém. A věřte tomu nebo ne, velmi se těším, jak budu jíst více ovoce a zeleniny. Ahoj, jmenuju se Joe. Kolik děláte kilometrů ročně? - Asi tak 250 000. Já dělám takový průzkum. Snažím se uzdravit. Mám určitou nemoc, které se snažím zbavit. No já jsem také nemocný.

Moje steroidy jsou v autě. Co to máte? - Chronickou kopřivku. Chronickou kopřivku. To mám také. - Váš imunitní systém je poškozen. Ano. - Totéž u mě. Je to výjimečné. Neboť jste asi první, koho jsem potkal s toutéž chorobou, kterou mám já. Co je na tom pro vás nejtěžší? Nabobtnání, vyrážky a bolesti. Je těžké najít dobré jídlo, když jste na cestách? To ano. Většinou je to fritované. Tady například pizza, hamburgery. Půst mi zabírá.

Možná by to bylo dobré i pro vás. Já jsem na to vsadil svůj život. A myslím, že je to ten správný směr. Víš, i můj život je v sázce. Tak si pojďme dát džus. Tady je baterie, na kterou mám zapojený odšťavňovač. A tady z boku vychází šťáva. No tak. Zkuste si to. Musíte přitlačit. Vidíte, není to tak těžké, že? - Ne, není. To byste si mohl zařídit i ve svém kamionu. - Asi by to šlo. Tato věc vám zachrání život. Je to celkem dobré. Není to špatné, viďte.

Lepší než džus, co kupujete v láhvi. Na zdraví. Doporučil bych vám, abyste jedl mikro-nutriční jídlo po dva měsíce. Pak byste mohl jít na svůj první půst. Pokud chcete, dám vám své údaje. Můžete mi zavolat a pomohu vám s tím. Pokud pak nezhubnete aspoň na 99 kg, tak sním svůj klobouk. Za posledních 8 let jsem potkal asi dva lidi s podobnou chorobou, ale ne stejnou. A tady jsem na parkovišti ve Winslow v Arizoně, a zrovna někoho potkám. A má i podobný věk jako já. On to má 4 roky. Neuvěřitelné.

Den 6/10 Poslyš, to voní výborně. Ze všech jídel, které můžete někomu dát pod nos, je čerstvě upečený chléb asi to nejtěžší, co se dá odmítnout. Alespoň pro mě to bylo velmi těžké. A ta žebírka? Nejsem moc na maso, ale musím vám říct, že ta opečená žebírka vypadala velmi dobře. Voněla úžasně. Nedá se to úplně srovnat. Tohle je pro mě velká výzva. Je to výzva, od níž jsem nečekala, že bude tak těžká. Neuvědomovala jsem si jak jsem slabá, když se jedná o jídlo.

Ahoj Siong, jak se máš? - Mám se dobře, Joe. Jak se máš ty? Cítím se velmi dobře. - Vypadáš výborně. Oh, děkuji. - Mimochodem i ty vypadáš dobře. Jak se cítíš? Dej mi podrobnosti. Cítím se velmi dobře. Mám hodně energie. A i když už se nepostím, tak nemám žádné bolesti hlavy. Takže to pro mě byla výborná zkušenost. To je super. Dokonce přes webkameru vidím, že tvoje tvář vypadá čistší.

Myslím, že se všechno pročišťuje od hlavy až k patám. Zdá se mi, že její život byl mimo kontrolu, co je na tom půstu. Ale věci v životě se jí začínají zase upravovat, začíná získávat znovu kontrolu nad svojí váhou, svými názory, nad spánkem. Nad takovými věcmi. Předtím byla skutečně zoufalá ohledně svého těla a spánku. Její duchovní život byl v pořádku, ale její fyzický stav se zhoršoval. Takže toto jsou pro mě dobré zprávy. I pro ni.

Den 10/10 Cítím se úplně jinak, než když jsem začínala. Být zdravá. A žádné bolesti hlavy. To je na tom nejlepší. Nezáleží mi na tom být hubená, já chci být hlavně zdravá. Nelituji to. Vůbec. Udělala bych to znovu. A vlastně to asi i udělám. Takže tady jsem.

Ráno, den 61 Váha: -37 kg Co by bylo lepší než ukončit svůj půst, 600 metrů nad zemí v překrásné ráno. Nahoře v tom balonu jsem obnovil své předsevzetí, nejíst nic jiného než mikro-nutriční potraviny, dokud se nezbavím svých léků. A tak přichází můj skutečný test. Budu schopen dosáhnout a udržovat svůj život v rovnováze? 60 dnů. Jdu na to. No a kousl jsem se. Za 2 měsíce a hodně ovoce a zeleniny později ... Mám dobré zprávy. Jsem zpět v Austrálii. 8 týdnů, co jsem byl v tom balónu.

A hádejte co - žádné léky. Celý týden absolutně žádný Prednison. Je to ten nejúžasnější pocit na světě. Skutečně senzační. Změny, které jsem podstoupil, pomáhají mému tělu, ale zároveň se dějí velké změny i v mé mysli. Investuji své vlastní peníze do rostoucích podniků, v USA, i zde v Austrálii. Tak a jsme připraveni diskutovat o nové nabídce ... Ahoj, tady Joe, jak se daří? Tak co to tu máme? Toto jsou jedny z šatů z nové kolekce JARO / LÉTO.

Vím jistě, že Joe takto dobře ještě nikdy předtím nevypadal. Zpozorovala jsem, že na poradách mu to myslí tak jasně - je to velmi zajímavé. Přemýšlím, jestli to je proto, že jídlo, které konzumuje, je "čistší", a tedy i jeho myšlenkové procesy jsou "čistší" a jasnější. Je zde určitě cítit rozdíl. Tak tedy - tady jsem. Zpět v Austrálii - a pracuji na novém Joeovi. Na zdravějším Joeovi. Na šťastnějším Joeovi. Byl jsem na vrcholu, když najednou ...

Dovolali jste se na můj americký telefon, tady Joe Cross, naneštěstí jsem právě v Austrálii, prosím zanechte mi vzkaz, a já se vám ozvu. Děkuji za váš telefonát. Joe, tady je Phill. Je už pozdě žádat tě o pomoc? Už mě unavuje dívat se na sebe v takovém stavu. Musím to začít nějak řešit. Doufám, že není příliš pozdě. Právě jsem dostal nesmírně znepokojující telefonát. Je to Phill Staples, kterého jsem potkal ve Winslow v Arizoně. Šofér kamionu, který trpí stejnou strašlivou chorobou jako já.

Nabídl jsi mi svou pomoc. Rád bych ji teď přijal. Ozvi se. Děkuji ti Joe, měj se. Nabídl jsem mu pomoc a proto jdu do toho. Pojedu tam za ním, zjistit, co pro něj můžu udělat. V posledních letech jsem bral strašně mnoho léků, až je to šílené. Jsem stále unavený. Cítím, že to není správné. Nemám energii ani na chůzi. Stále cítím nějakou bolest, hlavně kvůli obrovské váze, která spočívá na mých kolenou - bolí mě nohy. Nechce se mi chodit, i když vím, že bych měl.

1. Sioux Falls, Regionální Letiště Tak a jedeme do Sioux Falls, nedaleko Sheldonu. Jedeme za Philem. Poté, co jsme si povídali po telefonu, se Phill rozhodl, že vyzkouší 10-denní džusový půst. Rozhodně si myslím, že Phill těch 10 dní zvládne. Z našich telefonických rozhovorů jsem z něj cítil velké odhodlání. Je na začátku své cesty. Phill si vezme volno v práci. Není to lehké. Nemá velké finanční možnosti. Ale teď staví své zdraví na první místo.

Ahoj, jak se máš? Jak se daří? Jsem připraven pustit se do toho. Joe, vypadáš mnohem lépe než minulý rok, když jsem tě naposledy viděl. Skutečně? Vidíš rozdíl? Samozřejmě, že vidím. - I já takto chci vypadat. Už si na cestě. Donesl jsem ti dárek z Austrálie .. Toto jsou australské barvy - zelená, žlutá ... Zde vzadu nahoře je nápis 'Austrálie', a co vidíš vpředu? - Klokan. Tak, tady ho máš. Podívej se jakou má to tričko velikost. - XXL.

A jakou velikost běžně nosíš? 5XL. Toto co mám na sobě je dokonce 6XL. Takže, co stojí před námi? - Velká výzva. Tvůj cíl. Teď to pro tebe znamená život nebo smrt. Skutečně. To ano. - Neznal jsi mě, když jsem byl nemocný já. Ale koukej. Já se tu vidím jako v zrcadle. I já jsem byl takový. Nebyl jsem až tak velký jako ty, ale směřoval jsem tam. Začal jsem se bát, když se mě moji rodiče a blízcí ptali, zda chci být pohřben, nebo zpopelněn.

A to jen proto, že jsem tak tlustý, že bude problematické mě pohřbít. Že to bude drahé. Tak mě žádali o souhlas se zpopelněním. U zdravých lidí je 10-denní džusový půst úplně v pořádku. Ale pokud jste na předepsaných lécích, musíte být během půstu pod dohledem lékaře. Vzali jsme Philla na kompletní prohlídku, jen abychom zjistili, že nemá žádné další vážné zdravotní problémy. Co se odtud dozvídáme? Toto je srdce a jeho ozvěny indikují problémy u obézních lidí.

Zatím se zdá být vše v pořádku. Čekají nás další testy, odběr krve, a pak na přístroj, který změří procento tuku a svalstva. Dobrý den. Je mi to líto, ale přístroj, které používáme, má nosnost jen 160 kg, takže se na něj nevejdete. Promiňte, ale nešlo by z něho odečítat správně. Skličuje mě, když mi lidé říkají Velký hoch. Byl bych rád, kdyby mě lidé znali jako "Philla", ne jako toho velkého zlostného chlapa, který když někam jde, tak vyděsí všech okolo.

Ale já nejsem zlostný - mám jen obrovské bolesti. Postavte se rovně. OK - 1 metr 85 centimetrů, Váha je 194,5 kg. Jaké druhy pohybové aktivity nyní provádíte? Chůzi z náklaďáku na odpočívadlo. - Dobře. Je těžké nosit to všechno s sebou, bolí z toho tělo. Chápu. A co vaše chodidla a kotníky - Máte mnoho problémů s otoky? To ano. Mám problémy s levým chodidlem. Je zde větší riziko poruchy kůže, přičemž mohou vzniknout vředy a infekční rány, tak jako při cukrovce.

Máte 194,5 kg,. Vaše BMI-poměr vaší váhy a výšky - je 58. Ideálně by to mělo být pod 25. To znamená extrémní obezitu. Až patologickou obezitu. Vidíte, s vaší hodnotou BMI se téměř ani nevejdete na stupnici. Pokud byste měl ještě pár kilo navíc, už bych hodnotu vašeho BMI ani nemohla změřit a vyhodnotit podle tohoto měřítka. A jaká by byla prognóza, pokud by se Phill nerozhodl se svou váhou nic dělat, a jen by přibíral a přibíral?

Myslíte, že by mu ještě zbylo něco příjemného, na co by se mohl v životě těšit? Ehm. Pokud nezhubnete a bude dále přibírat, tak dostanete cukrovku. Váš krevní tlak bude nadále stoupat, což bude vyžadovat množství léků, abychom to udrželi pod kontrolou. S vaší rodinnou historií a s vaším vysokým krevním tlakem budete vystaven riziku infarktu. Pokud dostanete infarkt, a vaše srdce se bude pod vlivem vysokého krevního tlaku a infarktu rozšiřovat, tak časem nebudete schopen dýchat a nastane selhání srdce.

Pokud budou problémy se spánkem pokračovat kvůli vaší váze, riskujete selhání srdce. Což dále znamená, že když berete prášky, abyste se zbavil přebytečné tekutiny, která vám brání při chůzi. máte zvýšené riziko náhlého úmrtí, kvůli vaší nadváze. Může se stát, že přijde ráno, kdy už se prostě neprobudíte. Děsivé. - Ano. Phill dostal zelenou od lékařky, a jde na 10-denní džusový půst. A tak jsme se vybrali do supermarketu, nakoupit pro něj ovoce a zeleninu.

Neuvěříte, koho jsme potkali na parkovišti. Hele, není to tvůj brácha? Ano, to je můj bratr Barry "Bear" ("Medvěd") Tak, Barry, co si myslíš o bratrově momentální zdravotní situaci? Potřebuje pomoc! Ale myslím si, že si uvědomuje svou hodnotu. Bude to pro něj dobré. Byl takový vždy? - Ne. Býval být štíhlý. - A co se tedy vlastně stalo? To se těžko říká, protože i já jsem to dobabral sám se sebou. Míval jsem 90 kg. Teď mám kolem 136 kg. A je to moje chyba.

Necvičím, i když bych měl. Nestravuju se dobře. A to je přesně to, co zanedbal taky Phill. Necvičí a nestravuje se správně. Já jen doufám, že mu to teď vyjde. Phill to potřebuje. Tak jdeme nakoupit nějaké potraviny. Dobře, uvidíme se později. Mějte se. Když si vezmeme, že Phill nikdy nic podobného nepodstoupil, myslím, že bude dobré, pokud jej dostaneme mimo jakéhokoliv pokušení.

Doktorka doporučila Phillovi, aby začal cvičit. Začít by měl s lehkou chůzí a plaváním. Našli jsme proto skvělé místo u jezera. Podle mně bude pro tebe těch 10 dní obrovským úspěchem a velkou změnou. Na konci se budeš cítit perfektně, to si ani neumíš představit.

Den 1 Uf. Co si mám vybrat do ranní šťávy? Já obvykle začínám ovocem. A pak pokračuji zeleninou, ale v průběhu dne přidávám i ovoce. Vypadá to dobře. - Vypadá dobře, že? Ano, pro mě určitě. - Hodně štěstí. Hú, to je dobrota. Chutná mi to. Na kolik minut chůze se teď cítíš? - Myslím, že zvládnu 5 minut tam, a 5 minut zpět. - Takže 10 minut chůze, to je dobrý začátek. Tak fajn. - Dobře, pojďme na to. Měl deprese. Byl na pokraji sebevraždy, řekl bych.

Snažil se zabít sám sebe jídlem. Když mu Joe nabídl pomoc, udeřil na tu správnou strunu. Myslím, že je to skvělé. Víš jak se mi dovolat? - Ano. Ozvi se kdykoliv. Vím, že to bude těžké, ale já vím, že ty to zvládneš. - To musím. Nikoho za toto nemohu vinit, jen sebe. Když stojím, nedokážu si vidět na prsty. To mě vůbec netěší. Nedokážu samého sebe umýt na všech místech. Když jdu na WC, připadá mi to skoro jako cirkusové vystoupení.

Vyžaduje to tvůrčí myšlení, abych se tam dole otřel. Přibírat jsem začal až poté, co jsem se vrátil domů z letecké vojenské služby. Doma jsem začal jíst, protože jsem nebyl šťastný. Tak jsem si to vybral. A od té doby je tomu tak. Pomalu jsem se začal izolovat. Vrátil jsem se k ježdění tirákem. Vymlouval jsem se, že jen následuji otcovy šlépěje. Otec byl také řidič kamionu. Ale víte jak to chodí. Dlouho jste na cestách s kamionem, izolujete se, nejíte nic jiného než tučná jídla.

Tam to celé začalo. Ale pořád to nebylo až tak strašné, dokud nepřišel druhý rozvod. Tehdy jsem začal skutečně velmi přibírat. Tam nastalo selhání. Začal jsem se přejídat, až jsem prostě víc sníst nemohl. Kvůli svému zdraví netrávím dost času se svým synem. Jsem hrozný otec. Nechci, aby mě moje děti takto viděly. Skutečně. Můj syn má 8 let. Je ve věku, kdy opravdu potřebuje vidět svého otce. Ale já se před ním skrývám proto, jak vypadám. Další šanci už nedostanu.

Když zhubnu a budu se ve své kůži cítit lépe, budu moci se svým mladším synem hrát americký fotbal, baseball v parku. Jít s ním na sportovní zápas, nebo se jen procházet po městě a povídat si s ním o tom, jaký měl den, co se děje v jeho mladém životě. Chci mu být nablízku. Nechci být, jak tomu sám říkám, "cheeseburgrový mrtvičkář". To fakt ne. Štve mě, že se prostě bojím s ním cokoliv podniknout. Všechny moje děti mě chtějí vidět štíhlého a atraktivního.

Tak jak mě vidí na fotkách. Rádi by mě takového opět viděli. Rád bych shodil značnou část své váhy. Ale i 9 kg až 14 kg mě potěší. Byl jsem šampion v plavání, když jsem měl 15 let. Získával jsem pro náš tým trofeje a medaile. Kdybych s tím neskončil, tak bych se byl pravděpodobně dostal na Olympiádu. Zahodil jsem mnohé ze svých cílů. Zanedbal jsem své zdraví. Opustil jsem manželku. Tento cíl ale nezahodím. A budu zdravý zdravý zdravý. To je teď můj hlavní cíl.

Phillovy stravovací návyky byly typickým příkladem průměrného amerického typu stravování. Vzhledem k procentu kalorií, zhruba 60% kalorií, které zkonzumujeme, pochází ze zpracovaných nebo rafinovaných potravin.

30% ze živočišných produktů. 5% z obilovin a moučných brambor. A jen 5% kalorií z ovoce a zeleniny, tedy z potravin, které obsahují nejvíce mikroživin. Bez těchto mikroživin naše buňky zeslábnou a snadno podlehnou celé škále chorob. Phill tuto situaci převrátil naruby - Svůj podíl ovoce a zeleniny zvýšil z 5% na maximum - tedy na 100%. Ovoce a zelenina jsou jako zásilková služba - přinášejí sluneční energii buňkám našeho těla, a tak je zásobují mikroživinami, které buňky nutně potřebují.

Mikroživiny nejenže vyživují buňky, ale zároveň je i čistí, a zbavují jejich odpadních látek - a taky jim pomáhají odolávat chorobám. A proto je tak důležité dbát na to, co jíme. Detaily však ponechám expertovi. Podívejme se na tento plakát. Byla provedena studie týmem PhD. Barbary Sother z Kalifornie a Dr.Campbellem z Cornell University. Zkoumáni byli lidé s cukrovkou, vysokým krevním tlakem či srdeční chorobou, kteří se snaží zhubnout.

A tato studie dospěla ke 'Stravě založené převážně na zelenině'. Základem této potravinové pyramidy je zelenina. Následují ovoce, fazole a luštěniny, obiloviny, syrové ořechy, semínka .. No a jen malé množství živočišných produktů - obecně to znamená jíst živočišné produkty jen 2 x týdně a méně. S touto pyramidou, a zároveň s vynecháním zpracovaných a rafinovaných potravin, měla tato zdravá strava za následek největší celkový úbytek váhy, a to ze všech studii, které byly kdy provedeny v historii medicíny. Úbytek váhy v průměru na osobu bylo 23 kg, a tuto novou váhu si i udrželi.

Ta kila už zpět nepřibrali. Byl bych rád, kdyby měli lidé více informací, kdyby byli vzdělanější v této oblasti a nemuseli umírat. Kdyby díky informovanosti měli možnost volby a nerozhodli se spáchat sebevraždu jídlem. Ale naneštěstí většina Američanů není správně informována. Je to stejné, jako když si chcete zapálit cigaretu a já vám řeknu: "Chceš kouřit? Do toho, zapal si. Ale později ti hrozí infarkt nebo rakovina." Biologickým zákonem akce a reakce neuniknete.

To, co se může stát tobě, se může stát každému dalšímu Američanovi. Přijde zdravotní krize, ty poběžíš k doktorovi pro léky, které jen potlačí tvoje symptomy - bolesti hlavy, migrénu, alergie, imunitní či zažívací potíže .. Jsme společností plnou zdravotně zmrzačených lidí. A to právě kvůli tomu, že náš stravovací styl by ani tím nejlepším výživovým poradcem nemohl být lépe navržen k tomu, aby způsobil takovou epidemickou nemocnost, jakou v Americe máme.

A fakt je, že cukrovka a všechny tyto nemoci jsou výsledkem lidské lhostejnosti vůči vlastní stravě. Když jste na džusovém půstu, je tam vždy něco, co vás láká zhřešit. Nějaká překážka. Něco, co to celé dělá tak obtížným. Pro Philla to byla grilovačka na 4.července. Za normálních okolností si to maso nacpu do pusy. Bramborový salát, hot-dogy, hamburgery, steaky, sladké nápoje.

A teď? Dívám se na tamto, no a piju toto. Ahoj. Rada tě poznávám, Phille. - I já. Já jsem John, rád tě poznávám. - Z čeho si to děláš, Phille? Z ovoce a zeleniny. - No tedy. Je to dobré. Vlastně to vůbec není špatné! I já bych si to mohla připravovat.

Den 5 Toto je moje jídlo. Každé jídlo je takové. Cítíš se být sytý, když to dopiješ do dna? - Ano. Je to už 5 dní, což piješ tyhle šťávy? - Ano, 5 dní, a už jsem zhubl téměř 8 kg. Jsi pro mě inspirací. Ano. Není to jen pro lidi mé velikosti. Je to pro každého. Já to zkusím. Byla to zábava. Těšilo mě to. Moje první proměna. Bylo to skvělé. Jsem jen jednoduchý, 42-letý řidič kamionu z Iowy. Nejsem šéfem NASA či nějaké korporace, ale ani nějaký vesnický šašek, díky bohu.

Ježíš se postil 40 dní, Jan Křtitel se také postil, Apoštolové se postili s Ježíšem. A nejen křesťané se postí. Představitelé většiny náboženství se postí - Muslimové, Židé, Hinduisté, Buddhisté. Ti všichni drží půst. Něco v tom tedy asi opravdu bude.

Den 10 Jak se máš, kámo? - Mám se fajn! Už jsem shodil 13,6 kg. To je fantastické. Který den máš za sebou? Den 9.. vlastně den 10. Ztrácím pojem o čase. - Co bylo pro tebe zatím nejtěžší? Byl to víkend kolem 4.července (Den nezávislosti). Všude kolem bylo přesně to jídlo, na kterém jsem závislý - hamburgery, hot-dogy - chápeš, moje minulost. Mluvil jsem tam s chlápkem, který griloval. Říkám mu: "Nebudu ti lhát, kámo. Napadlo mě, že popadnu hot-dog zpoza tvých zad a sním ho.

A co tě v tom zastavilo? Zdravý rozum. Toto vše dělám přece proto, abych se uzdravil. Chtěl bych to protáhnout na 30 dní. Chci od tebe, abys to dělal pro sebe. Pokud budeš mít pocit, že to děláš pro někoho- Chci to dokázat pro sebe samého. Uvědomil jsem si, že za těch 10 dní co jsem na šťávách, jsem zhubl tolik, co váží 2 bowlingové koule dohromady. Jsem z toho velmi šťastný. To, co dělá Phill, není snadné. Ale stojí to určitě za to.

Jen při pohledu na něj cítím, že to má cenu. Moje máma vyzkoušela tolik různých věcí. Kupuje každý přípravek na hubnutí, který vidí v obchodě na regálu, nebo co jí nakukají v televizi. Utratila za ně už tisíce dolarů! (Cena typického džusového půstu: 14 USD = 10 EUR / den) Ale tohle ještě nezkusila.

A pokud to takhle úžasně funguje pro Philla, tak proč by to nefungovalo pro kohokoli jiného. A celé je to na přírodní bázi, to je na tom nejlepší. Bylo by skvělé kdyby se o tom lidé dozvěděli. Tuším, že bychom to měli všichni vyzkoušet.

Den 14 Den 22 (Cena za BIO džusový půst: 28.5 USD = 20.8 EUR / den)

Den 30 Dobrý den. - Dobrý den, no tedy, podívejme že se na vás! Srdce vám pumpuje lépe, než naposledy. Zdá se, že to, co děláte funguje! Dobrý den! - Dobrý! Jak se máme? Cítím se dobře. Už mi dělali ty dva předešlé testy a dobrý. Je vidět, že se vám opravdu daří! Zhubnul jste ze 194,5 kg na 167 kg, tedy úbytek váhy o 28 kg za 30 dní. To je excelentní. Váš krevní tlak klesl ze 160/84, což je vysoký krevní tlak, na 136/70, což je již výborná, běžná hodnota krevního tlaku.

- Bezva. A vaše triglyceridy - tedy tuky ve vašem těle - měly hodnotu 216. Nyní jsou na 161, což je téměř v normě. A moje léky? Myslíte si, že když v tomto budu pokračovat, že bychom nakonec mohli ty léky úplně vysadit? Určitě budeme moci snížit jejich dávky, a časem se jich dokonce úplně zbavit, pokud se váš stav zlepší. - Dobře. A co dělá teď vaše kopřivka? - Neozvala se celý týden. To je dobře. Obvykle mám něco jako malé skvrnky zde kolem zápěstí.

- Dobře. Mám pocit, že bych v tomto půstu rád pokračoval. Myslíte, že mohu? Ano. Vaše výsledky vypadají velmi dobře. Nejsou zde žádné znaky nežádoucích vedlejších účinků. Celkově jste mnohem zdravější než jste byl před měsícem. Skvělé. Tak to je neuvěřitelné. Ano, je to úžasné. Jsem tak šťastný a nadšený! Je to jako zázrak. To ano. Všechna ta malá vítězství mě těší. Blahopřeji ti, Phille. Měj se. Donesl jsem s sebou i svůj džus.

- Opravdu jste přinesl džus? Dala byste si na ochutnávku to, co já piji poslední měsíc? - Ano, ráda. Tento je z převážně ze zelené listové zeleniny. Na zdraví. Kdo by byl řekl, že řidič kamionu jako ty přinese medicínu do nemocnice. To je ale ironie, ne? Phill není jediný, kdo má dobré zprávy. 6 měsíců poté, co jsem ukončil svůj půst, mám o 41 kg méně. Nepociťujete bolest na hrudi? - Ne. Dobře.

70% nemocí v současnosti je způsobených rozhodnutími v našem životě - jestli cvičíme, zda kouříme, co jíme, zda jíme nasycené mastné kyseliny, jaké sacharidy, zda jíme hodně soli, zda pijeme alkohol ... Můžeme konzumovat malé množství těchto potravin? Samozřejmě. Ale většina lidí jich konzumuje příliš. Kdo by si byl pomyslel, že budu nadšený brokolicovým salátem. Změnil svůj životní styl. Ne jen to, co jedl. Joe se rozhodl být aktivnější, přestal pít alkohol, kávu a čaj, a nekupuje průmyslově vyráběné, zpracované potraviny.

Tímto způsobem se vyhne poruchám srdce, rakovině, mentálním poruchám, cukrovce a mnoha dalším zdravotním potížím. A to díky pevnému rozhodnutí vést zdravější životní styl. A Joe to dokázal ve věku 40 let. I já chci být takhle fit, jako je Joe! Je pro nás velkou inspirací. - Souhlasím. Těžko se mi to přiznává. I mně. Prosím, neříkejte mu to. Prosíme, nic mu neříkejte. Nepotřebujeme, aby měl velké ego. Myslím, že bychom to určitě měli zkusit.

Joe se mě snažil přemluvit, a já jsem vydržel tři dny. Tak jsem mu zavolal a řekl mu, že z toho mám bolesti hlavy a je mi zle. Nemohl jsem dobře spát, nemohl jsem se soustředit, ani pracovat. Říkám mu: "Nevím, jak jsi to dokázal, ale já to už dál nevydržím. Potřebuji koláč. " Jste připraveni? Tak držte si klobouk! Protože Phill vydržel dalších 30 dnů na džusovém půstu! To dává dohromady 60 dní na ničem jiném než čerstvých šťávách z ovoce a zeleniny!

Jako týdny plynuly, Phill měl stále více a více energie a jeho tvář začala zářit. (Tammy Hamlin, Obchod se Zdravou Stravou) V naší komunitě se stal inspirací pro mnoho lidí. Phill se cítil tak dobře, že se rozhodl podělit se o svou zkušenost s okolím. A tak začal organizovat hromadný džusový půst pro celou komunitu. Toto je kapusta. Takto to fungovalo - obchod si obstaral 10 odšťavovačů, které propůjčoval lidem odhodlaným vyzkoušet si tenhle půst.

A co bylo podmínkou? Vydržet 6 dnů na šťávách a ničem jiném. Samozřejmě s povolením od svého lékaře. - Podle mě je to dobré. Reakce byly ohromné. A lidé se hned začali objednávat na další společný půst. V 1. den jsem se ptal sám sebe: "Nač to vlastně dělám"? A to jen proto, že jsem si chtěl něco zakousnout. Ale 3. noc jsem si prodloužil den - v době, kdy normálně jdu do postele, jsem šel ven a 1,5 hod jsem pracoval, pak jsem byl ještě hodinu na počítači a hodinu jsem koukal na TV.

Takže jsem šel do postele až ve 22:30 a vstával o 4 ráno. Určitě mám teď mnohem více energie. Čtvrtý den jsem se cítila úžasně. - Velmi dobře teď spím. Zhubla jsem 13,6 kg. - Já jsem zhubl 6,8 kg Dnes ráno jsem se vážil - zhubl jsem 11 kg. Jsem spokojený. Dnes jsem se zvážil - zhubl jsem 41 kg! Což je hmotnost 6 bowlingových koulí, dámy a pánové. Takovou nadváhu jsem nosil ještě před 57 dny, rozloženou po celém těle.

Den 61 Dobré ráno, jak se dnes máte? Mám se skvěle. Co říkáte na snížení dávek methotrexat? Zdá se to být výborné. Doufám, že je budeme moci v budoucnu ještě o něco snížit. Ano, to bychom mohli. Už 5 týdnů se u vás nevyskytly žádné skvrny. Ano, vůbec žádné, ani nepociťuji žádnou bolest. Když už úplně vysadíme methotrexat, budeme moci vysadit i hydroxychloroqline. OK. - A nakonec eventuálně vysadíme všechno. OK. Kdy se vracíte zpět do práce?

Nejraději bych se už vůbec nevrátil k řízení kamionu, to mě skoro zabilo. Chtěl bych si najít nějakou fyzicky aktivnější práci, kde bych se mohl hýbat, chodit. A co na to vaše rodina? Jsou na mě hrdí. Jsou šťastní. Můj bratr trošku žárlí, protože ho už doháním. On jde s váhou nahoru a já zas dolů. Já miluji vepřové maso. Vím, že bych neměl, ale já ho prostě zbožňuju. I já ho miluji. Zvykl jsem si ho jíst v kamionu. Během víkendů bych si možná mohl dělat džusy.

A mám v plánu začít s kondiční chůzí. Trochu cvičit, sem tam. Pro mě je těžké překonat ty společensko - pracovně - rodinné limitace. Pokud bych si nedal to, co mají oni, byl bych ve velkém pokušení. A asi bych to nedokázal překonat. Ale ty nemusíš držet ten půst tak dlouho, jako jsem ho držel já. Můžeš to udělat jen na to, aby sis detoxikoval a harmonizoval své tělo, např. pouze 1 týden. Myslím, že týden by mému tělu na detox nestačil.

Tuto otázku dostávám často: "Musím to i já dělat tak dlouho jako ty?" - Ne. Můžeš si dát jen 10 dní. Já doporučuji minimálně 1 týden. Protože nejprve se budeš cítit špatně, slabě, ale to jen proto, že v těle nastává detoxifikace. A až po pár dnech se začneš cítit skvěle a plný energie. Je třeba to jen chvíli vydržet. Ano, to je můj problém. Já bych se asi snažil odšťavnit i steak. To by tedy bylo.

Pro lidi by to mělo být výborným důkazem toho, že každý člověk může udělat radikální změnu ve svém životním stylu bez toho, aby podstupoval operaci, bral léky či jiné bleskové prostředky. Bude to mít trvalý účinek, protože jste kompletně změnil své stravovací návyky a způsob života. Když jsem skončil s tímto postem, tak jsem si dal polévku a salát. Vůbec teď nemám chuť na fast-food. Ty choutky jsou prostě pryč. Toto je něco, co jsem vždycky chtěl dělat.

Pomáhat lidem jakýmkoliv způsobem. Teď, když vím, že jsem někomu pomohl, je můj život krásnější. Vítej, pojď dál. - Ahoj brácho. Co se stalo? Stalo se to asi dvě hodiny potom, co jsme se vrátili domů. Cítil jsem bolest v hrudníku. Pak to přešlo nahoru do čelisti. Velmi to bolelo. Pak jsem se cítil mdlý, dech se mi zkrátil a vystoupil horký pot. Modlil jsem se ať už to přestane, ať už je to cokoliv. Něco nebylo v pořádku.

Poprosil jsem Klaudii, ať mě vezme do nemocnice. A tam mě stabilizovali - uložili mě na lůžko, svlékli, napojili mě na hadičky ... Řekli mi, že to byl srdeční infarkt. Vyděsilo mě to. - Mě také, bratře. Říkal jsem si: Nechci ještě přijít o bratra. Jaké léky ti předepsali? Co to tam vevnitř máš? Trošku ode všeho. Aspirin. - Dobře. Metformin. Na mou cukrovku typu 2. Dále Esmatic, na srdce. Lipitor, tabletka na snížení cholesterolu, ale nejsem si jistý. OK.

-A ještě pár dalších. --- 8 léků - celková měsíční cena bez pojištění: 571 USD = 426 EUR (11 tis.Kč) Ten infarkt mi otevřel oči. Můj způsob života nebyl správný. A rád bych se zbavil všech těchto léků. Protože ani to není správné. Ještě mi naroste třetí oko. Dobře. S čím tedy začneme? Nejlépe je začít s kapustou. Protože ostatní zelenina ji potom pěkně smyje dolů a smíchá se to. --- Celková cena Barryho infarktu: 56 424 USD = 42 000 EUR (1 092 000 Kč) --- Celková cena měsíčního odšťavňování: 420 USD = 309 EUR (8 000 Kč) Zatlač to dolů. Držím to, pokračuj. Takhle?

- Ano. Myslím, že s tím dokážu fungovat. Ne na plnou penzi, ale .. - O to tě ani nežádám. Ale ve tvém stavu ti skutečně prospěje, pokud šťávu přidáš jako doplněk ke své stravě. Když se ráno vzbudíš, dáš si sklenici zelené šťávy a funguješ dál. Vždy jsem bděl nad svým bratrem. On ví, že je to vážně. Ví, co pomohlo mně. A začíná mě poslouchat. Začíná si uvědomovat, že nemůže myslet jen na sebe. Musí myslet i na svou rodinu. Můj malý bratr nám všem ukazuje cestu.

Za 2 měsíce... Jak to jde? Ahoj Mike. Ty jsi se úplně změnil! Děkuji Mike. Vypadáš fakt skvěle! Děkuji, jak ses měl? Výborně! - Je z tebe nový člověk! Snažil jsem se. Vypadáš úžasně. - Dělám, co se dá. Když jsem se vydal na tuto cestu, zprvu jsem si myslel, že to bude jenom o džusovém půstu. Teď vím, že to byl jen začátek. Ve skutečnosti je to o udržování zdravého, harmonického životního stylu. Jedna věc, kterou vím jistě - pokud propadnu svému starému životnímu stylu, tak se velmi rychle vrátím tam, kde jsem začal.

Rozhodnutí je tedy jen a jen na mně. 135 kg. Jsem pod 140 kg! Před tím vším jsem byl stejný, jako ostatní Američané, kteří mají špatně stravovací návyky. Od teď na sebe přebírám odpovědnost za svůj vlastní život. Téměř jsem si ho zničil. Teď to musím napravovat. Měl jsem 195 kg. Bylo to období temnoty. Bylo mi tehdy všechno jedno. Ale ten starý Phill je pryč. Je mrtvý. Nyní se cítím mnohem lépe. Hodně věcí je mi jasnějších, pracuji na sobě. Jídlo je jednou z nich, a jsem tak spokojenější.

Skutečně se cítím mnohem lépe, než jsem se cítil na konci června. Jsme na pláži. Zvykl jsem zde chodit jak dítě. Já, otec, a bratr. Tam jsme zaparkovali naše auto. A rozjeli jsme se surfem na vodu, do vln. Bylo to ohromné. A pak jsme šli na zmrzlinu, tam nedaleko. A já jsem si dal dvojitou čokoládovou. A svět byl pro mě krásný. No to je už minulost. Pokud přetočíme čas o 35 let dopředu, tak by se dalo říci, že jsem se doteď nafukoval. Teď se smršťuji.

Jsem velmi pyšný na svého syna. Dokázal něco neskutečné. Zhubl, a doufám že bude pokračování. Už když začal hubnout a viděl, že se mu daří, jeho chování i přístup se změnily. A čím více váhy jde dolů, tím se Phill lépe cítí. Zlepšuješ se. No já bych to asi nedokázal. Slyšel jsem, že si strávil víkend u prarodičů. Já se od toho půstu cítím skvěle. Nemívám už migrény, takže to je pro mě obrovské plus. I když právě nedržím půst, musím stále odšťavňovat, protože potřebuji všechny ty výživné látky, které šťáva obsahuje.

Stalo se to součástí mého každodenního života. Cítím se, jako bych měla 21. Ukaž mi tu Wii hru. Uvidíme, jestli udržíš tempo se starým tlustým chlapem. Toč to, toč. Pokračuj. Dej to tělo do pohybu! - Pracuji na tom. Co si vybereme teď? Lyžování! Prima! Můj otec miluje golf. Po 8 letech se konečně vrátil na golfové hřiště. A to je fantastické. Super. Dobrý úder. Ano. Přesně na střed. - Děkuji, tati. I já. Na zdraví. Phill mi ukázal změny sám na sobě.

A to mi pomohlo změnit sebe sama. Takže o to se nyní snažíme. Jsem na něj hrdý, že to dotáhl tak daleko a doufám, že bude i on na mě. Změnil jsem se z "člověka, který něco ví" na "člověka, který to i udělá". A to mi pomohlo na mé cestě. Mám v plánu vydržet i nadále, protože mám před sebou ještě velký kus cesty. Zdaleka jsem ještě neskončil. V to všechno doufám. Od doby, kdy Phill ukončil svůj 60 denní půst na šťávách, se jeho strava skládá převážně z potravin bohatých na minerály a vitamíny.

Příležitostně si dopřeje nějakou sladkost. Jeho kopřivka je na ústupu. Nebere už žádné léky. Phill denně cvičí. Na začátku svého 60-denního džusový půstu Phill vážil 194,5 kg. O 10 měsíců později váží 103 kg. Celkový úbytek váhy je 91,6 kg. Phill už nejezdí s tirákem. Rozhodl se věnovat svému novému poslání - motivovat lidi všude na světě k tomu, aby do svého jídelníčku přidali více čerstvého ovoce a zeleniny.

Medvěd Barry si dal od Philla říci, a zařadil do svého jídelníčku množství ovoce a zeleniny. Je na cestě k vyléčení. Jeho krevní tlak je opět v normě, a zhubl už 21 kg. Siong vydržela na šťávách 17 dní a stále pravidelně odšťavňuje ovoce a zeleninu. Přestala trpět migrénami a sama tvrdí, že má energii jako 21-letá. Joe už nebere žádné léky. Momentálně váží 99,8 kg. V džusových půstech pokračuje průběžně každé 3 měsíce na 10-15 dní.

Joe si udržuje vyvážený životní styl a věří ve střídmost, ne v perfekcionismus. Neplánuje o sobě v blízké době natočit žádný film. V procesu výroby tohoto filmu Joe a Phill inspirovali tisíce lidí ke změně svého života. A jejich výsledky jsou více než úžasné. Proto i vás zveme mezi nás - přidejte se k nám na cestu za zdravím. Jak už to při zdravotních programech bývá, doporučujeme vám na začátku konzultovat svůj stav s vaším doktorem. Dnes je ten Pravý Čas pro Změnu. Oživ svůj život, oživ své okolí.
x dokumentární film v originále s názvem Fat Sick And Nearly Dead vypráví o rozhodnutí, které několika lidem zachrání jejich život.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.