xVybraná videa
x Několika nadnárodním společnostem v čele s firmou Monsanto nebo Cargill, se podařilo dostat pod kontrolu "základ" potravin, které klademe na náš stůl každý den: všechna osiva světové zemědělské produkce. Makléři hazardují s jídlem v rozvinutém světě, spekulují na zvýšení a snížení cen, hrají si se základním právem na potraviny milionů lidí.
Mezitím, téměř miliarda lidí na této planetě trpí podvýživou a hladem. 25.000 každý den.

Může se stát, že planeta již neuživí své obyvatele? Důkazy ukazují opak! Potravinová krize, která vejde do dějin, dochází v době, kdy se naše planeta produkuje více potravin, než kdykoliv předtím.

"Umírání v hojnosti" se rozvíjí do absurdity před našimi zraky. Uvidíte propojení systému, ve kterém, zatímco je dostatek potravy, je tak drahá, že si ji chudí nemohou dovolit.
Reportážní dokument od Russia Today se slovenskými titulky. Scénář a režie Yorgos Avgeropoulos. Produkce Gruzie Anagnou.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.