Posledné událostiPosledné události
Ohlédnutí za zprávami ze Slovenska i ze světa. Připravili Spoločná vec
Democracy Now!Democracy Now!
Zprávy portálu Democracy Now! kde uvidíte i celý archiv předchozího zpravodajství.
Russia Today živěRussia Today živě
24hodin zpravodajství živě v anglickém jazyce. Vysílá vícejazyčná zpravodajská televizní síť se sídlem v Ruské federaci provozovaná státem vlastněnou zpravodajskou agenturou RIA Novosti.
TheREALnewsTheREALnews
poslední zpravodajství a reportáže od nezávislé produkce.
Journeyman Pictures AfricanisseJourneyman Pictures Africanisse
Reportáže nezávislé filmové a zpravodajské produkce Journeyman Pictures
PrisonPlanet TVPrisonPlanet TV
Videoarchiv s aktuálními informacemi od Alexe Jonese
Max Keiser ReportMax Keiser Report
Zprávy Keiser Report s Maxem Keiserem a českými titulky.
Nová epidemie a GMONová epidemie a GMO
David Murphy z Food Democracy Now hovoří s emeritním profesorem rostlinné patologie Dr. Donem Huberem z Purdue University o objevu nového typu epidemie u geneticky modifikovaných organismů. Ty jsou zejména v USA, ale i v Evropě šlechtěny kvůli selektivnímu herbicidu Roundup od fimy Monsanto. Podle výzkumů jsou příčinou nemocí plodin nadměrně používané glyfosáty, které pak jsou příčinou snížené imunity rostlin, následně i neplodnosti hospodářských zvířat, jenž jsou GMO rostlinami krmeny. Hovoří i o dalších souvisejících konsekvencích, které svým výzkumem objevil.

Podpořte varování doktora Hubera na webu kde je petice a více informací v angličtině.
Nadace PartnerstvíNadace Partnerství
15 minut o přírodě, lidech a partnerství... o důležitosti laviček, stromu života, zelených stezkách Greenways, bezpečných cestách do škol a také o tom, co je pro nadačníky tou hlavní odměnou :-)
Oliver Stone o historii USAOliver Stone o historii USA
Režiser Oliver Stone na tiskové konferenci v Karlových Varech na Mezinárodním filmovém festivalu v roce 2013.
PropagandaPropaganda
Video severokorejských tvůrců prezentuje způsoby a nástroje západní propagandy na ovládání, manipulaci, odstranění a anestezii celých populací a národů. Video obsahuje i několik drsnějších scén (např. děti usmrceny americkým a izraelským netvorem, zabíjení zvířat), proto vyžaduje ověření věku. Kdo ještě nemá otevřené oči, začne mu dávat smysl to, co se kolem něho děje. Cílem tohoto videa není naštvat, ale přimět k zamyšlení.
Dobré vědět ...Dobré vědět ...
Pořad televize PBS Need To know.. z konference TEDxOil Spill který se věnuje diskusi o ropné katatrofě v Mexickém zálivu. Sledujte i další videa a informace.
CityboyCityboy
Zkušenosti investičního bankéře. Hostem televize Z1 je Geraint Anderson, autor knihy Cityboy.
Ropná skvrna Ropná skvrna
Katastrofa v Mexickém zálivu komentovaná v anglickém zpravodajství televize Al Jazeera. Dále infografika o ropné skvrně.
Norman Finkelstein Norman Finkelstein
rozhovor v ČT a také pořad Politcké spektrum - na téma politika, vojenské mise a související mezinárodní situace.
Energetická budoucnostEnergetická budoucnost
Ve studiu ČT 24 rozhovor Ivana Krause s energetikem Josefem Janským.
Michal Kolesár o zvířatechMichal Kolesár o zvířatech
Michal Kolesár - ČT24 Před půlnocí 4.1.2011

Téma: Anarchií k ochraně zvířat? Host: Michal Kolesár, radikální ochránce zvířat Moderuje: Pavla Pilařová

Je jednou z nejvýraznějších osobností hnutí za práva zvířat u nás. Je nejen radikální vegan, ale především radikální ochránce zvířat a také zřejmě první člověk, který do českých poměrů přinesl politiku takzvaných "přímých otevřených záchranných akcí". Doslova unáší z otřesných podmínek českých velkochovů nejrůznější hospodářská zvířata, aby svobodně dožila v humánním utajeném azylu. Svůj radikalismus nepopírá. Noční vloupání do velkokapacitních drůbežáren a únos slepic dokonce natočil, vyfotografoval a záznamy zveřejnil na svých internetových stránkách. Co ho vede těmto "záchranným akcím", jak vidí naši legislativu ohledně práv zvířat, jak se dívá na pokusy se zvířaty? Na to v dnešním pořadu Před půlnocí odpoví Michal Kolesár.
Golfský proudGolfský proud
Dr Bill Deagle a Tim Alexander diskutují o tom, co se stalo s Golfským proudem po ropné havárii spolešnosti BP.
The Earl of Stirling makes it clear that the ingrained spin of the West is not going to help the ever worsening Oil Spill, he points to a collapse of the Gulf Stream and the extreme weather patterns developing
mráz objímá světmráz objímá svět
zakladatel WikiLeaks mluví u událostech poslední doby i o tom, proč se nechce vrátit do Švédska. Od televize Al Jazeera.
Novináři podporují WikiLeaksNovináři podporují WikiLeaks
Rozhovor s americkou novinářkou, autorkou a vydavatelkou Lucy Komisar. Minulý pátek vydalo 152 novinářů z 40 různých národů prohlášení a petici na podporu WikiLeaks a Juliana Assange. Lucy Komisar z New York City, USA Je jednou ze signatářů petice.
Produkce Andreas Klamm-Sabaot, francouzsko-německý novinář z Radio TV IBS Liberty. Více informací je na: 1. Petice a prohlášení novinářů
2. Radio TV IBS Liberty
Výroba uvědomělého divákaVýroba uvědomělého diváka
zkrácená verze dokumentu o mediální válečné propagandě v praxi. Česky.
Válečné záznamyVálečné záznamy
Server Wikileaks podle předem ohlášeného termínu zveřejníl další části záznamů války v Iráku.
Zabíjení véce než 66 000 civilistů, mučení, okamžité popravy bez soudů. To vše zejména v režii Americko-Britské vize svaté války ve jménu vývozu jejich vidění demokracie. Významným mezinárodním deníkům bylo předáno téměř 400 000 tajných vojenských zpráv, která dokumentují vojenská zvěrstva.
Z dokumentů je možno vyčíst, že velké množství událostí neproběhlo podle mezinárodního práva, u mnoho vojenských zločinů na území Iráku, které spáchala irácká armáda, nebylo zahájeno vyšetřováno americkými úřady.

Najděte další zprávy na českém internetu.. Pokud to považujete za vhodné, pročtěte si web a upozorněte své přátele na to, jak podivnou hru na realitu s námi hlavní iniciátoři této války už od začátku hrají.
Vedlejší efekty, mediokracieVedlejší efekty, mediokracie
Barbora Kroužková z ČT24 s Petrem Fischerem z Hospodářských Novin se pokusili vykonat mediální popravu Petra Hájka, autora knihy "Smrt ve středu". Klobouk dolů před uměním pana Hájka kontrovat novinářským blábolům a díky za památnou větu: "tady probíhá mediální manipulace v přímém přenosu, děkuji za ni".
O klimatu a ropěO klimatu a ropě
Rozhovor moderátorky Šárky Bednářové s Václavem Cílkem v pořadu Před půlnocí. Další videa s Václavem Cílkem
Historie války v LibyiHistorie války v Libyi
Časová osa válečného konfliktu a zpráv o něm na serveru Dipity. Zaregistrujte se na tomto portálu a jednoduše vytvářejte časové osy událostí z videí na YouTube, fotografií na Flickru nebo z jiných zdrojů. Interaktivní časová osa je přehledná a dává lepší vhled do souvislostí u komplexních událostí. Zaznamenejte historické událostí protestů v Madridu, popište korupční skandály v Čechách, dejte ostatním vědět, co se děje.
Průvodce napříč kulturamiPrůvodce napříč kulturami
GUERILLA.film & ToČÍM ŽIJU je otevřená filmová skupina, jež se věnuje především dokumentární činnosti a video-artovým projektům. Taktéž reportážní a záznamové činnosti kulturně-hudebních akcí.

GUERILLA.film vychází především z tvůrčí aktivity Tomáše Hlaváčka a Martina Freunda. Skupina však otevřeně spolupracuje s dalšími tvůrci a je přístupná nabídkám ke spolupráci.

Okolo Brněnské přehrady s Morrisem a Christem - Morris Dikenka Kazadi se narodil 1972 v Kinshase a Christ Donald Ngoka 1986 v Brazzaville (Kongo). Do České republiky se přistěhovali v roce 2005 a 2006. Pracují v textilní společnosti Nová Mosilana.

Vybrané památky středu města s Anne - Anne Tučková se narodila 1968 ve Washingtonu, D.C. (USA). V Brně působí 17 let jako editorka a učitelka angličtiny.
České zahraniční mise České zahraniční mise
Téma publicistického pořadu Politické spektrum z 20. 2. 2010 na ČT24. Jaké je poslání a účinnost našich zahraničních vojenských misí? Co o jejich významu a smyslu soudí mimosněmovní politické strany?

Česká armáda se účastní několika zahraničních vojenských misí, asi nejdiskutovanější je v Afghánistánu. Má se český podíl na této operaci zvyšovat, nebo naopak omezit? Ve studiu Politického spektra diskutují Jiří Konečný hnutí Nezávislí, Jiří Šedivý z Evropské demokratické strany a předseda Humanistické strany Jan Tamáš.
Chyceni v ekonomické pastiChyceni v ekonomické pasti
"Můžete ignorovat ekonomiku a trhy, ale ony nebudou ignorovat vás" ...Nigel Farage: Trapped inside EU - přeloženo s českými titulky od Reformy.cz
Plundrování - zločin dnešní dobyPlundrování - zločin dnešní doby
Danny Schecter, režisér dokumentu a stejnojmenné knihy představuje zločinné chování kultury Wall Streetu a jeho dopad na pracující střední třídu. Anglicky.
Smíšené kouřové signály bankéřůSmíšené kouřové signály bankéřů
Jan Zika hovoří s generálním ředitelem České Spořitelny Gernotem Mittendorferem o kauze OP Prostějov, nových službách pro náročné klienty ČS Premier, dalším směřování České Spořitelny, problémech eurozóny, evropských bankách a investičním bankovnictví.
TurbulenceTurbulence
Pravidelný magazín o počasí -ze dne 1.5.2011. smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků.
Generální stávka v ŔeckuGenerální stávka v Ŕecku
Reportáž z aktuálních událostí 29.6.2011 v Řecku ze serveru Democracy Now!. Kompletní přepis textu v angličtině.
Film jako BrnoFilm jako Brno
Dokumentární projekt FILM JAKO BRNO je unikátní akce 6 začínajících dokumentaristů - studentů FAMU a jejich učitele Víta Klusáka (Český sen, Český mír, Vše pro dobro světa a Nošovic). V jediném dni - 1. máje 2011 - se těchto sedm filmařů spolu s malými štáby vydalo zmapovat situaci ve městě Brně. Výsledkem jejich snažení je film o sedmi kapitolách, které hravě i s názorem portrétují všechny myslitelné strany barikád toho divokého dne: neonacisty, policisty, politiky, novináře, Romy, blokádníky a jako nezúčastněné: návštěvníky a zvířectvo brněnské ZOO.
proslovy na Anti-war Assemblyproslovy na Anti-war Assembly
08/10/11. On the 10th anniversary of the Afghanistan war and the 'war on terror', Stop the War Coalition held an Antiwar Mass Assembly in Trafalgar Square, London, with speakers, performers, musician, films and art, featuring among others John Pilger, Julian Assange, Jemima Khan, Ahdaf Soueif, Lowkey, Mark Rylance, and many more. This film captures the spirit of the day and includes speeches and interviews with many of the speakers.
Moderní společnostModerní společnost
Krize moderní společnosti - spějeme zpět k feudalismu ?- Prof. PhDr. Jan Keller, CSc. je český sociolog, vlivný ekologický myslitel, odpůrce konzumu a globalizace na téma dnešní společnosti ...
Ta naše povaha česká ...Ta naše povaha česká ...
Často hovoříme o mentalitě českého člověka a s chutí odkazujeme na tradované mýty o naší bodré národní povaze, o našich šikovných rukou, humoru, muzikantství a tak dále. Je tomu ale opravdu tak? Co když někdo starým pověstem českým o naší národní nátuře postaví do cesty kritický objektiv kamery? Když před lety začalo Televizní studio Ostrava uvádět pořad Ta naše povaha česká, málokdo (možná ani jeho tvůrci ne) očekával, že starou dobrou povahu českou tolikrát nachytá na hruškách. Na druhé straně obliba tohoto vysílání dokazuje, že jsme přece jen ochotni přijmout kritiku sebe sama a polemizovat s typickými projevy své malosti. Stačí pročíst si témata, jaká se za ta léta existence pořadu, který je nejdéle vysílaným publicistickým cyklem České televize, objevila na obrazovce, a pochopíme, o čem je tu řeč.
Hodina ZeměHodina Země
Celosvětový happening na podporu ochrany životního prostředí. Spojujeme všechny, kteří jsou připraveni začít měnit svůj svět a inspirovat k pozitivní změně ostatní.Hodina Země.
Příčiny povodníPříčiny povodní
Rozhovor se Štefanem Vaľo, stavitelem lesních cest a hrází. Vypráví o příčinách, proč vznikají povodně, které jsou tak časté v posledních letech. Více videí a informací na slovenském portálu Povodne. Dále dokumentárny film nakrútený v rámci projektu Skvalitnenie povodňového manažmentu a protipovodňového plánovania v povodí Hornádu na území Slovenska.
Libye aktuálněLibye aktuálně
Tento to dokument byl vytvořen Julienem Teilem, který také během invaze rebelů do Tripoli uvízl v hotelu Rixos. Celý tento krátký dokument ukazuje, jak je Libyjská přechodná rada spojena s humanitárními organizacemi, které volaly po zásahu OSN v Libyi a taky to, jak ICC vydal zatykače na Muammara Kaddáfiho a Saífa al-Isláma bez žádných důkazů.

Bývalá americká kongresmanka a kandidátka na prezidenta Cynthia McKinney hovoří přímo z Libye: Válka v Libyi je řízena ropou, Izraelem a logistikou. Rozhovor televize Russia Today s českými titulky.

Rozhovor zpravodajské televize Russia Today: Saif al-Islam Gaddafi, syn Muammara Kaddáfiho říká: Pro NATO je Libye jako McDonald, rychlá válka jako fast food... anglicky s českými titulky.

Nepřehlédněte také komentář prof. Oskara Krejčího k válce v Libyi
Euro RomaleEuro Romale
Dokument televízie Z1 a Eugena Kordu o tom, ako Rómovia vnímajú príchod eura.
Trestní oznámení na vláduTrestní oznámení na vládu
Spisovatelka Lenka Procházková podala trestní oznámení na premiéra Petra Nečase a všechny členy jeho kabinetu. Stát chce podle ní katolické církvi vracet majetek, který jí nepatřil. Podle mnoha informací, které spisovatelka shromáždila se členové vlády dopustili zneužití pravomocí veřejného činitele a porušení povinností při správě cizího majetku v souvislosti s návrhem zákona o zmírnění majetkových křivd.
o českém zdravotnictvío českém zdravotnictví
Jsou moderní léky zdrojem života, nebo dlouhodobé nemoci? Stručně k tématům kolem zdraví od Mozaika TV.
Koukolík v HydeparkuKoukolík v Hydeparku
Hydepark v České televizi 16.9.2011
1. jednání Rady České televize v roce 20121. jednání Rady České televize v roce 2012
Středa 11. ledna 2012 od 13.00 hod., Café Restaurant, hlavní budova ČT, přízemí, Kavčí hory, 140 70 Praha 4
ACTA: Události, komentářeACTA: Události, komentáře
Předseda Piratské strany Ivan Bartoš v pořadu Udalosti komentare na téma ACTA.
ADRA newsADRA news
V nových ADRA news s novinkami z prosince 2011 se dozvíte, jak dopadl vánoční benefiční koncert, kdo vyhrál soutěž Dobrovolnictví kamerou nebo Cenu Michala Velíška, co je nového v Programu rozvojového vzdělávání PRVák, jaké je téma výtvarné soutěže pro základní školy a také jak pomáháme v Africkém rohu. Uvidíte také rozhovor s Katkou Kodysovou, která dohlížela na poskytování humanitární pomoci v Kambodži.
Jak nás vidí ze zahraničíJak nás vidí ze zahraničí
US Television je nezávislá produkce, která se specializuje na podporu podnikání, obchodních a investičních příležitostí pro občany USA v nejrůznějších zemích světa. O ČR hovoří několik současných českých lidí z podnikatelské sféry. Na jejich webu je více videí z různých zemí. Anglicky.

Dále starší výběr z Česko-Slovenské TV stanice OrbisTV v Chicagu. Na webu mají tam také live stream Zkuste posoudit sestřih pořadů očima čechů a slováků žijících v USA. Na internetu pochopitelně najdete i více podobných videí.
Charita a neziskové organizaceCharita a neziskové organizace
Téma televize Z1 byznys a společnost, 11. 6. 2010 Charita jako neziskový byznys. Hosté: Jan Bárta, výkonný ředitel o.s. ADRA; Pavla Gomba, ředitelka UNICEF ČR.
Věda a výzkum - IKEM. Hosté: Luděk Červenka, vedoucí projektu CEVKOON.

Eugen Korda zpovídá ředitelku českého výboru pro UNICEF Pavlu Gomba.

Nejlepší reklamy roku 2009 - Ceny EFFIE 2009. Hosté: Petr Topinka, výkonný ředitel Mark BBDO Jiří Janoušek, ředitel AKA

Jak se přežívá neziskovým organizacím v době krize? Hosté: Marek Šedivý, ředitel Neziskovky.cz, o.p.s. Andrea Kobzová, oddělení fundraisingu, ADRA Moderuje Aneta Snopová.
Vánoční hračkyVánoční hračky
Debby Chan z hongkongské organizace SACOM, autorka výzkumů mapujících pracovní podmínky v čínských továrnách na hračky hovoří o pracovních podmínkách při výrobě hraček. Na stav dlouhodobě upozorňuje česká nevládní organizace NaZemi - společnost pro fair trade.

Vanda Jarošová ze Společnosti pro Fair Trade 16. 12. 2010 informovala na ČT24 o pracovních podmínkách při výrobě značné části vánočních ozdob, které si dáváme na stromeček.

Pozn. Spotter.TV: Máte pocit, že svým dětem prostě musíte na Vánoce koupit nějakou pěknou hračku? Na světě jsou možná jiné děti, kterým by místo hraček stačilo pouze jídlo, pitná voda, střecha nad hlavou nebo teplo. Podívejte se na dokument Kam z jurty? ...
Jak si poradili s korupcí na IslanduJak si poradili s korupcí na Islandu
Rozhlasová stanice Radiožurnál odvysílala 8.11.2011 velice zajímavou reportáž o korupci, zlodějnách a následných společenských změnách na Islandu.
Můžeme zde hledat inspiraci. Přečtěte si celou zprávu o Islandu na webu českého Rozhlasu.
Události v kultuřeUdálosti v kultuře
Od TV Vysočina.
Slavoj Žižek v PrazeSlavoj Žižek v Praze
17. 11. 2011, Praha, Václavské náměstí na demonstraci ProAlt zaznamenal a publikoval web Jetotak.sk.

Centrum současného umění DOX, think-tank CESTA Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii ve spolupráci s Literárními novinami, nakladatelstvím Rybka Publishers a s podporou ProALT, Iniciativy pro kritiku reforem a na podporu alternativ uspořádaly veřejnou diskusi.
Panelisté: Slavoj Žižek, Michael Hauser, Jiří Pehe, Tereza Stöckelová. moderuje: Radovan Baroš

Podle Žižka nás krize uvrhla do stavu "trvalého stavu ekonomické nouze". Jaké jsou vyhlídky levice v nové situaci?
Měla by napnout všechny síly k záchraně zbytků skomírajícího sociálního státu nebo se soustředit na hledání radikálních alternativ vůči systému?
Nevede urputné lpění na tradiční alianci práce a kapitálu k ještě větší marginalizaci autentické levicové politiky?
Nenastal čas opětovně vzkřísit ideu komunismu, která provází evropské myšlení přinejmenším od časů Platónových dialogů?
Studentské hnutí v ChilleStudentské hnutí v Chille
Studentská předačka Camila Vallejo říká letos v srpnu: "Jsem aktivistou chillské komunity mladých studentů ... jsem na to hrdá". Chilská demokracie je v krizi.
Současný model demokracie za posledních 30 let v Chile je v krizi a lidé se necítí zastupováni v politickém rozhodování. Začali proto protestovat s konkrétními požadavky na vzdělávání. Sociální hnutí vyjadřuje názory velké většiny lidí, říká studentský vůdce Camila Vallejo, v rozhovoru pro Telesur. Dodala, že sociální nepokoje nejsou spontánní, ale výsledkem diskusního střetu s politiky a zvyšováním občanské uvědomělosti.

Média se stala "čtvrtou mocností"
Camila Vallejo, předačka chilského studentského hnutí, vysvětluje, že média se staly jakýmsi Čtvrtým majetek, aby mohly být spravovány, aby politika mohla ovlivňovat veřejné mínění. Vallejo kritizuje média proto že je patrná snaha, aby byly ochráněny zájmy mocných.

Camila Vallejo říká: v roce 2012 dojde k mobilizaci studentských hnutí na celém kontinentu pod oficiálním vedením Chilské univerzity. Podptkla, že studentská hnutí v minulosti vedly k celosvětovým událostem. (Např i v České Republice - pozn. Spottera :) více info.
VýpověďVýpověď
Americký burzovní makléř, ekonom, komentátor a populární video blogger, který se často objevuje v mnoha finančních zpravodajstvích Peter Schiff vypovídá před americkou Komisí pro dohled a reformy dne 13.9.2011. Více na Mises.cz
Projevy na demonstraci ProAltProjevy na demonstraci ProAlt
Řečníci na protivládní demonstraci pořádané iniciativou ProAlt dne 22. 10. 2011.
Rovný a rovnějšíRovný a rovnější
17.10. cca v 22,15 hod. pan Železný diskutoval s editorkou televize Chanel izraelského původu a zřejmě členem palestinské samosprávy. Pokud Palestinec nehovořil ve smyslu páně Železného představy, byl hlasitě opakovaně dotazován a na konci relace nedostal možnost reagovat. Gratuluji panu Železnému a ČT.

... Všechna masmédia zažívají orgasmus nadšení a o překot publikují články a fotografie jednoho izraelského vojáka vyměněného za 1027 palestinských občanů. Už jsme se dozvěděli, že trpěl podvýživou a měl málo světla. O tisíci sedmadvaceti Palestincích jsme se nedozvěděli téměř nic. Fotoreportáže jsou vyčerpávající, chybí pouze obrázek Šalitovy stolice, abychom podle barvy a konzistence mohli posoudit míru jeho strašného utrpení. (zdroj) Jeden Šalit a 1027 bezejmenných Podívejme se na to prizmatem prohlášení rabina Yaakova Perrina: "Milion Arabů nemá cenu jednoho židovského nehtu." (NY Daily News, 28. února, 1994,str.6) ...tolik poznámka na webu Zvědavec
Ztráta energie - vyhořeníZtráta energie - vyhoření
Jogurt jako bojovník proti stresu — Ztráta energie Đ vyhoření — Dvojí tváře stresu - TEP 24
Budeme mít v důchodovém věku nárok na důchod?Budeme mít v důchodovém věku nárok na důchod?
Komentované zpravodajství internetové televize NET-TV MOZAIKA Praha pro CROIX DE LA BOHEME - na téma důchodových systémů, sociálního státu a zániku státního důchodu a sociálních jistot v České Republice
Umírání v hojnostiUmírání v hojnosti
Několika nadnárodním společnostem v čele s firmou Monsanto nebo Cargill, se podařilo dostat pod kontrolu "základ" potravin, které klademe na náš stůl každý den: všechna osiva světové zemědělské produkce. Makléři hazardují s jídlem v rozvinutém světě, spekulují na zvýšení a snížení cen, hrají si se základním právem na potraviny milionů lidí.
Mezitím, téměř miliarda lidí na této planetě trpí podvýživou a hladem. 25.000 každý den.

Může se stát, že planeta již neuživí své obyvatele? Důkazy ukazují opak! Potravinová krize, která vejde do dějin, dochází v době, kdy se naše planeta produkuje více potravin, než kdykoliv předtím.

"Umírání v hojnosti" se rozvíjí do absurdity před našimi zraky. Uvidíte propojení systému, ve kterém, zatímco je dostatek potravy, je tak drahá, že si ji chudí nemohou dovolit.
Reportážní dokument od Russia Today se slovenskými titulky. Scénář a režie Yorgos Avgeropoulos. Produkce Gruzie Anagnou.
Globální revoluceGlobální revoluce
živá kamera z protestů amerických občanů na Wall Street v New Yorku. Více online kamer o protestech najdete na webu Globalrevolution
Modern SurvivalModern Survival
Úvodní díl autorského seriálu CROIX DE LA BOHEME a internetové televize NET-TV MOZAIKA Praha o tom, jaká je dnešní doba a jak ji co nejúspěšněji, jako jedinci, přežít. Pomocí metodiky a základních principů moderní sebeobrany a survivalu (přežití v terénu) si vysvětlíme i principy přežití v celé lidské společnosti.

dále díl ze seriálu Osudová budoucnost - díl 2. "Příliš drahé levné půjčky" .... kOMERČNÍ půjčka není dobročinnost, či pomoc, je to draze prodávaný výrobek pro zisk toho, kdo ho nabízí. A vás může stát dokonce i vše, co máte.
Antonín Baudyš o pádu věží WTCAntonín Baudyš o pádu věží WTC
Odvážné vystoupení známého astrologa, filozofa a zastánce "konspirační teorie" (spíše však zdravého selského rozumu) v pořadu České televize na ČT24 8.9.2011
KilowatthodinaKilowatthodina
Pokus o světový rekord výroby elektrické energie lidskou silou. Zorganizovala SPŠ Tábor.
Španělská revoluceŠpanělská revoluce
online kamera z náměstí v Madridu. Prohlédněte si také fotografie a fotky z bubnovacího protestu v Barceloně. Hledejte další fotky a informace.
12. Fřesh Fľesh: Hranice12. Fřesh Fľesh: Hranice
Festivalová, dokumentární reportáž z průběhu festivalu odehrávajícího se v areálu brněnské Zbrojovky. Prostor pro kreativní konzumaci. Celkový čas 43 minut, česky.
Ne Rasismu!Ne Rasismu!
Dokumentární film s českými titulky s názvem "Carlosi, jeden rok bez tebe, jeden rok s tebou" vypráví o roce intenzivních bojů, které následovaly po vraždě madridského antifašisty Carlose Palomina 11. listopadu 2007. Šeštnáctiletý Carlos byl zabit bodnou ranou do srdce profesionálním vojákem španělské armády. Celou antifašistickou veřejnost tato událost velmi zasáhla. Od té doby je antifašismus v Madridu organizován lépe než kdy předtím. Carlosovi kamarádi se rozhodli bojovat proti neonacismu ještě intenzivněji a uctívají jeho památku každý 11. den v měsíci útoky na ty, kteří mají na rukou Carlosovu krev a zároveň slibují, že budou proti neonacismu bojovat do posledního dechu...
Jak to bylo s Usámou?Jak to bylo s Usámou?
časová osa událostí seuvisejících s jeho hlavním představitelem (?) Máte-li jiné informace - zařaďte je do časového kontextu na serveru Dipity.
Bilderberg 2011Bilderberg 2011
Výroční zasedání panovníků, politiků, magnátů businessu a akademiků známých jako Konference Bilderberg má proběhnout koncem tohoto týden. Letošní piklení proběhne od 9. do 12. června v grandhotelu Kempinski ve Svatém Mořici ve Švýcarsku.
Tato konference letos svede dohromady 130 z těch, kdo jsou v Evropě a Severní Americe, v kdo je kdo, počínaje Davidem Rockefellerem přes Josefa Ackermanna až po královnu Beatrix. Skupina, která převzala své jméno od hotelu, kde se konalo první setkání, tradičně provádí svá setkání s vyloučením médií, s tím že její členové z řad tiskových a mediálních magnátů, co ji navštíví, se zřeknou reportáží o jejím průběhu. Od Reformy.cz.
Černobyl - jak režim v r. 1986 informoval o havárii den po dniČernobyl - jak režim v r. 1986 informoval o havárii den po dni
Autentické zpravodajství z relace Televizní noviny Československé televize z roku 1986. K obrovskému rozšíření počtu obětí černobylské tragédie došlo v důsledku utajování a trestuhodného zavírání očí před fakty. České znění.
BobovizeBobovize
26. 12. 2000 vstoupil tým Hodač / Bobošíková poprvé do vysílání programu ČT2, kde připravil vlastní verzi zahraničně-politického pořadu "21", ve kterém však půl hodiny hovořil poslanec Tlustý za ODS o ekonomice. Byl to první a zároveň i poslední pořad "21" z produkce Jany Bobošíkové. Zde ho uvidíte kompletní vč. úvodní upoutávky, která byla odvysílána v relaci Události na ČT1 v produkci týmu Hodač / Bobošíková. Verzi pořadu "21" v produkci protestujících zaměstnanců na Kavčích horách

Druhá verze v produkci protestujících zaměstnanců na Kavčích horách byla celorepublikově odvysílána 27. 12. 2000 ráno, jelikož tým Hodač / Bobošíková si neuvědomil, že relace "21" se následující den reprízuje a nechal tak toto vysílání proběhnout bez přerušení. Zde tedy uvidíte kompletní verzi, včetně úvodní upoutávky na tento pořad.

Dnes už zaniklá stanice TV3 byla toho času jediná, která dala prostor oběma stranám sporu ve svém mimořádném diskusním pořadu "Česká televize, věc veřejná". TV3 však mohla sledovat jen výrazná menšina diváků, kteří měli satelit anebo kabelový příjem. Jana Bobošíková se sice nedostavila, ale místo ní zde měla premiéru legendární Dušica Zimová, která se záhy stala novou moderátorkou týmu Hodač / Bobošíková. Do studia přišla též radní za ODS Jana Dědečková, publicista Jan Urban a předseda odborů ČT Antonín Dekoj. Moderoval Vladimír Kroc z ČRo. Drobná omluva - tomuto videu na konci chybí asi 20 sekund. Pořad měl mít původně délku 30 minut, TV3 jej prodloužila na 40 minut, no a i když jsem měl video naprogramováno s desetiminutovou rezervou navíc, přeci jen se malý kousek nevešel...
o Šumavském Národním parkuo Šumavském Národním parku
Nesmiřitelní zastánci jednoho i druhého řešení se často opírají o zcela protichůdně znějící odborné expertizy a vědecká stanoviska. To potvrzuje i geolog Václav Cílek, podle kterého první problém Šumavského Národní parku začíná u komunikace a psychologie. Cílek zároveň navrhuje, že by spory mezi znesvářenými skupinami měla nejlépe vyřešit nestranná osoba.
Taká malá propagandaTaká malá propaganda
Dokument zachytávajúci výpoveď bývalého redaktora o manipulačných praktikách v spravodajstve STV pred voľbami 1998. Film odzrkadľuje tendenčnosť verejnoprávnej televízie za vlády Vladimíra Mečiara. Slovenská televízia v sobotu nečakane odvysielala výpoveď jedného zo svojich bývalých redaktorov o manipulačných praktikách v spravodajstve a publicistike pred voľbami 1998. Dokument režiséra Mareka Kuboša pod názvom Taká malá propaganda zachytáva rozprávanie redaktora, ktorý v STV pôsobil za čias riaditeľa Igora Kubiša a šéfredaktorky Hany Pravdovej. Film bol natočený v roku 2001 a sú v ňom použité viaceré autentické ukážky zo spravodajského archívu, ktoré odzrkadľujú tendenčnosť verejnoprávnej televízie za vlády premiéra Vladimíra Mečiara.
Nejdeme si zastřílet?Nejdeme si zastřílet?
"Na tábor jsem přijel, protože bych si to chtěl vyzkoušet jak se dělá natvrdo normálně válka"

Studentská práce z Střední školy fotografické, filmové a televizní. Režie: Lucie Konvalinková Kamera: Kryštof Jankovec
Poslední let Jurije GagarinaPoslední let Jurije Gagarina
Před 50ti lety, 12. dubna 1961 vzlétl první kosmonaut do vesmíru. Jeho let trval 108 minut, obletěl celou Zemi a pak Jurij Gagarin úspěšně přistál. Byl to nepochybně obrovský úspěch tehdejší vědy a techniky. Ovšem po několika letech, 27. března 1968 Gagarin tragicky zemřel. Proč se tak stalo zkoumají reportáže televize RussiaToday.
Podivné válečné zpravodajství Podivné válečné zpravodajství
Jak se dělá válečné zpravodajství vypráví Jitka Obzinová v pořadu Uvolněte se prosím. Dále rozhovor s bývalým dopisovatelem německé veřejnoprávní televize ARD - ZDF, specialistou na blízký východ, Christophem Hörstelem. Praktiky médií, management teroru, blízký východ, válka v Afgánistánu, Íráku, a další témata... S českými titulky.
Prezident který mluvil pravduPrezident který mluvil pravdu
Část projevu Johna Fitzgeralda Kennedyho z 27. dubna 1961 v hotelu Waldorf-Astoria v New Yorku, adresovaný novinářům z American Newspaper Publishers Association. Varuje v něm před aktivitami tajných spolků.

V druhé půlce videa je sestřih televizních záznamů pozdějších amerických politiků a jejich neochotné vyjadřování na dotazy k některým tajným společenstvím.


Se slovenskými titulky a kompletním přepisem.
Projednávání zákonů v ParlamentuProjednávání zákonů v Parlamentu
Návrh poslance Pavla Staňka na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 94/1963 Sb., o rodině, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 205/ - prvé čtení.
Převraty podporované USAPřevraty podporované USA
Reportáž televize RT o tom, jaký vliv mají USA na politiku cizích zemí prostřednictvím různých zástupných nevládních organizací, nebo agentur placených Kongresem.
Pozadí krizePozadí krize
Jan Keller, a další hosté v sestříhaném vstupu ČT24 - téma ekonomická krize a její viníci i přičiny.
NWO kolaborantiNWO kolaboranti
Členové Trilaterální komise a Bilderberg Group úzce spojeni s českou politikou a vládou.
Existuje něco co by vláda neměla dělat?Existuje něco co by vláda neměla dělat?
politickou situaci v USA komentuje John Stossel. S českými titulky.
BP: ropa v Mexickém zálivuBP: ropa v Mexickém zálivu
Reportáž televize BBC Panorama o největší ekologické katastrofě v historii USA. Ač se vám to nyní možná nezdá, ještě za našeho života více nebo méně pocítíme důsledky této tragické události. Historii budeme dělit na dobu před - a po- ropné havárii v Mexickém zálivu.

Pohodlně se usaďte, dejte si něco dobrého k zakousnutí, ... horor o vaší vlastní budoucnosti už začal.
Toulavá kameraToulavá kamera
Reportáže z Čech které se vysílaly v České televizi vám přináší portál Ingema. Tam se také můžete dozvědět více, hledat v rozsáhlých databázích geografických informací a fotografií.
Pitva v přímém přenosuPitva v přímém přenosu
čtyři díly televizní "show" (?) v kterých probíhá pitva člověka za asistence moderátora. Anglicky.
Hrozí krach české justici?Hrozí krach české justici?
Hostem diskuzního pořadu Téma Deníku vysílaného dne 19.10. 2009 byli ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová a viceprezident Soudcovské unie, Tomáš Motl.
Hlavní otázka moderátora zněla: "vládne České republice justiční mafie? Ministryně Kovářová v této souvislosti uvedla, že objeví-li se v naší zemi jevy, které nezvládáme, máme tendenci je nazývat mafií. Za kauzami posledních dní pak žádnou mafii v pravém slova smyslu nevidí. Další podstatné téma představovalo zavedení datových schránek. Poslední dobou se totiž ozývají hlasy, že do plánovaného data spuštění zbývá ještě mnoho práce, kterou dle mnohých nelze stihnout. Viceprezident Soudcovské unie Motl v této souvislosti uklidňuje, že žádná krize v soudnictví nenastane. Jan Klička se ovšem nevyhýbá ani otázkám na právě probíhajícího vysokoškolský skandál v Plzni.
Kodaň 2009 : šance pro klimaKodaň 2009 : šance pro klima
Krátký film z působení české výpravy Greenpeace v dánské Kodani v době konání mezinárodní klimatické konference. (video je z roku 2009)
Hovory s prezidentyHovory s prezidenty
Iránský prezident Mahmoud Ahmadinejad se vyjadřuje o nejcitlivejších aktuálních tématech o kterých spousta lidí ví, ale nikdo nemluví nahlas. Proč?
Kdo sliboval referendum? Kdo sliboval referendum?
Otázky Václava Moravce speciál 13 (čtvrtek 25. 5. 2006 - 21h - ČT2) Předvolební sliby stran, které padly pouhý 1 týden před volbami do PSP, v otázce možné vojenské základny USA v ČR a souvisejícího referenda.
za co se platí?za co se platí?
Ministr Julínek vysvětluje za co platíme regulační poplatek ve zdravotnictví. Marně.
O hodnotě dolaruO hodnotě dolaru
krátký rozhovor s finančním expertem a novinářem Maxem Keiserem na Iránské televizní stanici Press-TV vysílané v angličtině. S českými titulky. (zapněte je šipkou vpravo dole)
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.