xVybraná videa
x Krátký film o osudu čmeláků, jehož populace v průběhu 20. století dramaticky mizí v počtu i rozsahu až do té míry, že polovina z 25 britských druhů jsou nyní vzácné a 2 jsou vyhynulé.

Čmeláci jsou významní opylovači divokých a zemědělských kvetoucích rostlin. Jejich pokračující pokles má dalekosáhlé důsledky pro širší ekologii. Nepříklad reprodukce mnoha rostlin závisí na opylování pouze čmeláky. A navíc, mnoho zvířat, včetně lidí, závisí na plodech a semenech z těchto rostlin.

Zachování čmeláků a jiné hmyzí opylovači musí být klíčovou prioritou pro zajištění budoucí výroby potravin pro lidskou společnost, a samozřejmě, aby zajistila přežití mnoha jiných druhů, které se spoléhají na hmyzem opylené rostliny.

Podívejte se na webové stránky, kde se můžete dozvědět o ochraně čmeláků spolu s dalšími informacemi o čmelácích a co můžete udělat doma, jak pomoci s jejich chráněním.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.