xVybraná videa
text k videu
Oxfordský profesor Richard Dawkins jednoduchými důkazy vysvětluje, proč je náboženství kořenem všeho zla na Zemi. Zabývá se otázkami existence Boha, jeho vysvětlení podle Bible jako krotovládce a rasistu, rozebere některé obzvláště hrozné části z Bible. Bylo krásné ukázáno, jak křesťané, nebo jiné náboženství, vůbec nepřijímáme jinou pravdu a útočí na režisérský štáb slovně (Muslimové), nebo je jednoduše vyženou (křesťané).

Přitom odmítají takové základní poznání jako evoluci a vznik světa, až nenormální extremistickým způsobem. Film také zobrazuje muslimskou výchovu, kde jim od začátku hustí náboženství, nebo zločiny spáchané podle toho, že to tak bylo v bibli napsáno. Přestože se vše snaží pan Dawkins vysvětlit logicky, u některých náboženských fanatiků moc štěstí mít nebude.

x Evoluční biolog, profesor Richard Dawkins. Jeho argumentace a konfrontace exaktních věd s náboženstvím a názory, které se intezivně dotýkající obecného pojetí víry. Film Slepý hodinář z roku 1987 vyhrál cenu nejlepšího vědeckého dokumentu toho roku. Popisuje různorodost, neboli diversitu, přizpůsobení a variace v přírodě jako zásadní prvek v úspěšném přírodním výběru, staví jej proti stále používané tezi stvoření. Kromě filmů napsal autor knihy a existuje množství záznamů diskusí, přednášek, i osobních rozhovorů na tato témata.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.