xVybraná videa
x Je to jedna z posledních bašt kanadské divočiny: prales Great Bear Rainforest, na severu Britské Kolumbie a centrálního pobřeží Pacifiku. Domov pro rozmanité mořské savce, ryby a divokou zvěř - od velryb a keporkaků až po volně žijící lososy, vlky, medvědy Grizzly, a legendární duchy medvědů. Toto velkolepé místo je nyní ohrožena projektem ropovodu společnosti Enbridge, aby sem mohly přijíždět tankery až na toto křehké pobřeží.

V plánu je čerpání více než půl milionu barelů nerafinovaných dehtových písků denně z Alberty přes Skalnaté hory, přes srdce Britské Kolumbie. To znamená přechod tisíce řek a potoků až do přístavu Kitimat, v srdci pralesa Great Bear Rainforest. Odtud by supertankery pluly přes drsné a nebezpečné vody od pobřeží Britské Kolumbie na cestě do Asie a Spojených států. Společnost Northern Gateway Pipeline, se o projekt zajímá ze tří hlavních důvodů: 1. Usnadnilo by to rozšíření těžby dehtových písků, přitažení rozvíjejících se asijských ekonomik v oblasti druhořadých zdrojů ropy; 2. existují rizika z ropovodu samotného, 3. je nebezpečí zavlečení ropy tankery poprvé na tuto části pobřeží.

Nyní roste společenství původních národů, ochranářských skupin a dotčených občanů z Kanady a po celém světě. Sdružují se, aby společně odmítli projekt Enbridge. Aby se sjednotili v jakém rámci bude vymezení boje o kanadské životní prostředí v této bitvě.

Dokument produkoval kanadský filmař Damien Gillis pro Pacifik Wild. Tento krátký dokument představuje úchvatné záběry z rezervace Great Bear Rainforest - poskytuje přehled o klíčových otázkách zapojených v této bitvě potrubí, cisteren a Kanadského pobřeží Pacifiku.

Další informace o tom, jak podpořit Pacific Wild's conservation
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.