xVybraná videa
text k videu
Cesta začíná v severní Africe, Tim navštíví Tanger v Maroku který je rodným městem Battutah a narazí na představení středověké trance music. V Egyptě zajde do vzdálené vesnice, kde Battutah měl ohromující prorocký sen a navštíví nejstarší univerzitu v Káhiře.

V Turecku Tim uvidí nelegální tančící dervišský obřad a v pohoří Taurus potká poslední Turkménské kočovníky. Promluví si s Tatary na Krymu, v Dillí se dívá na kouzelníka muslima vykonávající indické triky s lanem.

Prozkoumá místo islámu v Indii a v komunistické Číně a vypráví příběh islámského obchodní impéria 14. století. V Číně také potká klan, kterému se snaží vystopovat jejich původ zpět do Arábie.
x Série dokumentárních cestopisů televize BBC, v nichž Tim Mackintosh Smith putuje ve stopách učence ze 14. století Ibn Battuta z Maroka, který za 30 let prošel 75.000 mil, 40 zemí a tří kontinentů.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.