xVybraná videa
text k videu

PROLOG

11. září 2006. V New Yorku se sešly tisíce lidí z celého světa. Měly na sobě černá trička s nápisem "Vyšetřete 11. září". Držely transparenty, kde stálo: "Ptejte se, dožadujte se odpovědí". Tento den je 5. výročí teroristických útoků z 11. září 2001. I když zpráva Komise pro 11. září byla zveřejněna již před dvěma lety mnoho Američanů a lidí z celého světa zůstává přesvědčeno, že pravda o tom, co se stalo, byla veřejnosti zatajena. Proč? Proč vzrůstající množství lidí začíná zpochybňovat události z 11. září?

Je to přirozenou inklinací lidí věřit tomu nejhoršímu o vládě Spojených států? Nebo je to oprávněná nedůvěra, která časem roste? Hnutí za pravdu o 11. září se skládá z akademiků, inženýrů,fyziků hasičů, členů tajných služeb a lidí jejichž životy byly a jsou ničeny následky 11. září. PTEJTE SE. POŽADUJTE ODPOVĚDI. Jsou všichni pomatení? Dnes by jste tu neměli být. Ale vy to nechápete. Uctíváme památku hrdinů padlých 11. září. - To my také. - Ne to ne. Ne, to neděláte.

Je mi to tak nepříjemné, že sem příští rok už nepřijdu. Nebo je to skupina znepokojených jedinců, která dělá, co může, aby se Spojené státy nedostaly do doby ještě temnější, než je dnes. Bylo 11. září překvapivým útokem na Ameriku? Stálo za ním 19 islámských teroristů? Nebo se stalo něco úplně jiného? Pssst! Nejlépe střežené tajemství New Yorku! O pět let dříve... George Bush a jeho lidé strávili nepříjemný den vysvětlováním, proč nebyli schopní předat dál varování, které Bílý dům obdržel před 11. zářím, o tom, že teroristé plánují unést americká letadla.

To, co se ten den stalo, rozprostřelo svůj stín nad každým aspektem života všech Američanů. Nyní jedni z nejuznávanějších novinářů země tvrdí, že americká odpověď na tzv. "válku proti terorismu", stvořila klima efektivní cenzury v zemi, která má být domovem svobody slova. Nikdy nebylo války s účastí Ameriky, malé nebo velké, kdy přístup k informacím byl tak limitován, jako nyní. Producent Panuje silná víra, jak mezi politickými, tak i vojenskými špičkami, že kdo kontroluje média, kontroluje i veřejné mínění.

Producent Znamená to, že měli někoho uvnitř? Přirovnal to k historce z Kmotra, kde byla zbraň schovaná na pánské toaletě. Výkonný producent Existuje také možnost, že by to mohl mít na svědomí někdo uvnitř. Výkonný producent Mohl by to mít na svědomí někdo uvnitř nebo měli pomoc někoho takového? Spolu s ostatními jsme o tom dnes ráno spekulovali, ale teď máme mnohem více důkazů, které naznačují, že tomu tak opravdu je. Je to nepěkné přirovnání, ale kdysi v Jižní Africe, když jste s ostatními nesouhlasili, tak vám dali kolem krku, hořící pneumatiku.

Panují obavy, že se vám něco podobného stane teď a tady, protože nejste dostatečně patriotičtí. Je to ten strach, co tak často brání novinářům pokládat ty nejtvrdší a správné otázky a pořádně se do toho položit. Hudba Lidé by se měli starat o své. Země, která něco skrývá, je země, která se obává, že bude přistižena. A speciálně Bushova administrativa, která je provázána se Saudskou Arábií, jak jen to jde! Hudba Vím, jaká je správná ta správná otázka, ale nikdo... Není dobrá doba klást otázky.

Prezidentův otec, když navštěvoval Saudskou Arábii, přebýval u bin Ládinů. Hudba I když v minulosti FBI problémy zhoršovala tím, že je ignorovala nebo popírala. Vedení FBI záměrně a opakovaně oddalovalo a brzdilo mé pokusy o spuštění vyšetřování, potřebného k identifikaci a neutralizaci teroristů. Odborný poradce Rodinám a obětem... 11. září, se jménem Johna Vincenta, Barryho Carmody a mého, omlouváme. Scénář, režie a střih Řeknu to potichu, ale důrazně, jak jen to jde, doufám, že to nezajde dál, už to zašlo příliš daleko. Jsem z toho zděšený.

AKT I - KAPITOLA I

Únosci 13. září, prohlásila vláda Spojených států, že má nezpochybnitelné důkazy, že za útoky stojí bin Ládin. Taliban oznámil, že Usámu bin Ládina vydá, když Spojené státy předloží důkazy. Naše pozice v tomto případě je, že když má Amerika důkazy měli by je zveřejnit a budeme připraveni soudit Usámu bin Ládina ve světlech těchto důkazů. Jste ochotní předat Usámu bin Ládina do Spojených států nebo ne? Ne, ne, ne, ne. Bez důkazů ne. 23. září 2001.

Ministr zahraničních věcí řekl, že vláda bude brzy schopna prezentovat svůj případ veřejnosti proti teroristické síti Al-Qaeda a Usámovi bin Ládinovi. Myslím si, že to bude přesvědčivé. Už další den, začal Bílý dům ustupovat. Existují nějaké plány na zveřejnění důkazů, tak že se každý člověk, nejen Američan, ale lidé z celého světa, dozví o roli bin Ládina v útocích? Jak řekl ministr zahraničí Colin Powell. Doufají, že se jim to podaří, někdy brzy.

Američané chápou, že takové informace nemůžou být okamžitě zveřejňovány a zdá se, že to lidé přijali. Vypadá to, jako když všechny žádáte, aby vám v tom prostě věřili. Tato informace stále čeká na zveřejnění. Místo, aby se k útokům přiznal, bin Ládin třikrát svou účast popřel. 13. prosince. Ministerstvo obrany zveřejnilo nahrávku, údajně nalezenou v Jalalabadu, v Afghánistánu. Usáma bin Ládin zde popisuje útoky spolu s Khaledem al-Harbim.

Americká mainstreamová média, dokonce i prezident Bush, to považují za nezvratný důkaz jeho viny. Ostatní vlády světa zpochybňují její autentičnost. 26. prosince 2001. Jeden z vůdců Talibanu tvrdí, že se zúčastnil pohřbu Usámi bin Ládina. Dalšího dne, byla zveřejněna další nahrávka, která měla být pořízena 19. listopadu, na které bin Ládin útoky schvaluje, ale nehlásí se k odpovědnosti za ně. Další jeho nahrávka se objeví až 29. října 2004, pár dní před volbami amerického prezidenta.

Nahrávka je popsána, jako jasné přiznání odpovědnosti za útoky z 11. září. A když byl tázán mluvčí FBI, proč bin Ládin na plakátu nejhledanějších zločinců, není stíhán za 11. září, odpověděl Rex Tomb toto: 11. září tam není proto, protože FBI nemá jakékoliv usvědčující důkazy že za 11. zářím stojí bin Ládin. Nevěřil jsem tomu, co jsem slyšel a tak jsem svou otázku zopakoval, a on řekl: "Ano, tak to je." "FBI nemá jakékoliv usvědčující důkazy, které by bin Ládina spojovaly s 11. zářím."

A jaké důkazy tedy mají? Dvě brašny patřící Mohamedu Attovi, odbavené na letišti v Portlandu, ale na palubu Letu 11 do Bostonu se nedostaly. Obsahovaly: prezentační video Boeingu 757 a letovou příručku, arabsko-anglický slovník, PDA, Korán, a jeho poslední vůli. Proč by si Atta bral svou poslední vůli do letadla, které mělo být zničené? Pronajaté auto Marwana al-Shehhiho, nalezené na letišti Logan, obsahovalo arabskou letovou příručku a propustku do zóny s omezeným přístupem, a dokumenty z Huffman Aviation.

Auto Nawafa al-Hazmiho, nalezené na letišti Dulles, obsahovalo instrukce napsané Mohamedem Attou, šek do letecké školy ve Phoenixu, čtyři nákresy kokpitu Boeingu 757, nůž, mapy Washingtonu a New Yorku. Pas Satama al-Suqamiho, byl nalezen pod Dvojčaty obchodního centra. Nedaleko odsud byl nalezen pas jednoho z únosců. Jak může pas vyletět z něčí kapsy, dostat se skrze leteckou nehodu v rychlosti 650 km/h, přežít 40 000 litrů leteckého benzínu a přistát v pořádku na chodníku o 300 metrů níže?

Občanky Majeda Moqeda a Nawafa al-Hazmiho byly nalezeny v troskách Pentagonu. A občanka, a pas Saeeda al-Ghamdiho, řidičák Ahmeda al-Namiho, fotky z pasu a navštívenka, byly nalezeny v Shanksvillu. Seznam pokračuje. Bývalý vysoce postavený člen Tajné služby řekl magazínu New Yorker: "Jakákoliv stopa byla zanechána, byla zanechána záměrně," "aby po ní FBI šla." Používali stovky předplacených telefonů, které jsou extrémně špatně sledovatelné. Všechny peníze, které jim byly posílány, byly převáděny v malých částkách, aby se vyhnuli odhalení.

V malých částkách? Generál-poručík Mahmoud Ahmad, šéf pákistánské tajné služby ISI, převedl v Srpnu 2001 Mohamedu Attovi 100 000 dolarů. Tento převod byl uskutečněn pomocí Saeeda Sheikha, muže, který údajně unesl a zavraždil novináře z Wall Streetu, Daniela Pearla, který pátral po vazbách mezi ISI a islámskými militanty. Pákistánci, jestli znáte historii, se od tzv. "únosců" z Al-Qaedy moc neliší. ISI dlouhodobě spolupracuje s CIA, už od osmdesátých let 20. století, i Mujahideeny v Afghánistánu, kteří se časem přetransformovali v Al-Qaedu.

Soustředím se na bankovní převod, který byl uskutečněn generálem Mahmoudem Ahmadem, Mohamedu Attovi těsně před 11. zářím. Je to velmi důležité, protože generál Mahmoud Ahmad se setkal s klíčovými lidmi z Washingtonu D.C., senátorem Bobem Grahamem, Porterem Gossem, budoucím ředitel CIA, ráno 11. září. Má blízké vztahy nejenom se CIA, ale i s Dickem Armitagem, z Ministerstva zahraničí a Markem Grossmanem, taktéž z Ministerstva zahraničí. Jste si vědoma zpráv, že šéf ISI byl 11. září ve Washingtonu, a 10. září bylo převedeno z Pákistánu 100.000 dolarů skupinám v této oblasti?

A proč tu byl, setkal se s vámi nebo s někým jiným z vlády? Tu zprávu jsem neviděla a se mnou se určitě nesetkal. Ano? V transkriptu z Bílého domu, který byl předán tisku, byla informace o ISI zcenzurována. Bob Graham a Porter Goss později společně povedou vyšetřování, jehož výsledkem bude, že Bushova administrativa neobdržela žádné informace o chystaných útocích, které by jim mohly zabránit. Setkání začalo v 8 hodin u snídaně v budově Kapitolu a trvá po dobu zásahu Jižní Věže Letem 175.

Během jeho návštěvy, která začala 4. září, se Ahmad také setká s ředitelem CIA Georgem Tenetem. O měsíc později po zprávách o převodu peněz Attovi, Mahmoud Ahmad odchází z ISI. Zpráva Komise pro 11. září později tvrdí, že se nenašel jakýkoliv důkaz, že by do financování útoků byl zapojen jiný stát nebo člen jiné vlády. Komise se nejenže rozhodla tuto informaci vynechat, ale úplně ji popřít. Na straně 172 zprávy vaší Komise, tvrdíte: "Vláda Spojených států nebyla schopna určit původ" "peněz použitých na útoky z 11. září." "Koneckonců odpověď na tuto otázku má pramalou důležitost.

Jak můžete říct, že otázka, kdo financoval vraždu 3000 Američanů 11. září, má "malou důležitost"? Protože ta částka byla příliš malá. To je na tom to hrozné. Stálo to méně, než 500 000 dolarů. Proto to bylo tak těžké ty peníze vystopovat. Z těch 500 000 dolarů jsme byli schopni vysledovat jen malé časti, ale ty přesuny byly v malých částkách. Předtím jste mluvil o 500 000 dolarech na celou operaci, ale mi víme, že Mohamedu Attovi bylo posláno 100 000 dolarů přímo šéfem pákistánské ISI.

Tak toho si nejsem vědom, ale já si myslím, že Pákistán je nejnebezpečnější země na světě.. Proč byla tak jasná snaha utajit transakci mezi ISI a Mohamedem Attou? Začněme s tou transakcí, protože guvernér Kean nemá žádný důvod k zapírání, protože Wall Street Journal i FBI potvrdili, že generál Mahmoud Ahmad ten transfer, o kterém mluvím, provedl. Ale Komise pro 11. září úmyslně uvedla, že to, kdo útoky financoval není důležité a nemá smysl na někoho shazovat vinu.

Pro ně... ale pro nás to smysl má. Jako kdyby financování samo o sobě nebylo dost podezřelé, několik únosců údajně prošlo výcvikem na amerických vojenských základnách. Ačkoliv je tomu těžké věřit, dva z údajných teroristů zapojených v tom, co se stalo v úterý, mohli navštěvovat školy americké armády. A to dle výše postaveného člena Ministerstva obrany. Ahmed al-Nami, Ahmed al-Ghamdi a Saeed al-Ghamdi, měli uvedeno na svých dokladech, jako místo bydliště leteckou základnu námořnictva Pensacola na Floridě.

Mohamed Atta údajně promoval na škole US International Office, na letecké základně Maxwell v Alabamě. Na základě svobodného přístupu k informacím, kapitán Jason Taylor potvrdil, že Mohamed Atta se účastnil výcviku mezi lety 1998 a 1999, ale nebyl schopen potvrdit, že to byla ta samá osoba. Abdulaziz al-Omari byl cvičen na na letecké základně Brooks, v San Antoniu v Texasu. Saeed al-Ghamdi a další, navštěvovali armádní Jazykový Institut v Monterey v Californii, což potvrdil podplukovník Steve Butler, vicekancléř pro záležitosti týkající se studentů.

Americká média zastavila svá vyšetřování potom, co letectvo uvedlo: "Pravděpodobně nemluvíme o těch samých lidech." Dva z únosců, Nawaf al-Hazmi a Khalid al-Mihdhar, si pronajali apartmá a žili s informátorem FBI. Je zajímavé, že několik z nich bylo po útocích údajně viděno živých. A nakonec, máme věřit, že údajní únosci byli radikální muslimové, kteří strávili své poslední dny přípravou na ráj. Přesto týden před útoky, několik z nich pilo a navštěvovalo strip kluby a užívalo si prostitutek.

Dle všech svědectví si Atta a jeho bratranec užívali, vyjma čtvrtku, v tomto hollywoodském baru na Floridě. Oba hodně pili a pak odmítli zaplatit účet. A jeden z nich tím byl hodně uražený a řekl: "Já to za sebe klidně zaplatím, jsem profesionální pilot." Řekl jsem: "Dobře." Majed Moqed byl několikrát viděn v sexshopu. Hamza al-Ghamdi si 10. září objednal porno, na svůj hotelový pokoj. Starosta Patersonu v New Jersey, uvedl, že byli viděni více v go-go klubech, než v mešitách.

Bez ohledu na to, co dělali, přítomnost únosců byla známá již v roce 2000. Co jsem věděli a kdy jsme to věděli? To je to, co se teď dost hlasitě někteří senátoři tázají. Věděli jsme rok před 11. zářím, že jeden z únosců bude teroristická hrozba? Podplukovník Anthony Shaffer, zveřejnil svá obvinění, že operace "Able Danger", projekt vojenské rozvědky, na kterém pracoval v roce 2000, identifikoval Mohameda Attu, i s jeho fotografií, spolu s dalšími třemi únosci z 11. září, jako pravděpodobné členy Al-Qaedy.

Odhalili jsme identitu čtyř únosců z 11. září, ještě před tím, než se to stalo. Ale on tvrdí, že počátkem září 2000, byla zrušena, za přispění advokátů armády, tři plánovaná setkání s FBI. Také si vzpomíná, co říkal členům Komise pro 11. září, se kterými se setkal v Afghánistánu, o Attovi a co jejich jednotka zjistila už v roce 2000. Byl překvapen, když se nic z toho neobjevilo v oficiální zprávě. Bylo mi s jistotou sděleno člověkem, který ty materiály komisi předával, že Komise pro 11. září obdržela dva kufříky plné informací.

Mohu vám říct, že to nebylo ani 5% informací které jsme v projektu "Able Danger" nashromáždili. Mluvčí Komise pro 11. září řekl, že od Pentagonu do začátku r. 2004 nedostali žádnou takovou informaci, která by potvrdila Shafferova slova. Cituji: "Žádné z dokumentů předaných Komisi" "nezmiňují Mohameda Attu nebo někoho jiného z budoucích únosců." Tak kde to je? Kde to je? Kde jsou ty materiály? Kde jsou ty tajemné tabulky, které tvrdí, že Atta byl nějakým reálným způsobem propojen s ostatními únosci?

Rádi bychom je viděli. Společnost odpovědná za tyto tabulky, Orion Scientific Systems, bude tvrdit, že existují jen dvě a že Atta není ani na jedné z nich. Ukaž je všechny Johne. Tu jsou všechny tabulky vytvořené společností Orion. To jsou všechny tabulky s informacemi získaných za pomocí shromažďování dat Takže společnost Orion lhala senátnímu justičnímu výboru. Při tom všem úsilí na získání těchto dat, přesto společnost řekla výboru: "Žádné z těch tabulek nemáme. Tyto nejsou od nás."

A přesto tady jsou, včetně jejich loga. Pane předsedo, nejméně dvěma z pěti lidí, kteří tu dnes jsou, bylo vyhrožováno, že jim budou odejmuty jejich bezpečnostní prověrky, když o tom budou nadále mluvit. Můžete nám říci jména těch dvou? Vám ano, ale raději v soukromý, protože Ministerstvo obrany se rozhodlo, že nikomu nedovolí vypovídat, ale já tu informaci výboru poskytnu. Nechápu proč, ale jak to chápu já, opravte mě, jestli se mýlím, ale chápu to tak, že svědci z Ministerstva obrany, kteří měli dnes vypovídat, byli odvoláni.

Možná jsou nebo možná nejsou v místnosti, ale byli instruováni, že nemůžou vypovídat. Myslím, že to je velká chyba. Toto je tabulka Al-Qaedy a jejích buněk po celém světě. Většina dat, na ní umístěných byla známa, již před 11. zářím a to díky operaci "Able Danger". Jak můžete vidět obsahuje i fotografie... Co je tam znázorněno, obecně? Schéma a aktivity sítě operativců Al-Qaedy, kteří byli zapleteni do 11. září a pozdějších operací. Ještě když na začátku r. 2004 toto Komise zkoumala, tabulky, na nichž byl Atta, stále existovaly.

Pan Smith měl jednu v kanceláři, jedna ještě měla být u vojenské rozvědky, protože dokumenty plukovníka Shaffera byly zničeny až na jaře 2004, to samé s tabulkou, kterou měl pan Smith. Naše práce projektu "Able Danger", začala být velice omezována a nakonec skončila úplně a to díky obavám dohledu tajných služeb. Byli jsme podporováni, jak velením LIWA, tak i velením INSCOMu. Několik dalších měsíců jsme se aktivně snažili naší činnost obnovit.

Během ukončování projektu jsem byl já spolu s jedním mým analytikem Terri Stephensem, nuceni zničit všechny data, tabulky, grafy a další produkty naší analytické činnosti, týkající se "Able Danger",které jsme ještě nepředali velení SOCOMu. Dnes bude vypovídat ještě jeden bývalý člen Ministerstva obrany, kterému bylo přikázáno zničit 2,5 terabytů dat. Já nevím kolik je terabyte dat, proto jsme kontaktovali knihovnu Kongresu. Rovná se to 1/4 z celé sbírky, kterou knihovna Kongresu udržuje.

Jste v pozici, aby jste mohl hodnotit kredibilitu kapitána Philpotta, plukovníka Shaffera, pana Westphala, pana Preissera, pana J.D. Smitha, když tvrdí, že na tabulkách viděli Mohameda Attu? Ano pane. Bezpodmínečně jim věřím. Plukovníkovi Tonymu Shafferovi, který je prvním členem skupiny "Able Danger", který zveřejnil, co ví, bylo vojenskou rozvědkou písemně sděleno, že s Kongresem a jejich zaměstnanci nemůže mluvit, bez jejich předchozího souhlasu.

A nyní mu byla odejmuta jeho bezpečnostní prověrka, která mu umožňovala pracovat s tajnými informacemi. Kongresman tvrdí, že byl Shaffer umlčen a potrestán za to, že mluvil. Oficiální odpověď na "Able Danger", byla zveřejněna v září 2005, v dopise člena Komise pro 11. září, Slada Gordona, pro Arlena Spectera. Gordon uvedl, že Condoleeza Rice, prezident Bush a Bílý dům popřeli, že by "Able Danger" někdy identifikovalo únosce z 11. září, proto se to nikdy nestalo.

6-ti měsíční vyšetřování senátní Komisí pro tajné služby, to v Prosinci 2006 uzavřelo s tím, že "Able Danger" Mohameda Attu a ani jiné únosce, nikdy neidentifikovalo. Můžeme si být jistí, že únosci byli radikální muslimové na sebevražedné misi? Nebo je tu možnost, že byli vycvičeni, financováni a chráněni naší vlastní zemí?

AKT I - KAPITOLA II

Vojenská cvičení Mezi zářím 2000 a červnem 2001, Federální úřad pro letectví, FAA, nechal, v 67 případech, pronásledovat zbloudilá letadla stíhačkami. Toto pronásledování narušitelů je rutinní procedura a většinou k němu dochází do 10ti minut od zaznamenání prvních problémů, jako např. trvalá ztráta radiového spojení nebo ztráta signálu transpondéru nebo při letu mimo kurz. Dle oficiálních zdrojů se ráno 11. září, čtyři dopravní letadla odchýlí od daného kurzu a přestanou komunikovat a ani jedno z nich není pronásledované.

Jak se může stát, při čtyřech různých incidentech, v jeden den, že vojenská i zpravodajská infrastruktura za bilión dolarů, prostě selže? Nikdy nikoho 16. září 2001 při plánování obrany Ameriky, že tito zločinci, nevezmou jedno, ale čtyři dopravní letadla, a narazí s nimi do tak významných cílů v USA. Nikdy. Nemyslím si, že někdo mohl předvídat, že tito lidé narazí s letadly do Světového obchodního centra (WTC) a s dalším do Pentagonu. Nikdo v naší nebo předcházející vládě nemohl předvídat použití letadel proti budovám v tak masivním měřítku.

Ukázalo se, že to není pravda. Američtí vojenští plánovači přesně takové scénáře předvídali a cvičili. Jak bylo uvedeno USA TODAY, severoamerické velitelství protivzdušné obrany, NORAD, pořádal cvičení se stíhačkami pronásledující unesená letadla, která měla za cíl WTC, už dva roky před útoky. Také plánovači z Pentagonu předvídali útok, pět měsíců předtím, než se udál. Podle emailu z Pentagonu z Dubna 2001, chtělo letectvo uspořádat cvičení, kde by teroristé unesli dopravní letadla a použili je proti Pentagonu.

Důvodem bylo zjistit čas na vypuštění stíhaček. Ale podle emailu z Pentagonu, byl plán nakonec vedením zrušen, jako příliš nerealistický. Stále ještě zbývá odpovědět na velmi důležité otázky ohledně reakce NORADu ze dne útoků. Proč po těch všech cvičeních a plánování, Petere, nebyly stíhačky ani v New Yorku a ni ve Washingtonu? Cvičení nazvané Amalgam Virgo, konané 1. a 2. června 2001, simulovalo úspěšné teroristické útoky. Jeho cílem bylo zaměřit se na nekonvenční nebezpečí, včetně únosů letadel.

Jedním z plánu byl únos dopravního letadla a narazit s ním do Kapitolu. Druhá část cvičení, která byla plánovaná, ale před 11. zářím se neuskutečnila, zahrnovala dvě letadla s opravdovými piloty na palubě. Agenti FBI měli unést letadlo a dostat je na bezpečné místo. A na jeho titulní stránce byl? Usáma bin Ládin. Ve skutečnosti, 11. září probíhalo hned několik cvičení.

11. září probíhala čtyři vojenská cvičení, otázka, kterou jsem se snažila položit, ještě předtím, než pan ministr odešel na oběd, jestli mohla nějakým způsobem ovlivnit naší schopnost reagovat na útoky? Odpověď na otázku je: Ne, nemohlo nás to nijak negativně ovlivnit, spíše naopak, jak řekl gen. Eberheart, který v tu dobu velel NORADu, když vypovídal před Komisí pro 11. září, věřím, věřím, že jim řekl, že to naší schopnost reagovat vylepšilo. Probíhaly dvě velitelsko-štábní cvičení, jedno cvičení Ministerstva spravedlnosti, které s ostatními třemi nemělo nic společného, k tomu ještě probíhala skutečná akce, protože blízko Aljašky byla zpozorována aktivita ruských bombardérů.

Takže zlepšila nebo zhoršila tato vojenská cvičení naše schopnosti? 11. září byl druhý den cvičení Vigilant Guardian, bylo pořádané náčelníky štábů a NORADem, simulovalo unesená letadla na severovýchodě Spojených států. Vigilant Guardian je součástí operace Global Guardian, masivního cvičení pro případ Armagedonu, které probíhalo na letecké základně Offutt spolu s NORADem. Původně byl Global Guardian plánován na říjen, ale byl přesunut na září. Cvičení bylo údajně zrušeno potom, co byla zasažena druhá Věž WTC.

Tři Boeingy 747-200 E4B, tzv. létající velitelství, zůstaly ve vzduchu. Dva vládní zdroje s tím obeznámené potvrdily CNN, že to bylo vojenské letadlo. Ale detaily jsou tajné. Srovnání videa CNN a oficiálních fotek letectva potvrzuje, že toto tajemné letadlo, bylo jedno z nejtajnějších letadel, E4B. E4B je létající velitelství s tou nejmodernější technikou, postaveno a vybaveno k jednomu účelu: udržet fungující vládu, ať se děje cokoliv i v případě jaderné války.

Zeptali jsme se Pentagonu a ten trvá na tom, že to není vojenské letadlo a v oficiální zprávě o 11. září o něm není žádná zmínka. Pentagon, Tajná služba a FAA, shodně tvrdí, tedy alespoň veřejnosti, že pro letadlo nad prezidentovým domem z doby, kdy se z Pentagonu začal zvedat kouř, nemají žádné vysvětlení,. Letecká základna Barksdale se také účastnila cvičení Global Guardian. Místo, aby se prezident vrátil do Washingtonu D.C., jeho letadlo létalo nad základnami Barksdale a Offutt, až pak se vrátil do Bílého domu.

Další cvičení Northern Vigilance, poslalo stíhačky do Kanady a na Aljašku, aby monitorovaly cvičení ruských Migů. Northern Vigilance, také vkládalo falešné údaje na obrazovky vojenských radarů, tzv. "duchy". Tyto informace simulovaly zbloudilá letadla, která se účastníkům cvičení jevila jako reálná. Ten den jsme honili hodně "duchů". Tři F-16 ze základny Andrews, která je 24 km od Pentagonu, byly poslány 330 km daleko na tréninkovou misi nad severní Karolínou.

Fort Belvoir, základna armády nacházející se 16 km od Pentagonu, se připravuje na cvičení, které mělo prověřit její bezpečnost v případě teroristického útoku. Zaměstnanci v kancelářích pro Krizový management, na 23. podlaží budovy WTC 7, pokračovali s přípravami na TRIPOD, výcvik na biologický útok plánovaný na 12. září. A konečně, Národní zpravodajský úřad ve Virginii, začal v 8:35 cvičení, vedené týmem ze CIA, v němž narazí letadlo do jejich budovy. Některá vojenská cvičení, která byla pořádána, ještě čekají na zveřejnění.

Zeptejte se ho na vojenská cvičení plánovaná na 11. září. Člen komise Garelick. Zeptejte se na ta cvičení. Můžete být prosím aspoň na pár minut ticho? Na generála Myerse máme jen pár minut... Řekněte nám něco o vojenských cvičeních během 11. září. ...Vigilant Guardian! Požádám návštěvníky, aby byly ticho, jestli tu chtějí zůstat. Mám pro vás zprávu, tahle komise neodpověděla na mé otázky! Jdu pryč! Je to fraška! -Prosím, běžte! - Já jdu, děkuji! Takže si to ujasněme.

Ráno 11. září, probíhají ve Spojených státech cvičení, ve kterých se na radarech zjevují a mizí unesená letadla, stíhačky jsou poslány pryč ze země a letadla jsou naváděna do budov. Jaká náhoda. Jaké okolnosti mě přinutily poslat všechna letadla na zem? Pokud se stane věc jednou, je to nehoda. Pokud se to stane dvakrát, je to vzorec. Potřetí, je to už záměr. No a v tu dobu jsem dal příkaz k přistání všech letadel. A tak v 9:45 byla všechna letadla donucena přistát, tento příkaz se vztahoval na všechna civilní letadla.

Některým vojenským letadlům bylo dovoleno zůstat ve vzduchu. Ve 12:16, se FAA podařilo bez nehody dostat na zem 4000 letadel. Během doby, co se k Pentagonu blížilo letadlo, přišel mladý muž a řekl viceprezidentovi: "Letadlo je vzdálené 80km". "Letadlo je vzdálené 48km". A když se dostal až k: "Letadlo je vzdálené 16km"... řekl viceprezidentovi: "Ten rozkaz pořád platí?" Viceprezident se otočil a odvětil: "Jistěže platí. Slyšel jste něco jiného?"

AKT II - KAPITOLA I

Pentagon 9:37, Arlington ve Virginii. Let 77 American Airlines údajně naráží do přízemí Pentagonu. Vedení Pentagonu popřelo, že by budova měla protileteckou obranu. FBI dorazila během několika minut a celé místo bylo prohlášeno za místo federálního zločinu a tudíž spadá pouze pod jejich kompetenci. S pomocí civilistů, odklidili všechny trosky z trávníku Pentagonu a během 24 hodin zabavili všechna známá videa útoku. Zprvu popřeli, že by útok byl zachycen kamerami Pentagonu.

Ale 7. března 2002, bylo zveřejněno pět snímků pořízených kamerou naproti heliportu. Po několik následujících let je pět těchto snímků vše, co bylo zveřejněn z útoku na Pentagon. To se změnilo 14. října 2004, kdy Scott Bingham zažádal na základě svobodného přístupu k informacím, o videa nárazu Letu 77 do Pentagonu. Zvláštní agentka Jacqueline Maguire z FBI, našla CD-ROM, na kterém byly kopie dvou nahrávek pořízené bezpečnostními kamerami. Zveřejněné byly 16. března 2006.

Video z čerpací stanice Citgo, kterou mohou používat jen zaměstnanci Pentagonu, bylo zveřejněno 15. září 2006. A z hotelu Doubletree, v Arlingtonu ve Virginii, bylo zveřejněno 7. prosince 2006. Agentka Maguirová došla k názoru, že FBI vlastní 85 videí, která by potencionálně měla vyhovovat požadavku. Až dodnes jsme neviděli jediný jasný obraz toho, co se stalo to ráno u Pentagonu. Oficiální verze je následující. Pět únosců, které vedl Hani Hanjour, se zmocnilo Letu 77.

Hanjour se dostal do Spojených států v r. 1996, aby se stal profesionálním pilotem. Nedokončil jediný kurz. "...slabý student, který plýtval našimi prostředky." byla to ztráta času, chodil pozdě, nedělal úkoly. Měl jen vzdálenou představu, co které přístroje dělají. V dubnu 1999 získal pilotní licenci, zůstává otázkou jakým způsobem, FAA se na toto téma odmítá bavit. "...jeho pilotní umění bylo více než pochybné a jeho angličtina nedostatečná, nebyli si jistí pravostí jeho licence."

"...jeho angličtina a létání byly tak špatné, že mu měli jeho licenci odebrat." "...problémy s kontrolou a přistáním jednomotorové Cessny 172." "M. Bernard mu odmítl, pokud nepodstoupí více lekcí, pronajmout své letadlo." "Průměrný až podprůměrný pilot se špatnou angličtinou, bezproblémový." " Až dodnes mě udivuje, že s tím letadlem doletěl až do Pentagonu..." "...dyť on neuměl vůbec létat." Komise pro 11. září to uzavřela s tím, že Hanjour byl možná nejzkušenější a nejlépe vycvičený pilot.

Únosce z Letu 93, Saeed al-Ghamdi, byl bývalý saudský vojenský pilot. Jak mohl být Hanjour zkušenější, než on? Ráno 11. září, Hanji Hanjour a jeho čtyři komplicové, přijeli na mezinárodní letiště Dulles, blízko Washingtonu D.C. Týdny předtím strávili v motelu Valencia v Laurelu v Marylandu, 9,5 km od agentury NSA. Všech pět spustilo alarmy detektoru kovů a bylo podrobeno dalšímu ohledání, přesto všichni bez problémů nastoupili na palubu Letu 77, který byl dle Washigton Post "až neobvykle neobsazený".

Ze 188 sedadel, bylo obsazeno jen 64. Ve skutečnosti všechny lety zapojené v útocích byly obsazeny jen z 30% jejich kapacity. Únosci seděli těsně vedle Barbary Olson, manželky generálního prokurátora Teda Olsona, několika zaměstnanců Boeingu, Ratheonu, Ministerstva obrany, Lockheedu Martin, American Airlines, námořnictva, armády a jiných vládních agentur. Letadlo pilotoval David Charlebois a kapitán Charles Burlingame.

Charles Frank Burlingame III, letecký inženýr, který promoval Akademii Námořnictva a školy Top Gun, létal se stíhačkou F-4 a vyvíjel protiteroristické strategie pro Pentagon, od armády odešel v r. 1989 a nastoupil u American Airlines. Zůstal aktivní v armádních rezervách a účastnil se protiteroristických cvičení až do roku 1996. Jeho Boeing 757 narazil přesně do té části Pentagonu, ve které pracoval. Únosci měli jen pár chvil na překonání odporu Charleboise a Burlingama, odstranit je z kokpitu a převzít vládu nad letadlem.

To se jim také v 8:51 bez problémů povedlo a letadlo provedlo o 3 minuty později neautorizovanou změnu kurzu na jih. Žádný signál SOS. Žádná známka boje. Let 77 letěl zpět ke hranici Kentucky a Ohia, což bylo dalších 43 minut mimo kurz, než narazil do Pentagonu, bez jakékoliv vojenské intervence. Kdyby Hanji Hanjour chtěl způsobit co největší škody, všechno co musel udělat, bylo pokračovat stejným směrem, sklopit příď letounu a narazit do střechy Pentagonu.

Místo toho, provedl komplikovanou 330 stupňovou zatáčku, klesl o 2100 metrů a na další 3 minuty se vystavil možnému zásahu, zatímco prováděl manévr experty popsaný, jako téměř neproveditelný. V podstatě amatérský pilot, instruktory pokládaný za mrhání prostředky, který v srpnu 2001 nedokázal ovládat ani malou Cessnu, o měsíc později provedl téměř nemožný manévr s Boeingem 757 s dokonalou precizností. Todd Lewis radarový operátor na dulleském letišti...

Jedna z mých kolegyň viděla cíl pohybující se ze severozápadu na jihovýchod. A pak jsme už jen odpočítávali. 16 kilometrů západně. Upozornila supervizora. 14 kilometrů západně. Ale v tu dobu nikdo netušil, že to je civilní dopravní letadlo. Netušili jsme, že to je Let 77. Co jste mysleli, že to je? Nějaké vojenské letadlo? Myslel jsem, že je vojenské. Myslel jsem, že Langley poslalo nějaké stíhačky a ... Byl to téměř pocit úlevy. Musí to být stíhačka. Možná se jeden z nich dostal nahoru.

Letělo hodně rychle? Letělo hodně rychle. Jako vojenské letadlo v malé výšce. Musí to být jeden z našich chlapců, poslaný hlídkovat nad naším hlavním městem. 757 sestupovala přes Columbia Pike, proletěla blízko hotelu Sheraton, virginským Ministerstvem dopravy, budovy námořnictva a přeletěla čerpací stanici Citgo předtím, než přeletěla Washington Boulevard. Pět sloupů osvětlení je sraženo k zemi. Jeden údajně narazil do washingtonského taxíku, řízeném Lloydem Englandem.

Let 77 dokázal narazit zrovna do té sekce Pentagonu, která byla upravovaná, aby vydržela teroristický útok. To zahrnovalo posílenou konstrukci zdí a explozi odolná kevlarová okna, 3,8 cm tlustá. Renovace plánovaná od roku 1991, byla jen několik dní před dokončením. Kdyby letadlo narazilo kdekoliv jinde byly by ztráty na životech a škody mnohem větší. Oblast ve které normálně pracuje 5000 lidí zaznamenala 125 mrtvých. Ve vnější zdi Pentagonu byla v průměru 6 metrová díra v 1. a 2. podlaží a viditelné poškození 1. podlaží v rozsahu 27 metrů.

Řekl bych 5 metrů v průměru, maximálně 6. To mě zarazilo, když jsem se snažil najít nějaké stopy... Trávník byl naprosto v pořádku. Země se nic dotknout nemohlo. A ani heliportu. Buď to byl neskutečně přesný zásah nebo šťastná náhoda. Nechápu jak se nemohlo odrazit od země, Nechápu jak mohlo narazit přímo do zdi budovy, aniž by se dotklo země, když letělo tak rychle. Nevěřím, že ta věc, co tam narazila byla větší, než vrata od garáže. Krom toho, klasická letecká nehoda za sebou nechává trosky.

U atentátu v Oklahomě našli malé součástky náklaďáku, nevěřím, že by nemohli najít motor. V tomto bodě se názory liší. Někdo věří, že do Pentagonu narazil Boeing 757 a někdo ne. Ti kteří věří, že to byla 757, tomu věří díky tomu, jak bylo poničené okolí. Sloup č. 1 Sloup č. 2 Sloup č. 3 Sloup č. 4 Sloup č. 5 Odřený kamerový sloup a chybějící háček. Odseknuté větve stromu. Poškozený dieselový generátor a plot. Trosky mimo budovu. Části trupu. Neznámé části. A výpovědi svědků.

Když jsme seděli v kanceláři, zničeho nic jsme uslyšeli rachot mysleli jsme, že nás něco zasáhne, něco se mohlo bezprostředně stát... Oba jsme se na sebe podívali... Hluk byl nesnesitelný. Můj bratr na poslední chvíli vyskočil z kanceláře. Slyšel jsem nad sebou hluk obrovského proudového letadla, přišlo mi, že je těsně nade mnou. Ohlédl jsem se a viděl velká černá křídla, která letěla tímhle směrem. Pak jsem vyběhl... a za dvě tři sekundy... BOOM Jsme zvyklí vídat letadla.

Možná malé 20ti místné proudové letadlo, bez označení na trupu. Viděla jsem letadlo, jak letí dolů, velké dopravní letadlo. Viděl jsem přilétat letadlo, bylo opravdu nízko, bylo to letadlo American Airlines, na straně mělo napsáno AA, stříbrný trup. Konkrétně tohle letadlo letělo hrozně nízko, jak jsme jeli dolu po 395, předletělo nás, bylo nízko ... Přilétalo v ostrém úhlu, jako by přistávalo těsně vedle Pentagonu. Prostě se to stalo. Bylo to ohromující. Obrovská exploze.

Takže jste viděla náraz letadla do boku budovy? Ano, viděla. Jen jedno letadlo? Jen jedno. Odbočil jsem příliš brzy a skončil před Pentagonem, na silnici č. 27 ... Ani jsem nevěděl, že to je Pentagon. narodil jsem se tady, ale tady jsem nikdy nebyl, stejně když to vidíte jen z jedné strany, tak to nepoznáte. Nevěděl jsem, že to je Pentagon, soustředil jsem se na jízdu, nestíhal jsem svojí bohoslužbu a vůbec se to nehýbalo, prostě jsme se ani nehnuli, v podstatě z ničeho nic jsem měl pocit... že nám něco proletělo nad hlavou.

Vypadá to, že letadlo bylo tak nízko, že srazilo sloup osvětlení, který byl na vzdálenějším kraji silnice. Než přeletělo silnici srazilo ten sloup, který prý spadl na taxi blízko mého vozu. Jmenuji se Lloyd England. 11. září když jsem jel autem domů, přeletělo mě letadlo. Bylo opravdu blízko. Vybavuji si jenom sklo hlasitý zvuk, pak palubní deskou a skrze auto proletěl sloup. Zastavil jsem auto uprostřed ulice. Stálo napříč. Když jsem vystoupil začal jsem hledat letadlo, ale slehla se po něm zem.

Bylo naprosté ticho. Vypadalo to ,že nikdo netuší, kam se podělo. Kdybych to neviděl, také bych nic netušil. Ale já tam byl! Byl jsem tam! Křídla byla dlouhá asi jako od támhle toho domu na půl cesty k mému domu. Velká křídla a velké motory pod nimi a nic tam nezbylo? Ti, kteří nevěří, že to byla 757 se opírají o tyto fakta: Neadekvátní poškození budovy vhledem k velikosti letounu a chybějící větší části trosek letounu na trávníku před Pentagonem, konkrétně: chybějící poškození křídly a směrovkou a také fakt, že tyto části i spolu s motory nebyly nikdy nalezeny.

Zůstalo z letadla vůbec něco? Zaprvé otázka o letadlu. Během hašení jsme uvnitř viděli, pár malých částí letadla, ale žádné větší kusy, Žádné kusy trupu nebo něco podobného. Tvrdili, že to bylo letadlo, ale já neviděl žádné trosky, nemohl jsem uvěřit, že do budovy narazilo letadlo. V 757 se nachází několik součástek, které jsou téměř nezničitelné. Dodnes jsme neviděli jedinou součástku pozitivně identifikovanou jako patřící Letu 77. Fakt, že díra, kterou po sobě letadlo zanechalo v Pentagonu není vysvětlená v žádné zprávě o útocích.

Fakt, že na trávníku nejsou žádné známky dopadu. A fakt, že na žádném videu, které bylo zveřejněno, není jasně vidět Boeing 757. Vnější zeď se po 20 minutách zřítila, zanechajíc za sebou 21 metrů širokou díru. Co budovu zasáhlo je možná důležité, ale důležitější je to, že vůbec mohla být zasažena. Zasažená část patřila velení Námořních operací, Námořní rozvědce a Velícímu středisku námořnictva. Zabiti byli také zaměstnanci armády. Během útoku bylo přítomno a také zabito několik účetních a rozpočtových analytiků.

Dodatečná zpráva okresu Arlington uvádí, že v poškozené části se nacházely důležité rozpočtové informace. Je zajímavé, že 24 hodin před útoky, učinil Donald Rumsfeld toto veřejné prohlášení: Podle některých odhadů, nemůže vysledovat transakce za 2,3 bilionu dolarů. Podle zprávy Komise pro 11. září, byla armáda nepřipravena na možnost přeměny dopravních letadel na zbraně hromadného ničení. Antiteroristický expert a prognostik, Marvin Citron, v r. 1994 ve své zprávě pro Ministerstvo Obrany varoval před zranitelností Washingtonu teroristickými útoky.

Předvídali jsme náraz letadla do Pentagonu. To je tak specifické, jak to jen jde. Když nad washingtonským monumentem zahnete vpravo zasáhnete Pentagon, když vlevo, tak Bílý dům. 24. října 2000, Pentagon prováděl MASCAL, cvičení s velkým počtem obětí, které simulovalo náraz Boeingu 757 do budovy. Jsem velmi zvědavý a časem má zvědavost roste, protože mám možnost a čas soustředit se na detaily a všechny dostupné informace. Ani moje auto nemůžu řídit tak dobře.

Nedokážu si představit, že se někdo dostane ke kniplu a dokáže to, co dokázali a ještě k tomu tak dobře. vlastně to byl nejdivnější den mého života. Všechno bylo, jak zpomalené. Vždy když to znovu slyším, tak mě z toho mrazí. Vždy když vidím to video, tak mě z toho mrazí. Cítím ten žár, cítím hořící palivo cítím spáleninu. Byli jsme hodně zvědavý, myslím v tu dobu, dokonce i já i když jsem tam byl, pořád mám otázky. Viděl jsem to, co si myslím, že jsem viděl?

Když vás vedou k tomu, co si myslíte, že jste viděli, začnete tomu věřit, ale čím více tomu budete věnovat pozornost a objeví se více a více důkazů, tím více budete mít otázek. Rád bych to nějak uzavřel a myslím, že rodiny pozůstalých také. Jsem si jistý, že armáda ví více, než mi a vláda. Šokuje mě, že nám nedají více informací, i když je mají k dispozici. Pokud byla vláda 100% sdílná a chtěla by vyvrátit všechny pochyby o tom co se doopravdy stalo, tak proč se tak silně bránili zveřejnění důkazů?

Proč letadlo u Pentagonu nebylo dodnes pozitivně identifikováno jako Let 77. Proč když viceprezident Dick Cheney věděl, že je letadlo vzdálené 80km, byli zaměstnanci ponecháni v budově? Pokud by v Pentagonu byl použit alarm, mohlo dnes žít 125 lidí a další tisíce by nemusely trpět. A když se dostal až k: "Letadlo je vzdálené 16km" řekl viceprezidentovi: "Ten rozkaz pořád platí?" Viceprezident se otočil a odvětil: "Jistěže platí. Slyšel jste něco jiného?"

Výpověď Normana Minety byla ve zprávě o 11. září kompletně vynechána. Taktéž byla zcenzurována i v online archivech slyšení Komise. Mluvčí Národního archivu tvrdí, že šlo o technickou "chybku". Komise pro 11. září to uzavřela s tím, že viceprezident Dick Cheney nedorazil dříve než v 9:58. Ve vaší výpovědi jste uvedl, že viceprezident Dick Cheney byl v... P.O.E.C., P.O.E.C., v 9:20, když jste tam dorazil on už tam byl. Byl v pořadu Meet the Press a tam uvedl, že dorazil až v 9:38.

Udělali to proto, že obdrželi zprávu, že na Bílý dům míří letadlo. To byl Let 77, který opustil Dulles? Ano. Podle všeho nejdříve mířili na Bílý dům. Letadlo kroužilo nad Bílým domem? Nekroužilo. Klesalo k němu. Bylo sledováno radarem. Když už bylo nebezpečně blízko a zdálo se, že míří na Bílý dům, tak mě vzali do podzemního bunkru. Letadlo evidentně Bílý dům nezasáhlo, otočilo se, opsalo kružnici a poté zasáhlo Pentagon.

A přesto Komise pro 11. září uvádí jeho dobu příchodu na 9:58... 9:58? Nevím jestli jste měl šanci si jí přečíst... Ne. ...ale je tam uvedeno, že přišel až o půl hodiny později. Můžu se vás zeptat, jestli si pamatujete, jestli byl Dick Cheney už v bunkru? Bez pochyb. Let o kterém mluvíte je... Let, který letěl na Pentagon. To bylo... předtím... než letadlo American Airlines zasáhlo Pentagon. Norman Mineta byl v bunkru s Cheneym, fakt, že to nebylo ve zprávě Komise pro 11. září, je trochu divný nemyslíte?

Kdo je ten mladý muž? Položil někdy někdo takovou otázku? Jak mohl Dick Cheney nebo kdokoliv jiný z vlády, potom, co je jejich asistent varoval před letadlem vzdáleným 80km a dvěma letadly, která už zasáhla WTC, nechat dovolit zasáhnout Pentagon? Jsem připravený věřit, že Dick Cheney by byl schopný vědět o útoku na Pentagon, například, a nic neudělat? No podle toho, co vím o Dicku Cheneym... Jasně!

AKT II - KAPITOLA II

Dvojčata 9:59, New York. Jižní Věž WTC, vysoká 110 podlaží, se zřítila k zemi během 10 sekund. za 29 minut jí následovala Severní Věž, zřítila se také přibližně za 10 sekund. Odpoledne v 17:20, budova č.7 WTC (WTC 7) vysoká 47 podlaží, se zřítila za méně než 7 sekund. Oficiální verze tvrdí, že trosky Severní Věže, zapříčinily uvnitř budovy několik požárů. Pokud je to pravda, tak je to třetí mrakodrap s ocelovou konstrukcí v historii, který se díky ohni a poškození, kompletně zřítil k zemi.

První dva, by pak byly Dvojčata. 23. února 1991. One Meridian Plaza, 38-podlažní mrakodrap ve Philadelphii, hořel 18 hodin v 8 patrech. později popsán, nejzávažnější požár století. Nezřítil se. 17. října 2004. 56-podlažní mrakodrap v Caracasu ve Venezuele, postavený v r. 1976, hořel 17 hodin a požár se rozšířil na 26 podlaží. Nezřítil se. 13. února 1975, se spustily tři alarmy mezi 9. a 14. podlažím Severní Věže. Nikdo nezemřel. Budova byla prázdná. Požár začal v rozvodné skříni elektrického vedení v 11. patře.

Oheň mělo zastavit hasicí zařízení, ale to tam chybělo. Oheň se rozšířil na 6 podlaží. Podle hasičů a správců budovy neexistovala šance, že by se budova mohla proměnit v ohnivé peklo. Oheň byl tak intenzivní, že vedl k nainstalování hasících systémů. To se hodilo 19. května 1975, když komplex zachvátilo 7 požárů. V Jižní Věži hořel odpad rozložený mezi 25. a 36. patrem. V Severní Věži hořelo v 11. patře. Šest z nich bylo malých, ale 7. v 32. podlaží Jižní Věže, způsobil velké škody.

A hádejte co... Nezřítily se. 11. září 2001. Dva 110-podlažní mrakodrapy, dokončené v r. 1973, jeden hořel 56 minut na osmi podlažích a druhý 103 minut na pěti podlažích, než se kompletně zřítily k zemi. Někteří lidé argumentují, že se tomu tak stalo díky konstrukci Dvojčat. Skládaly se z 200 000 tun oceli, a 325 000 kubických metrů betonu. Jádro každé věže mělo obdélníkový tvar s rozměry 26,5 x 40,5 metru, skládalo se z 47 ocelových pilířů, jejichž velikost byla od 91x40 cm až po 132x56 cm.

Severní Věž byla dokončena v roce 1970, byla vysoká 417 metrů. Jižní Věž byla dokončena v roce 1973, byla vysoká 415 metrů. V té době to byly největší budovy na světě. Byly postaveny tak, aby vydržely náraz několika Boeingů 707, což bylo největší letadlo té doby. V analýze z roku 1964, bylo uvedeno, že budovy jsou pokládané za bezpečné i za předpokládaného nárazu Boeingu 707 v rychlosti 965 km/h. Taková kolize by způsobila jen lokální poškození, které by nemělo za následek kolaps budovy nebo nějakou podstatnou škodu.

707 měla čtyři motory namísto dvou a její cestovní rychlost dosahovala 977 km/h. Boeing 767, který narazil do Severní i Jižní Věže letěl rychlostí 708 km/h, respektive 869 km/h. 8:46 - New York Máme svědka, který viděl, co se stalo u WTC. Očividně to bylo dopravní letadlo, které narazilo s takou silou... až to rozbilo okna restaurace Pick-a-Bagel. Všichni z toho byli vystrašení. Viděla jste jaký druh letadla to byl? To nemůžu říct. Bylo to malé... vypadalo to jako menší letadlo, ale nevím to jistě.

Letadlo střední velikosti s motory na obou stranách téměř celé v šedo-černé barvě. Neřekla bych, že to bylo obrovské letadlo, spíše to znělo jako stíhačka. Pracoval jsem v č. 74 v Trinity Place. Slyšeli jsme to první, neviděli jsme ho, znělo to jako řízená střela. Můj bože! WTC zasáhlo další letadlo! Další letadlo... Bylo střední velikosti... neuvěřitelné! Připadá mi, že více kouře stoupá spíše od země. Dolu padaly hořící trosky. Jeden muž mi říkal, že seděl v 65. patře vedle výtahu a ten najednou explodoval a odmrštil ho.

Jiná žena, která pracovala ve 49. patře viděla na schodišti lidi, kteří měly popáleniny a zlomené ruce, lidé na schodištích omdlévají kvůli žáru, je tam opravdu hodně kouře a horko, je to opravdu hrůzná scéna. Alison Keys, WCBS 880 News. Díky Alison. Po ulici pobíhají lidé všechny skleněné tabule v přízemí WTC jsou rozbité. Když jsem to poprvé slyšel, šel jsem se tam podívat vypadalo to, že tam byl oheň. Počkejte... pane bože! Pane bože... budova se zřítila!

Jste tam? Budova se právě zřítila! Říkáte, že to znělo jako o 4. červenci. Slyšela jste velkou explozi ještě předtím, než se budova zřítila? Koukala jsem na to a znělo to jako stovky petard, které odpálíte všechny najednou. Tak to znělo. Znělo to jako při oslavách 4. července nad East river. Právě jsme byli svědky další následné exploze... 10 hodin východního času. Právě se kompletně zřítila. Nemáme tušení, co to způsobilo. Skoro to vypadá jako jedna z těch plánovaných implozí.

Jako kdyby demoliční tým spustil... Když vidíte demolice starých budov... Sesula se k zemi a nic po ní nezůstalo. Pokud si přejete... Přivést někoho, kdo viděl demolici budovy, bude vědět, že je potřeba se dostat k základům, aby se vám to podařilo. Policie musí zjistit jestli byla exploze způsobena nárazem letadla do budovy nebo něčím jiným. Obecně vzato, aby se budova takto zřítila, bylo by potřeba výbušniny, umístit bombu do základů.

Už toho večera, přispěchalo na pomoc oficiální verzi toho, co se stalo, několik svědků a expertů, tvrdíc, že zuřící plameny, způsobené leteckým benzínem, roztavily ocel uvnitř Dvojčat. Viděl jsem letadlo, které se vynořilo odnikud... a narazilo do strany jedné z Věží... a explodovalo na druhé. Pak jsem byl svědkem toho, jak se obě Věže zřítily, nejdřív jedna a pak druhá, hlavně kvůli strukturálnímu selhání, oheň byl příliš intenzivní.

Když jedno z těch letadel narazilo do jedné z Věží, rovnalo se to zemětřesení o síle 6,8. Marlene Davis je děkankou fakulty architektury na vysoké škole v Tennessee. Nazývá 110 pater vysoké Dvojčata "tubusové budovy". To znamená, že postrádají vnitřní nosníky, které by je držely pohromadě. Když jsme to včera viděli, všichni říkali: "Můj Bože! Tam musela být bomba. Musela tam být bomba, aby se to zřítilo." "Musela být bomba v základech, aby dokončila práci!"

No, ukázalo se, že podle expertů, měly plameny teplotu okolo 815° Celsia a ocel vydrží jen tolik, protože ocelová konstrukce, která držela budovu pohromadě byla na vnějšku. V podstatě se budova začala tavit, povolila a zřítila se. Inženýři předpokládají, že teploty v místě nárazu dosahovaly něco přes 540°Celsia a mohly se blížit 590°Celsia. Což je hodně pod bodem tavení oceli. Bod tavení oceli je okolo 1510°Celsia. Možná nebyly navržené, aby vydržely přímý náraz něčeho tak velkého, jako je Boeing 737 nebo Airbus, případně také plných paliva.

Ocel se roztaví. Profesor fyziky a expert na výbušniny, Van Romero. I kdyby v budově nebyly další výbušniny, když ta letadla zasáhly budovy tak, jak je zasáhly, obrovská hmotnost nad poškozenou oblastí, která byla dále oslabována požáry, struktura už nebyla schopna nést váhu nad sebou a z toho plynul následný kolaps. Mnoho lidí, včetně architektů samotných, bude tvrdit, že nárazy letadel nebyly nikdy brány v potaz a že budovy byly odsouzeny ke zkáze.

Hyman Brown byl projektant Dvojčat. Muž odpovědný za to, že budovy byly postaveny správně. Tak jak byly navrženy. Stavební ocel je ohnivzdorná po dobu 1 - 2 hodin, což se potvrdilo. Pak se začne tavit. Každá z Věží byla postavena kolem centrálního jádra. Jádro drželo budovy pohromadě. Drželo tzv. mrtvou váhu Věží. Ale když se podle Browna začala ocel tavit, zřítily se jako domino. Brown tvrdí, že Věže by měly vydržet hurikán s rychlostí větru 320 km/h, stoletou bouři, to nejhorší, s čím by mohla příroda přijít, ale nikoho nenapadlo, že by mohlo dojít k letecké nehodě.

To není až zase taková pravda. Náraz samotného letadla toto selhání nezpůsobil. Ve skutečnosti projektanti budov s leteckými nehodami počítali. Mark Loizeaux, je prezidentem společnosti "Controlled Demolition". Budovy byly designovány tak, dle mého nejlepšího vědomí, aby pohltily náraz největšího letadla té doby, Boeingu 707. Budova byla navržena tak, aby vydržela náraz plně naloženého Boeingu 707. To bylo největší letadlo té doby. Věřím, že by budova mohla vydržet i více nárazů dopravních letadel, protože její struktura je jako síť proti komárům. Je velmi hustá.

A letadlo je jen jako tužka, která touto sítí projde. John Skilling, vrchní stavební inženýr WTC, řekl Seattle Times, po bombovém útoku z r. 1993, že, kdyby budovu zasáhlo letadlo propukl by velký požár, ale kostra budovy by to přežila. 21. srpna 2002, Národní institut standardů a technologií, NIST, zahájil své vyšetřování. NIST je vládní agentura, která se zodpovídá Ministerstvu obchodu, v té době vedená Donaldem Evansem, později nahrazeným Carlosem Gutierrezem. oba jmenovaní prezidentem Bushem.

Součástí vyšetřování NIST byl kontrakt s "Underwrites Laboratories", jehož součástí byl model podlaží WTC, za účelem testování odolnosti proti ohni. Slyšeli jsme o tom ve zprávách a hned jsme věděli, že odolal a neselhal. Tyto modely byly obrovské... Sice to byly jen modely, ale byly obrovské. Jeden z modelů byl stejně velký jako jeho reálný protějšek. Testovali je dle normy ASTM, A119. Použili mnohem vyšší teploty než byly v reálu ve WTC a po mnohem delší dobu.

A hned tu byl problém a to bylo v srpnu 2004. Závěrečná zpráva byla zveřejněna 26. října 2005, čítala přes 10 000 stránek. Vlastní pád budov v ní popsán nebyl. Jediné co tvrdí je, že počáteční kolaps vedl k úplnému zřícení budovy. Zpráva vůbec neuvádí, jaké bylo chování, struktury budovy, kdy vznikly nutné podmínky k začátku selhání a kolapsu. Měli jsme přijít na důvod kolapsu budov a také jsme na něj přišli. A my... my... jsme zjistili... co se stalo...vědecky jsme zdůvodnili, co bylo potřeba k zahájení kolapsu.

Jakmile kolaps začal, důkazy na videozáznamech jsou celkem jasné. Nebyl zastaven podlažími, které se nacházely pod ním, my jsme proto žádné kalkulace nedělali, protože vše je jasné z videí. NIST usoudil, že nenalezl žádné důkazy, že by komplex WTC byl zničen za pomocí kontrolované demolice. Jak by mohli lidé vůbec přijít na něco takového? 1: Vyjma trosek, které byly vymrštěny mimo, Dvojčata se symetricky zřítila na své vlastní základy a to celé rychlostí téměř se rovnající rychlosti volného pádu.

Newtonovy zákony pohybu, uvádí, za jak dlouhou bude objektu trvat urazit určitou vzdálenost volným pádem. Čas^2= (Vzdálenost x 2) / Gravitace 9,2 sekundy V kontrolovaném prostředí, by objekt puštěný ze střechy z jedné z Věží dopadl na zem za 9,2 sekundy. Zpráva Komise pro 11. září uvádí, že v 9:58, se Jižní Věž zřítila za 10 sekund. Dokonce i NIST potvrdil, že se budovy zřítili téměř rychlostí volného pádu. Posuďte sami... Náš závěr je, že by budovy se budovy neměly zřítit tak rychle.

Tedy pokud za jejich kolapsem stál oheň. Jeden z našich strojních inženýrů, Gordon Ross, v "Žurnálu studií o 11. září" (www.journalof911studies.com) který provedl kompletní analýzu založenou na zachování setrvačnosti. Pokud je oficiální verze událostí správná, žár, který měl způsobit selhání, by měl za následek mnohem pomalejší a nesymetrický pád. Symetrické zřícení Věží do vlastních základů... je výsměchem tomu, co víme o oceli a jak se chová.

Máte-li poškození v jedné oblasti, tak je pravděpodobné, že se v té samé sekci bude zvětšovat a budeme svědky asymetrického kolapsu. Pravděpodobně, jak se bude horní sekce natáčet směrem od Věže, odpadne mimo. Ale je velmi neobvyklé vidět horní sekci padat cestou největšího odporu, což je přímo dolů skrze jádro Věže. Prostě to nedává smysl. 2: V oblasti Ground Zero byl objeven roztavený kov o teplotě přesahující 1100°C, pod Dvojčaty a WTC7.

I přes silné deště 14. a 21. září a pod neustávajícím proudem vody, jež vytvořila gigantické jezero, tyto ohně nebyly uhašeny ne dříve, než 13. prosince 2001, což z nich činilo nejdéle hořící strukturální ohně historie. Mohl za to letecký benzín? Dr. Frank Gayle, který pracoval s NIST, v roce 2005 řekl: "Instinkt by vám řekl, že za roztavení oceli mohl benzín." "Ale ve skutečnosti tomu tak nebylo. Ocel se neroztavila." Teplot, které byly naměřené během pádu a následně v troskách, je fyzikálně nemožné dosáhnout atmosférickým hořením leteckého benzínu.

To prostě nejde. Zajímá mě jezero roztavené oceli, které bylo nalezené pod Věžmi. Mě také... Povězte mi o tom... viděl jste ho? Ne osobně, ale... Očití svědci našli pod Věžmi obrovské oblasti roztavené oceli a vědci, někteří vědci si nemyslí, že zřícení budov by mohlo roztavit všechnu tu ocel. Za prvé, vraťme se k vaší základní premise, že se tam nacházela roztavená ocel. Neznám nikoho, kdo by o tom věděl, žádné svědky, kteří by o tom mluvili. Byl jsem tam také... o ničem takovém nevím.

Kdyby jste se dostali pod trosky viděli by jste roztavenou ocel, která stékala dolů po kolejnicích. Bylo to jako ve slévárně. Jako láva. V podzemí byl takový žár, že ze stěn Budovy 6 odkapával roztavený kov. Čas od času narazí na místa s vysokou teplotou a práce se musí zastavit. V podzemí byly ohně o teplotě přes 1100°C. Nemůžu, nevím... že tomu tak bylo. Existuje nahrávka... ...1100°C. Myslím, že je celkem obtížné docílit ohně o takové teplotě. Na fotografiích NASA... Na termosnímcích jsou vidět takové teploty v základech.

Poslal by jste mi je? Jasně. Jmenuji se Mark já jsem zpovídal Dr. Grosse, požádal mě, abych mu poslal termosnímky na mail. Když jsem sem si s ním šel promluvit potom, co skončil svojí řeč, abych zjistil jeho emailovou adresu, odmítl mi jí dát. Myslím, že je to důležité, protože aspoň vidíme, jakým způsobem NIST vede vyšetřování. Totálně ignorují to, co se 11. září stalo. Roztavený kov byl viděn ještě předtím, než se Jižní Věž zřítila.

A také minutu a 20 sekund před zřícením bylo vidět obrovské množství bílého kouře, který stoupal od základů Dvojčat. 6x zrychleno 3: Beton a téměř všechno ostatní, vyjma kovu, bylo při pádu Dvojčat rozdrceno na jemný prach. Tento rozdrcený materiál, vytvořil pyroklastický mrak, který se hnal ulicemi města. Celý dolní Manhattan byl pokrytý jemným prachem. Pyroklastické mraky běžně vznikají ze dvou důvodů: vulkanické erupci... a při kontrolovaných demolicích.

4: Ocelové nosníky vážící přes 90 tun, byly odmrštěny přes 150 metrů. Křížná příčka z WTC vážící přibližně 300 tun, byla zaklesnutá v budově American Express. Tato část musela uletět nejméně 120 metrů a ještě si k tomu zachovat dost kinetické energie, aby se zabořila do boku budovy. To, co jsme měli vidět, byly sutiny ve tvaru pyramidy. Tedy pokud by na kolaps působila jen gravitace. To, co jsme viděli, bylo masivní vymrštění prachu a trosek a obrovských částí ocelové konstrukce, které uletěly desítky metrů.

Je těžké vidět důvod pro takové chování, tedy pokud ke zřícení došlo jen kvůli gravitaci. 5: Hasiči a očití svědci potvrdili sérii explozí před a během kolapsu. Když jsme uslyšeli hluk spojený s implozí. Další exploze ve Věži č.2... ...nějaký druh výbušného zařízení... Máme teď trochu problémů zůstat kde jsme, protože jsme slyšeli další explozi. Byla tam další velká exploze... Víte něco o těch dalších explozích? Ne, to nevím. Byly to bomby umístěné v autech? Slečno nemám ponětí.

Ulice se třásla. Slyšel jsem něco jako explozi. Byla to exploze nebo padající budova? Mně to znělo jako... ...znělo to jako exploze. Slyšeli jsme ohlušující explozi... Fotografovali to tam a zabezpečovali oblast těsně před tou obrovskou explozí, kterou jsme všichni slyšeli. Neznáme důvod explozí. Pak tam byl nějaký kolaps nebo exploze... V úrovni ulice, explodovala obrovská ohnivá koule a hasiči křičely "utíkejte!". Pak tam byl poryv teplého vzduchu. Nebyl žhavý, byl teplý, zvedl mě a mrštil se mnou o zeď budovy...

Zvedl vás ze země? Fyzicky mě zvedl. Pamatuji si na explozi. V tu chvíli mě to omráčilo. Od té chvíle si nic nepamatuji. Pak jsem vstal podíval jsem se z okna, protože sklo tam po explozi chybělo a ulice pode mnou byla zborcená. V tu chvíli odtamtud vyšlehly ohnivé koule. O hodinu později se ozvala obrovská exploze. z o hodně menší výšky. Za boha nemůžu přijít na to, co to způsobilo. Po 15-ti minutách jsme uslyšeli ránu, nevím jestli to byla infrastruktura nebo další exploze.

Opakuji, byla tam další exploze. Johne, před pár sekundami jsme slyšeli obrovskou explozi, a vypadá to, že se zřítila i druhá Věž WTC. Zničehonic jsme uslyšeli hřmění a začali jsme od ní utíkat... okna explodovaly a byla jsem odhozena na chodník, pak jsem tak 20 sekund nic neviděla. Bylo to jako kdyby se na nás sesypalo celé peklo. Když jsme se konečně dostali do přízemí a vyšli ven... ozvala se další exploze, všechny nás to odhodilo.

Na chvíli jsme se zasekli na schodišti, pak jsme se dostali do haly, když jsme tam přišli ozvala se další velká exploze. Měl jsem opravdu štěstí, nevím, co se stalo lidem za mnou, když to tam vybouchlo. Byl jsem v 78. podlaží druhé Věže, když jsem jí opouštěl, cítil jsem všechny ty exploze a pak jsem se konečně dostal až dolů. Kvůli prvotním explozím předpokládáme, že v budovách docházelo k dalším explozím, které mají na svědomí teroristé.

Byla tam další exploze, pravděpodobně zařízení, které tam bylo umístěno dříve nebo bylo v letadle, které bylo odpáleno o hodinu později. Slyšela jsem druhou explozi a další hřmění a více kouře a prachu, vběhla jsem dovnitř budovy, lustry se třásly a znovu vzduch zaplnil černý kouř, za dalších pět minut jsme byli opět pokrytí nánosem prachu. Pak přišel náčelník hasičského sboru a řekl, že tam nemůžeme zůstat, kdyby došlo k třetí explozi, budova by to nemusela vydržet.

Očití svědci též potvrdili, že k explozím docházelo v nižších patrech Jižní i Severní Věže. Dávali si kafe ve WTC, když narazilo první letadlo. Zničeho nic to znělo jako... nevím, kde je metro, ale znělo to jako nehoda v metru nebo bomba, bylo to jako dunění...boom boom boom opravdu jsem si myslela, že metro explodovalo... Slečny, které jsou se mnou byly ve WTC, v první budově a dostaly se ven halou, tvrdí, že v hale bouchla bomba. Zrovna jsem se dostal z tunelu... a pak vyletěl do vzduchu.

Tunel metra? Ano. Ano, byl jsem dole v podzemí, šel jsem dolů, zničeho nic explodoval výtah, kouř, vytáhl jsem jednoho chlápka, jeho kůže na něm vysela, vytáhl jsem ho ven a pomohl mu k ambulanci. Když jsem se dostal do vestibulu, ozvalo se něco jako střelba a potom tři velké exploze. ...a dokonce i turniket byl ohořelý a rozteklý žárem a řekli nám, aby jsme utíkali. Slyšela jsem první explozi a výtah vybouchnul.

Když jsme šli ven dostali jsme se do haly, ale ta byla naprosto zničená, takže si myslím, že bomba explodovala nejdřív v hale a až o pár sekund narazilo první letadlo. Hasič John Schroeder se dostal do haly Severní Věže hned po útoku prvního letadla. Takže stojíme v hale, připravujeme se k zásahu, zničeho nic jsme uslyšeli... Shlédl jsem na mojí pravou stranu a výtahy explodovaly, bylo to jako z filmu Smrtonosná past s Brucem Willisem, z výtahů do haly vyběhli hořící lidé, byly z nich ohnivé koule.

"Nechápal jsem, co se právě stalo. Tady se děje něco divného". "Letadlo narazilo nahoře a najednou je oheň tady dole?" "Kolem pobíhali hořící lidé. To je šílený!" Mířili jsme po schodišti do 24. patra, když se najednou ozvalo: "Mayday, Mayday, druhé letadlo". Nevěřícně jsme se na sebe podívali, nikdo z nás nevěřil, že by se to mohlo stát znovu. A za pár sekund se celá budova otřásla. Poletovali jsme schodištěm jako kuličky v pinballu, řekli jsme si: "Je čas vypadnout".

Dostali jsme se do haly a vypadalo to tam, jako kdyby tam bouchla bomba nebo něco explodovalo, Byli jsme tam sami. Nechápali jsme, kde jsou všichni ostatní. Když se začal exteriér budovy hroutit, přesunuli velitelské stanoviště do druhé budovy. to už jsme byli zmatení. Nevěděli jsme, kam se všichni poděli. Hala vypadala jako by celá explodovala, všechno bylo zničené. "Co se tu stalo?" Nic jsme netušili. Mysleli jsme si: "To je šílený!" Všechny okna v hale byla vymlácená.

Tabule oken byly tlusté jako balík špaget. Skla byla okolo 5-8 cm tlustá. A všechna byla zničená. To určitě nezpůsobil letecký benzín. V žádném případě! I výtahy explodovaly a to byly pod úrovní haly. Hala byla tady. Takhle se to nemohlo stát. Když jsme sešli dolů do haly vypadalo to jako by tam bouchla bomba. Nebyl tam žádný oheň! Vypadalo ta jako po explozi bomby. Takže, jak bylo naloženo s největším a nejzáhadnějším architektonickým selháním v dějinách?

Ocel z WTC byla z větší částí poslána do zahraničí, což eliminovalo jakékoliv možnosti nezávislých vyšetřování. Stavební odbor města New York podepsal smlouvu na odstranění trosek se čtyřmi firmami. Každé byla přidělena jedna zóna, která byla kontrolována a monitorována týmem o třech lidech. Tato operace byla pod takovým dohledem, že v listopadu, bylo každé nákladní auto, které odváželo trosky, vybaveno GPS lokátorem. Jeden z řidičů si prodloužil pauzu na oběd a dostal výpověď.

Do dubna 2002, bylo z Ground Zero odvezeno 185 000 tun trosek. Ani týmu FEMY pro posouzení odolnosti budov (BPAT) nebyl povolen přístup do oblasti Ground Zero. V říjnu jim byla povolena obhlídka oblasti, ale bylo jim zakázáno sbírat vzorky nebo si prohlédnout plány budovy. Ze stovky tisíc kusů oceli, bylo 150 uchováno na skládce ve Fresh Kills, kde FEMA prováděla svoje vyšetřování. Když se Dvojčata zřítila, dostalo se při tom do vzduch jižního Manhattanu 500 tun rozdrceného azbestu spolu s: olovem, baryem, rtutí, chromem, mědí a několika dalšími toxickými látkami.

325 000 metrů krychlových betonu bylo rozdrceno na prach, 56000 metrů čtverečních skla se proměnilo na prach. Během stavby WTC, byly nosníky tvořící jádro budovy pokryty ohnivzdornou vrstvou, skládající se z betonu a azbestu. Když bylo v roce 1971 zakázáno používaní azbestu, skončili i práce na ochraně proti ohni pomocí azbestu, v 64. patře Jižní Věže. Přístavní správa si nakonec uvědomila, že azbest představuje problém a demolice nepřicházela v úvahu.

V roce 1989, Přístavní správa odhadla cenu na odstranění azbestu z WTC a letiště de LaGuardia, na 1 miliardu dolarů. V roce 2001 už by to stálo tolik jen v samotných budovách WTC. Bohužel tato částka nebyla zapotřebí. I když bylo jasné, že není bezpečné zamořený vzduch dýchat, byla veřejnost vyzvána, aby se na dolní Manhattan vrátila. Wall Street se znovu otevřela 17. září a dětem bylo dovoleno vrátit se do školy.

Hasičům, policistům a záchranářům bylo povoleno dřít se ve smrtelných podmínkách, za použití obyčejných papírových masek z obchodu Home Depot, zatímco vládní úředníci se kolem nich procházeli v ochranných oblecích. Jmenuji se John Feal, během odklízení v Ground Zero jsem se zranil. Po pěti a půl dnech práce jsem se těžce zranil a tím opravdu myslím vážně. Doté doby jsem si celou dobu stěžoval, že tam není bezpečno, říkal jsem jim, že se někdo zraní, nakonec se to stalo mně.

Opravdu jsem se je snažil varovat. Byl jsem tam pět a půl dne a za tu dobu mi nikdo ani jednou neřekl, abych nosil masku. Všem to bylo u prdele, když ten kus železa změnil můj život, ale jako ty tisíce trpících a zraněných, jsem se nevzdal a nedělal mrtvého. Lidský život je až na druhém místě, po všemocném dolaru, tuhle zemi žene a řídí všemocný dolar. Ale tyhle lidi u mě ztratily zbytek kredibility. Agentura na ochranu životního prostředí, na příkaz z Bílého domu, oznámila Newyorčanům, že vzduch je bezpečný.

Její vedoucí v tu dobu byla, Christine Whitmanová, která 12. září vydala interní memo, deklarující, že všechny vyjádření tisku musí před schválením nejdříve projít Bezpečnostní radou státu. Takže co se stalo? Bílý dům měnil tiskové zprávy EPA, výzvy k opatrnosti měnil na ujišťující prohlášení. 13. září vydala EPA zprávu, která nebyla nikdy zveřejněna. Stálo v ní: "EPA testuje oblasti útoků na škodliviny v prostředí". Bílý dům to změnil na: "EPA uklidňuje veřejnost v souvislosti se škodlivinami v prostředí".

16. září. Zpráva EPA říká: "Poslední vzorky prachu z Water Street," "obsahují vysoké hodnoty azbestu". Verze Bílého domu? "Nové vzorky potvrzují..." "Kvalita okolního vzduchu splňuje standardy OSHA" "a není důvodem pro znepokojení občanů". Toto varování Bílý dům vynechal úplně: "Vzorky vzduchu představují riziko pro" "pracovníky odklízecích čet a úředníků poblíž Water Street". Proč všechny ty změny? Bylo nám řečeno, že důvodem změn tiskových zpráv bylo otevření Wall Street a zájmy národní bezpečnosti.

Christie Todd Whitman by měla sedět ve vězení za zabití. Christie běž sedět! Nezdržuj a běž. Prostě běž sedět! Zamkni se tam! Když něco takového řeknu, ostatní na to: "Nemyslíš, že je to trochu krutý?" Odpovím: "Ne". Za šest měsíců to už říkal každý politik, každý to říkal jako kdyby to znamenalo "ahoj". Jsem na sebe hrdý, že jsem měl tu odvahu a ty nervy to říct. Plnila rozkazy Condoleezzy Rice, která brala rozkazy od Bílého domu. Věděli, že vzduch není čistý. Lhali.

Měli by jít do vězení za zabití, pokaždé když zemře někdo další. James Zadroga. Dunn Jones. Tim Calhoun, můj blízký přítel, na jehož pohřeb jsem musel jít. Důstojník Borgia. A mnoho dalších. Teď už to beru osobně! Je to opravdu osobní! Bývalý starosta, který teď kandiduje na prezidenta, který tvrdí, že nám pomohl. Stání na hromadě trosek s megafonem, pane prezidente a pane Giuliani, neznamená, že někomu pomáháte. Ani trochu!

Veřejná prohlášení EPA ujišťovala veřejnost, že ve vzduchu není významné množství azbestu a místo evakuace, jim doporučili vyčistit své domovy mokrými hadry. Více lidí zemřelo na komplikace způsobené kontaminovaným prostředím, než při útocích samotných. V roce 2006, U 70% ze 40000 pracovníků na Ground Zero se rozvinuly respirační problémy. U stovek z nich se projevila rakovina. Přes 80 z nich zemřelo. Aby toho ještě nebylo málo, většině obětí z WTC byl odepřen řádný pohřeb a bylo s nimi naloženo jako s odpadem.

Hromada přibližně 500000 tun popela nacházející se na skládce ve Fresh Kills, obsahuje 1148 obětí, které ještě nebyly identifikovány. Starosta Bloomberg, opakovaně odmítl žádosti pozůstalých, s tím, že: "On navštívil hrob svého otce jen jednou". Navrch všeho, lidské ostatky byly nalezeny ve vzdálenosti přes 120 metrů od Jižní Věže na střeše budovy Deutchbank. Mezi 7. a 14. dubnem 2006 bylo nalezeno přes 300 fragmentů kostí a čeká se, že jich bude nalezeno ještě více.

Je všechno z toho možné pouze za působení gravitace? Byla Dvojčata zničená jen tím, že do nich narazila letadla a následnými ohni? Nebo byla zničena kontrolovanou demolicí? Z agentury Associated Press přichází nová zpráva. V západní Pensylvánii havarovalo velké letadlo a to podle vedení letiště v okresu Somerset. Velké letadlo havarovalo v západní Pensylvánii. Takže máme leteckou nehodu. Promiň, pokračuj Skipe. Můžeš to zopakovat Skipe? Říkám, že někdo možná musel udělat to strašné rozhodnutí a nechat to letadlo sestřelit.

AKT II - KAPITOLA III

Shanksville 10:03, Shanksville, Pensylvánie, Let 93 United Airlines se údajně zaryje do země poblíž povrchového dolu v rychlosti 930 km/h, po 20 minutách letu z Washingtonu DC. Původní oficiální verze zněla tak, že pasažéři na palubě letadla přemohli únosce a pak se obětovali, aby zabránili dalším ztrátám. Komise pro 11. září došla k tomu, že únosce Ziad Jarrah, zapojený v zabrání kokpitu, s letadlem později narazil do země.

Trosky Letu 93 byly nalezeny ve značných vzdálenostech od místa zřícení. Trosky jsou roztroušené v okruhu 5 a 6 km, který je není kompletně uzavřen a je s ním podle FBI zacházeno jako s místem zločinu. Tohle je jeden z těch případů, kdy záběry mluví za vše. Nejstrašnější na tom celém je, jak málo je viditelných trosek. Vše, co je vidět, je obrovský kráter a spousta malých, velmi malých částí trosek. Aspoň jeden zdroj uvádí, že vyšetřovatelé, kterých je několik stovek, nenašli trosky větší, než telefonní seznam.

Bem, Darrene, během poslední hodiny, FBI a státní policie potvrdila, že ohradila další oblast, která je okolo 9 až 13 km vzdálená od té původní. Očividně je to místo, kde se nachází další trosky letadla, což vyvolává další otázky. Proč by trosky letadla, které specificky označili jako patřící tomuto letadlu, proč by se měly trosky nacházet o 10 km jinde? Mohlo explodovat tak daleko? Jeví se to krajně nepravděpodobné. Skoro všechny trosky byly nalezeny na tomto místě, ve vzdálenosti 90 až 180 metrů, takže to logicky vyvolává otázky.

Ale nechceme spekulovat. Už jsem informovala o několika leteckých nehodách, ale tato se mi přinejmenším jeví jako ne zcela typická, aby byly trosky od sebe takhle vzdálené. Ano, nedává to moc smyslu, protože většina trosek byla nalezena ve velice malé oblasti okolo 90 až 180 metrů nebo o trochu dále a zničeho nic nám řeknou, že další část trosek je 10 km odsud. Tvrdí, že to jsou malé části, většina z nich jsou malé části, většina z nich je velikosti ne větší, než kufřík a ty, co jsou vzdálené 10 km jsou možná ještě menší.

Našlo se v Shanksville letadlo? Pojďme rychle ke Chrisovi Chanikovi. Před pár minutami tam byl, Chrisi, viděl jsem záběry a vypadá to, že tam nic není, až na díru v zemi. V podstatě to říkáš správně, jedinou věc, kterou jsme mohli vidět z místa, na kterém jsme byli, byla velká brázda v zemi a pár polámaných stromů. Nic jiného jsme odtamtud neviděli. A co nějaké vetší kusy trosek? Ne, nic tam nebylo. Nic, z čeho by jste poznali, že se tam zřítilo letadlo.

Kouř, oheň? Nic, bylo tam naprosté ticho. Vlastně tam bylo naprosté ticho. Nic se tam nedělo, žádný kouř, žádný oheň, jen pár lidí chodilo kolem, vypadali, že jsou součástí týmu NTSB, chodili kolem a hledali části letadla. Jak by jsi řekl, že ta díra byla velká? Dle mého odhadu byla dlouhá okolo 4 až 6 metrů. A přibližně 3 metry široká. Viděl jsi na zemi něco jiného než hlínu a popel? Nedalo se vidět nic jiného, jenom hlínu, popel, lidi chodící kolem, polámané stromy.

Od koronera okresu Somerset až po starostu Shanksvillu se všichni svědci podivují, jak málo z letadla a jeho pasažérů zůstalo. Když jsem se tam dostal, divil jsem se: "Kde je to letadlo?" Letadlo bylo kompletně roztříštěné. Jediné, co jsme neviděli, byly těla. Nic, co by ukazovalo na to, že v letadle někdo byl. Pamatuji se, jak jsem se ptal policisty, jestli je to, to místo, kde spadlo letadlo. Bylo těžké říct, že se tam něco stalo, protože nikde kolem nic nebylo.

Na stránkách státu Pensylvánie to řekli nejlépe: "Jde těžko uvěřit, že 757 narazila do země s takovou silou," "až se doslova rozložila a vytvořila" "ještě doutnající kráter". Existuje nějaký historický precedent, kdy se letadlo při dopadu rozložilo? Záchranáři si uvědomili, že jejich snažení je marné. Short Hibbie a jeho tým čelili hororové scéně, která se jim naskytla. Pokroucené trosky Letu 191 leží roztroušené v okruhu stovek metrů.

Několik z nich zasáhlo parkoviště přívěsů, kde pět z nich zničily. V roce 1988, Pan Am 103 explodoval vysoko nad zemí nad městem Lockerbie ve Skotsku, zahynulo 270 lidí. Teroristé nechali dát zavazadlo do letadla, ale sami do něj nenastoupili. Moře pod nimi hoří. TWA Let 800, Atlantický oceán East Moriches, New York, 17.7. 1996 ...Guvernér říká, že pilotovi se nepodařilo vypustit palivo nad zálivem Jamaica. Rychle se otočilo do prava, narazilo do země blok od místa, kde pracuji.

Pokoj prostě explodoval, moje dcera proletěla dveřmi terasy, mojí manželku to odhodilo do obýváku, a já jsem letěl za svojí dcerou. Několik ulic od hlavního místa nehody, mohlo být letadlo zmítáno tak silnými vibracemi, že to vyrazilo motory z křídel. Jime, nech mě popsat našim divákům na co se právě koukáme.. Tyto záběry jsou ze zálivu Jamaica. Toto je očividně část letadla. Ano, to je směrovka, ocasní plocha na zádi letadla.

V roce 2006, během procesu se Zacariasem Moussaouim, FBI poskytla velké množství důkazů, které vypadaly, že přežily tuto katastrofu ve skoro dokonalém stavu. Mezi nimi byly: Červený šátek. Řidičák ze Saudské Arábie. Řidičák Johna Talignaniho. Osobní majetek letušky Ceecee Lyles, včetně jejího řidičáku a karty z hotelu Marriott. I když se 757 při dopadu podařilo vypařit, papíru a látce se podařilo přežít bez škrábance.

Také zveřejnili fotku motoru a dvou kusů trupu. Nebylo řečeno, kde je nelezli. A opět se do toho vkládá FBI, aby dohlížel na každý aspekt vyšetřování. Opakovaně zamítli požadavek pozůstalých, aby jim bylo umožněno poslechnout si hlasový záznam z kokpitu. 18. dubna 2002 FBI ustoupil poskytl jim záznam za podmínky, že o tom nebudou mluvit. Z nějakého důvodu chyběly poslední tři minuty záznamu. Nebylo pro to dáno žádné vysvětlení. I po odsouzení Zacaria Moussaouiho, nebyl záznam z kokpitu zveřejněn.

Komise pro 11. září došla k tomu, že armáda nevěděla o Letu 93 až do 10:07, pár minut potom, co se zřítil. Slyšeli jsme explozi... vlastně nám vypadl proud, pak jsme ucítili chvění. Právě jsme vstali a další věc, co vím je... Znělo to jako raketa letící nad naším domem. Tak rychle letěli. Přicházelo to odtamtud. Nemám sebemenší zdání, co to bylo. Ne, nebylo to letadlo, které se zřítilo. Je pro mě těžké věřit, že o tom letadle nevěděli až do 10:07.

Proto je pro mě těžké tomu věřit. Navzdory diskuzi o asistenci armády, nikdo z vedení FAA o ní ve vztahu k Letu 93 nepožádal a ani žádný manažer na vedení FAA tuto informaci s armádou nesdílel. Rok po 11. září, přišla armáda z jinou verzí a sdělila, že Let 93 sledovala. Do velícího centra Pentagonu přišla další zpráva o dalším uneseném letadle. Let 93 United Airlines. Obdrželi jsme zprávu od FAA, že Let 93 vypnul svůj transpondér, změnil směr a nyní míří na Washington D.C.

Bylo učiněno rozhodnutí k pronásledování Letu 93. Pravidla se změnila, teď už s tím můžeme něco dělat. Plukovník Bob Marr je ve velení Severovýchodní protiletecké obrany, sídlící v Rome v New Yorku. Slova, která si pamatuji, jsou jasná jako den: "Budeme brát životy ve vzduchu, aby jsme ochránili ty na zemi". Marr přikázal svým podřízeným, aby pilotům, řekli, aby Let 93 pronásledovaly. "Letu 93 nebude dovoleno do Washingtonu doletět." Vzdušný prostor byl uzavřen, ale nic se nedělo, letadlo letělo dál.

Takže si dovedete představit, jak byla situace napjatá. Let 93 je přibližně 280 km severovýchodně od Washingtonu, letí nad okresem Somerset v Pensylvánii. Nad hlavami prolétly stíhačky. Bylo okolo 10:03, když piloti ohlásily, že Let 93 havaroval. Nakonec jsme nevystřelili na žádné letadlo. Když jste slyšel, že se letadlo zřítilo aniž by se na něj střílelo. Pamatujete si, co jste řekl? Právě jsme byli svědky hrdinství. Narazili teroristé s Letem 93 do otevřeného pole v Shanksville v Pensylvánii?

Nebo byla pravda veřejnosti utajena? Z New Yorku nám přichází zpráva, že se zřítila další budova. Víme, že je to 47-podlažní budova. Je to budova 7 komplexu WTC, která se zřítila v New Yorku. Teď jste viděli její video. Nevíme jestli to bylo plánované z bezpečnostních důvodů nebo se to prostě stalo. Dnes už potřetí... připomíná to záběry, kterých jsme v televizi viděli až příliš kde byly budovy úmyslně zničeny pomocí výbušnin.

AKT II - KAPITOLA IV

WTC 7 V roce 1984, začaly práce na budově 7 komplexu WTC, 47-podlažní kancelářská budova, vysoká 174 metrů, vzdálená 91 metrů od Severní Věže. Byla otevřena v roce 1987, byly v ní kanceláře Ministerstva obrany, Komise pro burzu a cenné papíry, daňový úřad - IRS. Budova 7 byla považována za největší stanoviště CIA po Washingtonu D.C. a stejně tak i Tajné služby. Mnoho vyšetřování bylo díky jejímu zničení zastaveno. 8. června 1999 je ve 23. patře otevřeno starostou Rudym Giulianim velitelství Úřadu krizového managementu.

Velitelství ve 23. podlaží je odolné proti střelbě nebo bombovému útoku, má vlastní přívod vzduchu a generátory. Je propojeno s letištěm, Pobřežní stráží a Pentagonem. V počítačích jsou okamžitě k dispozici plány jakékoliv větší budovy v New Yorku a stejně tak evakuační trasy. Bude zde postaráno o hurikány a vlny veder, stejně jako o teroristické útoky. Vedení New Yorku tvrdí, že i když jejich zařízení nemyslí na vše, mělo by zvládnout i nejhorší představitelné krize.

Deborah Feyerick pro CNN z New Yorku. 4600 metrů čtverečných velké centrum má opevněné, neprůstřelné a bombovému útoku odolné zdi, vlastní přívod vzduchu a zdroj vody postele a sprchy a tři záložní generátory. Má nepočítaně monitorů, které dohlíží na policii a hasiče, a funguje 24 hodin denně. Několik hodin předtím než letadla zasáhla WTC, byl poplašný systém ve WTC 7 v 6:47 přepnut do testovacího módu, na plánovaných 8 hodin.

Toto se běžně děje při údržbě a všechny spuštěné požární alarmy jsou ignorovány. Potom, co druhé letadlo zasáhlo Jižní Věž, je v budově vypnuta elektřina a její okupanti jsou evakuováni. Ve WTC 7 bylo několik požárů: na jižní straně mezi 11. a 12. patrem, na severní straně v 7. a ve 12. patře, na západní straně mezi 29. a 30. patrem. Celá jižní strana budovy byla zahalena kouřem. V 15:00 nechal náčelník Chefe Daniel Nigro z FDNY kolem WTC 7 vytvořit zónu kolapsu.

Po 4. hodině, začaly zpravodajské organizace informovat, že se budova zřítila. Dostali jsem informaci, že jedna z dalších budov, budova 7 komplexu WTC, hoří a buď se už zřítila nebo kolabuje... Právě jsme dostali informaci, že budova Salamon Brothers, v New Yorku, přímo ve středu Manhattanu se také zřítila. A teď informace k poslední budově, která se zřítila v New Yorku. Možná jste nás slyšeli mluvit o zřícení budovy Salamon Brothers. Opravdu se zřítila, nedaleko místa, kde stály Dvojčata.

Vypadá to, že se nezřítila kvůli dalšímu útoku, ale protože byla její konstrukce poškozená při ranních útocích. Teď se možná dozvíme více od naší reportérky Jane Standleyové. V budově bylo pravděpodobně málo lidí, když se zřítila, předpokládám, že zde byly obavy z dalších možných kolapsů v té oblasti. Ano dalo se to čekat, celé centrum bylo kompletně uzavřené a evakuované, až na záchranáře. WTC 7 Nařídil to Rudy Giuliani... Jane, mnoho z nás bylo ohromeno tím, co se dnes stalo a stále si to nedokážeme uvědomit.

Je to až k neuvěření. Zajímá mě jak to na Manhattanu vnímáš ty... Bohužel jsme ztratili s Manhattanem spojení, to byla Jane Standleyová. Možná se s ní spojíme později. Kde vzala CNN a BBC tuto informaci, vezmeme-li v potaz, že budova stále stojí přímo za jejich reportérem? Způsob, jakým se budova v 17:20 zřítila, způsobí spekulace. Zřícení hlavní struktury trvalo přibližně 6,5 sekundy. Budova padala symetricky do vlastních základů, aniž by výrazně poškodila přilehlé budovy.

Vznikl pyroklastický mrak, který pohltil okolní ulice. Z počátku se předpokládá, že za kolaps budovy může její naftová nádrž. Ve zprávě FEMA z roku 2002, stojí: "charakter požáru ve WTC 7" "a to jak způsobil kolaps budovy, zůstává zatím nevyřešený". FEMA analyzovala zřícení WTC 7, ale pak řekla, že její nejlepší hypotéza má malou pravděpodobnost, aby se stala. To znamená další vyšetřování. S tím s nimi určitě souhlasím. Pak se míček dostal na stranu NIST, zachází s tím, jak s horkým bramborem.

Teď se pokusí vysvětlit kolaps WTC 7 NIST, tento rychlý přímo dolů mířící kolaps tohoto 47-podlažního mrakodrapu. Bohužel, dnes už je téměř všechna ocel z Ground Zero zrecyklována. Z WTC 7 nebyla pro vyšetřování zachována žádna ocel. A NIST, dodnes pracuje na své finální zprávě. NIST oddělil studii pádu WTC 7, od analýzy kolapsu Dvojčat. Takže to tam teď sedí. Zpráva o kolapsu WTC 7 od NIST se hodně zpozdila. Stále na ní čekáme, doufáme, že mají vysvětlení. Stále provádíme vyšetřování.

Jedem demoliční expert o tom napsal docela dobrý článek, možná by jste si to měli přečíst. Vyšetřování se ještě neuzavřelo, takže o tom, co jsme zjistili teď nemůžu mluvit. Předpokládá se, že kolaps způsobila kombinace ohně a poškození budovy. Zřítila se kompletně některá z přilehlých budov rychlostí blízké volnému pádu? WTC 3, 22-podlažní budova, přímo pod Dvojčaty, byla při pádu Jižní Věže přepůlena. I když byla budova téměř rozdrcena padajícími troskami, zůstala stát.

WTC 4, 9-podlažní budova, na východ od Jižní Věže byla téměř kompletně zničena. Její zbytky se nezřítily. WTC 5, 9-podlažní budova, na východ od Severní Věže, byla těžce poškozená silným ohněm a troskami. WTC 6, 8-podlažní budova, mezi Severní Věží a WTC 7, měla obrovskou díru ve střeše a hořela. Ani WTC 5 nebo WTC 6 se kompletně nezřítily. Ani budova Deutchbank, která stojí dodnes a která je nyní bouraná, nosník po nosníku. A ani hotel Millennium, který stojí naproti přes ulici.

WTC 7 měla požáry v několika patrech a utrpěla poškození na své jižní straně, předtím, než se kompletně zřítila k zemi. Stalo se uvnitř budovy něco, co mohlo způsobit její zřícení? Začali jsme scházet po schodech, dostali jsme se do 8. patra, obrovská exploze nás odhodila zpátky. Otočil jsem se a řekl: "Je to tu, jsme mrtví, už se nedostaneme ven." Na telefonu máme Franka Ucciarda s někým z vedení města. Frank, pokračuj. Je to tak. Stojím tu před městskou halou s Michaelem Jesusem, městským zastupitelem.

Byl jste myslím uvězněn ve WTC 7. Pokračujte prosím. Ano to jsem byl. Byl jsem v centru krizového managementu ve 23. patře, celá budova byla bez proudu, jeden pán a já jsme šli do 8. patra, když v tom tam něco explodovalo a uvěznilo nás to v 8. patře... hodinu a půl byl kolem nás hustý kouř. Ale hasiči byli úžasní a dostali nás odtamtud. Jejich zkušenost je zmíněná v předběžné zprávě NIST o WTC 7. Až na to, že autoři tvrdí, že to byl kolaps Severní Věže.

Skla v přízemí nebyly ani rozbité. Mohl být kouř a trosky hrnoucí se vzhůru schodištěm popsán jako exploze? Takže, máme 47-podlažní mrakodrap vyztužený ocelí, v němž se nacházelo několik vládních agentur a bezpočet důležitých dokumentů, a který byl poškozen méně, než ostatní budovy komplexu WTC, v 17:20, všechny konstrukční prvky uvnitř WTC 7 najednou selhaly a budova se symetricky zřítila a vytvořila hromadu sutě. Tato budova měla 81 pilířů, 24 v jádru a 57 po obvodu, rozmístěné byly od základů až po střechu.

Aby se budova zřítila tak, jak se zřítila, všech 81 pilířů muselo selhat simultánně. Mohly požáry na pár podlažích zahřát pilíře až do bodu jejich selhání a to ve stejnou chvíli? Zeptejme se Komise pro 11. září. Guvernére Keane, mohl bych se vás ještě na něco zeptat? Ano. 11. září v 17:00, WTC 7, 47-podlažní moderní mrakodrap s ocelovou konstrukcí který nebyl zasažen letadlem, se zřítil do úhledné hromádky na své základy, projevily se u něj všechny charakteristické vlastnosti kontrolované demolice.

FEMA to v jejím vyšetřování netvrdí. Tvrdí, že za jeho pád může oheň, ale netuší, jak to mohl způsobit. Videonahrávky ukazují něco, co vypadá jako exploze, které jdou směrem nahoru po straně budovy. Od spoda až nahoru. V základech budovy byl nalezen roztavený kov o teplotách, které přesahovaly cokoliv, co mohl způsobit normální oheň. S tím vším zmatkem kolem toho, co se stalo ve WTC 7, proč není ve zprávě vaší Komise pro 11. září ani slovo o kolapsu této budovy?

Neviděli jsme jediný z důkazů, o kterých tady teď mluvíte. Mysleli jsme, že to je jen malá část tragédie, která se udála 11. září. V té budově nikdo nezemřel. Nebylo to součástí naší zprávy. Nebylo součástí... Děkuji vám. Guvernére... To, že to Komise pro 11. září totálně ignorovala, je nesprávné a ukazuje to, že neodvedli pořádnou práci. Zřítila se WTC 7 díky padajícím troskám ze Severní Věže? Nebo to byla také kontrolovaná demolice?

Daniel Jowenko - expert na kontrolované demolice, 27 let vlastní firmu Jowenko Explosieve Demolitie BV. V Holandsku je jeden z nejlepších. Zembla, Holandská TV, 11.9. 2006 Šel vršek první? Ne spodek. Začalo to dole, ano. Prostě odpálili pilíře. Zbytek se prostě zbortil. Je to jiné, než u Dvojčat? Nesouhlasíte?

Ano, jde vidět, že spodní patra šly první. Ano, zbytek pak implodoval. Tohle je kontrolovaná demolice. Určitě? Stoprocentně. Nechali jí odpálit. Je to na zakázku, stojí za tím tým expertů. Ale tohle se stalo 11. září. Ve stejný den? Ve stejný den. Stejný den? Jste si jistý? Ano. Jste si jistý, že to bylo jedenáctého? To nemohlo. Sedm hodin po pádu Dvojčat. Opravdu? No to asi museli pracovat rychle...

AKT III

Po 11. září se budou občané a politici společně dožadovat kroků, které by podobným útokům navždy zabránily. Pozdního ledna 2002, senátor Tom Dachel, vedoucí senátní většiny, obdrží několik hovorů, jak od prez. Bushe, tak i od viceprez. Dicka Cheneyho, ve kterých na něj naléhají, aby omezil vyšetřování senátních a sněmovních výborů. Vláda byla proti zahájení vyšetřování až do listopadu 2002, kdy kongres zřídil Národní komisi zabývající se útoky na USA, aby vytvořil kompletní zprávu o všech okolnostech útoků.

Lídři demokratické strany v několika aspektech vyšetřování ustoupili potom, co Bílý dům pohrozil, že Komisi vytvoří za pomocí exekutivního příkazu, což mu dalo nad Komisí významnou kontrolu. Prezident Bush Komisi oficiálně uzákonil 27. listopadu 2002, a jejím předsedou jmenoval Henryho Kissingera. Chicago Tribune to vystihly nejlépe: "Kissinger je spíše známý střežením tajemství před americkým lidem," "než mluvením pravdy." 13. prosince 2002, Kissinger rezignuje na svou pozici v Komisi pro 11. září, hlavním důvodem byl požadavek kongresu na zveřejnění jeho privátních obchodních klientů.

Později bylo zveřejněno, že Kissinger byl hlavním poradcem Bushovy vlády pro válku v Iráku. Lži, která nás už stála více životů, než 11. září. Thomas Kean a Lee Hamilton jsou jmenováni jako předseda a místopředseda Komise pro 11. září, 16. prosince 2002. Bylo jmenováno deset prvních členů Komise: Člen představenstva Fiduciary Trust a CIT Group, Ředitel Amerada Hess Poradce v Radě vnitřní bezpečnosti, CIA, US Army, Komisi pro národní bezpečnost Rada DoD, Náměstkyně ministra Spravedlnosti, Ředitelka United Technologies Advokát United Airlines, Boeingu, Barryho Seala (pašerák drog pro CIA/DEA) Právní zástupce Boeingu, Lockheed Martinu, Prezident Centra pro národní politiku Nixonův poradce, Právní zástupce UA Manažer, Právní poradce v Blackwater USA Poradce v Komisi pro národní bezpečnost Člen PNAC, Člen dozorčí rady FPRI.

A muž, který na této fotce chybí? Philip Zelikow, Výkonný ředitel. Bude řídit směřování Komise a její zprávy. Počet dní do začátku vyšetřování: Útoky z 11. září: 411 dní Neštěstí Challengeru: 7 dní Atentát na Kennedyho: 7 dní Útok na Pearl Harbor: 9 dní Komise pro 11. září začala své vyšetřování s časovým rámcem 18ti měsíců a s počátečním rozpočtem 3 milionů dolarů. Rozpočet na Challenger: 75 mil. na nehodu Columbie: 50 mil. na Clintontonovu aféru: 40 mil. na útoky z 11. září: 3 mil.

27. ledna 2003 zahájila Komise své první slyšení ve Washingtonu D.C. Po několika dnech místopředseda Lee Hamilton uvedl: "Nejsme tu proto, aby jsme na někoho ukázali prstem." "Nemyslíme si, že to je úkolem této Komise." 26. března 2003. Bushova vláda zamítla požadavek Komise na dodatečných 11 milionů. O tři dny později jí bylo nabídnuto 9 milionů a ta to přijala. V dubnu 2004, prezident Bush souhlasil s výpovědí před Komisí pro 11. září, ale jenom když mu bude umožněno jít společně s Dickem Cheneym.

Proč trvali na to, že se tam objeví jen společně? Komise nám chce položit několik otázek, proto se s nimi setkáme a já se na to setkání a odpovídání na jejich otázky těším. Proč tam jdete společně, spíše než každý zvlášť, což byl jejich požadavek? Protože je to pro nás oba dobrá příležitost odpovědět na otázky, na které se Komise těší, až nám je položí a já se těším na to, až jim na ně odpovím.

29. dubna 2004, za zavřenými dveřmi, se prezident Bush a viceprezident Dick Cheney objevili společně před Komisí pro 11. září, strávili tam 3 hodiny. Nevypovídali pod přísahou, jejich výpověď nebyla nahrávána a jejich poznámky podléhají cenzuře Bílého domu. Pane prezidente, spousta kritiku poukázala na to, že jste tam byl s viceprezidentem proto, aby jste vypovídali shodně... Co si myslíte, jakou hodnotu mělo společné vystoupení a co by jste odpověděl kritikům.

Ano, tak zaprvé... Pokud by jsme měli mít co skrývat, vůbec by jsme se s nimi nesešli. Odešel jsem s dobrým pocitem. Myslím, že pro ně byla užitečná. Ano, Adame? Pane prezidente... Nemyslíte si, že by si rodiny pozůstalých zasloužily aspoň přepis...? Adame, už ses mě na to ptal včera. Mám stejnou odpověď. 19. května 2004. Rudolph Giuliani vypovídá před Komisí pro 11. září. Teď vyslechneme svého prvního svědka, velmi významného bývalého starostu New Yorku, Rudyho Giulianiho.

Pane Giuliani, vstal by jste a pozvednul svou pravou ruku a přísahal. ...fakt, že si to mnoho z nich vyložilo tak, situaci uklidnilo a umožnilo lepší evakuaci... Ne! Ne! Mluvte o vysílačkách! Tito lidé... Mluvte o vysílačkách! Mluvte o vysílačkách! Požádal bych... Nikdo mému synovi neřekl, aby se odtamtud dostal! Dostal by se odtamtud! Můj syn byl zavražděn! Zavražděn díky vaší neschopnosti! A vysílačkám, které nefungovaly! V tuhle chvíli jednoduše plýtváme časem.

Vy plýtváte naším! Prosím... Thomas Kean a Lee Hamilton budou později tvrdit ve své knize "Bez precedentu", že na starostu Giulianiho byli příliš měkcí. Jedna z otázek, kterou mu nepoložili, je: Kdo ho varoval, že se Jižní Věž zřítí? Pane starosto slyšíme se? Ano, slyším vás. Mluvíte o... Šel jste okamžitě do kanceláří krizového managementu? Procházel jsem oblastí a založili jsme velitelství v Barclay Street 75 spolu s policií a hasiči... ...a odtamtud jsme vše řídili, když nám řekli, že se Dvojčata zřítí.

Než jsme se dostali z budovy, opravdu se zřítily. Kdo nevaroval všechny ostatní, co byli uvnitř budovy? Velmi to oceňuji... Přestaňte mu lézt do prdele! Zemřelo 3000 lidí! Nezemřeli proto, že on je skvělý lídr! Nechte nás položit pár opravdových otázek! Dejte mi dvě minuty a já vyvrátím vše, co říká! Položme mu pár opravdových otázek! Konec otázek o ničem! Konec řiťolezectví! Můj bratr byl hasič a já chci vědět, proč zemřelo 300 hasičů.

Chci, aby jste kladli pořádné otázky. Dejme jim pár pořádných otázek. Je to nefér? Komise pro 11. září vydala finální verzi své zprávy 22. ledna 2004, a svou práci skončila 21. srpna. Takže Komise něco skrývala. Otázka je: Co skrývala? Mírnější vysvětlení je, hrubou nedbalost, trestný čin, zneužití moci... nebo jak tomu říkáte... Pokud jste nepřečetli 571 stránek zprávy, v srpnu 2006, vyšel comix zprávy o 11. září. Z něj se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

EPILOG

Ráno 11. září, se dostalo na palubu čtyř letadel 19 arabů, na třech různých letištích a narazilo s nimi do WTC a Pentagonu bez jakéhokoliv zásahu armády. Nebo... nám bylo a stále je lháno o tom, co se stalo 11. září a že části americké vlády a médií pokračují v zakrývání pravdy. Jsou to ti samý lidé, kteří lhali o zbraních hromadného ničení. Podporovali lež, která zabila několik stovek tisíc lidí. Mohou také lhát o tom, proč zahynulo 3000 lidí v naší vlasti?

Naše celá domácí a zahraniční politika byla založena na událostech z 11. září. Umožnily schválení zákonů Patriot act 1 a 2, založení Ministerstva vnitřní bezpečnosti, usnadnily invazi do Afghánistánu a Iráku. A byly použity ke schválení zákona Military Commisions Act, který oficiálně ukončil platnost Habeas Corpus, zákona na ochranu osobní svobody. Habeas Corpus, v latině znamená, "Máš tělo".

Je to zákonná pojistka, která zaručuje, že jen tak někoho seberete, strčíte ho do černé díry a necháte ho tam, bez nároku na soud, který by řekl: "Teď máš tělo, jaká jsou obvinění a jaká mají opravné prostředky?" Stejně jako tuzemské sledování občanů, vše ve jménu boje s terorizmem. A kdo za to celé platí? Vy a vaše děti. Když prezident Bush vstoupil do úřadu, byl rozpočet 284 miliard v plusu. Jeho vláda je nyní zodpovědná za 4 z 5 největších dluhů v historii.

Páté místo patří jeho otci. Do 2. listopadu 2005, Bushova vláda si půjčila více od jiných národů, než všechny ostatní vlády dohromady. Od roku 1776 do roku 2000, 42 prezidentů si půjčilo 1,01 bilionu dolarů od jiných států a institucí. Od roku 2001 do roku 2005, si Bushova vláda samotná půjčila 1,05 bilionu dolarů. Kam se ty peníze poděly?

Vláda ustavená lidem pro lid, se k nám obrátila zády. Nebo jsme se mi obrátili k ní? Špehují nás. Vězní a mučí nevinné lidi. Zeptejte se sami sebe: Co se děje? Kam směřujeme? A byli by jsme na tomto místě, bez 11. září?
x Prokázaný nano-termit v prachu po zřícených budovách. Více od Jana Zemana.
Dále Dokument o události která dodnes není zcela vysvětlena. Více zde nebo zde a na Pentagon Strike.

Dokument Zero - vyšetřování 9/11 italských tvůrců je výsledkem dvou let intenzivního výzkumu a rozhovorů v Evropě a Spojených státech a osmi měsíců práce na filmu. Zdůrazňuje nekonzistence, manipulace, opomenutí a lži oficiálního vyšetřování 11. září. Spoluautorem filmu je italský novinář a levicový europoslanec Giulietto Chiesa, který ve filmu i vystupuje, stejně jako nositel Nobelovy ceny za literaturu Dario Fo, slavná italská herečka Lella Costa, neméně slavný dramatik Moni Ovadia, americký spisovatel Gore Vidal, profesor David Ray Griffin, zástupce pozůstalých Bob McIlvaine a další. Dokument režírovala dvojice Franco Fracassi a Francesco Trento v produkci Thomase Torelliho a to za široké podpory velkého množství soukromých dárců, kteří si přejí nové, skutečně nezávislé a důkladné vyšetřování. Film byl široce promítán v kinech, zejména v Itálii a způsobil velký rozruch na mezinárodním filmovém festivalu v Římě na podzim r. 2007. Byl v r. 2008 promítán i v Evropském parlamentu za ostentativního nezájmu jak europoslanců, tak masmédií. K filmu existuje i kniha "ZERO - Proč je oficiální verze 11. září podvrh." kolektivu autorů pod vedením Giulietta Chiesy.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.