xVybraná videa
x Francouzský dokument známého režiséra rómského původu Tonyho Gatlifa z roku 1993 je součástí jeho romské trilogie se snímky Gádžo dilo (1998) a Princové (1983), mapující hudbu a tanec cikánské diaspory od Radžastánu po Španělsko.
"Dělám filmy na obranu Cikánů," prohlašuje tvůrce. "Nejsem misionář, nekážu. Ukazuji jen, že jejich obraz je falešný, že jejich realita není nutně lepší, ale bohatší a složitější než pět století deformovaný obraz plný předsudků." více info.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.