xVybraná videa
x Film One Degree Matters sleduje společenské a obchodních lídry, jak cestují do Grónska aby získali poznatky o dramatických důsledcích tání ledové pokrývky. Aby tak pochopili planetární důsledky klimatických změn a dopady, které tyto změny budou mít na společnost a ekonomiku. Film přináší na obrazovku poslední vědecká poznání z Arktidy a ukazuje, proč je další zvýšení globální teploty o jeden stupeň zásadní otázkou pro budoucnost lidstva. Film měl premiéru 13. prosince 2009 v průběhu konference o klimatu COP15 v Kodani.

Dokumentární film o teplotě a jejím měření. Co je to vlastně teplota a jak to jeden sládek v Anglii zjistil, co je to absolutní nula a dá se jí dosáhnout? Uvidíme kvantové chování supratekutiny, jaká je nejvyšší teplota v naší galaxii a kde ji najdeme? Jak ji vůbec dokážeme změřit? A proč Ben Miller odmítl nabídku práce od Jamese Camerona?
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.