xVybraná videa
text k videu
Yangshan - velkolepý přístav
Do nového milénia vtrhla Čína s jednoznačným cílem přesvědčit zbytek světa o svých jedinečných schopnostech. Megalomanské projekty rostou jako houby po dešti a bezohlednost státního aparátu pociťují občané na vlastní kůži. Příkladem jsou obyvatelé malého ostrůvku jižně od Šanghaje, kteří museli ustoupit projektu velkolepého hlubokomořského přístavu.

Krása po čínsku
Jaké oběti Číňanky přinášejí na oltář krásy, aby si uskutečnili svůj "čínský sen"? Zpověď Siao Ťing Luo, účastnice čínské Miss plastika, která podstoupila změnu pohlaví, je otevřeným svědectvím současnosti, v níž se tradiční čínská kultura musí stále častěji vyrovnávat s vlivem západních kultur.

x Čína v posledních dvaceti letech doslova exploduje. Zažívá obrovský stavební boom, ve kterém starý svět prohrává s tím moderním. Už dávno neplatí, že budovy v Pekingu nesmějí svou výškou přesahovat střechy paláce v Zakázaném městě. Starobylé centrum metropole mizí před očima, zatímco výškové budovy odvážně rostou stále výš. Prostorné a vzdušné byty na prestižních adresách se stávají jedním ze symbolů úspěchu novodobé čínské střední třídy, a tak se Peking i Šanghaj rychle mění v dynamická velkoměsta. Na druhé straně čínský venkov si dál uchovává svou tvář a jeho obyvatelé své domy dál stavějí po vzoru předchozích generací. Jak bydlí čínská etnika? Jak se lidé naučili žít s nezkrotnou Žlutou řekou? Kam Číňané schovali výkladní skříň své moderní architektury? A proč zrovna architektura v Hongkongu respektuje pravidla harmonického bydlení Feng-Shui? Nejenom to vám prozradí francouzský cestovatel Roland Theron.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.