xVybraná videa
text k videu
Nová Guinea je největší tropický ostrov světa. Pod neproniknutelným zeleným závojem pralesa i v době satelitů se ukrývá země tajemství, pověr a neobjevených záhad. V labyrintu nepřívětivých močálů žijí lidé vysoko na stromech v primitivních podmínkách tak, jako v době kamenné. Tito lidé ještě nepotkali bílého člověka, dokonce ani nepřišli do styku s výdobytky naší civilizace. Vstup na jejich území je nebezpečným dobrodružstvím. Jsou to místa, o kterých se mluví potichu a s respektem. Tam podle misionářů žijí kanibalové ...

Novou Guineu rozděluje rovná severojižní hranice na dvě poloviny. Zatímco Irian Jaya patří k Indonésii, Papua - Nová Guinea je nezávislou zemí ve východní části ostrova, jenž byl ještě ve dvacátém století postrachem mořeplavců. Žily tam divoké kmeny, mezi nimi často i kanibalové a lovci lebek. Byla to země neustálých kmenových válek a zabíjení bohužel neskončilo dodnes. I v současné době tam každoročně násilnou smrtí vyhasne život více než šesti tisícům lidí. My se vypravíme do odlehlého, málo prozkoumaného světa. Nalezneme v něm více než sedm set různých kultur. Drsnou krajinou vysokých hor a hlubokých údolí protékají stovky řek plných krokodýlů. V tajuplném světě, ukrytém pod hustým porostem džungle, se příroda odhaluje v plné kráse a životodárné síle. Vydejte se s námi na výpravu proti proudu času k úsvitu civilizace.

"Pohasínat svět a my s ním." Nová Guinea. Největší tropický ostrov světa. Bůh ji prý stvořil v poslední den, kdy už se velmi spěchal. Barabášovy dokumenty byly vždy adrenalinové, ale snad ještě nikdy expedici nehrozila taková malá šance na přežití. Lidé ze stromů, Lovci lebek a bažinatá dusná džungle... to už byl skutečně hazard se životem. Pokud jste si dosud mysleli, že Dobu kamennou v moderní době z Barabášovy série nejlépe vystihlo TAJEMNÁ Mamberamo, asi změníte názor. Pavol Barabáš ve vrcholné formě. Pururambo.

Pod neproniknutelným zeleným závojem pralesa i v době satelitů se ukrývá zem tajemství, pověr a neobjevených záhad. V labyrintu nepřívětivých močálů žijí lidé vysoko na stromech v primitivních podmínkách tak, jako v době kamenné. Tito lidé ještě nesetkali bílého člověka, dokonce ani nepřišli do styku s výdobytky naší civilizace. Vstup na jejich území je nebezpečným dobrodružstvím. Jsou to místa, o kterých se hovoří potichu as respektem. Tam podle misionářů žijí kanibalové...
x West Papua – The secret war in Asia Zapomenutá země Západní Papuy je pod brutální vojenskou okupací indonéské vlády. Domorodci jsou zabíjeni, a jejich jedinečné prostředí zničeno. A svět nedělá nic, aby je zastavil. V roce 1963, v rozporu s mezinárodním právem, Indonésie okupuje a kolonizuje West-Papuánskou oblast v západní části Nové Guineje. Od té tragické události obyvatelé West Papua žádají spravedlivé referendum o své nezávislosti. Nejméně 100.000 domorodých lidí přišlo o život v této tajné válce. Premiera na Benátském bienále 2007.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.