xVybraná videa
text k videu
Příběh o zneužívání lidí i krajiny Malajskými těžaři a zkorumpovanými politiky, příběh plný planých slibů, kde se místní obyvatelé považují za druhořadé občany ve své vlastní zemi.

Původní majitelé půdy jsou nuceni k podpisu dokumentů, kterým nerozumí, za příslib "rozvoje" - pitné vody, zdravotní péče a vzdělání, ale tyto základní služby jsou jim poskytované zřídka. Namísto toho je jejich tradiční loviště zničené, jsou znečištěné vodní cesty a také jejich způsob života je navždy zničený.

Filmař David Fedele strávil téměř tři měsíce v provincii Sandaun na Papua-Nová Guinea, aby natočil film Bikpela Bagarap. Ze základního tábora ve městě Vanimo, cestoval David do džungle, návštěvoval místní vesnice a poznával současnost a minulost těžby dřeva. Hodně času strávil také ve dvou hlavních dřevorubeckých táborech v provincii Sandaun - Maka Basecamp a Amanab 56 Basecamp.
x Kompletní i zkrácená verze filmu Bikpela Bagarap vám odhalí odvrácenou tvář těžby dřeva na ostrově Papua-Nová Guinea.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.