xVybraná videa
x Jared Diamond a jeho třídílný dokument Guns, Germs, and Steel o zkáze naší civilizace, ilustrovaný na domorodcích z ostrova Papua Nová Guinea.
Autor se snaží prezentovat svou teorii a zajímají ho odpovědi na otázky: Proč se dějiny vyvíjely právě tímto způsobem? Proč se právě v Evropě rozvinula nejmocnější civilizace, která si v době kolonizace podmanila téměř celý svět? A mnohé jiné otázky... Za hybné síly dějin považuje právě zbraně, mikroby a ocel.
Před dokumentem vyšla i jeho kniha Guns, Germs, and Steel. Více info si přečtěte třeba zde: Střelné zbraně, choroboplodné zárodky a ocel.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.