xVybraná videa
x Průměrný Evropan nebyl nikdy tak zodpovědný za devastaci tropických deštných pralesů tak, jako je tomu dnes. Čím je to způsobeno a jak tomu můžeme zabránit? Odpověď poskytuje dokumentární film Michala Galika, který nás zavede na druhý konec planety, a to na tropický ostrov Borneo. Film poodhaluje zarážející tajemství, které se skrývá za dnes velmi rozšířenou surovinou - palmovým olejem.
Dále dokumenty o dopadu neadekvátního pěstování palem pro palmový olej. Ovlivňuje životní prostředí orangutanů na Indonézském ostrově Borneo. Více informací, fotografií a blog. Vědci odhadují, že pralesy na Borneu zmizí dříve, než Amazonské pralesy. Více i na Orang-utan Survival Foundation. Více také na webu filmu What rainforest? nebo na blogu Palm Oil: An Environmentalist's Perspective
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.