xVybraná videa
x Lesy umírají. O tom jsou po 30ti letech přesvědčeni téměř všichni Němci, od Petra Kelly až po Helmuta Kohla. Denník "Der Spiegel", prohlásil: "Stojíme před ekologickou Hirošimou." Časopis "Star", napsal: "stromy řídnou, jak armáda pod palbou." A prominentní ekolog Hubert Weinzierl si byl jist: "smrt lesů změní naši zemi silněji, než druhá světová válka." Filmař Michael Miersch se rovněž domnívá, že žije v době katastrofální prognozy.

V dokumentu vědci odpovídají na otázky o stavu a budoucnosti lesů ve střední Evropě a na celém světě. Je přirozený les zdravější, než ten obhospodařovaný? A skutečně, z výsledků výzkumu, který proběhl v roce 2011, je patrné dramatické odumírání lesů. Ale ne v Německu, spíše však v jihovýchodní Asii. Tam jsou obrovské plochy lesů mýceny, aby uvolnily prostor pro plantáže palmového oleje. Evropa ovšem zase pěstuje politicky prosazované suroviny na výrobu bio-paliv, které jsou "takzvaně" šetrné k životnímu prostředí...
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.