Zasurfovat si v odpadcíchZasurfovat si v odpadcích
Sledujte partu dumpster-diverů (ti co vybírají koše) na hudební cestě směrem k Montrealu. V polohách mezí zpíváním a tancem o odpadcích a radostí ze znovupoužití věcí co jiní vyhodili, diskutuje pět mladých lidí o filozofii bytí mimo přebytkovou společnost. Prohrabáváním cizích odpadků nacházejí jídlo, nábytek, oblečení i luxusní předměty, které by si nikdo z nich nemohl dovolit, kdyby si je měl koupit.
Barmský videožurnálBarmský videožurnál
V roce 1988 byl Joshua jako malý chlapec svědkem brutálního zásahu proti demonstrantům, během něhož byly zabity více než tři tisíce lidí. Od té doby se rozhodl bojovat za demokracii. "Vyzbrojen" malou kamerou a mobilním telefonem se společně s třemi desítkami dalších odvážných mladých Barmánců rozhodl podrobně zachytit protivládní demonstrace v září roku 2007 a jejich následné surové potlačení.

Dokument nabízí podrobný a navýsost autentický záznam tehdejších událostí, kdy Barmánci po devatenácti letech překonali svůj hluboce zakořeněný strach z vládních represí a vyšli za mohutné podpory buddhistických mnichů do ulic Rangúnu. Skrze detailní záznam práce Joshuy a jeho kolegů film ukazuje nepopiratelný význam nezávislých médií v boji proti totalitní moci. Titulky na Dokumentarni.tv
Inside JobInside Job
Oskarový dokument s českým dabingem i kompletním přepisem textu poskytuje komplexní analýzu globální finanční krize v roce 2008, nejhorší recese od dob Velké hospodářské krize. Ta připravila miliony lidí o jejich úspory, práci i bydlení a při své ceně přes 20 biliónů amerických dolarů téměř vyústila v globální finanční kolaps. Prostřednictvím vyčerpávajícího vyšetřování a rozsáhlých rozhovorů s klíčovými finančními zasvěcenci, politiky, novináři či akademiky film sleduje vzestup gaunerského průmyslu, který dokázal zkorumpovat politiky, regulátory i akademickou obec. Dělo se tak nejenom ve Spojených státech, ale i na Islandu, v Anglii, Francii, Singapuru, Číně a všude, kam globalizované bankovní korporace dosáhnou. Jak tvůrci slibují, pokud jste již při pomyšlení na krizi naštvaní, pak po zhlédnutí tohoto filmu budete mít vážně vztek. Přeložili na Dokumentarni TV.
Podivné válečné zpravodajství Podivné válečné zpravodajství
Jak se dělá válečné zpravodajství vypráví Jitka Obzinová v pořadu Uvolněte se prosím. Dále rozhovor s bývalým dopisovatelem německé veřejnoprávní televize ARD - ZDF, specialistou na blízký východ, Christophem Hörstelem. Praktiky médií, management teroru, blízký východ, válka v Afgánistánu, Íráku, a další témata... S českými titulky.
3 úžasné A3 úžasné A
Blog 1000 úžasných věcí píše Neil Pasricha, který na této přednášce zmiňuje některé zásadní okamžiky svého života a jmenuje 3 hlavní úžasné věci začínající písmenem A. Se slovenskými titulky a kompletním přepisem.
Jak porozumět ČíněJak porozumět Číně
Ekonom Martin Jacques se ptá: Jak na Západě chápeme Čínu a její fenomenální růst? Autor knihy "Když Čína vládne světu,"řekl zkoumá, proč na Západě často nechápeme rostoucí sílu čínské ekonomiky. Nabízí tři stavební bloky pro pochopení toho, co je Čína a čím se stává.
Své nepřátele pozvěte na obědSvé nepřátele pozvěte na oběd
Existuje ve vzduchu napětí, které je příčinou, že se v politice nelze domluvit. Elizabeth Lesser zkoumá dvě protichůdné strany lidské povahy, které toto napětí tvoří. (říká jim "mystik" a "bojovník") a nabízí jednoduchý, osobní přístup k počátku skutečného dialogu. Tím, že půjde na oběd s někým, s kým nesouhlasí a požádá je o odpověď na tři otázky, aby zjistila co skutečně mají na srdci. Přednáška na TED s českými titulky a kompletním přepisem textu.
 O lásce O lásce
O lásce mluví kde kdo. Svatý Pavel stejně jako Tristan s Izoldou. Romeo a Julie stejně jako Dostojevskij. O lásce mluví všichni pychoterapeuti, papežové, básníci geniální i básníci pod psa. Jenže otázka zní, co je to ta láska?

Antická a na ni navazující středověká filozofie jich rozeznávala hned několik: Erós - lásku vášnivou, Storgé - lásku něžnou, Agapé - lásku starostlivou, Mániá - lásku šílenou, Fíliá - lásku přátelskou a Ludos - lásku přelétavou, nepříliš spolehlivou a nakonec Pragma - lásku kalkulující, partnera vybírající. Myslíte, že by po těch dvou tisících letech šlo k tomuto jasnému a přesnému schématu něco dodat?

Robert Sternberg, současný americký psycholog teoretik, rozlišil v lásce dospělých lidí tři hlavní rozměry: vášeň, vzájemnou blízkost a oddanost. A každý z těchto znaků může být přítomen, nebo být přítomen nemusí. Takže Sternberg sestavil na základě toho krásnou "láskovou" tabulku. Není-li žádný z rozměrů, jde o nelásku. Jsou-li všechny tři rozměry, jde o lásku dokonalou. Jinými typy lásky jsou: zalíbení, zamilovanost, láska přátelská nebo láska vášnivá. Existuje i láska prázdná.

Beverly Fehrová, také psycholožka, šla na věc obráceně. Přes internet posbírala výroky lidí o lásce a faktorovou analýzou z této hromady slov vybrala 9 hlavních skupin, devět typů lásky. Například lásku něžnou, sexuální, platonickou, osudovou, adolescentní, vášnivou a formou lásky je také přátelství. Výzkum zjistil, že se v milujícím vztahu dospělých lidí skrývají tři snahy. Snaha o druhém něco vědět, snaha s ním být a snaha sytit jeho potřeby. Proto zamilovaní lidé jsou spolu co nejvíce, vycházejí si vstříc, důvěřují si, někdy až moc, sytí vzájemně své potřeby altruistickým způsobem. To může být smrtelně nebezpečné, narazí-li člověk na ledového psychopata.

A představte si, že se z tohoto výzkumu zrodil projekt, který dokáže odhadnout vztah maminky a tatínka k jejich budoucímu, ještě nenarozenému dítěti. S vysokou pravděpodobností odhadne, jaký bude vztah matky a dítěte v době, kdy bude dítěti jeden rok. Tomuto vztahu se říká vazba. A ta nás, v dobrém i ve zlém, bude ovlivňovat celý další život. Akutní zamilovanost udělá v mozku nádhernou bouřku, kterou je vidět v obrazu funkční magnetické rezonance.

Což mě upomíná na řeč, kterou k nám před asi čtyřiceti pěti lety vedl náš učitel psychiatrie. Řekl: "Přátelé, akutní zamilovanost je snad nejkrásnější zkušenost, kterou v životě můžete mít, budete-li mít štěstí, zažijete ji během života několikrát, ale pozor, podobá se akutní psychóze a jako akutní psychóza také obvykle sama od sebe přejde. Proto - užijte si to, ale proboha, žádná rozhodnutí v tomto stavu."
Food not bombs - Solidarita v praxiFood not bombs - Solidarita v praxi
Dokument se snaží přiblížit celosvětovou neziskovou aktivitu Food Not Bombs, především skrz názory jejích členù a členek. Ukázal pohledy lidí, kteří vybírají vyhozené jídlo z kontejnerù u supermarketù ne proto, že by měli sami hlad, ale proto, aby z něj mohli uvařit teplé jídlo pro ty, kteří si uvařit nemají kde.

Film se iniciativu Food Not Bombs nesnaží idealizovat; snaží se o vyvážený přístup, o pohled do zákulisí a ukázaní činnosti Food Not Bombs v plné nahotě, včetně nenaplněných očekávání, zklamání a překážek.
Nekonečná válkaNekonečná válka
Taliansky dokumentárny film so slovenskými titulkami o tom, ako sa kradne kus zeme pod zámienkov boja za ľudské práva, ako sa z obete stáva štvanec, ako sa vyhlasuje multikultúrny štát po etnických čistkách zrovnatelných z holokaustom a o tom ako sa dodržuje medzinárodné právo. 2 diely: Afghanistan, Kosovo.
Prezident který mluvil pravduPrezident který mluvil pravdu
Část projevu Johna Fitzgeralda Kennedyho z 27. dubna 1961 v hotelu Waldorf-Astoria v New Yorku, adresovaný novinářům z American Newspaper Publishers Association. Varuje v něm před aktivitami tajných spolků.

V druhé půlce videa je sestřih televizních záznamů pozdějších amerických politiků a jejich neochotné vyjadřování na dotazy k některým tajným společenstvím.


Se slovenskými titulky a kompletním přepisem.
Bitva o ČernobylBitva o Černobyl
Dokumentární film s českým dabingem o likvidaci následků havárie Černobylské jaderné elektrárny z 01:23:49 26.4.1986 ( pozn. čas pochází z výpisu řídícího počítače, jedná se o poslední zapsaný údaj).

Uvidíte návštěvu vnitřku sarkofágu, mnoho let po havárii jaderné elektrárny. Smutný obraz dvacetpět let staré události, která byla "pouhou civilní nehodou". Dodnes lidé umírají na přímé i nepřímé následky radiace a spadu. Místo bude nebezpečné ještě desetitisíce let. Žádné větší úspěchy v napravení škod zde nejsou. Vše se dá shrnout v duchu pouhého omezení stávajících a budoucích škod.
Pí
Film zobrazuje životný príbeh matematika Maxa Cohena, no tiež podsúva otázku koľko je nám toho dovolené poznať a chápať, či nie je lepšie nechať niektoré veci nepochopené. Introvertný Cohen sa pokúša pomocou svojho geniálneho mozgu a najnovšej techniky zistiť, či sa nejakým spôsobom nedá predpovedať hodnota akcií, s ktorými sa pracuje na burze. Vychádza pritom z veľmi jednoduchej teórie, že ak sa všetky javy na svete dajú popísať číslicami, tak potom tu je istá možnosť, že sa tu i v navonok chaoticky vyzerajúcich procesoch dá nájsť nejaká perióda, či zákonitosť. O čosi podobné sa pokúšal aj jeho profesor, ktorý je viacmenej jediným človekom s ktorým Cohen komunikuje, keď sa snažil nájsť periódu v tzv. ludolphovom čísle (Pi), ale na Cohenovo sklamanie toho po psychickom zrútení nechal. I napriek veľkým zdravotným problémom (silné migrénové záchvaty, ktoré sú vraj dôsledkom toho, že ako malý sa pozrel priamo do slnka) sa pomaly k výsledku dostáva. No o poznanie budúcnosti (ekonomická moc), či pochopenie zatiaľ nepochopeného (moc skrz náboženstvo) má záujem viac ľudí a tak chcú získať to, čo má Cohen v hlave, po dobrom alebo po zlom.

Film je točený vysokokontrastnou čiernobielou kamerou, ktorá spolu s inými prvkami (opakujúce sa frázy, periodickosť práce hlavnej postavy, elektronická hudba so zvýraznenou rytmickou zložkou bicích), evokuje na matematickú presnosť až chladnosť. Určite však nie je určený len ľuďom, pre ktorých je matematika hobby. Snové a haluciogénne pasáže filmu, ktoré sú dôsledkom Cohenovych záchvatov, a taktiež samotný záver filmu dávajú dostatok miesta pre vlastnú interpretáciu každému divákovi, ktorý sa rozhodne pozrieť si tento nie nenáročný film.
Mimořádné stavy vědomíMimořádné stavy vědomí
Rozhovor se Stanislavem Grofem o změněných stavech vědomí, holotropním dýchání, LSD a duchovním hledání vůbec...

Portrét filozofa a psychiatra Stanislava Grofa pro cyklus společnosti FEBIO. - Grofovo osobní i duchovní hledání v oblasti lidského nevědomí a změněných stavů vědomí. Ukázky z holotropního dýchání, které jako metodu navozující změněný stav vědomí Grof vytvořil v USA se svou ženou Christinou. Z archivu Igora Chauna.
Tajemství filmu MandragoraTajemství filmu Mandragora
"Když už jsem si myslel že jsem dost starý a zralý dokázat zapomenout na úspěch a daň kterou jsem za něj zaplatil v soukromém životě aniž bych se dotknul popularity a radosti z peněz z něj. Našli mne lidé ze sociálních sítí které jsem donedávna neznal stejně jako množství informací a faktů, které jsem našel a vlastně stále nacházím stal jsem se nezávislým na informacích od osob, které mne ovlivnovali aníž bych měl možnost srovnání a u kontaktů a lidí, kteří pro mne byly leta skryté. Takový Facebook obejde třeba sto sekretářek, přátel, či obchodních partnerů a lze velice lehce z reakcí na podněty od ostatních lidí snadno profilovat reálné postoje a charaktery konkrétních lidí, baví mne to a nestojí peníze a mohu pouze získat. JE TO MUJ OSOBNÍ EXPERIMENT a dokud mne nepřesvědčí že se realně mýlim nepřestanu dokud nezískám zpět to co mi patří." Mirek Čáslavka 2011, DRŽITEL TŘÍ HLAVNÍCH CEN (ZLATÝCH HVĚZD) ZA NEJLEPŠI HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI FILMU MANDRAGORA NA MEZINÁRODNÍM FILMOVÉM FESTIVALU - STARS OF TOMOROW - V ŽENEVĚ 1997.

Mandragora je psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám.
To nedokážešTo nedokážeš
Absolventský dokumentární film
Pedagogické vedení: Doc. Mgr. Martin Štoll, Ph.D.
Hrdina: Ruda Brojír
Kamera: Jan Látal
Střih: Katarína Geyerová
Hudba, zvuk: Štěpán Tůma
Literární akademie 2008, 28 min.
Projednávání novely zákona o rodiněProjednávání novely zákona o rodině
Návrh poslance Pavla Staňka na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 94/1963 Sb., o rodině, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 205/ - prvé čtení.
Používejte video ke vzděláníPoužívejte video ke vzdělání
Salman Khan hovoří o tom, jak a proč vytvořil pozoruhodný videoportál Khan akademie, pečlivě strukturovanou řadu vzdělávacích videí.

Nabízí kompletní osnovy v matematice, a nyní i jiné předměty. Ukazuje sílu interaktivních cvičení a navrhuje učitelům, aby zvážila zda stojí zato dát studentům za úkol sledovat video přednášky doma a dělat tak "domácí úkoly".
Příběh balené vodyPříběh balené vody
Že je balená voda lepší než kohoutková? Unikátní animovaný osmiminutový film s českými titulky se vás pokusí přesvědčit o opaku. "Příběh balené vody", který vznikl ve spolupráci se skupinami propagujicími trvale udržitelný rozvoj, je dalším krátkým filmem z cyklu "Příběh věcí".

InfernoInferno
Představení 75 rytin k Inferno (peklo) z díla Božská komedie od Dante Alighiery. Rytiny jsou od malíře, rytce a ilustrátora jménem Paul Gustave Doré.
FLOW - privatizace vodyFLOW - privatizace vody
Vizuálně velmi atraktivní dokument natáčený na všech kontinentech přináší komplexní pohled na problematiku vodních zdrojů. Západní civilizaci, která chápe dostatek pitné vody jako samozřejmost, poskytuje vhled do života lidí, pro něž je naopak nedostatek tohoto cenného přírodního zdroje neustálým ohrožením. Znečištěná voda každým rokem zabíjí více lidí než AIDS a války. Více než třicet tisíc lidí denně umírá na nemoci, které se přenášejí kontaminovanou vodou. Režisérka Irena Salina mimo jiné dokládá, jakým způsobem a za jakou cenu se nadnárodní korporace pokoušejí vodu privatizovat a výhodně zpeněžit. Vybízí rovněž k zamyšlení nad tím, jakou vodu pijeme, proč si ji kupujeme a od koho, a hledá také odpověď na zdánlivě jednoduchou otázku: může vodu někdo skutečně vlastnit?
Sen o rychlovlakuSen o rychlovlaku
Dokument s českým komentářem o rychlé železnici. Moderní forma rychlé, bezpečné a ekologické dopravy. Připravil V. Kunz
Kdyby mě zabili...Kdyby mě zabili...
Dokument o muži zákona, který se stal lovnou zvěří. Premiéra: 10. 3. 2011 - 20.20 ČT2
Project CamelotProject Camelot
Rozhovory s Benjaminem Fulfordem z roku 2008 komentující k tématu světové nadvlády, používání nekonvenčních atmosférických nebo geosférických zbraní, komentář k projektu známém také jako Project Camelot. První část s českými titulky. Transkripce v angličtině z celého filmu.
Kríza kapitalizmu - Kritika videaKríza kapitalizmu - Kritika videa
Toto je kritika videa z RSA animate - radikálneho sociológa Davida Harveyho, v ktorom sa pýta, či nie je čas na zanechanie kapitalizmu a obzretím sa po novom sociálnom systéme ktorý by nám umožnil žiť v systéme, ktorý by bol skutočne zodpovedný, spravodlivý a humánny.
Celé jeho tvrdenie môže byť jednoducho vyvrátené údajmi o príjme zo štatistického úradu.
Citácie:
Prezidentská ekonomická správa
Údaje zo štatistického úradu
druhý link

Úryvky Thomasa Sowella:
video 1 a video z kanálu Jak Svět funguje kde jsou zkritizované i další anmace, například od Annie Leonard.
Zvířecí farmaZvířecí farma
Myš s uchem na zádech, zeleně světélkující králík, mléko, z kterého lze dělat vlákno, zvířata bez srsti, kuřata bez peří s rychlým metabolismem, prasata co vyrostou za polovinu doby, hovězí skot s kulturistickou postavou... to už nejsou obyčejná zvířata, ... Myslíte, že jde stále o přirozené šlechtění zvířat? Nejsou náhodou genetické manipulace zvířat nebezpečné? Jste si zcela jisti, že žádné jejich uměle stimulované vlastnosti se nepřenesou v potravinách na člověka? Podívejte se na dokument televize Channel 4 o genetickém inženýrství.
Ropné písky - špinavá pravdaRopné písky - špinavá pravda
Dokumentární film, který se zaměřuje na kontroverzní situaci kolem rozvoje těžby ropy z živičných hornin v kanadské Albertě. Uvidíte rozhovory s ekology, politiky, místními obyvateli a s jedním velmi oddaným doktorem. Film vypráví o enviromentálních, ekonomických a zdravotních dopadech při těžbě ropy z dehtových písků.
Přidej sePřidej se
První soukromá rezervace ve střední Evropě uvádí krátký dokument o kampani Kúp si svoj strom organizácie Lesoochranárske zoskupenie VLK. Pridajte sa aj Vy, kúpte si svoj strom a pomôžte tak zachrániť posledné prirodzené lesy na Slovensku. Alebo prispejte svojou aktivitou k rovnakému cieľu.
Čas hlupákůČas hlupáků
jak se točil film.
Příběh začíná v roce 2055. Muž známý jako archivář všech umění a nabytých znalostí ve světě, kterého hraje Pete Postlethwaite, zpětně vyhodnocuje archivní záběry z minulosti "kdy jsme mohli zachránit sami sebe." Záznam a hodnocení se skládá ze zpravodajství ukazující dopady měnícího se klimatu a je provázán s šesti samostatnými příběhy.

Tento film byl shlédnut v EHSV (Evropském hospodářském a sociálním výboru) dne 4. listopadu 2009.
Sita zpívá bluesSita zpívá blues
Bohyně Sita žije v odloučení od svého milovaného manžela a pána Ramy. Nina je animátorka, jejíž manžel se odstěhuje do Indie a pak se s ní rozejde po eĐmailu. Oba příběhy starodávné tragédie a moderní komedie vyprávějí tři zábavné loutky. Tato nádherně animovaná interpretace indického eposu Ramayana je skutečnou pastvou pro oči a právem získala řadu cen na festivalech po celém světě.
Výroba keramických nožůVýroba keramických nožů
krátký dokument o tom jak se v Japonsku vyrábí keramické zirkonové nože.
Důl - příběh svaté horyDůl - příběh svaté hory
Příběh svaté hory je podtitul krátkého dokumentu se slovenskými titulky o původním indickém kmeni Dongria Kongh žijícím ve státě Orissa v pohoří Niyamgiri, kterému na jeho území plánuje otevřít firma Vedanta Resources povrchový důl. Nikoho nezajímá, že tím nadobro poruší kulturní bohatství, které domorodý kmen má. Co ještě udělat pro to, aby se tak nestalo? Nápady najdete na webu.

Tento příběh má šťastný konec. Domorodci nakonec vybojovali svá práva a hora se těžit nebude.
Život na dluhŽivot na dluh
Reportáž s podtitulem "Nepřestávejte si půjčovat" z roku 2006 o tom jak to chodí v Čechách při půjčování peněz. A také jak by se daly odhadnout budoucí problémy ekonomiky, mít pouze ty správné informace ve správný čas.
Režisér Tomáš Škrdlant se zamýšlí nad novodobým fenoménem. Co znamená půjčit si? Jak půjčka působí na psychiku? Kdy se začne utahovat smyčka a naskočíme do koloběhu dalších půjček? Jakou roli v tom má stát? Téma rozebírají nejen ekonomové a novináři, ale také lidé, kteří si půjčili a různě svoji situaci zvládají. Film nás přivádí i k zamyšlení nad tím, jak peníze vznikají a co vlastně jsou zač.
Přemýšlejte, zda je dnes skutečně v zájmu politiků a státního aparátu, aby vám, občanům tyto přesné informace o stavu ekonoomiky včas zjistil a předal. Stane-li se "státní aparát" pouhým nástrojem na upevňování moci, efektivním nástrojem k vykrádání majetků ve prospěch několika privilegovaných jedinců, pak je také v zájmu státu tyto informace zkreslovat, zamlčovat, nebo používat tak, aby z toho měly prospěch lidé, pro které slouží.
Jak jsem se zamiloval do rybJak jsem se zamiloval do ryb
Dan Barber řeší dilema mnoha kuchařů. Jak mít chutné ryby na jídelním lístku? Po mnoha hledáních a zkušenostech objevil farmu Veta la Palma s revolučním způsobem chovu ryb ve Španělsku.
Pracoval jsem pro Big PharmaPracoval jsem pro Big Pharma
Dr. John Rengen Virapen s kariérou vo farmaceutickom priemysle začal ako jednoduchý zástupca-predajca liekov, až sa stal riaditeľom švédskej pobočky americkej farmaceutickej spoločnosti Eli Lilly & Company, jedného zo svetových farmaceutických gigantov, ktoré tvoria takzvanú Big Pharmu.
Kolem Světa za 90 minutKolem Světa za 90 minut
Pouze hodinu a půl trvá kosmické stanici ISS aby obletěla Zemi. Za tu dobu se můžeme podívat na různá zajímavá místa na planetě a uvidíme, co se za tu dobu událo. Dokument plný úžasných záběrů a s anglickými titulky.
Už můžu dělat, co mě bavíUž můžu dělat, co mě baví
Tomáš Hajzler na přednášce TedxPrague. Buditel, propagátor svobody v práci

Vlastní zkušenost s diktaturou v Československu, Sovětském svazu a v Africe, stejně jako práce ve třech nadnárodních firmách (Douwe Egberts, Vitana a GE) ho vedly k tomu, že v roce 2001 založil PeopleComm. Od té doby se věnuje svobodě v práci jako filozofii organizace a řízení firem. S tímto tématem vystupuje na konferencích, učí na vysoké škole a také vydatně píše např. na serverech PeopleComm, Freedom@Work či na Freelance.
Jak vyjímeční lidé inspirují k činůmJak vyjímeční lidé inspirují k činům
Simon Sinek má jednoduchý, ale výkonný model o inspiraci pro všechny vyjímečné lidi.. Všichni začínají s tzv. zlatým kruhem a s otázkou "Proč?" Jeho příklady v přednášce zahrnují firmu Apple, Martina Luthera Kinga, a bratry Wrighty - a jako protiklad uvádí produkt Tivo, který (až do nedávného soudního vítězství, které ztrojnásobilo jeho cenu akcií), bojovalo o úspěch. Přednáška na TED s českými titulky a kompletním přepisem.
O rovnoprávnosti a nadřazenostiO rovnoprávnosti a nadřazenosti
Britský hip hoper LowKey hovoří o imperialismu, kolonialismu a rasismu a boří mýty sionismu na akci Culture Move v Praze 12. 2. 2011. S českými titulky a kompletní přepisem.
600 let600 let
Mapping k 600letému výročí pražského orloje na Staroměstském náměstí, 9. října 2010 a nová, z větší části přepracovaná verze z 5. března 2011.
Mapping: The Macula Coworking animators: Michal Kotek Lukáš Duběda Sound: data-live Production: Tomato Production
Magnetické pole ZeměMagnetické pole Země
Ochranný štít Země proti kosmickému záření dramaticky slábne. Co to pro nás znamená? Pořad televize National Geographics s českými titulky.
Silné prohlédnutíSilné prohlédnutí
Jill Bolte Taylor dostala příležitost výzkumu mozku, jakou by si přálo jen málo vědců: Dostala mozkovou mrtvici a sama na sobě sledovala, jak se její mozkové funkce - pohyb, řeč, sebeuvědomění - vypínaly jedno po druhém. úžasný příběh. S českými titulky.
Hodina VedyHodina Vedy
Populárně vzdělávací cyklus ze slovenské televize.
Konopí - výzva pro věduKonopí - výzva pro vědu
Francouzský dokumentární film z roku 2005 z cyklu Drogy a mozek. S českým dabingem.
Srbové - národ, který mizíSrbové - národ, který mizí
Film s českými titulky hovoří o demografické katastrofě, před níž srbský lid stojí. Ukazuje realitu: Srbové se nalézají na prahu svého vymizení. Tvůrcové dokumentu rozkrývají kořeny a příčiny tohoto úpadku.

Obdobně jako v ČR "Uloupené Kosovo" nechtějí ani média v Srbsku vysílat filmový dokument "Srbi - Narod koji nestaje". To bohužel není jediná věc, v níž se stav Srbska podobá stavu u nás; demografická krize hrozí i zde. Na internetu probíhá petice za vysílání filmu v srbské televizi. Webová stránka pořadu
Policajt vo vysluzbe, alebo na dochodku.Policajt vo vysluzbe, alebo na dochodku.
Film je kratkym usmevnym pribehom cloveka ktory sa po skonceni aktivnej pracovnej sluzby dostava na dochodok. Film zobrazuje kazdodenne problemy a neresti dochodcu ktory sa znovu snazi zaclenit do zivota a najst si v nom miesto. Kamera: Peter Palarik, Pavol Palarik
Miznúci svet dávnovekuMiznúci svet dávnoveku
dokumentárný záznam výpravy, ktorá sa podujala splaviť časť toku jednej z najnebezpečnejších riek v Afrike - rieku Omo. Počas splavu výprava prechádzala kmeňovými územiami Body, Bata, Bume a iné. Niektorí členovia expedície navštívili Etiópiu už po tretí krát, preto mohli porovnávať ako sa počas niekoľkých rokov zmenil spôsob života týchto kmeňov, ktoré ešte pred pár desiatkami rokov žili primitívnym spôsobom života. Okrem toho, dokument mapuje časť Etiópie, ktorá o niekoľko rokov zmizne pod hladinou nového priehradného jazera. Autor: Martin Jurza, slovenský komentár.
Proč jste nezaměstnaníProč jste nezaměstnaní
Stefan Molyneux z FreeDomainRadio (doporučuji web prozkoumat) nám vysvětlí svůj pohled na situaci s nezaměstnaností v USA. Paralely jistě najdete i u nás. Se slovenskými titulky.
Depeše - tajné dokumenty o válce v IrákuDepeše - tajné dokumenty o válce v Iráku
zdokumentované násilí, vraždy a mučení prováděné koaličními vojsky na civilním obyvatelstvu v Iráku. Uvidíte také bezostyšné lži politiků a vojenských generálů, kteří o válce v Iráku tvrdili zcela něco jiného, než byla realita. České titulky a kompletní přepis textu. Více na Must Watch.
Historie LibyeHistorie Libye
Dokument s anglickými titulky o poslední historii severoafrické země. Více info.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.