xVybraná videa
x Fotograf James Morgan se ptá: Jak chránit šest milionů čtverečních kilometrů oceánu? 76% živočišných druhů z korálových ostrovů… modré velryby, dugongy a mořské koníky… 6 ze 7mi druhů mořských želv Nespočetně malých živočichů, korálových porostů a rostlin … a 120 000 000 lidí?

Jaká je budoucnost ochrany mořské přírody? Chceme opravdu tuto přírodu chránit? A kdo skutečně hledá odpovědi? Kdo skutečně rozumí oceánům? A proč nenasloucháme těmto hlasům?

Lidé z kmene Bajau Laut je jedním z posledních mořských kočovných kmenů na světě. Po generace plují ve vodách korálového trojúhelníku mezi Indonesií, Malaysií a Filipínami.

Ale v posledních letech se jejich život posunul téměř k vyhynutí.

Použití dynamitu pro lov ryb a kyanidu v mořské vodě zabíjí rybáře kmene Bajau. Ničí také světové centrum biodiversity. Podle všeho jsou tyto kroky nevratné.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.