xVybraná videa
x Řada rekonstrukcí zločinů a poznatky forenzní vědy nám přiblíží morbidní myšlení psychicky narušených žen, které jsou smrtelně nebezpečné. Ve vzteku 25-letá Sylvie Seegrist s léta neléčenou schizofrenií zahájila palbu na nevinné nakupující v Philadelphia Mall v roce 1985. O dvanáct let později, v Sherwood, Arkansas, v depresi Christina Riggs udusila své vlastní děti přes četné volání o pomoc. A nikdo neslyšel křik starších pacientů na Floridě, když Bobbi Sue Dudley aplikovala injekce s inzulínem. Její touha zabíjet byla poháněna smrtící touhou po pozornosti.

Rumble Calm' is a documentary short about female Mixed Martial Artist (cage fighter) Helena Martin. In preparation for a professional cage fight, Helena reveals the motivations and reasoning behind stepping into a cage and testing herself physically in an inescapable environment.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.