xVybraná videa
x Dokument o těžbě a zpracování obrovských sekvojovců v Americe z roku 1946. Tyto stromy patří mezi nejstarší živé organismy na světě, dožívají se kolem 4000 let. Dřevo sekvojovce má vyhledávané kvality, nepodléhá hnilobě, je mimořádně tvrdé a ohnivzdorné. Z jednoho dospělého jedince je možné postavit více než 20 domů.

BARK je občanská organizace ze severozápadního Oregonu. Zabývá se ochanou lesů, povodí a divokých zvířat v národním parku Mt. Hood a okolí. Sledují a upozorňují na dopady neúměrné těžby a prodeje dřeva. Veřejně vzdělávají a informují o svých aktivitách aby upoutali pozornost veřejnosti, dokud toto přírodní bohatství nezmizí definitivně. Videa jsou pouze část dokumentace o činnosti.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.