xVybraná videa
text k videu
Od africké džungle po arabské pouště, na sněžných pláních Sibiře i na polích indických farmářů - tam všude žijí levharti. Zatímco tygři se ocitli na pokraji vyhynutí a počty lvů se neustále snižují, levharti přežívají. Jsou to fascinující tvorové, ale jak je možné, že je na tom toto záhadné zvíře nejlépe ze všech velkých kočkovitých šelem?

Jonathan Scott je jejich velkým obdivovatelem. Vydává se za levharty do Afriky. Za první rok se mu je podařilo spatřit pouze dvakrát. Natáčí je, fotografuje a píše o nich knihy už třicet let, dodnes však považuje každý okamžik strávený v jejich přítomnosti za veliký dar. Jde o velmi rozšířenou kočkovitou šelmu, nicméně spatřit ji je téměř nemožné. Z poznatků získaných filmaři, vědci, lovci a ochránci přírody se pokusíme sestavit jejich životní příběh. Naše pátrání začne v místech, odkud před několika milióny let vzešli naši dávní prapředkové - v africké džungli.
x Zatímco tygři se ocitli na pokraji vyhynutí a počty lvů se neustále snižují, levharti přežívají. Jonathan Scott je jejich velkým obdivovatelem. Dokument televize BBC s ruským dabingem.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.