xVybraná videa
x Arabský Leopard, kdysi hojný po celém arabském poloostrově, je na pokraji vyhynutí. Méně než 200 arů rozlohy zůstala divočina. Omán má malou populaci, málo chráněného území, ale sousední Jemen, kde je ochrana přírody jen velmi teoretický pojem, je dnes klíčem k jakékoli snaze ochránit výskyt leoparda v celém regionu.
Dokument sleduje úsilí místního vědce, který se snaží tohoto predátora chránit a zabránit jeho vyhubení. Díky přirozenému nadšení a lásce k levhartům obývajícím jeho domovinu dokáže vědec unikátním a věrohodným způsobem tomuto tajemnému zvířeti porozumět. Ať už na velbloudovi, pěšky či na palubě vrtulníku zkoumá drsné pouště, rozeklaná pohoří a monzunové lesy jižního Ománu.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.