xVybraná videa
text k videu
Rozpadající se domy v New Orleans souvisí s nenasytnými tvory z jižní Číny. Mizející lesy v Yellowstonském národním parku jsou spojeny se zánikem vlků. Epidemie astmatu v Karibiku je spojena s písečnou bouří v Africe. Vědci mají podezření, jsme se ocitli v době globální změn, které jsou rychlejší, než jakých byl kdy člověk svědkem. Kam směřujeme? Co můžeme udělat pro změnu běhu událostí?

Dokumenty od National Geographic zkoumají tyto otázky. Navazují na výzkumy, které daly vznik nové vědní disciplíně, Earth System Science (ESS). Čtyřdílná dokumentární série se snaží vytvořit inovativní způsob k udržení povědomí o životním prostředí. Tím, že odhaluje vztah příčin a následků mezi tím, co jsme jako lidé, a jaký to má vliv na naše životní prostředí a ekosystémy. Dokumentem provází známý herec, spisovatel a režisér Edward Norton (Primal Fear, American History X, Italian Job) Každý ze čtyř hodinových epizod je konstruován jako high-tech detektivní příběh, s osudem planety v sázce.
x Po celém světě vědci řeší řadu záhad. Znepokojující události se dějí po celé planetě. Vědci tvoří nový obraz Země a objevují mechanismy, které spojují zdánlivě nesourodé události.
Související odkaz
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.