xVybraná videa
text k videu
Čaj pro třetího - Václav Cílek Téma: Co jste udělali s naší krajinou?

Milan Uhde a Jan Konvalinka hovoří s ředitelem Geologického ústavu Akademie věd České republiky Václavem Cílkem.

"„Modelem budoucnosti je pro mě něco jiného než pro většinu ostatních lidí... Mluvíme většinou o globalizaci, mně se více líbí princip deglobalizace..." odpovídá na jednu z otázek Milana Uhdeho RNDr. Václav Cílek, ředitel Geologického ústavu Akademie věd České republiky, autor vynikajících knih věnovaných problematice krajiny. „Lidé v regionech by měli spotřebovávat více potravin a energií, v kraji vyrobených... Zbavili by se mj. kamionové dopravy... My žijeme v jednom z nejhloupějších období lidské civilizace - používáme naftu, která nám dochází a je drahá, uvolňujeme oxid uhličitý do atmosféry a urychlujeme klimatické změny..."

Jan Konvalinka a Milan Uhde se v dalším pokračování Čaje pro třetího ptají na současnost i budoucnost české krajiny, na ochranu přírody, na povodně i sucha, na to, jak s přírodou kolem nás zacházet. A Václav Cílek odpovídá velmi zajímavě, netradičně a vše dokumentuje příklady ze života."
x O globálním oteplování, znečištění a změnách klimatu, extrémních výkyvech počasí. O udržitelném energetickém systému který je z 90% napájen z obnovitelných zdrojů. Al Gore hovoří o filmu An Inconvenient truth. Více na Chesapeake Climate Action Network. O změnách a škodlivých lidských aktivitách v atmosféře.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.