xVybraná videa
x Vysoko v horách Pamíru, žijí lidé z kraje Murghab. Nemají téměř žádný přístup k energii. Palivo, které sloužilo k napájení elektrocentrál zbylých po rozpadu Sovětského svazu, a levné uhlí, které bylo jediným zdroj tepla v zimě, prudce zvýšilo svou cenu od doby získání nezávislosti v Tádžikistánu v roce 1991. Lidé zoufale závislí na palivovém dříví, při zimních teplotách klesajících až -50 stupňů Celsia sklízejí teresken. Malý keř, kterému trvá desítky let, než vyroste. Bez porostu těchto keřů se všude silně rozšiřuje mrtvá poušt. Více se dočtete zde v angličtině.

V druhém videu uvidíte, jak se v Pamíru, kter poskytuje přes 50% vody do Střední Asie rychle rozpouští ledovce Tři generace místních žen pociťují dopady tání ledovců a úbytku pitné vody.
Související odkaz
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.