xVybraná videa
text k videu
Haiti, prasata a USA
Plemeno kreolských prasat bylo kdysi hlavní oporou hospodářství venkovského Haiti. Byla to pojistka zemědělcům proti přírodním pohromám, špatnému počasí a nejrůznějším nepředvídatelným událostem. V roce 1982 vláda USA reagovala na vypuknutí epidemie prasečí chřipky v Dominikánské republice tím, že nařídila úplné vymýcení všech prasat plemena Creole Pig. Video od Grassroots International je o tom, jaké problémy tato událost způsobila a o úsilí haitských organizací aby byl znovu obnoven tento klíč k rozjezdu ekonomiky. Tam také najdete více informací.
x Dokument společnosti ADRA Czech Republic a ADRA Kanada o rozvojové práci pro Haiti.

Charita Česká republika a Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO) vyslala na Haiti bezprostředně po ničivém zemětřesení v roce 2010 humanitární pracovníky, kteří se okamžitě zapojili do pomoci. Charita ČR má od té doby na Haiti vlastní stálou misi. Pracovala hlavně na odstraňování následků zemětřesení a obnově této chudé země. Současné rozvojové projekty směřují předvším do oblasti školství, zdravotní péče, zemědělství a drobné podnikání.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.