xVybraná videa
x Dokument se speciálním zaměřením na Gruzii a Rusko a Saúdskou Arábii popisuje geopolitické důsledky závislosti na fosilních palivech. Pod tlakem vyčerpání fosilních zásob dělají země na celém světě nová politická a morální rozhodnutí a jsou nuceny vstupovat do nových spojenectví. Nedemokratické režimy, které mají ropu, musí být tolerovány.

Podle Thomase L. Friedmana, autora bestselleru The World Is Flat, se dokument zaměřuje na nepřímou úměru mezi stoupající cenou ropy a snižující se demokracií.
Film se také podívá na mezinárodní trhy alternativních energií. Pokud jsou zásoby ropy a zemního plynu omezené, jak země dokáží zachovat fungující ekonomiku a spokojené obyvatelstvo? Může se sluneční energie nebo biopaliva stát budoucími energetickými zdroji? Stanou se vlády, energetičtí giganti, nebo i drobní výrobci energií pohonem budoucí ekologické rasy?
Související odkaz
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.