Teorie všehoTeorie všeho
Vědecké teorie o sloučení dílčích vědeckých tezí do jedné unitární teorie. Čím více jsou jednotlivé vědy propracovanější, paradoxně hůře se dochází k předpokládanému sjednocení. Teorií Všeho se zabývá mnoho významných vědců už desítky let. Zde je diskuse s profesorem Michaelem Archerem z Univerzity Nového Jižního Walesu v Austrálii. Více zde.
základy Photoshopuzáklady Photoshopu
padesátiminutové představení nejznámějšího grafického editoru Adobe Photoshop od Iceflow Studios. Ukázka je rozdělena na dvě části, na začátku se spouští vcelku.
padající text stylu matrixpadající text stylu matrix
jak vytvořit efektní videopozadí ve stylu matrixu se naučíte v Adobe After Effects. Více se dozvíte na Rhys Works kde jsou i pracovní soubory.
pokročilé postupy střihačůpokročilé postupy střihačů
jak nasimulovat v aplikaci Apple Final Cut Pro 5 odjezd kamery jeřábem, jak rozdělit obraz na čtvrtiny, jak pracovat s multiklipy. Představuje F.S.B. neboli Film School in a Box. Návody jsou dostupné i na YouTube.
externí MIDI ovladačexterní MIDI ovladač
představení produktu M-Audio iControl společně s aplikací Apple Garageband. Přídavná konzole iControl usnadňuje tvoření hudebních projektů. Více videí uvidíte na webu M-Audio
základy střihu s FCPzáklady střihu s FCP
ve střižně Apple Final Cut Pro představuje HackCom v závěru se dozvíte něco o Linuxu.
zvukové syntezátoryzvukové syntezátory
představení analogových zvukových procesorů Doepfer Regelwerk a MAQ16/3. Představuje Kevin Lux, který je i autorem hudby. Poslechnout si můžete také demonstrační MP3 z MAQ16/3 a z Regelwerk
RotoskopingRotoskoping
principy a různé ukázky použití
nadměrná těžba dřevanadměrná těžba dřeva
BARK je občanská organizace ze severozápadního Oregonu. Zabývá se ochanou lesů, povodí a divokých zvířat v národním parku Mt. Hood a okolí. Sledují a upozorňují na dopady neúměrné těžby a prodeje dřeva. Veřejně vzdělávají a informují o svých aktivitách aby upoutali pozornost veřejnosti, dokud toto přírodní bohatství nezmizí definitivně. Videa jsou pouze část dokumentace o činnosti. Další dokumenty jsou o letní škole Sempas ZOTKS z Nove Gorice na hranicích Slovenie a Itálie, které se účastní studenti biologie z Univerzity v Ljubljani a o projektu Armenia Tree Project na záchranu Arménského polesí.
Mokřiny na FloriděMokřiny na Floridě
přirozené prostředí mokřin a říčních bažin oblasti Národního parku Everglades je podstatná součást ekosystému Floridy. Z civilizačních důvodů však rychle mizí. Více se dozvíte v tomto půlhodinovém dokumentu a nebo na stránkách projektu CERP
Technologie ve vzděláníTechnologie ve vzdělání
Cyklus prezentací o vhodném využití technologických novinek v procesu vzdělávání. Více na Educational technology.
Digital Juice TVDigital Juice TV
93 propagačních videí plných návodů, tipů a triků kolem videonatáčení, počítačového střihu a efektů. Více na Digital Juice DJTV.
blog za čtvrt hodinyblog za čtvrt hodiny
jak naprogramovat blog za 15 minut, jak vyrobit flickr galerii za 5 minut a jak přemigrovat databázi s prostředím za 20 minut pomocí prostředí Ruby On Rails. Na začátku se spouští všechna videa postupně za sebou, jinak lze klikat na kapitoly. dále screencasty z Codepath
zachránci pralesazachránci pralesa
Dokument o zvláštní cestě dvou kameramanů, do deštného pralesa v Ekvádoru. Jejich cílem bylo najít konkrétní lidi, kteří jsou odpovědní za ničení tropických lesů. Jsou to dřevaři? Těžební společnosti? Nebo jsou to dva kameramani kteří si chtějí natočit pokácený strom? Dokument ve stylu Michaela Moora byl nominován pro velkou cenu poroty na Sundance festivalu v roce 1993. Autoři: Bill Day & Terry Schwartz.
mixážní dovednostimixážní dovednosti
představení Ableton Live a jeho vlastností (samplování, efekty, smyčky) ve dvou hodinových prezentacích od Oseao Studios
program pro DJ tvorbuprogram pro DJ tvorbu
Vlastnosti šesté verze Ableton Live a návod jak používat plugin Access Virus TI v Ableton Live a jak použít warp.
Kvalitní kódování videaKvalitní kódování videa
do kodeku Flash, QuickTime, Windows Media s enkoderem Sorenson Squeeze 4 se dovíte z webu Class On Demand
historie civilizacehistorie civilizace
výběr z populárně naučných dokumentů o historii této planety britské televize BBC a Discovery Civilization. Pokud vás zajímá starý Řím, podívejte se jak se točil seriál.
Příští stanice zítřekPříští stanice zítřek
Seriál Destination Tomorrow od NASA o výzkumu, vědě, vesmíru a budoucích technologiích. Seriál je z let 2001-5 a zde bohužel není všech 20 dílů.
PopularisPopularis
cyklus 189 dílů seriálu vědeckých témat zpracovaný populárně naučnou formou. Více na webu Archivu Cesnetu kde je kompletní archiv ve formátu Ral Videa a Windows Media Video. Zde jsou díly k 15.1.2007.
Umění začít Umění začít
venture enterpreneur Guy Kawasaki přednáší o svých zkušenostech, know-how. Zabývá se současným marketingem, přednáší o tom jak dosáhnout úspěchu. Ve svých přednáškách rozebírá všechny aspekty toho, co je důležité v cestě za úspěchem firmy. Využijte, že přednášková videa jsou tagována a můžete kdykoliv procházet celým obsahem jak je libo.
Media ve zdravotnictvíMedia ve zdravotnictví
Představení a vysvětlení rozdílných technologií PACS, jejich možností v použití digitálních médií ve zdravotnictví. Zejména v magnetické rezonanci, (MRI) CAT, CATH, rentgenu, ultrazvuku, mamografii, nukleární medicíně. Od Futures Fast Forward. Pokud vás zajímá zdravotnické téma, podívejte se i na seriál Průkopníci medicíny. nebo na přehled Software platformy Apple v praktickém lékařství
Pradávné životyPradávné životy
člověk jako tvor uvědomující sám sebe stále neví, odkud přišel, kdo vlastně je, a kým bude... Podívejme se tedy na člověka očima minulosti, současnosti i možné budoucnosti.
techniky v HD střižnětechniky v HD střižně
představení střihových postupů v Apple Final Cut Pro HD ale také v iMovie HD od MyDigitalWorks. Více můžete získat na jeho DVD.
úprava grafiky pro webúprava grafiky pro web
Ukázka jak si usnadnit výrobu webových stránek a roll-over obrázkových menu v Adobe Photoshopu s pluginem SiteGrinder, který web vygeneruje přímo z Photoshopu. Video bohužel nemá zvuk. Ostatní videotutoriály jsou zde, kde jsou i další pomocné soubory a ukázky.
novinky v CS3novinky v CS3
Ještě ani není ostrá verze Adobe Photoshop CS3 a už server Lynda ukazuje ve čtyřech tutoriálech nejnovější vlastnosti tohoto grafického editoru.
obal na krabiciobal na krabici
jak připravit grafický obal na krabici software v editoru Adobe Photoshop
jak zlepšit dynamikujak zlepšit dynamiku
jak vylepšit dynamický rozsah HDR fotografie v Adobe Photoshop CS2 ukazují na Total Training.
základní modelovací technikyzákladní modelovací techniky
20 kapitol seznámení s programem a jednoduché postupy práce s 3D softwarem Autodesk Maya od 3DTrainer, kteří vydávají kompletní DVD.
praxe v 3D modelovánípraxe v 3D modelování
Sedm praktických postupů pro 3D modelovací software Autodesk Maya.
fyzikální dynamika tělesfyzikální dynamika těles
21 kapitol pokročilého 3D modelování v aplikaci Maya od 3DTrainer. Na kompletní lekce nabízejí DVD.
Kompoziční postupyKompoziční postupy
návody na kompoziční metody v aplikaci Autodesk Combustion 4. na webu jsou ještě QT videa s vyšší kvalitou.
Photoshop TV NLPhotoshop TV NL
holandská serie návodů k Adobe Photoshopu. Více uvidíte na blogu Photoshop TV NL
filmová technikafilmová technika
Takto vypadá profi rental shop firmy AbelCineTech která se zaměřuje na prodej, servis a pronájem špičkové filmové techniky. Firma podniká bohužel v Los Angeles a New Yorku.
jak importovat RAWjak importovat RAW
Práce s Adobe Photoshop CS2 Camera RAW pluginem. Uvidíte načtení z Adobe Bridge a další možnosti zpracování digitálních fotek.
jak dálkově ovládat Macjak dálkově ovládat Mac
návod na použití aplikace Remote Buddy. Umožnuje nastavit ovládací příkazy pro dálkové ovládání FrontRow tak, že můžete ovládat prakticky jakoukoliv aplikaci v MacOS X. A nemusí to být pouze ovladač od Apple ale i jiné dálkové ovladače, pokud máte IR snímač. Nemusíte umět programovat.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.