kreativní 3D nápadykreativní 3D nápady
Poddejte se fantazii s aplikací Groboto. Vytvoříte s ní neskutečné 3D objekty. Nyní v nové verzi.
streamovací platformastreamovací platforma
plugin pro přehrávání medílí z .NET platformy Microsoft Silverlight. Enkoder je zdarma pro Windows i MacOS X. Podívejte se také na další videa.
video do mobiluvideo do mobilu
Francouzská firma V4x předvede na IBC 2007 svůj nový sequencer pro vysílání mobilního obsahu. Na MacOS X.
pan Perníčekpan Perníček
Jak si vymodelovat a rozpohybovat v Blenderu postavičku Gingerbreadmana.
Modelovací postupyModelovací postupy
s modelovacím softwarem Luxology Modo. Uvidíte pěkný návod tvorby modelu podle skutečné předlohy.
modelování drakamodelování draka
a také praktické cvičení u dalších modelů. Například modelování hlavy v aplikaci Newtek Lightwave 3D.
simulace davusimulace davu
jak si poradit s umělou inteligencí při pohybu 3d postav v davu, nebo ve větší skupině. Použit 3ds max a AI.implant plugin.
praxe a prostředí Automatorupraxe a prostředí Automatoru
představují v hodinové přednášce na Google EDU, dále různí prezentátoři a v podcastu macTV Show od ScreencastOnline nebo podcastu MacBreak.
animace postav a scényanimace postav a scény
v animačním software Reallusion iClone. iClone slouží k realtimové animaci 3D, previzualizaci filmových scén a tvorbě krátkých animovaných filmů. Tyto návody uvidíte také na YouTube.
pokročilé 3D modelovánípokročilé 3D modelování
Colin Levy vytvořil před časem krátký film Suburban Plight kombinující hraný film se CG prvky vytvořenými v aplikaci Blender. Z jeho práce jsou zde 3 tutoriály. První z nich je o tvorbě a zasazení použitého CG charakteru do reálného prostředí.
blog za čtvrt hodinyblog za čtvrt hodiny
jak naprogramovat blog za 15 minut, jak vyrobit flickr galerii za 5 minut a jak přemigrovat databázi s prostředím za 20 minut pomocí prostředí Ruby On Rails. Na začátku se spouští všechna videa postupně za sebou, jinak lze klikat na kapitoly. dále screencasty z Codepath
základní modelovací technikyzákladní modelovací techniky
20 kapitol seznámení s programem a jednoduché postupy práce s 3D softwarem Autodesk Maya od 3DTrainer, kteří vydávají kompletní DVD.
praxe v 3D modelovánípraxe v 3D modelování
Sedm praktických postupů pro 3D modelovací software Autodesk Maya.
vývojové grafyvývojové grafy
zkuste si je kreslit online se softwarem Gliffy. Na toto demo se musíte nejdřííve zaregistrovat.
fyzikální dynamika tělesfyzikální dynamika těles
21 kapitol pokročilého 3D modelování v aplikaci Maya od 3DTrainer. Na kompletní lekce nabízejí DVD.
jak dálkově ovládat Macjak dálkově ovládat Mac
návod na použití aplikace Remote Buddy. Umožnuje nastavit ovládací příkazy pro dálkové ovládání FrontRow tak, že můžete ovládat prakticky jakoukoliv aplikaci v MacOS X. A nemusí to být pouze ovladač od Apple ale i jiné dálkové ovladače, pokud máte IR snímač. Nemusíte umět programovat.
Sýrový dortSýrový dort
Detailní návod na 3D model jedné lahůdky v 3ds max představuje CG Taiwaner kde se dozvíte o vzniku více. 3 kapitoly.
3D model Ferrero Rocher3D model Ferrero Rocher
detailní návod na 3D model oblíbené cukrovinky Ferrero Rocher v 3ds max představuje CG Taiwaner kde se dozvíte o vzniku více. 3 kapitoly.
Plátěné tenisky v 3DPlátěné tenisky v 3D
Detailní návod na 3D model plátěných bot s gumovou podrážkou v 3ds max představuje CG Taiwaner. Na blogu se dozvíte o vzniku více. 4 kapitoly.
3D horkovzdušný fén3D horkovzdušný fén
NURBS modelování sušiče vlasů. K postupu práce použit 3ds max s doplňkem nPower. 5 kapitol.
Jak vymodelovat mobilJak vymodelovat mobil
Detailní návod na 3D modelování mobilního telefonu v 3ds max představuje CG Taiwaner. Na jeho blogu se dozvíte o vzniku více. 14 kapitol.
modelování krajinymodelování krajiny
s aplikací MojoWorld Generator. v závěru uvidíte integraci krajiny do 3D software Cinema 4D XL7. Více si počtete zde Video je tentokrát bez japonského komentáře.
nastavení MacOS X serverunastavení MacOS X serveru
sedm kapitol o tom jak nastavit spuštění serveru. Na začátku se přehraje celý seriál komplet, jinak můžete klikat na jednotlivé kapitoly. Více na FreeMacBlog.com
jak vzdáleně sdílet obrazovkujak vzdáleně sdílet obrazovku
Vzdálený přístup na cizí počítač a jeho správa s bezkonfigurační utilitou Mac HelpMate. Umožňuje jednoduše administrovat cizí počítač s MacOS X.
modelování mužské postavymodelování mužské postavy
Ukázka tvorby lidského těla v Autodesk Maya od Harshdesign (3 díly) Video je zrychlené a nemá zvuk.
malování do vzduchumalování do vzduchu
zajímavý způsob jak zhmotnit objekt s pomocí počítačové techniky. Zde s pomocí motion capture Vicon. Děvčata kreslí do vzduchu v prostoru, kde je umístěno snímací zařízení a teprve v počítači je vidět to, co vidíte na obrazovce. Metodu použila jedna firma na design nábytku, výsledky zhmotnila stereopolymerní metodou.
modelování postavy modelování postavy
nevím přesně v kterém 3D SW je postava tvořena, nicméně screencast najdete na webu Spiraloid.com Autor: Bay Raitt. Budete potřebovat DivX kodek.
jak přenášet UV datajak přenášet UV data
mezi zcela různými animovanými charaktery s pomocí software Softimage XSI GATOR. Prezentuje Mark Schoennagel, video je od Studio Daily.
možnosti databázemožnosti databáze
Představení možností a funkčnosti databáze Provue Panorama a Panorama Enterprise Server. Popisky k těmto videím.
laserová 3D kameralaserová 3D kamera
Ukázka prototypu 3D kamery snímající v reálném čase jakoukoliv pohyblivou scénu. Concepts has developed as a 3D camera unlike any other in existence. At video frame rates (30Hz) their solid-state flash LADAR system is able to simultaneously measure the distance to every point in the scene by recording the time-of-flight of a laser pulse. At full speed the camera collects 500,000 range points per second using a 1.57um eye-safe laser that has been successfully tested at distances greater than 5km.The entire system is the size of a shoebox and weighs only 12 pounds. It uses less than 60 watts of power and can be controlled from a laptop.
virtuální filesystemyvirtuální filesystemy
Představení MacFUSE na MacOS X a přednáška o virtuálních souborových systémech a jejich API. Ambiciozní projekt Google ukazuje, jak se z přístupu k webovým službám Google může stát virtuální medium s přístupem k "souborům" kdekoliv na internetu.
Jak překládat videaJak překládat videa
pomozte s překladem videí na portálu dotsub.com Zde je český návod jak se to dělá.
jak na texture bakingjak na texture baking
neboli na zapékání textur v aplikaci Luxology Modo předvádí Mylenium na Creative Cow.
3D plugin MoGraph3D plugin MoGraph
plugin do 3D aplikace Cinema 4D a práci s ním předvádí Mylenium na Creative Cow. Pozor videa jsou ve vysokém rozlišení, doporučuji po načtení uložit na disk. (4 díly)
jak vymodelovat autojak vymodelovat auto
v 3D programu Wings 3D. Video nemá zvuk. Autor: Paul Jay Schrenker
práce s Viewportempráce s Viewportem
pět návodů pro CAD aplikaci VectorWorks představují odborníci na doplňky Doodle! a ViewPack z PanzerCAD. Na počátku se spouští celá prezentace, ale jinak můžete klikat na jednotlivé kapitoly.
základy auto-rigovánízáklady auto-rigování
použití nástroje Auto-Rig pro nastavení kostí v animované postavě. Práce s 3D programem Houdini 8.1 a vyšším od SideFX
jak připravit animaci pístujak připravit animaci pístu
ukázka jak připravit animované objekty se vzájemnou vazbou, zde v příkladu hydraulického pístu. Používá se funkce constraints a aplikace Maya. Od John Edgar Park.
ovládání 3D modeluovládání 3D modelu
ukázka jak připravit základní ovládání rigu posuvníky pro blendshapes v aplikaci Maya.
nepravidelný objektnepravidelný objekt
ukázka jak vytvořit tvarově náhodný objekt v Cinema4D.
přilétající 3D logopřilétající 3D logo
jak se tvoří v 3D aplikaci LightWave předvede Paul Holtz z Class On Demand
tvorba 3D svalůtvorba 3D svalů
a jejich uchycení na kostru v aplikaci Maya. Od Fahrenheit Digital
animace 3D postavyanimace 3D postavy
pokročilá animace lidské postavy v profedionální aplikaci Endorphin 2.5 od firmy Natural Motion. základní orientace (zoomin in and out, camera tracking, moving and rotating, and pose moving and pose rotating)
modelování 3D tvářemodelování 3D tváře
v 3DS Max představuje Dave Black z www.3Dzealot.com Video je bez zvuku a zrychleno.
Boinx MouseposéBoinx Mouseposé
krátká ukázka nastavení software pro zvýraňování kurzoru na obrazovce. Mouseposé se hodí pro počítačové prezentace i pro tvorbu screencastů, nebo výukových videolekcí. Cena utility je 10 USD. Od The University Tech. Přímý link.
ScreencastingScreencasting
Rady jak si připravit vše potřebné pro tvorbu záznamu prezentace z obrazovky. K práci budete potřebovat MS Windows, PowerPoint, Camtasia Studio.
Tvorba 3D logaTvorba 3D loga
Tutorial od Therapix Graphics. Použit Adobe Photoshop, After Effects, Cinema 4D.
VIZUALPV3DVIZUALPV3D
VizualPV3D is a Flash Visualization Application that provides a GUI interface to create and manipulate objects in 3D scenes using Papervision3D.

VizualPV3D was originally created by JUXT Sr. ActionScripter, Gary Stasiuk, to help produce the Adobe Brilliant site. Over the past few months Gary has invested a great deal of time and passion into evolving this labor of love so he can share it with the world.

This version of VizualPV3D is a public release alpha with many of the planned features complete or at a stage where they can be used and/or tested by Flash users. Several new and extended features are in the queue for addition to the application in the next few months.

Gary will be presenting VizualPV3D at FTIC Tuesday April 28, 2009 at 10:50am to 11:50am, in his session: The Road to "Brilliant".
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.