TajemstvíTajemství
S českým dabingem a kompletním přepisem. Zpracování bylo podrobené kritice v mainstreamových mediích. Více se dozvíte na Wikipedii nebo na oficiálním webu filmu.
Monty Python´sMonty Python´s
A teď něco úplně jiného... výběr skečů legendární britské skupiny.
ART TIMEART TIME
hudební film natočený v roce 1982. V hlavní roli Bob Geldof.
My vládneme - a Vy ne.My vládneme - a Vy ne.
Satirický a poněkud ironický návod, jak se stát dobrým americkým občanem. Autor: David McElroy S českými titulky. Domácí strana filmu We're the Government - and You're Not
univerzální měřítkouniverzální měřítko
interaktivní měřítko dávající do souvislosti poměry všech myslitelných rozměrů. Pro ukázku podle firmy Nikon klikni zde
koňské závodykoňské závody
V půlhodinových reportážích uvidíte tři kola závodů ve western jízdě na koni, dále cutting, rodeo, reining. Závod Extreme Cowboy Race se jede na čas a neznamená to jen zkomplikování jezdci a koni jejich přirozenou jízdu v terénu. Je to zkouška jezdce v přirozené komunikaci s koněm (horsemanshipu). Rozhodčí hodnotí podle pěti kriterií: 1) komunikace s koněm 2) tempo 3) ovládání koně 4) postoj a držení těla koně a 5) celkové provedení úkolů. V prvním kole bylo 14 koní, prvních 8 pokročilo do druhého kola s jinými úkoly. Závod končí třetím kolem, na jehož konci je vyhlášen vítěz: "Extreme Cowboy". Fotky z akce uvidíte na HorseCity. Dále uvidíte záběry z halového mistrovství U.S. Equestrian Drill Championship 2006 v Myrtle Springs, v Texasu.
Zachraňte vojína RyanaZachraňte vojína Ryana
tentokrát v ekonomickém pojetí. Podívejte se, jak natočit náročnou scénu vylodění spojeneckých vojsk pouze s několika komparzisty a HDV kamerou. Zvládli to tři šikovní grafici za čtyři dni.
ThreadsThreads
Dramatický televizní film z roku 1984 o dopadu jaderné války na Velkou Británii. Nechci tímto příspěvkem vnucovat nějaké moudro, poselství, vizi, nebo někoho strašit... Byl bych velmi rád, kdyby se tato témata v mém životě neobjevovala. Nikdy a v žádných variantách průběhu.
Jak přežítJak přežít
Sean Kennedy se věnuje Patrollingu. Pojem se používá například v armádě, kdy je nutná samostatnost a schopnost přežít v jakýchkoliv podmínkách. Zkušenosti však lze uplatnit i v civilním životě, který nám svými okolnostmi může připravit velmi nečekané události. Více info také na rantTV
StarWars IIIStarWars III
o tvorbě efektů a srovnání natočeného materiálu před postprodukcí s výsledným filmem.
Kubánská otázkaKubánská otázka
Dokumentární filmy o Kubě a o její politické historii.
Opoziční hlasyOpoziční hlasy
Osm významných amerických oponentů Bushovy administrativy se vyjadřuje v roce 2004 proti destruktivní politice. Jmenovitě: Robert Redford, Robert Kennedy Jr., Madeleine Albright, Andrea Cabral, Carol Mosely Braun, Nancy Pelosi, Hillary Clinton, Howard Dean. Režie: Robert Carl Cohen.
ptáciptáci
hodinu a půl dlouhý dokument televize BBC o ptácích, mláďatech a různých způsobech existence v ptačí říši.
Vojenské výcvikové prostory v ČecháchVojenské výcvikové prostory v Čechách
Krátký studentský film, ze srpna 2005. Dokumentuje historii a současnost území bývalého vojenského prostoru Ralsko. Autoři Daniel Šťastný a Mirek Suchomel uvádí: Do filmu jsme vybrali stěžejní události, které nejsou charakteristické jen pro Ralsko. Ale i ty, které jsou spjaté s převratnými událostmi Evropy dvacátého století. Pro nás jsou novodobé dějiny pouze koníčkem. Náš film není náhradou za odborný historický výklad. Už jenom ta pohlcující tajemná atmosféra. Ralsko nabízí docela nefalšovaný pohled na všechny ty dramatické i docela všední události. Dotek historie můžeme cítit leckde - třeba při návštěvě středověkého hradu. Zaplatíte vstupenku a školený průvodce vás provede naaranžovanými objekty. Na každém rohu občerstvení a víkendoví turisté.
příroda u protinožcůpříroda u protinožců
Návštěvy národních parků Austrálie i volné přírody Nového Zélandu.
Orli bělohlavíOrli bělohlaví
Pozorování orlí rodinky skrytou kamerou na ostrově Santa Cruz. V lednu 2007. Pár orlů je pojmenován kódovým značením K10 & K26. Více se dozvíte na diskusním fóru projektu CHIL EagleCAM Více píše například Wikipedia.
Buster KeatonBuster Keaton
Výběr z grotesek legendárního komika němé éry. Filmy jsou v původním znění.
podmořský světpodmořský svět
Podmořské korálové útesy, mořské ryby, žraloci, potápění v Thajsku, Filipínách, Fidži i jinde. Podpořit mořské živočichy můžete na BlueVoice.org. V závěru trailer na půlhodinový film o žralocích korálových útesů, více na Sharks, stewards of the reef.
Divoká přírodaDivoká příroda
Na různých místech planety žijeme společně s divokými zvířaty. Jejich přirozené životní prostředí však často mizí a s nimi i tato zvířata. Více třeba na Marinebio.
ohrožení kytovciohrožení kytovci
Pozorování velryb a naslouchání jejich zpěvu. Průvodcem je sir David Attenborough. Dále záznam lovu harpunou a porcování komerčně ulovené velryby v r. 2006. Dále o kosatkách a delfínech držených v zajetí pro zábavu v zábavních parcích. Ohrožené delfíny a velryby můžete podpořit na BlueVoice.org. Spoluzakladatel Hardy Jones se snaží Japoncům přiblížit život kytovců - změnit rybáře na mořské průvodce. Japonsko je významný lovec delfínů a velryb. Více také na Wildlife Connection.
Africké SafariAfrické Safari
Kontinent plný kontrastů. Výlety různých cestovatelů po safari, ale i zvířata točená skrytou kamerou a trocha současné africké hudby. Africká zvířata můžete podpořit například v projektu African Wildlife Foundation
Záchrana velkých kočekZáchrana velkých koček
Projekt Big Cat Rescue se snaží o záchranu nejohroženějších druhů velkých kočkovitých šelem. Častokrát jsou předmětem obchodu na černém trhu, jsou loveni, nebo mizí jejich přirozené životní prostředí. Tento výběr je je část videomateriálu a je dokumentací, co se podařilo. Více videí o Big Cat Rescue a tygrech
Piráti ze Silicon ValleyPiráti ze Silicon Valley
Film popisující historii, naznačuje jak začínaly počítačové firmy Apple a Microsoft. V úvodu filmu uvidíte záběry z natáčení reklamy 1984.
Steve Jobs a NeXTSTEP 3Steve Jobs a NeXTSTEP 3
Historické video z roku 1992 u systému, který je základem dnešního MacOS X. Steve Jobs vysvětluje jeho největší přednosti. V té době znal svět nejvíce MS-DOS a Windows 3.0
demonstrace proti válcedemonstrace proti válce
demontrace studentů z 27.1.2007 ve Washington, DC, USA proti americké válce v Iráku. Tyto záběry vám pravděpodobně mainstream televize nepřinese. Více na Campus Antiwar Network
chraň svou zemichraň svou zemi
Dokument o ostrovech Hawaii. Původní domorodci ostrovů se vždy snažili žít v trvalé harmonii s prostředím. Od doby, co ostrovy přešly pod správu USA je křehký ekosystém ostrovů konfrontován s výdobytky civilizace, odpadky, znečištěním, je pokrytý vojenským územím, které svou aktivitou poškozuje místní prostředí. Více na Recycle Hawaii
revoluce ve Venezuelerevoluce ve Venezuele
historicko politický dokument z r. 2004 o vzniku revolučního hnutí ve Venezuele. Nepokoje v roce 1989 přerostly v revoluci a nakonec přivedly Hugo Chaveze k moci. V dokumentu uvidíte i další záběry ilustrující nálady a potenciály této jihoamerické země, která si zvolila vlastní cestu. Film byl představen na Globians Film Festival 2005. Více také zde
Světová architekturaSvětová architektura
Dokumentární populárně naučné pořady o významných architektonických stavbách po celém světě.
Muzea a kulturní bohatstvíMuzea a kulturní bohatství
různorodý výběr z dokumentů o muzeích a zachovaném kulturním dědictví.
v TV studiuv TV studiu
jak upravit funkcí Backfocus s kamerou JVC HD200 / 250 Od Paolo Ciccone z webu 2nd unit TV se dozvíte v dalších epizodách víc kolem televizního natáčení.
streamovací platformastreamovací platforma
plugin pro přehrávání medílí z .NET platformy Microsoft Silverlight. Enkoder je zdarma pro Windows i MacOS X. Podívejte se také na další videa.
Science SAFARIScience SAFARI
populárně vzdělávací pořady o vědeckých objevech v Indii. od ArvinGupta Toys. Zde je další Seznam filmů na stejné téma.
Ryan vs. Dorkman 2Ryan vs. Dorkman 2
Uvidíte jak se dělá dokonale efektní souboj světelných mečů ve scéně RVD2. Zdánlivě jednoduchý trik vyžaduje dobrou postprodukční přípravu. Klikejte také na související videa v záložce menu. Film byl prezentován na comiconu v NewYorku. Navštivte web.
Green Energy TVGreen Energy TV
videoblog Green Energy TV s kolekcí videí orientovaných na alternativní energie které nepoškozují životní prostředí. Hledejte v rozsáhlém archivu na webu.
Výbuchy ve filmuVýbuchy ve filmu
Kolekce návodů, které se věnují postrodukci explozí, střelby a výbuchům. Použit Apple Final Cut Express, After Effects, Adobe Premiere Pro a další střihové aplikace. Více informací o pyrotechnických efektech ve filmu se dozvíte zde.
Modelovací postupyModelovací postupy
s modelovacím softwarem Luxology Modo. Uvidíte pěkný návod tvorby modelu podle skutečné předlohy.
Design a změna klimatuDesign a změna klimatu
Netradiční přístup k dvěma tématům. Jak je vzájemně propojit, aby to mělo smysl? Podívejte se, možná že vás něco napadne.
Hudební tvorbaHudební tvorba
Hudební kompozici úplně od začátku představuje DJ Steve Angello na festivalu Future Music.
olejomalba údolíolejomalba údolí
Malování přírodní scény v terénu ukazuje Roger Bansemer.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.