PastPast
Adam Curtis, autor seriálu The Century of the Self a The Power of Nightmares natočil třídílný film The Trap: Whatever Happened to our Dream of Freedom (přeloženo jako Past: Copak se stalo s naším snem o svobodě). Vysílal se nedávno na BBC 2. Film zkoumá naše pojetí svobody. Konkrétně, jak k dnešním představám o svobodě vedl zjednodušený model lidských bytostí jako sobeckých stvoření, podobných robotům.
USA versus John LennonUSA versus John Lennon
Dokument o životě a smrti Johna Lennona. US versus John Lennon odhaluje pokusy americké vlády umlčet Johna Lennona. Ve snímku jsou rozsáhlé rozhovory s jeho nejbližšími. Jedná se o jedinečný pohled na život a časy Johna Lennona, zachycuje ideály, za něž bojoval a cenu, kterou zaplatil za to, že se snažil ze světa udělat lepší místo.
Český senČeský sen
Film o jednom snu konzumní společnosti, který se záhy rozplynul. Skvělá mystifikace autorské dvojice Klusák - Remunda.
Nepříjemná pravdaNepříjemná pravda
O globálním oteplování, znečištění a změnách klimatu, extrémních výkyvech počasí. O udržitelném energetickém systému který je z 90% napájen z obnovitelných zdrojů. Al Gore hovoří o filmu An Inconvenient truth. Více na Chesapeake Climate Action Network. O změnách a škodlivých lidských aktivitách v atmosféře.
Cesta na GuantanamoCesta na Guantanamo
Zdramatizovaný dokument televize Channel 4 nahlížející na tzv. "válku s terorem". Režie: Michael Winterbottom, Mat Whitecross.
Zlomená duhaZlomená duha
Krátký dokument o genocidě indiánskeho kmene Navajo - Dine v USA, o jejich násilném přesídlování, o umísťování rádioaktivního odpadu u jejich rezervace... Dále dokumentární film o problémech těžby a životního prostředí původních obyvatel USA, 1985, 70 minut. Hrají: Martin Sheen, Burgess Meredith a další.
Síla nočních můr - vzestup politiky strachuSíla nočních můr - vzestup politiky strachu
dokument televize BBC o politice, uplatňování moci s pomocí strachu a hrozeb, o terorismu a pozadí "takzvané války s terorismem". Autor Adam Curtis za něj získal mezinárodní ocenění Britské akademie filmového a televizního umění BAFTA. S českými titulky.
Ropný faktor: pozadí války s terorismemRopný faktor: pozadí války s terorismem
Dokument popisující zahraniční politiku USA, které šlo jednoznačně o to hlavní: ropu pro americké ropné korporace. Film přináší neotřelý pohled na důvody "nikdy nekončící" války proti teroru, jež v současnosti tvoří páteř americké zahraniční politiky. Filmaři sesbírali mnoho zajímavých myšlenek od významných respondentů z oblasti politiky, vědy, armády, byznysu a mnoha dalších, kterých se ptali na souvislost současných amerických válečných akcí s ropou, resp. územími, která jsou na ropu bohatá. Tvůrci se též vydali do některých míst Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, kde točili rozhovory s místními autoritami, nebo se ptali tamních lidí, jaké dopady na ně má Bushova válka proti teroru. Věnují se obšírně vývoji světových událostí od začátku století a zejména po útocích z 11. září z pohledu ropy, regionů na ní bohatých a strategických oblastí nutných k jejímu transportu.
zvířata v ZOOzvířata v ZOO
první a druhý díl o zvířatech v zoologické zahradě Big Bear Zoo. Více také na webu nadace WorldTrust
Islámská kulturaIslámská kultura
Západní demonizace Islámu je jedním z důvodů, proč vznikly tyto tři hodinové dokumenty. Snaží se o nepokřivený pohled na bohatství kultury a významnou roli v zachovávání dávných moudrostí z východu i západu, zatímco se Evropa zmítala v temnotách středověku. Zde je příběh velké a silné víry za posledních 1000 let. Provází Ben Kingsley. Dále uvidíte dokument o historii ve Španělsku a Pákistánské exteriéry. A nejen to. Ještě více o Islámské současnosti.
Bowling For ColumbineBowling For Columbine
Zakladní dějovou linií je masakr, který sa odehrál na střední škole v Columbine. Dva studenti Dylan a Eric zastřelili 15 studentů a nakonec sami sebe. Samozřejmě USA jako země ovládaná medii začala hledat viníky a obviňovat z tragedie běžné podezřelé - násilne video hry, zanedbanou rodičovskou výchovu, rockovu hudbu.

Michael Moore vo svojom dokumente neobvinuje, nekladie len otazky ale hlada odpovede. Je Amerika nasilnou krajinou, vdaka svojej krvavej minulosti? A co nacisticke Nemecko ktore vyvrazdilo 12 milionov ludi? Je na vine lahka dostupnost zbrani? V Kanade Đ 30 milionovej krajine je 7 milionov drzitelov zbrani...

Dokument Michaela Moora je v prvom rade vypovedou o Amerike a jej narode, jej minulosti a pohlade na jej sucasny zivot, ktory ma nuti spytat sa: "Tak toto je svetova velmoc ktora urcuje pravidla celemu svetu, velmoc kde jedno zo siestich americkych deti zije na pokraji chudoby, velmoc ktora ma miliardy "zbytocnych" dolarov na zabijanie a nicenie v mene "mieru"? Alebo je Amerika krajinou blaznov do zbrani, alebo len blaznov?
I.O.U.S.A.I.O.U.S.A.
"Velkorozpočtový" film plný nepříjemných faktů. Představuje rychle rostoucí zadlužení USA.

Spojené státy americké jako jedna z nejbohatších zemí světa nejsou bez ekonomických problémů, jak by se s odhlédnutím od nynější světové finanční krize mohlo zdát. Režisér dokumentu Patrick Creadon se zabývá fiskální politikou USA, tedy státními zásahy týkajícími se hospodářské prosperity. Sleduje růst zadlužení země, jeho příčiny a případná řešení. Film, který místo nic neříkajících čísel používá přehledné grafy a animace propojené vhodně s dalšími informacemi, jako je například osobnost a práce prezidenta, překvapivě odhaluje svět ekonomiky i vysoké politiky. Druhý pohled reprezentují ve filmu ankety s občany a občankami USA, kteří nemají o míře zadlužení či o postupech půjčování peněz do státní pokladny vůbec tušení. Film byl představem na filmovém festivalu Jeden Svět 09.
KonzumKonzum
Dokument o konzumním způsobu života a konzumní společnosti. S českými a polskými titulky.

Film reaguje na protesty proti summitu G8 v italském Janově v roce 2001, brzy se ale přesouvá k popisu dnešního světa v širší perspektivě. Metodou často neuvěřitelně rychlého střídání jednotlivých záběrů a témat je demonstrována absurdita a iracionálnost stávajícího systému mnohem lépe a názorněji než většina textů, kterých bylo na toto téma už napsáno bezpočet. Autoři pátrají po kořenech černého bloku Đ a dávají značný prostor Johnu Zerzanovi, anarcho-primitivistovi, který velmi inteligentně kritizuje průmyslovou civilizaci a konzum, obhajuje násilné protesty jako jediné, které upoutají pozornost… a také tvrdí, že ideální by bylo vrátit se do doby před zemědělstvím a vznikem dělby práce.

Jeho řeč je ale jen jednou částí nádherné filmové koláže, mapující především absurditu dnešního světa a společenského uspořádání. Film se zaměřuje ale ještě na jeden pokus o alternativu. Jednu chvíli si člověk myslí, že se tvůrci filmu stali stoupenci Fidela Castra, když pouštějí pasáže z jeho projevů o tom, jak konzumní nešvary a nicneříkající reklamy nemají na Kubě místo. Jenže záhy se začnou zabývat i životem obyvatel na Kubě Đ do jejich naprosté chudoby, jednotvárnosti a skromnosti, která rozhodně není dobrovolná. Barvitý filmový popis ukazuje, jak by obyvatelé z této vynucené chudoby velmi rádi unikli do klasické konzumní společnosti. Připomíná to koneckonců situaci u nás po roce 1989.

Konzum je dle mého názoru skutečně mistrovským filmem. Snažit se jej do detailů popsat je nemožné, většina myšlenek je zde navíc sdělována tak, že je nejde z filmu jen tak "vypreparovat". Ve "vaší, tedy České televizi" vám jej asi nepustí, pokud ale budete mít možnost jej přesto shlédnout, neváhejte…
Tak vypadá demokracieTak vypadá demokracie
Film složený z příspěvků stovky aktivistů. Je o občanských nepokojích a společenském napětí, poukazuje na omezování demokracie a porušování lidských práv v souvislosti se zasedáními institucí tzv. Brettonwoodského systému (Mezinárodní měnový fond a Světová banka) a kritizuje dopady globalizace a kapitalismu. Zaobírá se protesty proti zasedání Světové obchodní organizace (WTO) v roce 1999 v americkém Seattlu. Ukazuje průběh protestů, výpovědi účastníků a v neposlední řadě i policejní brutalitu. S českými titulky.
Popel a sníhPopel a sníh
"Zkoumáním společné řeči a poetických citů všech zvířat se snažím znovuobjevovat všeobecnou podstatu, která kdysi existovala když lidé žili v harmonii se zvířaty. Obrázky odráží svět bez začátku a bez konce, tady nebo tam, minulost či prítomnost." říká Gregory Colbert, tvůrce filmu Ashes and Snow. Film zachytává osobitými záběry harmonii mezi člověkem a zvířaty.
Tajemství královských rodůTajemství královských rodů
Seriál o temných zákoutích lidské historie se slovenským komentářem.
Dům z malých kostekDům z malých kostek
Snímek La Mason en Petits Cubes, jehož autorem je japonský režisér Kunio Kato, oceněný jako nejlepší krátkometrážní animovaný film v roce 2008, soutěžil také v loňském ročníku českého AniFestu. Pro další filmy navštivte Short Film Central.
Bouře TeroruBouře Teroru
Toto šokující video s českými titulky odhaluje nové rozhovory a odkrývá nepopiratelné důkazy, že vlády plánují a provádějí operace pod falešnou vlajkou, aby manipulovali geopolitické dění ve vlastní prospěch. V celé historii objevíme kriminální živly uvnitř vlád, páchající teroristické činy na domácím obyvatelstvu. Terrorstorm odhaluje na základě odtajněných dokumentů a výpovědí očitých svědků, jak v průběhu posledních sta let západní představitelé opakovaně vraždili své vlastní obyvatele, zatímco veřejně vystupovali jako jejich zachránci. Tato linie nás dostane až do současnosti, k útokům na Světové obchodní centrum 11.9.2001 či atentátům v londýnském metru a autobusech 7.7.2005. Ukáže neuvěřitelnou podobnost mezi případy již prokázanými a těmi, jež na své odhalení teprve čekají.
Základní příjemZákladní příjem
Německý dokument na společensko-ekonomické téma. Se slovenskými nebo českými titulky. Více detailů se dozvíte také na webu.
Zabíjí školství kreativitu?Zabíjí školství kreativitu?
Zábavný Sir Ken Robinson přednáší o tom, jak je důležité podporovat a rozvíjet tvůrčí schopnosti dětí. České titulky: EXPERTIS PRAHA. Doporučuji!
Ostrov květinOstrov květin
krátký film z roku 1989 od Jorge Furtada zábavnou a sarkastickou formou naučného filmu líčí cestu rajčete z plantáže, přes supermarket až po jeho finální destinaci v podobě obří skládky na Ostrově květin. Za běhu se stihne ještě dotknout několika závažnějších témat, aby vás nakonec opustil v příjemných rozpacích.
BarakaBaraka
Odysea Země. Druhý film At War With Baraka pracuje se stejným obrazem ale jinou hudbou.
Irák na prodejIrák na prodej
příběh o tom, co se stane obyčejným lidem v zemi, v které se korporace a vlády rozhodnou válčit. Dokument odhaluje propojení mezi soukromými organizacemi operujícími v Iráku a mezi těmi kdo rozhodují o tom, že tam mohou dělat to, co dělají: Zabíjet. Režisér: Robert Greenwald (autor snímků Wal-Mart: The High Cost of Low Price, Outfoxed a Uncovered: The war on Iraq)
Cenzura pokračujeCenzura pokračuje
Sestřih vyrobený pozorným občanem, který si všímá jak americká media cenzorovala kandidáta na přezidenta Rona Paula. Tento kandidát jako jediný poukazoval na skutečné problémy amerických občanů a měl za to silnou podporu obyčejných lidí. Později kandidaturu stáhnul. S českými titulky.
Orangutani, nebo palmový olej?
Dokumenty o dopadu neadekvátního pěstování palem pro palmový olej. Ovlivňuje životní prostředí orangutanů na Indonézském ostrově Borneo. Více informací, fotografií a blog. Vědci odhadují, že pralesy na Borneu zmizí dříve, než Amazonské pralesy. Více i na Orang-utan Survival Foundation. Více také na webu filmu What rainforest? nebo na blogu Palm Oil: An Environmentalist's Perspective
Něžné zabíjení 3
v originále je přednáška nazvaná Killing Us softly.

Zajímavá a chvílemi i zábavná přednáška feministky Jean Kilbourne nejprve nastiňuje, jak nás ovlivňuje reklama a že nás skutečně ovlivňuje. Následně dává příklady, kdy jsou ženy v reklamě znevažovány a stavěny do pasivní role, dokonce i v reklamách, které jsou pro typicky ženské výrobky. V okamžiku kdy převrací text ženského inzerátu do mužského rodu, působí spousta z nich naprosto nesmyslně a vulgárně.

Je to určitý projev šlapání po rovnoprávnosti žen, který si ani neuvědomujeme, přestože se euroamerická kultura rovnoprávností všeho druhu chlubí na počkání. Ale stejně tak jako u rovnoprávnosti náboženství a rasy i tato rovnoprávnost je médii stavěna na hlavu a ženy stavěny do pozice sexuálních pomůcek a domácích služek.
Popisek: FuckCopyright. české titulky Must Watch.
Elektronický koncentrák
Dokument o tom, jaké konsekvence může mít zavádění RFID čipů a elektronické identifikace obyvatelstva. S českými titulky. Až uvidíte v televizi reklamu na RFID, buďte si jisti, že vám bude vysvětleno, jak je to úžasný a veskrze blahodárný vynález....
Studená fúze
Jak myslíte že funguje věda? Někdo objeví zajímavý fenomén, napíše o něm vědecký článek a následně se objevem zaobírají vědci. Pokud fenomén potvrdí, vstoupí vynález v obecnou povědomost. Tento koloběh však funguje pouze v případě, že vynález odpovídá stávajícím poznatkům. Pokud se ukáže, že jev podle stávající představy o zákonech fyziky nemůže existovat, prohlásí se za neexistující a je po problému.

Představte si zdroj energie, který je takřka nevyčerpatelný, čistý, snadno vybudovatelný, bezúdržbový a je možné jej provozovat i v malých variantách...

... a teď si představte, co by vám na to řekly energetické a ropné společnosti. České titulky díky serveru MustWatch
Zajatci bílého boha
Český výzkumník Tomáš strávil v thajských a laoských horách téměř dva roky, aby se za každou cenu dopátral příčin křivd a násilí, která jsou na Akhajích a jejich dětech páchána.

Domorodý horský národ Akha žijící na území zlatého trojúhelníku se absurdně stává obětí rozvojových programů západních civilizací. Mladý český výzkumník se opakovaně do těchto oblastí vrací, aby kmeni Akha pomohl. Postupem času se s vesničany natolik sblíží, že ho mezi sebe přijímají. Čím více do problematiky mezinárodní pomoci proniká, tím více se stává pro některé západní organizace na území Thajska a Laosu nežádoucím. Za dramatických okolností je donucen tuto oblast opustit a přináší tak otřesná svědectví o humanitární katastrofě, která tento národ likviduje.

Dramatický dokument o malém horském etniku byl zpracován podle skutečné události. Film můžete získat přímo od autora Steve Lichtaga na DVD.
Rostliny k jídlu
Clayton Shaddox představuje v rámci svého Survival trainingu některé rostliny, které se dají jíst.
Na velikosti zřejmě záležíNa velikosti zřejmě záleží
animovaný film o tom, jaký je rozdíl mezi imperátory a obyčejnými piráty.
Na větrné hůrceNa větrné hůrce
Dokument z roku 1997 o třináctičlenné rodině žijící na samotě za městem. Režie: Lucie Pracná.
Zachráňme Čergov!Zachráňme Čergov!
Slovenský dokumentární film o lesech Čergovského pohoří, o jejich ničení. O lidech, kteří se nebojí na tento problém poukázat a něco s tím dělat. Více na webu.
Farma zvířatFarma zvířat
Všechna zvířata jsou si rovna, aneb dvě nohy špatné, čtyři nohy dobré. To jsou základní teze animalismu, který na Jonesově farmě formuloval vepř nazývaný Major. A protože život pod věčně opilým farmářem není zrovna žádný med, zvířata vedená čuníky Napoleonem a Snížkem se vzbouří a Jonese vyženou, aby si na farmě vládla sama podle Majorových pravidel. Určitou dobu to skutečně funguje. Farma se pro všechna zvířata stává oázou klidu a pohody. Za nějaký čas se jim však revoluce poněkud vymkne z "rukou". Ambiciózní Napoleon totiž stále více touží po moci, a tak idealistického Snížka vyžene. Od té chvíle jsou si na farmě sice všichni rovni, ale někteří jaksi více. Život v Napoleonově surovém totalitním režimu se mění v peklo o jakém se žádnému ze zvířat ani nesnilo...
Serte na korporátní mediaSerte na korporátní media
Expresivní název dokumentu, který ukazuje jak korporátně ovládaná media zkreslují realitu.
Divoké KarpatyDivoké Karpaty
Netradičný slovenský dokument o tajomstvách, premenách, problémoch a víziách záchrany Karpát na spoločnej hranici medzi Slovenskom a Poľskom. Více na webu
MonsantolandMonsantoland
Svět podle korporace Monsanto: francouzský dokument s anglickým dabingem.
Javor '98Javor '98
Krátký pohled do života jednoho člověka. Martin Mareček se, co žije v Praze, rozhodl každý rok vysadit jeden strom na hranicích tohoto města. Javor v roce 1998 je jeho v pořadí šestým stromem. Postupně nás zavede na místa výsadby předchozích. To prokládá postřehy z osobního života. Dokumentární film II. ročníku FAMU
Nech mě žítNech mě žít
Krátký dokumentární film ze oukromé rezervácie Rysia. Více na slovenském webu.
Videoatlas přírodyVideoatlas přírody
O ekosystémech naší přírody. Lužních lesů, říční nivy a krasových mokřadů. Dále se můžete podívat na video o moderním odpadovém hospodářství. Na multimediálním image CD nájdete příručky a manuály s praktickými informacemi, softwarem, filmy, informačními materiály, prezentace a fotografie. Cílem je poskytnout info všem, kdo má zájem zlepšit nakládání s komunálním odpadem ve svém bydlišti, ale i ve škole nebo firmě, a hledají návody jak na to.
Soylent GreenSoylent Green
Ve více než třicet let starém sci-fi snímku zobrazuje oscarový režisér Richard Fleischer nám nepříliš vzdálenou budoucnost, rok 2022, v níž přeplněná Země zápasí s nedostatkem potravin. Poslední spásou je syntetická strava Soylent, o jejímž původu jsou jen nejasné zprávy. Charlton Heston jako detektiv Thorn přichází při vyšetřování vraždy jednoho z vrchních představitelů Soylentu na hrůzné tajemství...
Tajemství trvalé udržitelnostiTajemství trvalé udržitelnosti
krátký film Derricka Jensena. Derrick Jensen je radikální environmentalista a proticivilizační filozof. Slovenské titulky.
Tabáková spiknutíTabáková spiknutí
Kanadský dokument s českým dabingem o nečistých praktikách výrobců cigaret. Každý rok umírá na světě pět milionů lidí na následky kouření. Denně tedy zemře na 30 000 kuřáků. Ve 20. století zemřelo sto milionů kuřáků, a pokud se tento trend nezmění, tak v našem 21. století jich zemře celá miliarda. Jde o pandemii, které se lidstvo dobrovolně vystavuje a jež je zdrojem přímo pohádkových příjmu několika velkých světových tabákových firem. Vydělávají miliardy na na ničení zdraví miliard lidí - kuřáků i nekuřáků. Tabákové koncerny se v USA a západní Evropě už více než před padesáti lety sjednotily v postupu vůči veřejnému mínění. Spojování kouření a výskytu rakoviny ignorovaly, i když si tohoto faktu byly vědomy, a veřejnost zahrnuly svádivou reklamou. Vetší problémy jim nastaly v 90. letech 20. století, kdy 46 států USA podalo společnou žalobu na tabákový průmysl ve věci ohrožování zdraví lidu. Velká protitabáková kampaň se rozjela také v západní Evropě.
Na to reagovaly koncerny stylem "mrtvého brouka" a přesměrováním přímé reklamy na sponzorování různých sportovních a kulturních akcí. Největší aktivitu projevily na nových trzích ve východní Evropě a ve státech Afriky a Asie, kde regulace kouření je takřka nulová. (oficiální text distributora).
Jenin, JeninJenin, Jenin
dokumenty o masakru v Palestinském utečeneckém táboře Jenin, který se stal v dubnu 2002. Více informací na webu. S anglickými titulky. Orig. popis: directed and co-produced by Palestinian actor and director Mohammad Bakri, includes testimony from Jenin residents after the Israeli army's Defensive Wall operation, during which the city and camp were the scenes of fierce fighting. The operation ended with Jenin flattened and scores of Palestinians dead. Palestinians as well as numerous human rights groups accused Israel of committing war crimes in the April 2002 attack on the refugee camp. Jenin Jenin shows the extent to which the prolonged oppression and terror has affected the state of mind of the Palestinian inhabitants of Jenin ...
Konec ropného věkuKonec ropného věku
o tom, jak to vypadá, když v původním ropném nalezišti dojde ropa.Rok od roku dosahují ceny ropy a benzínu stále rekordnějších výšin. A tento trend už se asi nikdy nezmění. Světové zásoby se totiž radikálně ztenčují, a i když jsou občas objevena nová naleziště, do sta let by měla být vyčerpána. Dopad na světovou ekonomiku bude zdrcující, tedy v případě, že do té doby nenajdeme mocnější alternativní zdroj energie. Uvažuje se o pohonech na metan, vodík, uhlí, sluneční energii, ani jaderná energetika doposud neřekla poslední slovo, nicméně monopol drží stále ropné rafinerie a koncerny. A ty ho z rukou rozhodně hned tak nepustí. Což ale nic nemění na tom, že ropný věk pomalu ale jistě končí… České znění.
 Kdo zabil elektromobil? Kdo zabil elektromobil?
Film Kdo zabil Elektromobil? s českými titulky a kompletním přepisem. Více info k filmu. Dále videa o principech fungování vynálezu známého jako Joes´ Cell. Více se dočtete například zde a zde. Dále videa o alternativním způsobu zhodnocení, nebo výroby energie, nekonvenční motory. Zde např. prototyp motoru RADAX na vodíkové palivo. Motory neprodukující znečištění jsou stále vyvíjeny a dávno existují. Pouze se o nich nemluví, nejsou dostatečně veřejně podporovány. Protichůdný ekonomický tlak na veřejný zájem je vyvíjen zejména firmami, které profitují v těžbě fosilních paliv, nebo na nich navázaném průmyslu a obchodu. Zásadní firmy, které vlastní patenty na nejkvalitnější alternativní řešení automobilového pohonu jsou automobilové společnosti jako například General Motors. Žádná z klíčových firem nechce spolupracovat, ani je veřejně rozvíjet, dokud se budou používat jejich klasické motory na fosilní paliva. Byl natočen film Who Killed The Electric Car který odkrývá souvislosti s vývojem alternativních pohonů. Studená fúze.
Okupace 101Okupace 101
Výpovědi nejrůznějších představitelů humanitárních a náboženských organizací, politiků i vojáků, kteří odmítli sloužit zájmům, které už desítky let rozdmýchávají nábožensky motivovanou nenávist a zabíjení na Blízkém východě.
Podtitulek zní: Voices of the Silenced Majority (Hlasy umlčované většiny). Více na stranách filmu. Režie: Sufyan Omeish a Abdallah Omeish
Palestina je stále problémPalestina je stále problém
Dokumenty s českými titulky britského novináře a dokumentaristy Johna Pilgera z roku 2002. Film umožňuje nahlédnout na to, co se z médií zpravidla nedozvídáme, na opomíjené utrpení okupovaných Palestinců. Pilger se dotýká všech palčivých problémů izraelsko-palestinského sporu: ilegální okupace pásma Gazy (za natáčení ještě oficiálně okupovaného) a Západního břehu Jordánu, neexistence palestinského státu, ilegálních izraelských osad, terorismu, palestinských sebevražedných útoků, teroristické minulosti některých izraelských předáků, vojenského a finančního zaštítění Izraele Spojenými státy, atd. Ve filmu hovoří Palestinci i Izraelci a jejich autentické výpovědi vykreslují velmi svízelnou situaci na Blízkém Východě. Více o autorovi.
Pepek námořníkPepek námořník
Nejoblíbenější reklama na špenát všech dob.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.