Orwell se otáčí v hroběOrwell se otáčí v hrobě
Dokumentární film od režiséra Roberta Kane Pappas s českými titulky je skvělá kritická sonda do médií, kdysi bašty Americké demokracie.. Představuje vztahy mezi medii, vládou a korporacemi v USA. Ptá se, zda Amerika vstoupila do Orwellovského světa "newspeaku”, kde se ze lží snadno stává pravda a ukazuje o čem média nerada mluví: Sama o sobě. Přesto, že dokument vzhledem k roku výroby neukazuje zrovna nejnovější dění ve světě, můžeme si udělat představu, jak se dá zahýbat se zpravodajstvím. Nejsou to jednotliví reportéři, ale právě vlastíci nadnárodních korporací, kteří ovládají desítky velkých televizních stanic. Jsou to právě tito lidé, kteří rozhodují, co se objeví ve večerních zprávách a jsou to ti samí lidé, kteří nezastávají zájmy většiny v žádné společnosti. Abychom neměli dojem, že jsou to jen Američané kdo mají problém, zmiňovaný holding Time Warner vlastní od letošního roku 31% polečnosti CME, pod kterou spadá TV Nova.
Musím ti to říctMusím ti to říct
Film je unikátním záznamem úředního jednání, kde se můžeme přiučit,jak se úředník nesmí chovat k občanovi a jak občan má stát za svým.

Dokument je o souboji Stanislava Pence s trutnovskou radnici po jeho telefonátu tehdejšímu premiéru Paroubkovi. 25 minutový film obsahuje celý telefonát z podia trutnovského festivalu a následně pokračuje neuvěřitelnou tahanicí s "úředníkem", který se všemi silami snaží zabránit Pencovi v nahlédnutí do spisu, z přestupkového řízení, který k jeho osobě vedla na Paroubkův popud trutnovský odbor přestupků..

V červenci 2005 zasáhla policie proti technoparty CzechTek. Představitelé státní moci ale nebyli schopni přesvědčivě zdůvodnit, proč k násilnému ukončení vůbec došlo. Z akce se stala politická událost, která na několik týdnů ovládla veřejné mínění. V srpnu se konal trutnovský hudební festival, Stanislav Penc z pódia zatelefonoval českému premiérovi Jiřímu Paroubkovi. Bývalý disident, chovatel koz Stanislav Penc se Paroubka zeptal, co by publiku vzkázal. Premiér divákům popřál příjemnou zábavu a zavěsil. Vzápětí Penc návštěvníkům nadiktoval číslo Paroubkova mobilu. Premiér dostal tisíce SMS zpráv a obratem podal na Pence stížnost. Spor projednávala trutnovská radnice. Její úředník se na setkání s Pencem připravil víc než důkladně. Dokonce požádal kolegu, aby celé jednání zaznamenal videokamerou. Zpočátku vše vypadá na nevzrušivou událost, ale výřečný, ve spleti zákonů zběhlý a mimořádně asertivní Penc se rozhodne bojovat a nakonec vítězí, když úředníka donutí sepsat zápis z jednání, jímž v podstatě sám sebe obviní z nedodržení úředních postupů.
Semenné kouleSemenné koule
Semenné koule vymyslel Masanobu Fukuoka, jako metodu, která nenásilnou cestou pomáhá přírodě změnit pustinu nebo člověkem erodovanou půdu k lepšímu. Vezmete semínka, zabalíte je do koule z hlíny a necháte ztvrdnout. Hlína semena chrání až do doby, kdy se rozpadající zemina uvolní. Pokud si nejste jisti, kde začít s permakulturou, pomozte přírodě v přeměně neúrodné půdy a uchování biodiversity tím, že budete roznášet koule se semínky všude, kam půjdete. Je to chytrý způsob ochrany semen před ptáky a hlodavci. Vydrží dokud semena nevzklíčí a nezakoření, nebo je ochrání před vodou, která by semena spláchla. Pomozte si při tvorbě koulí i nějakými nástroji, ať to jde lépe od ruky. Je to skvělý školní projekt pro kurzy biologie a ekologie. Navíc když tím zúrodníte půdu a necháte dětem pocítit společný pocit že udělali něco pozitivního pro místní biodiverzitu.

Dále 3 videa od Emilia Hazelip, Geoff Lawton, Robert Hart.
AgrolesnictvíAgrolesnictví
Zemědělské monokultury znamenají jedinou komoditu v lokalitě, při které jsou ostatní ekologické vztahy minimalizovány, nebo odstraněny. To je stále více vidět jako neefektivní a sebezničující pro dlouhotrvající ekologické vztahy a výnosnost krajiny. naučte se o Alley Croppingu - míchání stromů a dalších zemědělských plodinách na stejném pozemku. Tyto pěstební způsoby jsou vstřícný krok k reformě zemědělství, ekologickému, farmářskému, výdělečnému a trvanlivému. Vpodstatě všechny myšlenky a udržitelná řešení už dávno existují. Nyní je důležité je zpopularizovat a používat. Navštivte weby Biostate a Commodity Ecology kde najdete další nápady k bioregionálním reformám zemědělství.
Dávné budoucnosti - Poučení z Ladakhu Dávné budoucnosti - Poučení z Ladakhu
Autorka filmu Helena Norberg Hodge je zakladatelkou a ředitelkou Mezinárodní ekologické společnosti a kultury, což je nevýdělečná organizace zabývající se ochranou biologické a kulturní různorodosti a vzděláním vedoucím k: Přeměně řešení jednotlivých případů a k hledání základních vlivů, jenž ovlivňují naše životy. ISEC má projekty na čtyřech kontinentech, zabývá se posilováním ekologické diverzity a společenství, s částečným zlepšením místní produkce potravin a farmaření. Helena je spoluzakladatelka Mezinárodního fóra pro globalizaci, což je aliance šedesáti největších aktivistů, lektorů, ekonomů, výzkumných pracovníků a novinářů, kteří se snaží stimulovat nový způsob myšlení. Spojenými silami a veřejným vzděláváním jako odpovědí na ekonomickou globalizaci. Spolupracuje také s Global Ecovillage Network a vede projekt Ladakh, zaměřený na základní práci pro udržitelný vývoj na Tibetské náhorní plošině. Je držitelkou ceny Right Livelihood Award, tzv. alternativní Nobelovy ceny. Helena je vedoucí analytička dopadů globální ekonomiky na kultury po celém světě. Vzdělávala se ve Švédsku, Německu, Anglii a Spoených státech a hovoří sedmi jazyky. Lektorovala a přednášela po celém světě od Smithsonian Institute až po Harwardské a Oxfordské univerzity. Je autorkou mnoha prací, včetně dnes už klasické knihy Ancient Futures: Learning from Ladakh, které společně s oceňovaným stejnojmeným filmem byla přeložena už do více než 30ti světových jazyků. Poslední kniha je o přesunu potravinové ekonomie blíž k domovu: Z lokální alternativy do globálního agrobyznysu. Film Poučení z Ladakhu představuje propojení, jak státem podporovaný výzkum vytváří neudržitelné výdaje a ničí místní formy ekonomiky. Ničí místní formy štěstí a sebeuspokojení díky narůstající materiální spotřebě. Příští generace bude zcela ztracena a vykořeněna, odcizena jak sociálně, tak ekologicky. Souvislost je v tom, že jakmile sociální vztahy a štěstí jsou z místa odstraněny, ekologické zmizí také. Film z roku 1991 to odkrývá v působivých scénách.
Kodaň 2009 : šance pro klimaKodaň 2009 : šance pro klima
Krátký film z působení české výpravy Greenpeace v dánské Kodani v době konání mezinárodní klimatické konference. (video je z roku 2009)
Architekti ovládáníArchitekti ovládání
Michael Tsarion představuje film s podtitulem: Ovládání mas a budoucnost lidstva. Hledejte ještě jeho další přednášky a dokumenty.
Alternativy v lesnictvíAlternativy v lesnictví
Skúsený lesník a maliar prírody Ladislav Alcnauer vám predstaví spôsoby prírode blízkeho pestovania listnatých i zmiešaných lesov. Porozpráva vám o hospodárení v lesoch bez vytvárania holín, ako ťažiť, aby les zostal lesom a tiež o tom, prečo sa do "jeho" lesov vo Volovských vrchoch chodia učiť a inšpirovať lesníci z celého Slovenska.

Prednáška lesníka Ladislava Alcnauera v Snine, 18. 03. 2009, o alternatívach v lesníctve, o výberkovom - prírode blízkom hospodárení v lesoch. Prednášku organizovalo Lesoochranárske zoskupenie VLK Východné Karpaty. Produkcia: WaF Press
Děti Ku-Klux KlanuDěti Ku-Klux Klanu
Dokument o militantní rasistické organizaci KKK. S českým komentářem.

Dokument byl vysílán na česky dabovaném kanálu Explorer. V každé společnosti, která je skrytě rasistická a xenofobní, bude mít podobné hnutí dříve, nebo později nebezpečně pozitivní ohlas. Víte-li už jak působí na Vás, zamyslete se kde, nebo v čem mají vaše pocity skutečné příčiny.
Ruská škola animaceRuská škola animace
Serie dokumentárních filmů s anglickými titulky o animátorském umění z Ruska.
BarmaBarma
Země Myanmar, která zažívá už dvacet let genocidu místního obyvatelstva. Kdo ví, co se dělo v Súdánu, budou mu patrně dokumenty z Barmy poněkud povědomé...

Každých deset let vyjdou studenti v Barmě do ulic, demonstrují proti vládě vojenské junty a požadují demokracii. Vojenská vláda ale utopí každou takovou demonstraci v krvi. Ti, kteří zásah armády přežijí, skončí ve vězení. Dokument přináší svědectví lidí, kteří takový pobyt přestáli a dostali se na svobodu. Původní znění.
Po otepleníPo oteplení
jeden z prvních dokumentů zabývající se globálním oteplováním a jeho celosvětovými dopady až do daleké budoucnosti. Připadne Vám, že v dokumentu se neříká nic, co už bychom dnes nevěděli? James Burke to však říkal už v roce 1989 - tedy před dvaceti lety. Až se budete za dalších pár let ptát, co se to děje s naším světem, vzpomeňte si, že tehdy ještě byl čas s tím něco dělat.
peníze, banky a FEDpeníze, banky a FED
Dokumenty o nepříliš známých skutečnostech jak funguje důležitá finanční instituce v USA. Více od Ludwig von Mises Institute. Ti, kteří FED ovládají, z těchto dokumentů nejsou přílš nadšení. Obyčejní američané už dávno ne, ale nevědí, jak to změnit. Podívejte se proč. více
BustedBusted
Aneb Průvodce občana jak přežít policejní prohlídky. Výkonný ředitel organizace ACLU Ira Glasser představuje jak si udržet svá občanská práva při setkání a komunikaci s policií. Nenechte se připravit o svá osobní práva, nebo manipulovat k čemukolic, do čeho policii nic není. V dokumentu jsou představeny konkrétní situace, které jsou následně vysvětleny a k nim je předvedeno vhodné řešení. Doporučení se týká amerického právního řádu, nicméně některé informace jsou použitelné univerzálně. Více se dozvíte na Flex Your Rights.
Podvod OSNPodvod OSN
Ani Organizace spojených národů patrně nemá úplně čisté svědomí. Mnoho členských států má ve své historii krvavé události, které diskreditují základní principy OSN. Světová organizace je přesto přehlíží, je benevolentní k zájmům elit, které jsou často příčinou utrpení jiných na druhém konci světa. Přesvědčit se o můžete z tohoto dokumentu, nebo na webu Get the US Out of the UN - NOW! Upozorňuji, že některé záběry nebudou moc příjemné.
Horské gorilyHorské gorily
dokument formátu IMAX.

MOUNTAIN GORILLA takes us to a remote range of volcanic mountains in Africa, described by those who have been there as "one of the most beautiful places in the world", and home to the few hundred remaining mountain gorillas. In spending a day with a gorilla family in the mountain forest, audiences will be captivated by these intelligent and curious animals, as they eat, sleep, play and interact with each other. Although gorillas have been much-maligned in our popular culture, viewers will finally "meet the legend" face to face, and learn about their uncertain future.
Stanfordský experimentStanfordský experiment
Dokument televize BBC, více info zde.

velmi smutné zjištění, čeho všeho jsou lidé schopni. :( Dokument uvádím jako varování, z kterého by mělo být poznat poučení. Z toho pak vůle hledat v sobě ty lepší stránky lidskosti.
Úvod do scientologieÚvod do scientologie
Začátečníkův průvodce k L. Ronu Hubbardovi s českými titulky. Pořadem provází komik a moderátor Hardeep Singh Kohli.
Politický diskurz: nebezpečný sluhaPolitický diskurz: nebezpečný sluha
Další z výživných rozhovorů G. Edwarda Griffina. Tentokrát na téma vlády, výkonu moci a politiky v USA. Sdělení se však dá transformovat i do jiných států.
Voda pro životVoda pro život
Název je hlavním tématem projektu UNESCO týkajícího se problematiky postupujících pouští a nedostatku vody. Koncert Jean Michela Jarre ze 16. prosince 2006 v Marocké Sahaře.
Průmysl mobilních telefonů před soudemPrůmysl mobilních telefonů před soudem
Dokument se slovenským dabingem o tom, jak američan Dr. George Carlo vedl v letech 1993 až 1999 pro Wireless Technology Research (WTR) rozsáhlý výzkum, který měl potvrdit nezávadnost mobilních telefonů. Výzkum však ukázal opak a z dr. Carla se pro průmysl mobilních telefonů stala nežádoucí osoba. Zakrátko byl podpálen jeho dům a jeho jméno začalo být očerňováno v médiích. Dr. Carlo se rozhodl pomáhat poškozeným lidem ve vymáhání jejich práv vůči telekomunikačním společnostem a také informovat veřejnost o rizicích mobilního telefonování.
Kruh Moci Kruh Moci
v originále s názvem Ring Of Power s českými titulky. Dvoudílný dokument je dělený do deseti kapitol. Další dokumenty uvidíte např. na Red Ice Creations
Indoctrinate UIndoctrinate U
Evan Coyne Maloney představuje ve svém dokumentu politickou cenzuru na středních a vysokých školách v USA:
Moderní hračkyModerní hračky
Všichni jsme sledováni, každý den, každou hodinu. Na ulici, v metru, na letišti, v obchodním domě a často i v soukromí. Neviditelné oči bezpečnostních kamer pátrají po pachatelích trestných činů a teroristech. Pomáhají řídit dopravu a monitorují situaci v určitém územním celku nebo objektu. Vznikají další nové techologie, které zajišťují bezpečnost "vždy a všude". Tato praxe přináší jednoznačná pozitiva, ale vyvolává také otázky, kde končí práva jedince na ochranu osobnosti, a co je a co není důstojné člověka. Odpověď na tyto otázky je v dnešním neklidném světě jistě dosti relativní. Jisté však je, že v budoucnu budeme - více méně z nutnosti a dobrovolně - všichni pod stálým dohledem příslovečného "Velkého bratra" a nikam se před ním neschováme. Tolik o tématu dokumentu televizního kanálu History, z cyklu Modern Marvels.
Děti konzumuDěti konzumu
Dokument s českými titulky v originále nazvaný Consuming Kids - vrhá zoufale potřebné světlo do praktik neúprosné multimiliardové marketingové mašinérie, která dnes prodává dětem a jejich rodičům vše od nezdravého jídla a násilných počítačových her až k falešným exkluzívním produktům a rodinným automobilům.
Bill Hicks - RevelationsBill Hicks - Revelations
Bill Hicks, člověk který kouří dva zapalovače denně, americký komik z 80 a 90 let. Bojovník proti mainstreamu jehož cílem bylo především podnítit ostatní, aby mysleli za sebe. Přes jeho nadhled v mnoha oblastech filosofie a politiky si zachoval výrazové prostředky zedníka z hospody čtvrté cenové. Možná je to právě ta kombinace logických argumentů prokládaný pestrým slovníkem, která mu přinesla vyprodaná představení.

Jaký je teda s Billem problém a proč jsme o něm nikdy neslyšeli? Je to jeho odkaz ve kterém se nebojí poukázat na skutečný stav politiky a náboženství, nebo je to pokrytecké ukazování prstem na jeho způsob vyjadřování? Ať už z toho nebo onoho důvodu, jedná se znovu o mustwatch, který v televizi neuvidíte.

Co se v představení dozvíte? Třeba jak je to ve skutečnosti z dinosauřími vykopávkami, jediné a pravé vysvětlení Kennedyho vraždy, jak spolu souvisí drogy a evoluce a mnoho dalšího.
Konec svobodné volby zdravíKonec svobodné volby zdraví
Mezinárodně oceňovaný režisér Kevin P. Miller představuje svůj dokument o ochraně svobodné volby při rozhodování o svém vlastním zdraví. Dokumentuje, jaké zájmy a moc mají farmaceutické koncerny a velké potravinové korporace. - Ve spojení s WTO (Světovou obchodní organizací) a WHO (Světovou zdravotní organizací) a jinými. Jejich zájmem je novými zákony a nařízeními omezit veřejnosti přístup k přírodním lékům, přirozeným vitamínům a alternativním léčbám.
BrazilBrazil
Podobně jako ve DVANÁCTI OPICÍCH, i zde Gilliam umístil svůj příběh do těžko definovatelného období kolem Vánoc "někdy ve 20. století", kdy armády bezejmenných úředníčků striktně dodržujících kancelářskou etiku jak z 30. let na každém kroku doprovází fantaskní přístroje moderní doby. Groteskní prostředí doplňují stejně groteskní postavy - hlavní hrdina Sam (Jonathan Pryce), jež se postupně sbližuje s naivní Jill (Kim Griest), pro kterou největší potěšení představuje sauna a filmy bratrů Marxových; Samova matka posedlá plastickou chirurgií; Jack v podání Michaela Palina, jemuž byla tato role napsána na tělo a jehož postava prochází ve filmu proměnou z příjemného chlapíka až k typickému produktu zrůdného systému, který např. svou ženu oslovuje Barbaro jen proto, že jeho šéf si není schopen zapamatovat její pravé jméno. (oficiální text distributora)
Patent na prasePatent na prase
Dokument který se ptá jaké budou důsledky toho, když si firma Monsanto nechá patentovat geneticky modifikovaného Vepře domácího. S anglickými titulky.
Pandemie chřipkyPandemie chřipky
Vyjádření MUDr. Petera Hrabčáka o očkování. Dne 18. října 2005 byla v Národním zdravotním institutu (NIH) ve Washingtonu, DC přednáška o ptačí chřipce - Avian Influenza: Preparing for the Pandemic. Více se můžete dozvědět také na FluLab. nebo zde. V těchto dnech se začíná šířit po světě tzv. Prasečí chřipka.
Autoportrét slonaAutoportrét slona
Na odlehčení od tížívých společenských témat se podívejte, jak umí malovat slon. Svou šikovností předčí i některé avantgardní umělce současné doby. On však maluje chobotem.
HAARPHAARP
Zkratka HAARP znamená High-frequency Active Auroral Research Program, tedy nízkofrekvenční aktivní polární výzkumný program. Oficálně se jedná o program výzkumu ionosféry, ale prakticky všechna známá fakta svědčí o tom, že HAARP je zbraň, nebo alespoň vojenské zařízení. Pravdou ovšem je, že ionosféry se docela jistě týká...
Zbav nás všeho zléhoZbav nás všeho zlého
Katolický farář Oliver O´Grady znásilnil stovku dětí. Jeho zpověď umožňuje nahlédnout do korupční hierarchie církve, jejíž představitelé mu poskytovali ochranu, ačkoliv o jeho jednání věděli. Se slovenskými titulky. Dále dokument televize BBC o sexuálních skandálech v souvislosti s nejvyšším církevním úřadem. Tento dokument je systematicky odstraňován z databáze Google, zatímco jiné dokumenty tam stále jsou. Velmi signifikantní! Hledejte pokud bude opět odstraněn.
SvědectvíSvědectví
Výpověď jednoho člověka o trpících zvířatech. V originále The Witness. Film byl promítán na 31 festivalech a získal 10 ocenění včetně těch nejvyšších.
kreditní krizekreditní krize
Vizualizací vysvětlená příčina kreditní krize. Více na webu.
KymaticaKymatica
Film se slovenskými a anglickými titulky navazující na předchozí snímek Esoteric Agenda, který se soustřeďuje na člověka a univerzální vědomí. Upozorňuje, že psychická porucha lidstva vytváří šílenou iluzi, která je hlavní příčinou bolesti a utrpení. Zachází hlouběji do metafyzických aspektů a skrytých souvislostí prastarých mýtů, historie s moderními způsoby fungování společnosti a politického výsledku. Vysvětluje šamanizmus, duality a reality za DNA a moderních falešných přesvědčení. Kymatica je další vynikající film, který se pokouší poukázat na zásadní nepochopení, kterému lidstvo dnes čelí a má za následek nerovnováhu mezi planetou, přírodou a všemi životními formami.
Yu Koyo PeyaYu Koyo Peya
Dokument se slovenskými titulky Tylera Kimble shrnující kritické teze poukazující na chování civilizace a argumenty týkající se jejího kolapsu. Na webu theANTRHROPIK network je více o tom, jak uniknout z této kolabující civilizace. S anglickými titulky
Projev Obamy v PrazeProjev Obamy v Praze
kompletní projev Barracka Obamy na Hradčanském náměstí v Praze s titulky.
PersepolisPersepolis
Jak se dělal celovečerní animovaný film francouzské režisérky původem z Íránu, Marjane Satrapi, která napsala a nakreslila první íránský komiks všech dob, a na jehož základě pak vznikl tento celovečerní film.
Autobiografický příběh filmu Persepolis s lehkostí popisuje její krušné dětsví a dospívání v Íránu za dob islámské revoluce, války s Írákem a následného režimu. S humorem a lehkostí znázorňuje rozdílné vnímání kultury v evropském a arabském světě. A protože je to příběh umíněné dospívající holky, která si vždycky prosadí svoje a která žije v tuhém ideologickém režimu nesnášejícím odlišné názory, je to samozřejmě i příběh rebelantství a svobody.
O penězích a právuO penězích a právu
Andreas Clauss z Berlínské firmy Novertis Invest GmbH je už dvacet let činný ve finančním sektoru. Srozumitelně vysvětluje pozadí finanční a hospodářské krize. Ukazuje, proč ke krizi muselo dojít, jaký budoucí vývoj se na nás chystá a jaké existují možnosti ubránit se tomu, aby z úmyslně nastoleného chaosu vyvstal Nový světový řád, vedoucí k zotročení lidstva a přesunu veškerých státoprávních záležitostí do rukou několika málo mocných jedinců. Nejedná se přesto o teorie spiknutí - fakta hovoří sama za sebe. Přednáška se týká závažných témat, Andreas Clauss je dokáže podat živě a přesvědčivě. - volně podle textu od vydavatelství Paprsky.

Doplňuji, že sdělení považuji za velmi důrazně a vážně řečené. Přemýšlejte o něm čím k nám promlouvá a přemýšlejte o sobě, o tom co ještě můžeme a co bychom mohli a měli udělat. Dřív, než bude pozdě.
9/11 a Loose change9/11 a Loose change
Prokázaný nano-termit v prachu po zřícených budovách. Více info na blogu Jana Zemana.

Dále dokumenty se slovenskými titulky o události která dodnes není zcela vysvětlena. Pro závažnost tématu považuji za vhodné je sem vložit. Více zde nebo zde a na Pentagon Strike. Nezávisle tvořená videa, dokumenty, výpovědi a mnohaleté výzkumy shlédly miliony lidí nejen na internetu. Strana neobsahuje odkazy na všechny informace, pokud mne něco zaujme tak ji doplním.Sledujte dokumenty. a další informace například na Must Watch.
Muž, který sázel stromyMuž, který sázel stromy
Animovaný film na motivy příběhu francouzského autora Jeana Giono. Autorem animace je Frédéric Back.
George Orwell: 1984George Orwell: 1984
Adaptace nadčasového románu s českými titulky o nebezpečí z prosazení absolutní moci nad obyvatelstvem.
Esoterická agendaEsoterická agenda
Dokumentární film s českými titulky. Esoteric Agenda začíná fenoménem 2012, pokračuje vysvětlením z hlediska historických kalendářů a dává dobrý historický úvod do spolků Svobodných zednářů, Iluminátů a dalších, které vyvíjejí své neveřejné aktivity ještě v dnešní době. Následně ale odbočuje z tajemné atmosféry konspirací a začíná se věnovat symbolům. Symboly totiž předurčují a ovlivňují vnímání lidí, navíc dle dokumentu mají určitou moc na běh věcí. Načasování okamžiků začátku války v Iráku, které se shoduje s přesným časem jarní rovnodennosti. Je toto jen náhoda? A proč by ladil čas útoku s pohanským svátkem? Dále se zaměříme na plán redukce lidstva podložený normami OSN. Zajímavé podněty k zamyšlení pokračují až do samého konce dokumentu.
Podraz jménem ObamaPodraz jménem Obama
film Alexe Jonese o pozadí prezidenství v USA. S českými titulky!

Dokument se zabývá politickým pozadím nového Amerického prezidenta a představuje jej jako pouhého pěšáka, kterým ve skutečnosti je. Na scénu přichází tři skupiny se speciálními zájmy. Bilderberg group, Trilateral commision a Council of Foreign Relations. Dále představuje novou Americkou administrativu - a jaké překvapení, všichni účastníci jsou alespoň v jedné, nejlépe jsou ale členy všech třech zmíněných skupin.

V druhé části je přehlídka všech porušených slibů, které dával Barack Obama před svým zvolením a které teď jeden za druhým ruší. Stažení vojsk z Iráku, zrušení totalitárního zákona - Patriot Actu, vystoupení z dohody NAFTA, odstranění lobby z Bílého domu, zavření střediska Guantanamo bay. Ve všech těchto bodech bez výjimky nyní otáčí a jeden za druhým tyto sliby ruší.

Třetí část se zabývá zejména politickým pozadím finanční krize, jejím skutečným důvodem a účelem. Jak bude krize využita pro vysátí peněz lidí střední třídy a jakou roli hraje v této zamotané problematice FED, americká centrální banka. Poslední část se věnuje tomu, co má přijít. V desítce bodů jsou vyjmenovány body, které se týkají jak vnitřní situace US tak zahraniční politiky. Epilog se věnuje přirovnání k nedávným státním režimům, bolševismus, fašismus v Německu i komunismus v Číně měly společnou vlastnost upnutí se k jednomu spasiteli, který měl národ vyvést z potíží.

Malá ukázka z obsahu: "Navzdory zvěstem, které jste slyšeli, nenarodil jsem se v žlabu. Ve skutečnosti pocházím z Kryptonu a byl jsem zde poslán, abych zachránil Zemi. Nemůžeme se nadále spoléhat pouze na naši armádu, za účelem splnit cíle národní bezpečnosti, které jsme si stanovili. Každý v rozmezí 18 až 25 let podstoupí tři měsíce základní výcvikové služby. Musíme mít civilní národní bezpečnostní složku, která je stejně mocná, stejně silná. Ano, můžeme."
zachycené světlo v časezachycené světlo v čase
Ukázka světelné fontánky včetně návodu jak ji vyrobit. Dále uvidíte časosběry na Grass Collective.
Ptáci z rájePtáci z ráje
krátký dokument o rajkách, zajímavých ptácích žijících na Nové Guinei. Dále o ptáku který umí napodobovat desítky zvuků. Jmenuje se Lyrochvost (Lyrebird).
Tam kde řvou bizoniTam kde řvou bizoni
Příběh novináře Huntera S. Thompsona, autora stylu "Gonzo journalism" kdy je novinář přímou součástí příběhu, o kterém píše. V hlavní roli Bill Murray.
Co my jen víme?Co my jen víme?
Film s českým dabingem který narušuje konvence klasického příběhu, možná i oslovuje diváka jak sám nečeká. Balancuje na hranici autorské licence, dokumentu, fikce, fantazie a vědy. Za pozornost stojí zajímavé vizuální zpracování některých pasáží, počítačová animace. Film byl pro svou rozporuplnost obsahu i formy odmítnut na několika filmových festivalech. Přesto existuje a vy jej můžete shlédnout. Podívejte se také na web filmu.
Soběstačný životSoběstačný život
Henry David Thoreau říká, že pokud nás zasáhne skutečná nouze, měli bychom být schopni opustit svůj domov s ničím jiným, než jen oblečením co máme na sobě a pocitem, že nám nic nechybí. V moderní společnosti je téměř nemožné být soběstačný. Ale expert na přežití v divočině a extrémních podmínkách Les Stroud dokazuje, že to ještě lze.

Tohle není příběh hippie komunit typu "zpátky na stromy". To je příběh o tom, co to znamená žít s alternativním zdrojem energie. Jak se sžít s přírodou v tomto moderním věku. To je náš stálý Walden, životní styl bez připojení do sítě. Anglicky.

Někteří lidé se prostě rozhodli najít alternativní životní styl nezávislý na městských vymoženostech. Uvidíte stavbu dřevěného domku, využití solárních panelů i větrné elektrárny na výrobu elektřiny, separační toaletu a další zajímavosti. Z filmu je patrné, že žít odpojený od civilizace neznamená automaticky vyhrabávat kořínky v lese nebo odpadky na smetištích. Jde o to, jaký smysl dát svému životu.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.