Uvnitř WikiLeaksUvnitř WikiLeaks
Zakladatel WikiLeaks Julian Assange šokoval svět, když nedávno zveřejnil více jak 90.000 tajných dokumentů afghánské války.
Lidské kmenyLidské kmeny
David Logan hovoří na TEDxUSC o vlastnostech kmenů. Každý člověk je součástí nějakého kmene. Vyplývá z toho dost poučných skutečností. Doporučuji S českými titulky.
ChamtivostChamtivost
John Stossel představuje nepěknou vlastnost na konkrétních příkladech. Chvílemi budete pochybovat o zdravém rozumu... s českými titulky.
Kdo zabil Dianu? Kdo zabil Dianu?
dokumentární pořad s českým dabingem o smrti Lady Diany, princezny z Wallesu.
Malé auto, velký senMalé auto, velký sen
Víte že je možné vydat se na cestu kolem světa v malém Embéčku? A víc než to. Martin Beťko říká, že sny jsou pro snění. Některé z nich snil tak intenzívně, že se vracely znovu a znovu, že přemohly vše ostatní a kompletně jej uchvátily. Chcete-li realizovat své sny, obvykle na to potřebujete značný majetek. On a jeho kolegové dokázali, že to není nutné. Jejich hlavní aktiva byla nadšení, inspirace a odhodlání, a jejich cesta prokázala, že sny se mohou stát skutečností, i za minimálních nákladů. Přednáška na TEDxBratislava 2009
Ján ŠlinskýJán Šlinský
Farmár, autor jedinečného systému ekologického pestovania a distribúcie zeleniny Agrokruh Je presvedčený, že zelenina ako zdraviu prospešná a nenahraditeľná zložka výživy človeka nesmie byť pestovaná s použitím jedov, hrubej sily a bezcitnej vypočítavosti. Tvrdí, že kráča k vytvoreniu trvalo udržateľného systému pestovania a odbytu BIOzeleniny. Ing. Ján Šlinský, autor konceptu Agrokruh, je inšpiratívny človek svojimi myšlienkami, prístupom k prírode aj svojim prejavom. Přednáška na TEDxBratislava.
Proč potřebujeme divočinuProč potřebujeme divočinu
Narodil sa v roku 1962 v Podbanskom. Od roku 1990 do roku 2008 pôsobil v TANAP-e, kde sa stal v roku 1996 riaditeľom. Pochádza z rodiny, v ktorej sa lesnícke povolanie dedilo z pokolenia na pokolenie už sedem generácií. Predtým pracoval v Lesoprojekte, v Ústredí štátnej ochrany prírody v Liptovskom Mikuláši a v Národnom parku Nízke Tatry. Po tom, čo skončil ako riaditeľ Tatranského národného parku, odišiel na študijný pobyt do USA, kde sa oboznamoval s prácou strážcov a výskumníkov národných parkov na Floride. Momentálne je už opäť na Slovensku. Ako jediný Slovák dostal v roku 2006 svetové uznanie Panda Award za ochranu prírody. Přednáška na TEDxBratislava.
David IckeDavid Icke
Rozhovor s českými titulky exkluzivně připravené pro Českou republiku, kde bude pan David Icke 25. září 2010 v Praze vystupovat na celodenní přednášce, s aktuálními informacemi dnešní doby.
Městská divočinaMěstská divočina
interaktivní videoklip v originálním názvu The Wilderness Downtown. Pro shlédnutí je potřeba prohlížeč Chrome a zavřít ostatní aplikace nebo ostatní záložky prohlížeče, protože spuštění je náročné na výkon počítače. Na začátku zadejte název svého města (např. Praha)
Mapa vesmírné oblohyMapa vesmírné oblohy
Snímky vesmíru uspořádané do interaktivní mapy. Najděte si nejzajímavější na portálu Sky-map. Pokud na nich najdete nějaký život podobný tomu na Zemi, dejte nám vědět.
KarateKarate
dokument o kontaktním bojovém sportu
PotomciPotomci
animovaný film s českými titulky
Wal-Mart: Vysoká daň za nízké cenyWal-Mart: Vysoká daň za nízké ceny
dokumentární senzace s českými titulky proměňující největší obchodní společnosti napříč planetou. Film představuje hluboce osobní příběhy a každodenní životy rodin, komunit a drobných obchodníků snažících se přežít ve světě obřích obchodních řetězců. Řetězců, jejichž zájmem není spokojený zákazník, v důstojných podmínkách žijící zaměstnanec, nevykořisťovaný asijský dělník, zdravé životní prostředí či dlouhodobá udržitelnost regionu. Na srdcích jim leží pouze a jenom vlastní zisk, okamžitý a maximální, za každou cenu, přes mrtvoly. Film již shlédlo miliony lidí a byl promítán více než 10.000 krát. Zeptejte se sami sebe, zda nespatřujete jistou podobnost i v naší, české kotlině. A zda by nestálo za to mírně pozměnit své nákupní zvyklosti.
Ekonomický vrahEkonomický vrah
John Perkins podává stručný, ale poměrně přesný popis zahraniční politiky jednoho nejmenovaného státu. Jistě uhodnete kterého. První část má název Manuál a druhé video má název Korporatokracie. S českými titulky.
Darwinova noční můraDarwinova noční můra
Dokumentární film o rybách a lidech.

Z pobřeží Viktoriina jezera v Tanzanii vzlétají den co den letadla s nákladem ryb, které míří na stoly vybraných restaurací v Evropě a Japonsku. Díky objemu této spotřeby patří rybářský průmysl k nejdůležitějším zdrojům místní ekonomiky. S továrnami na zpracování ryb ale také vyrostly nízké kolonie, v nichž domorodé obyvatele zabíjí AIDS, alkohol a zločin.
This landThis land
FIlm Dianne Wheland dokumentuje nejrozsáhlejší obhlídku kanadské armády v Arktidě od roku 1947. V březnu 2007 sedm kanadských Inuitů a Rangerů vyjelo na sněžných skútrech v konvoji na expedici, která byla více než 2000km od základního tábora až k nejsevernějším cípu kanadského půdy - 412km od severního pólu.
Kanadská přírodaKanadská příroda
dokumentární filmy o zvířatech z kanadského portálu filmů NFB. V sekci dokumentů jich najdete ještě mnohem více. Doporučuji!
Jak osázet poušťJak osázet poušť
Půlhodinový dokument o práci Permakulturních guruů Geoff a Nadia Lawton, z Dead Sea Valley. Začínali s úspěšným pětiminutovým videem "Jak osázet poušť" a teď pokračují druhým dílem, s aktualizací v roce 2009.
Cesta do IndieCesta do Indie
Po dokumentu Tibet, dalajlama, poselství další a již úplné zpracování zážitků z cesty Igora Chauna, Petra Čtvrtníčka a štábu České televize po Indii v roce 1998. Dokument je sestaven jako záznam prožitých událostí: šokující výjevy současné Indie se střídají se zážitky bezbranných turistů a s obrazově stylizovanými pasážemi, přibližující-mi duchovní tradici Indie.
Distrikt! Distrikt!
Divoký celovečerní animovaný film s českými titulky z Maďarska, který rozhodně není pro děti, přináší politicky nekorektní, drsnou vizi současné východní Evropy předvedenou na mikrokosmu zchátralého budapešťského 8. distriktu se špatnou pověstí. Obyvatelé 8. okrsku představují nový multikulturní tavicí tyglík. Maďaři, Romové, Číňané, Arabové, Američané a Němci žijí v této budapeš´tské čtvrti společně s několika policisty, prostitutkami a zvířaty. V okrsku je možné všechno, a také se to stane. Diváci mají možnost nakouknout do dobrodružného života pouličního gangu a rodin jeho členů, který je plný humoru, každodenního zločinu, cti, lásky a sexu, kamarádství a potyček. Maďarsko-cikánská modernizovaná verze Romea a Julie. Postkomunistický South Park. Film, který má potenciál stát se kultovním. (MFF Karlovy Vary)
Gorily: 98,6% člověkaGorily: 98,6% člověka
Na expedici do Rwandy jsme měli možnost prozkoumat a navštívit čtyři rodiny divokých horských goril. Druhu, kterého zbývá už pouze 720 jedinců. Průvodcem je Craig Sholley, který byl po více než 30 let úzce zapojen do projektů zachování africké divoké přírody. S těmito mírumilovými tvory -, kteří mají 98,6% své genetické výbavy podobné s lidmi - je překvapivé, jak nám připomínají podstaty lidství. Explore™ je multimediální organizace, která tvoří dokumenty s významnými lidmi z celého světa, kteří zasvětili své životy mimořádné příčiny. Explore je tvoří jak vzdělávací tak i inspirativní portál do duše lidstva, podporuje nesobecké činy pro druhé.
Opravdu nepříjemná pravdaOpravdu nepříjemná pravda
Prezentace Daniela H. Millera se zaměřuje na důvody, proč zprávy OSN IPCC (Mezivládního panelu pro změnu klimatu), jsou skutečně nejlepším případem scénáře. Například klimatické modely IPCC nezahrnují dopady tání permafrostu, uvolňování skleníkových plynů, a to i přesto, že permafrost taje už teď a prozatím v sobě drží více skleníkových plynů než všechno, co lidstvo kdy vypustilo do ovzduší.

Dalším příkladem je, že IPCC předpovědi zvýšení hladiny moře berou v úvahu pouze tepelnou roztažnost vody oceánů. Tání ledovců, což je největší faktor, i rozpad ledovců, nebyly zahrnuty, protože je těžké připravit adekvátní klimatický model. Výsledkem je, že zvýšení hladiny moře bude pravděpodobně podstatně vyšší, než v tomto století IPCC předpovídá.

Miller popisuje několik dalších možných katastrof, které nejsou zahrnuty v předpovědi IPCC a také diskutuje body zvratu, které by mohly přesunout řešení problému změny klimatu mimo náš dosah v nejbližších letech nebo desetiletích. Jde o psychologii ve vnímání změny klimatu, a proto je pro lidi obtížné reagovat na hrozbu oteplování Země.

Jeho přednášku uzavírá diskuse o způsobech, jak řešit otázku změn klimatu. Rizika a příležitosti, kterým firmy čelí v důsledku klimatické krize.
Operace Lité OlovoOperace Lité Olovo
27. prosince 2008 začaly izraelské síly bez varování ničivé bombardování na pásmo Gazy, pod kódovým označením Operace "Lité olovo". Deklarovaným cílem bylo ukončení raketových útoků na Izrael ze strany ozbrojených skupin spojených s Hamásem a dalšími palestinskými frakcemi. Do 18. ledna 2009 bylo zabito přibližně 1400 Palestinců a rozsáhlé oblasti Gazy byly srovnány se zemí. Amnesty International se domnívá, že smrt tolika neozbrojených civilistů a způsob, jakým se dostali pod palbu, vyžaduje důkladné, nezávislé a nestranné vyšetřování chování všech stran v konfliktu.

Dokument očitých svědků události se jmenuje To Shoot an Elephant.
Gandhi, můj otecGandhi, můj otec
film o jednom z pozoruhodných lidí v historii, pohledem jeho nejstaršího syna.
O otravě těžkými kovyO otravě těžkými kovy
Přednášky Dr. Dietricha Klinghardta a Dr. Joachima Muttera o otravě těžkými kovy a jinými chemickými látkami. Jak proti otravě bojovat a jak dostat ze sebe nebezpečnou rtuť. Se slovenskými titulky.
Rozhovor se ShakirouRozhovor se Shakirou
Portál YouTube zorganizoval rozhovor se zpěvačkou, která nazpívala oficiální píseň pro nedávno proběhlé mistrovství světa ve fotbale. Na YT měli sami uživatelé možnost posílat svoje otázky, na které pak Shakira odpovídala.

Kromě rekordního úspěchu písničky Waka Waka This time for Africa však zpěvačka pokračuje podporou vzdělávacích projektů jako např. 1GOAL ale i prostřednictvím své nadace Barefoot foundation nebo prodejem triček ve prospěch UNICEF.
Genocida, horší než válkaGenocida, horší než válka
"By the most fundamental measure - the number of people killed - the perpetrators of mass murder since the beginning of the twentieth century have taken the lives of more people than have died in military conflict. So genocide is worse than war," reiterates Goldhagen. "This is a little-known fact that should be a central focus of international politics, because once you know it, the world, international politics, and what we need to do all begin to look substantially different from how they are typically conceived."

WORSE THAN WAR documents Goldhagen¹s travels, teachings, and interviews in nine countries around the world, bringing viewers on an unprecedented journey of insight and analysis. In a film that is highly cinematic and evocative throughout, he speaks with victims, perpetrators, witnesses, politicians, diplomats, historians, humanitarian aid workers, and journalists, all with the purpose of explaining and understanding the critical features of genocide and how to finally stop it.
Zrození nadějeZrození naděje
extended verze nezávislého fanfilmu na motivy knihy J.R.R Tolkiena Pán Prstenů. Zapněte si české titulky.
Výroba souhlasuVýroba souhlasu
2:47 h dlouhý kanadský dokument na motivy knihy Manufacturing Consent autorů Noam Chomsky a Edward Herman. Odhaluje způsoby propagandy a vytváření veřejného mínění pomocí médií.

V júli 1998 odvysielala Slovenská televízia dvojdielny kanadský dokument Petra Wintonicka a Marka Achbara Noam Chomsky "Výroba súhlasu". Pre tých, ktorým meno Noam Chomsky nehovorí nič alebo len veľmi málo, poskytuje tento dokument dostatok priestoru na jeho často veľmi dlhé, no s elegantnosťou lingvistu(je to druhá oblasť v ktorej je známy svojimi revolučnými prácami) i nezasvätenému divákovi prístupný materiál, mapujúci jeho názory a tézy týkajúce sa zahraničnej politiky USA, systému fungovania médií, kritiky reprezentatívnej demokracie, nadnárodných korporácii ako i predstavy o jeho alternatíve ku kapitalizmu(Anarcho-syndikalizmus). Nevyhne sa kontroverzným témam akou bola jeho podpora jednému francúzskemu akademikovi popierajúceho Holokaust, ktorá vyvolala veľkú kritiku a pohoršenie vo svete. To čo sa vo svete dnešného manipulatívneho politického dokumentu nenosí(poskytnutie priestoru pre opačnú stranu konfliktu) sa tu aj keď v obmedzenej miere ale predsa darí. A jeho slovami nikto nemá právo nárokovať si právo na 100%ntnú pravdu, jeho poslaním je ale vytvárať možné alternatívy, z ktorých si ľudia, za podmienky oslobodenia z okov indoktrinácie, vnútenej pasivity a fragmentovanosti spoločnosti, vyberajú a zároveň podrobujú vlastnej systematickej kritike.
Ztracené zlato ruských carůZtracené zlato ruských carů
Na počátku 20. století se vydal na cestu přes celé Rusko vlak přepravující zlatý poklad Ruské říše - ale nikdy nedosáhl svého místa určení. Zlato záhadně zmizelo. Legendy obklopující tento příběh jsou živé dodnes. Podle vědců, je část zlatých rezerv potopena v jezeru Baikal. Někteří tvrdí, že leží v sibiřských klášterech. Ostatní -, že je ukryt v jeskyních v zemi Dálného východu, nebo dokonce že je teď v České republice. Co se stalo se zlatou rezervou Ruské říše, která zmizela v roce 1919 je jedním z nejzajímavějších mýtů ruských dějin. Více o tzv. Kolčakově zlatu
Mučení: Průvodce po GuantánamuMučení: Průvodce po Guantánamu
V tomto zajímavém dokumentu jsou na základě podrobných informací o celách a klecích pro zadržované vězně a používaných technik zrekonstruovány podmínky a nátlakové metody, praktikované v zátoce Guantánamo. Bushova administrativa tvrdí, že tyto metody jsou nezbytné k ochraně demokracie. Podle obhájců lidských práv se jedná o mučení. Sedm dobrovolníků souhlasilo, že se podrobí některým z těchto technik ve skladišti ve východním Londýně, vybaveném klecemi, výslechovými místnostmi a sledovacím zařízením. Pořad, který uvádí Jon Snow, sleduje sedm dobrovolníků, jak během osmačtyřicetihodinové vazby snášejí "mučení" ze strany týmu vysoce zkušených bývalých vyšetřovatelů americké armády. Britský dokument s českým dabingem z roku 2004.
Posledních 24 hodin Jimiho HendrixePosledních 24 hodin Jimiho Hendrixe
Podivné okolnosti smrti Jimiho Hendrixe odtajněné v tomto dokumentu s českým dabingem.
Příběh kosmetikyPříběh kosmetiky
další díl ze serie Story of Stuff. Je možno zapnout české titulky.
o sociálních sítícho sociálních sítích
Paul Adams z firmy Google představuje historii sociálních sítí. Některé chyby které vznikají v sociálních sítích a co bychom měli udělat pro jejich lepší vybudování.
inovacemi k nuleinovacemi k nule
Bill Gates přednáší na téma jak on vidí řešení problémů současného a budoucího světa. Je na každém, jak jeho sdělení porozumí. Ať už s ním souhlasíte, nebo nesouhlasíte, pochopte, že Bill Gates je díky svému bohatství, kontaktům a dlouholetému cílevědomému úsilí jedním z nejvlivnějších lidí této planety.

Přednáška je s českými titulky. více na TED
Vedlejší efekty, mediokracieVedlejší efekty, mediokracie
Barbora Kroužková z ČT24 s Petrem Fischerem z Hospodářských Novin se pokusili vykonat mediální popravu Petra Hájka, autora knihy "Smrt ve středu". Klobouk dolů před uměním pana Hájka kontrovat novinářským blábolům a díky za památnou větu: "tady probíhá mediální manipulace v přímém přenosu, děkuji za ni".
KorupceKorupce
Přednáška na téma Korupce v podání Prof. Jana Kellera. Presentováno v rámci Festivalu Identity, pořádaného v Brně, 15-17/10/10.
Mizející rybyMizející ryby
Významný film v originále The End of the Line z roku 2009 o jednom z celosvetově najznepokojivějších problémů - nadměrném rybolovu. Pokroky v technologiích rybolovu znamenají, že celé druhy divokých ryb jsou dnes ohrožené.

Předpokládá se, že nejdůležitejší zásoby, které dnes jíme, zkolabují do roku 2050. Tento film ukazuje prstem na ty, kteří jsou nejvíc odpovědní, včetně mediálně známých kuchařů, a ukazuje, co s tím dokážeme udělat my.

To není jen film, je zároveň kampaní - za trvale udržitelné nakládání s rybami, za chráněné oceánské území, ktoré by umožňovaly se vzpamatovat mořskému životu. Je to výzva pro novou etiku k mořskému rybolovu.O kousku ryby na talíři víme zpravidla jen to, že je zdravá pro náš organismus. Chybí nám však další informace, které bychom měli chtít znát. Odkud ta ryba pochází, jak byla ulovena a zda její druh není ohrožen," říká britský novinář Charles Clover, autor knihy The End of the Line. Režisér Rupert Murray se jí inspiroval při natáčení svého dokumentu o globalizaci rybolovu. V tempu, jakým dnes rybolov na celém světě probíhá, totiž není možné, aby příroda obnovovala své zdroje. Snímek ukazuje hlavní problémy spojené s ubýváním ryb. Jedním z nich je nedodržování kvót pro lov, z čehož snímek obviňuje Čínu i některé evropské státy, dále je to neekonomický lov velkého množství ryb a důležitou roli hraje i upřednostňování některých druhů, zejména pak obřích tuňáků, vyhledávaných labužníky. Vizuálně poutavý dokument přináší několik základních rad, jak se může i jednotlivec zasadit o zachování rovnováhy fauny světových oceánů.
Zapomenutí lidé z rájeZapomenutí lidé z ráje
Dokumentárny film natáčaný tajne na území Západnej Papuy (West Papua), ktorý poskytuje zriedkavý a vzrušujúci pohľad na dávno zabudnutý boj za slobodu ľudí Papuy od nadvlády Indonézie. Už 45 rokov tam prebieha trpký boj za nezávislosť medzi domorodými papuáncami a okupujúcim indonézskym režimom, prevažne nepovšimnutý vonkajším svetom. Odhaduje sa, že odkedy sa začala okupácia ich územia, bolo zabitých prinajmenšom 500 000 papuáncov. Tisíce ďalších sa stalo obeťami porušovania ľudských práv alebo "zmizli" kvôli ich podpore hnutia za nezávislosť. Film "Zabudnutí ľudia z raja (Forgotten Bird of Paradise)" poskytuje zriedkavý a dojemný pohľad na dávno zabudnutý boj a odhaľuje ako pružnosť a odhodlanie ľudí Papuy za slobodu horí silnejšie než kedykoľvek predtým v histórii.
A Killer bargainA Killer bargain
Korporace udržují ceny nízko díky importování produktů ze zemí Třetího světa. Severozápadní Indie je region známý produkcí bavlny. Místní rodiny jsou kompletně závislé na jejím růstu a prodeji a snaží se zničit v zárodku jakékoli potenciální nebezpečí pro jejich plodiny. To zahrnuje používání zahraničních protiparazitární chemikálií, které používají několikanásobně krát více, než je doporučeno. Označení varující před frekventovaným používáním jsou jen po dánsky. Takové pesticidy jsou v Evropské unii zakázáno. I když jejich výrobce Cheminova nepoužívá v Dánsku - pouze v Indii. Výsledek užívání levných pesticidů je v počtu úmrtí srovnatelný s první světovou válkou. Bohužel, dánského výrobce chemikálií to vůbec nezajímá. Po shlédnutí dokumentu manažeři maloobchodního řetězce, který kupuje bavlnu z Indie, byli šokováni, ale indické plantáže jsou jejich hlavním prodejcem. Jejich zákazníci by mohli reagovat na takové praktiky, ale většina nemá představu, o co ve skutečnosti jde. Řetězec veřejně prohlašuje, že si zakládá na vysokých etických, ekologických a morálních standardech.
NWO kolaborantiNWO kolaboranti
Členové Trilaterální komise a Bilderberg Group úzce spojeni s českou politikou a vládou.
Existuje něco co by vláda neměla dělat?Existuje něco co by vláda neměla dělat?
politickou situaci v USA komentuje John Stossel. S českými titulky.
Arménská genocidaArménská genocida
Na počátku 20. století ještě neexistovalo slovo, které by pojmenovalo etnické čistky namířené proti jednomu národu. Osudem Arménů žijících v Turecku v roce 1915 bylo uvést ho do povědomí lidstva. Český dabing. Více se dočtete na Délský potápěč.
Drsný dopadDrsný dopad
Dokument o souvislostech mezi lidskou dominací na planetě a používání fosilních paliv. Film odhaluje hluboké kořeny naší závislosti na fosilních palivech a představuje budoucí možné následky ropného zlomu. Prožijte cestu z Africké delty do Amazonského pralesa, z Washingtonu do Shangaje, z minulosti do budoucnosti. Dokument zaznamenává střet naší nezkrocené chuti po ropě s právem na život v rozmanitých kulturách a podmínkách. Provokující příběh objevení, smutku, humoru a snad i naděje.
Zkrocení penězZkrocení peněz
Dokumentárný film The Money Fix so slovenskými titulkami ponúka kritický pohľad na súčasný spoločensko-ekonomický systém postavený na nepretržitom boji o nedostatkový zdroj zvaný peniaze.

Presvedčivo poukazuje na nezmyselnosť umelého vytvárania nedostatku, na jeho vplyv na správanie ľudí, na význam spolupráce v porovnaní s dnes preceňovaným súťažením na trhu, na úskalia zamestnaneckého systému deľby práce. Z pohľadu permakultúry je zaujímavé je porovnanie spoločenského systému s prírodným ekosystémom, hľadanie rozdielov a súvislostí. Film ďalej prilbižuje problematiku komunitných a doplnkových menových systémov v teórii aj v praktických ukážkach. Vo filme sa objavujú osobnosti ako Noam Chomsky, Hazel Henderson, Michael Linton, Bernard Lietaer, Michael Albert a mnohí ďalší.
Historie radaru v ČeskuHistorie radaru v Česku
zatím nedokončený příběh lží, zamlčování a manipulací. česky. Publikovalo: Humanistické hnutí
Příběh čísla 1Příběh čísla 1
Používání číslice jedna je pro nás přirozené asi tak jako dýchání kyslíku. Vy jste jedničky, já jsem jednička, nejjednodušší číslo je prostě všude kolem nás a my jej považujeme za absolutní samozřejmost. Ne tak Terry Jones, člen legendární skečové skupiny Monthy Python´s. S humorem sobě vlastním nastupuje strastiplnou cestu za rozluštěním a odhalením mystéria bičovité číslovky, během níž nám jistě odhalí nejedno velké překvapení. S českým dabingem.
Vše pro dobro světa a Nošovic Vše pro dobro světa a Nošovic
Celovečerní dokumentární film ,,Vše pro dobro světa a Nošovic" je svérázným portrétem malé české vesnice, ve které - jak místní říkají - přistálo UFO v podobě kilometrové stříbřité továrny: korejská automobilka Hyundai. Z vesnice, která se proslavila především kysaným zelím a pivem Radegast, se tak stala průmyslová zóna - největší investice na zelené louce v historii ČR. Mnozí z majitelů polí, na kterých dnes automobilka uprostřed vsi stojí, však dlouho své pozemky prodat nechtěli. Donutil je až nátlak jejich sousedů a anonymní dopis, který odolávajícím sedlákům a jejich blízkým pohrozil smrtí. Filmaři se do Nošovic vrací dva roky po dramatických výkupech pozemků, v době, kdy továrna začíná chrlit levná auta a skrze sedm postav spřádají hravý i mrazivý portrét místa, které se náhle a nevratně proměnilo k nepoznání. - Ožívá tak sociální groteska o poli, na kterém rostou auta. Režie: Vít Klusák Na OverStream umístili Dokumentarni.tv
toxické látky z ropné katastrofytoxické látky z ropné katastrofy
Toxikoložka Susan Shaw na TEDxOilSpill přednáší o tom, jaké jsou dopady vysoce toxických jedů na živočichy a člověka v Mexickém zálivu.
počátek hyperinflace v USApočátek hyperinflace v USA
Dokument plný fakt a statistik o tom, jak je v USA nevyhnutelná hyperinflace. Dokument obsahuje vyjádření lidí, jako je Gerald Celente, Peter Schiff, Ron Paul, Marc Faber, Jim Rogers, Tom Woods a dalších.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.