Tantrický sexTantrický sex
Další info v odkazech. Čtěte, sdílejte.

"Když se žena a muž spojí, energeticky se propojí tak, že už se nikdy nerozpojí."

Zpověď duchovně hledající -náctileté dívky, která na své cestě za poznáním potkává tantrického gurua. Nezapomenutelné setkání jí dovede k nečekanému prozření. Guruovy originální fotokoláže, meditační hudba a praktiky jedné ezoterické školy, otvírající ženské duše i těla, odhalují všudypřítomný proces manipulace v době, kdy se mnozí snaží překročit své hranice, aby poznali sami sebe, až jednoho dne zjistí, že už je dávno překročili, a že je třeba jít k sobě domů. Krátký film FAMU s názvem V čem je háček? Režie Tereza Tara.
4 lekce, který jsem dostal od života4 lekce, který jsem dostal od života
Tomáš Hajzler: Snaž se to daleko dotáhnout! vs. Dělej, co miluješ!

Díky babičce vím, že tu nejsem na pořád. Vím i to, že můžu prožít obyčejný, ale také neobyčejný život.

Rodiče mi říkali: "Snaž se to daleko dotáhnout, ale dokuď tě živíme, budeš poslouchat"!

Moje dcera Valérie mi zase připomínala: "Buď sám sebou. Carpe Diem".

Díky zkoumání světa práce v peoplecommu (firma, kterou jsem před lety založil) mi došlo, že dělat, co miluju, je ta cesta.

Čtyři lekce, které jsem dostal od života a které se spojily v jednu, o kterou se s vámi chci podělit.
Skutečný svět? Skutečný svět?
Mystický cestopis Igora Chauna z Asie. - Je tento náš svět skutečný? Končí s fyzickým tělem také život naší duše? - Dokument byl natočen v koprodukci České televize a cestovní kanceláře Mandala léčitele a šamana Milana Calábka. Zážitky českých turistů při jejich pobytu v Thajsku, Nepálu a na Srí Lance jsou konfrontovány s dotáčkami z Prahy a s meditativními pasážemi, ve kterých zaznívají citáty z díla západních i východních filozofů: Alana Wattse, Stanislava Grofa, Paula Bruntona, Ádžana Čá, Taisena Dešimaru, Jacka Kornfielda ... Neobvyklý dokument se pokouší přimět diváka, aby "otevřel svou mysl" a přiblížil se východnímu pohledu na život, aby se otevřel exotice dalekých míst, nádherné přírodě, ale i buddhistické a hinduistické tradici, jak se po tisíciletí utvářela...
KrishnamurtiKrishnamurti
Postavil se proti všem církvím a žádal absolutní svobodu pro sebe i pro druhé. Skvělý britský dokument o výjimečném indickém mysliteli a filozofovi. Krishnamurtiho racionální přístup se nezakládá na žádném náboženském systému ani na nějaké víře a naopak proti nim ostře vystupuje. Jiddu Krishnamurti zaznamenal velký úspěch v moderním západním světě a ovlivnil i mnohé významné osobnosti, mj. fyziky Davida Bohma a Fritjofa Capru, biologa Ruperta Sheldrakea a spisovatele Aldouse Huxleyho.
Valašský skanzenValašský skanzen
Valašské muzeum v přírodě - Mlýnská dolina, Valašská dědina a dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm, z roku 2007. Autor: Miroslav Cága.
Respekt v příroděRespekt v přírodě
Krátký dokument s českými titulky o tom, jak důležité je chránit les v jeho přirozené smíšené formě.
SpolužáciSpolužáci
laskavý obraz složitého budování vztahu k třídnímu profesorovi, postava ředitele Klause: od démona po člověka s pochopitelnými názory, hospoda, čajovna i záchod jako místo pro filosofování, zahraniční zkušenosti a překonávání lenosti a vlastních limitů, křivdy a zážitky na celý život, sexualita, partnerství a rodičovství, životní a profesní výhledy a sny, hledání smyslu života a individualita vs. stádnost, hádky znepřátelených táborů, žikany a usmiřování ženy pod nadvládou mužů, kolektiv netradičně rozdělený na kluky, holky a Emmu, cesta za pochopením rodičů a vlastní zodpovědnosti… to vše uvidíte v dokumentu o soužití 24 spolužáků během společného studia.
Pozadí krizePozadí krize
Jan Keller, a další hosté v sestříhaném vstupu ČT24 - téma ekonomická krize a její viníci i přičiny.
ŠvédskoŠvédsko
Cesta Davida Jirouta z centrálního Švédska až do norských Lofot (za polárním kruhem) Doba putování - 40 dní a 40 nocí Způsob dopravy - stopování, uraženo přes 4500km. Nocleh - stan / hostel / couchsurfing. Základní kapitál - 16 500,- Kč Cíl cesty - najít sebe sama

obsah přednášky: 1) výstroj a výzbroj, tipy jak ušetřit, survival 2) cestopisně: Švédsko, Stockholm, Sámpi (kultura podobná Indiánům zíjící v polárech Evropy), Lofoty
Knižní světKnižní svět
Česká televize, 7. 3. 2010, pořad Knižní svět, v kterém byly představeny knihy: výročí založení PEN klubu
Peter Heinsch - Jak se stát indiánem
Antologie České poezie
Tomáš Ryška - Svět bílého boha
Marka Míková - JO537
Jose Saramagu - Slepota
Laura Malweyová - Občan Kane
František Koukolík - Lidství
99 klasických filmů pro lidi v kalupu

Karel Kramář (1860Đ1937) život a dílo
(Portrét na obálce knihy zachycuje soustředěného doktora Kramáře s telefonním sluchátkem v ruce. Portrét téhož doktora Kramáře uvnitř knihy je však mnohem podrobnější a obsažnější. Zachycuje ho jako stranického vůdce, politika, prvního československého ministerského předsedu, rusofila a propagátora ideálu novoslovanství i jako mučedníka, průmyslníka, finančníka, stavitele či mecenáše nebo objekt literární karikatury. Knihu Karel Kramář 1860Đ1937, na které spolupracoval kolektiv autorů a jejímiž editory jsou Jan Bílek a Luboš Velek, společně vydaly Masarykův a Historický ústav Akademie věd.)
Ži svoj životŽi svoj život
Robert Betz, promovaný psychológ, robí prednášky v Nemecku a v Grécku na ostrove Lesbos. Jeho prednášky sú pútavé, a keď si ich spojíte s jeho zvukovým prejavom, navždy sa vám dostanú pod kožu.
Rozhlédni se, člověčeRozhlédni se, člověče
S Luďkem Munzarem nejen o rozhlednách, ale i o schoponosti zastavit se a podívat se na život trochu z nadhledu.
Cyklus dokumentů o českých, moravských a slezských rozhlednách. Díky České televizi se k vám dostává ojedinělý, průkopnický projekt. V něm, ač se to zdá neuvěřitelné, dochází poprvé v našich dějinách k zachycení historie, současnosti i budoucnosti českých, moravských a slezských rozhleden. Projekt je to o to záslužnější, že o rozhlednách stojících na území České republiky neexistovala až doposud žádná soustavná literární práce. Připravil B. Ludvík.

1.Hora Svaté Kateřiny
2.Císařská rozhledna u Nakléřova
3.Strážiště (Partyzán) nad Chomutovem
4.Klínovec
5.Plešivec
6.Tisovský vrch
7.Blatenský vrch
8.Olověný vrch
9.Háj u Aše
Hľadači utajených svetovHľadači utajených svetov
Dokument Pavola Barabáša o troch Slovenských jaskyních: 1.Skalistý potok
2.Stratenská jaskyňa
3.Štefanová
Život kolem násŽivot kolem nás
Hmyz v makru a HD rozlišení. Užijte si přírodu v lokalitách Jindřichohradecko, Malý Ratmírov, Táborsko, Povodí Lužnice, Třeboňské lesy.
Podivné potravinyPodivné potraviny
Půlhodinový dokument s automatickými titulky v češtině, který sleduje cestu vaší večeře z pole, z farmy a oceánu. Uvidíte spoustu příkladů z Kalifornie v USA. Video odhaluje některé překvapivé skutečnosti moderního potravinového řetězce. Možná budete překvapeni, jak daleko pomeranče cestují, co je ve vašem lososu, a proč jsou v poslední době kuřecí prsa tak velká.
Jiří JežekJiří Ježek
Rozhovor o nešťastné nehodě, životě a dospívání mladého kluka bez nohy, o posilování naděje a vzepření se osudu. Od Jiřího Ježka dále uslyšíte, za co vděčí své ženě, jaké emoce prožívají sportovci či proč se věnuje charitativní činnosti a rozdává některé své medaile.

Kdo je Jiří Ježek
*16. 10. 1974 v Praze. V 11 letech při autonehodě přišel o nohu pod pravým kolenem. Je jedním z nejúspěšnějších českých handicapovaných sportovců, působí na poli cyklistiky. Na Paralympiádách v Sydney, Aténách a Pekingu získal celkem pět zlatých medailí. Úspěchy sbírá i na mistrovstvích světa, pravidelně se účastní také závodů se "zdravými" profesionály. Je ženatý s manželkou Soňou. V roce 2008 vydal autobiografickou knížku Frajer. více rozhovorů najdete na novém videoportálu PowerTalk.cz
Rudolf FirkušnýRudolf Firkušný
Medailonek českého klasického klavíristy světového formátu, v projektu GEN.
Kurážné srdce Ireny SendlerovéKurážné srdce Ireny Sendlerové
příběh skutečné ženy Ireny Sendlerové, která během 2. světové války pomohla zachránit v okupovaném Polsku přes 2.000 dětí.

Narodila se ve Varšavě 15.2.1910 v rodině lékaře Stanislawa Krzyzanowkeho. Sendler bylo jméno jejího prvního manžela. Během války se jí podařilo se svými spolupracovníky zachránit velké množství dětí. Později ji chytili nacisti a mučili. Její přátelé podplatily stráže a jí se podařilo uniknout. Po válce se znovu vdala. Pro její kontakty s polskou exilovou vládou ji komunisti pronásledovali a na její činy se pomalu zapomínalo.
V devadesátých letech minulého století se několik dětí v Kansasu s překvapením dozvědělo o tomto příběhu, který málem upadnul v zapomnění. Začali shánět další informace a tak vzknul i The Irena Sendler Project. Mezinárodní federace sociálních pracovníků podpořila její nominaci na Nobelovu cenu za mír, ale tu, bohužel, nezískala.
Nicholas G. WintonNicholas G. Winton
Dokumenty shrnující události a fakta kolem příběhu sira Nicholase Wintona, který v předvečer druhé světové války zachránil přes 600 českých dětí před nacisty. Ústředním motivem filmu je cesta vlakem, uspořádaná k výročí stých narozenin pana Wintona, která mapuje stejnou trať, jíž děti z Československa odjížděly do Velké Británie. Roku 1939 zachránil Angličan Nicholas Winton 669 českých dětí před nacisty tím způsobem, že pro ně zorganizoval vlakové transporty přes Německo do Velké Británie. Sedmdesát let poté, v září 2009 vyjelo z Prahy historickým vlakem dvaadvacet zachráněných Wintonových dětí, jak se jim začalo říkat, aby si spolu se svými potomky připomněly cestu, která jim darovala život.
Režisér Libor Kodad jel s nimi a v téměř hodinovém dokumentu rekonstruuje ze vzpomínek cestujících, jak transport dětí probíhal. ... Vyvrcholením celé cesty bylo setkání se sirem Nicholasem Wintonem v Londýně.
V roce 2000 natočil režisér Matej Mináč dokument o zachránci šesti set šedesáti devíti českých židovských dětí, kterým umožnil odjet z Československa do Anglie.
Jedna rodina z GazyJedna rodina z Gazy
Krátce po izraelském útoku, který zabil téměř 1400 Palestinců, jsem navštívila Gazu. Ze všech těch bolestivých příběhů, které jsem slyšela, na mě nejvíce zapůsobil příběh jedné rodiny. Strávila jsem několik dní s Kamalem a Wafou Awajah, hrála si s jejich dětmi, spala v jejich stanu a natočila jejich příběh. Wafaa mi vyprávěla o popravě svého syna, Ibrahima, zatímco si její děti hrály v sutinách jejich zničeného domu. Kamal hovořil o tom, jak se snaží pomoci svým dětem vyrovnat se s traumatem. Byla jsem dojata jak jejich příběhem, tak láskou Wafy a Kamala ke svým dětem, která je slyšet z každého jejich slova. Prostřednictvím příběhu jedné rodiny je odhalována celá tragédie Gazy, a současně skrze ní prosvítá odvaha a odolnost jejích obyvatel. Autorka: Jen Marlowe.
První pomocPrvní pomoc
... aneb Umění zachránit život - své profesní zkušenosti představuje hlavní sestra v Teplické nemocnici Soňa Brabcová.
Domácí chlébDomácí chléb
Zkušenosti s pečením domácího chleba z domácí pekárny, a čím je lepší než kupovaný - přednáší Pavel Čirip.
Jak nestárnout a netloustnoutJak nestárnout a netloustnout
o zastavení stárnutí, dietologii, obezitě, únavě a jiných tématech přednáší masérka, a poradce zdravého životního stylu Jiřina Krejzová, B. Th.
Léčivé byliny a přírodní léčbaLéčivé byliny a přírodní léčba
přednáší přírodní lékař a bylinkář Radomír Wojnar.
Přírodní dům z hlínyPřírodní dům z hlíny
více informací a fotek ze stavby přírodního hliněného domku najdete na stránce tohoto webu kde si můžete objednat i DVD.
Americký senAmerický sen
30ti minutový animovaný film s českými titulky, který vám ukáže, jak Američané byli podvedeni v nejzákladnějším prvku jejich systému vlády. Každý z Američanů hledá svůj americký sen, a tento film vám ukáže, proč se ten sen stále vzdaluje. Víte, jak stát vytváří své peníze? Nebo jak bankovnictví funguje? Proč ceny nemovitostí raketově stoupají a pak padnou? Opravdu víte, co je Federální rezervní systém a jak to ovlivní váš každý den?
PodzemkaPodzemka
Několik výprav Andrewa Wondera a Steva Duncana do New Yorského podzemí. Natočeno digitálním foťákem. Rozhodně zajímavá cesta za poznáním.
Bourání klišéBourání klišé
Neskutečné množství důležitých rozhodnutí dnes děláme na základě klišé, mýtů, dojmů, pocitů, nikoliv na základě informací, či faktů.
Jak se k tomu postavit? Pokud se proti mýtu postavíte s informacemi, prohrajete. Jedinou šanci představuje jiný mýtus, tentokráte však s reálným základem. Přednáší Adam Gebrian na webexpo
Príbeh vášho zotročeniaPríbeh vášho zotročenia
Mluvený příběh se slovenskými titulky. V originále The Story of Your Enslavement. Autor: Stefan Molyneux.
Sám napříč FemundsmarkouSám napříč Femundsmarkou
mrazivý film o cestě jednoho kluka za svými sny - s odhodláním se vydává na cestu do nejstudenější části Norska.
Volání SeveruVolání Severu
Krátká filmová inspirace z dalekého Severu, sestříhaná z náhodných záberů, pořízených v unoru a březnu 2009 během dlouhé cesty Petra Pavlíčka a Evy Sirotkové po nejsevernějších místech Evropy.

"Vše podstatné máme přímo před sebou. V nás. Jen už to skrze moře umělých a nesmyslných zbytečností nevidíme. Nevěříme Přírodě, bojíme se změn, ztrácíme své sny... Přesně takové nás tento degenerující "systém" potřebuje!
Někdy musíme až na konec světa, abychom to pochopili..."

Horolezecká expedice na nejvyšší vrchol Sev. Ameriky McKinley (6194 m)
Stále přítomný třeskutý mráz a divoké vichřice se starají o pověst jedné z nejstudenějších a nejnepřístupnějších hor planety. Vrcholová dvojice, kterou tvořili 26-letý Tomáš Měrka a 30-letý Jan Vesták, se musela k cíli probíjet hlubokým čerstvě napadaným sněhem, který zaplavil horu po vyjímečně suchém a slunném červnu. Oběma se 14.července i přes nepříliš příznivé počasí podařilo stanout na 6194 metrů vysokém jižním vrcholu. Ostatní dva členové expedice, Petr Malý a Jana Hanzlíková, skončili svůj výstup v posledním výškovém táboře.
konference Klubu Reformy.czkonference Klubu Reformy.cz
čtvrtletní setkání Klubu Reformy.cz. Akce se zúčastnilo přes padesát členů klubu a hostů. Mezi hosty byli zástupci šesti politických stran (ODS, Svobodní, ČPS, Suverenita, DSZ, Monarchistická strana). Vedlejším produktem setkání klubu je vystoupení Daniela Estulina (klíčového řečníka) v úterý 11. ledna od 20:00 na ČT24 v pořadu Planeta země 2011.
Mise Reformy.cz o.s. představil (1)
Martin Košut Đ místopředseda Reformy.cz - Budoucnost uhlíkových daní a summitů (2,3,4,5)
Vítězslav Kremlík - Výhody státní suverenity a nízkých daní (5,6)
Petr Mach - Naše ideové spojence v zahraničí představil (7,8)
Vít Jedlička - Globální vláda s.r.o. historie a vize Nového světového řádu (9-19)
Daniel Estulin Đ investigativní novinář a spisovatel, který na pozvání skupiny EFD (předseda Nigel Farage) přednášel na toto téma v evropském parlamentu v červnu tohoto roku. Daniel je také autorem dvou světových bestsellerů "Skutečný příběh skupiny Bilderberg" a "Stínová vláda", které se prodaly v celkovém nákladu 5 mil. kusů
Jak vyrovnat státní rozpočet bez zvyšování daníJak vyrovnat státní rozpočet bez zvyšování daní
Záznam přednášky Petra Macha na VŠE 24.2.2010
Energetická budoucnostEnergetická budoucnost
Ve studiu ČT 24 rozhovor Ivana Krause s energetikem Josefem Janským.
Nazdar Jane Nazdar Jane
DNA dokument z roku 1995. Marek Blazek & Jan Kraus.
Anarcho kapitalismus a účinné právoAnarcho kapitalismus a účinné právo
Pôvodná prednáška má trvanie 40 minút. Keďže David Friedman nie je typickým predstaviteľom rakúskej školy Mises (ani sa k nej nehlási), s niektorými tvrdeniami v jeho prednáške nesúhlasím. Tu je úryvok podľa mňa vynikajúcich argumentov ako by mohla fungovať anarchokapitalistická spoločnosť. V posledných 10 minutách predstavil tri dôvody, prečo podľa neho bude systém práva poskytovaného voľným trhom zlyhávať (aj keď ako on hovorí, pri takomto systéme budú tieto zlyhania minimalizované viac, ako pri akomkoľvek inom systéme). Tieto tvrdenia podľa mňa vychádzajú z mylných argumentov, a preto som nemal záujem k posledným 10 minútam písať titulky. Ak máte záujem, celú prednášku si môžete pozrieť tu. Ak vás bližšie zaujíma diskusia o rozpore Davida Friedmana a argumentov rakúskej školy, čítajte tu, tu a ďalšie články na Mises.cz
Vím, co jsem vidělVím, co jsem viděl
Na mimořádném setkání v Národním tiskovém klubu ve Washingtonu D.C. se podělili o své výpovědi nejvěrohodnější svědci ze sedmi zemí. Mezi nimi i generálové letectva USA, astronauti, piloti či vládní představitelé. Jejich svědectví přinášejí šokující důkazy o zákulisní vládní operaci, jejímž cílem je konfiskovat a hromadit hmotné důkazy blízkých setkání s mimozemskými bytostmi a plavidly. Ti, kdo jsou do operace zapojeni na nejvyšší úrovni, prozrazují důvody, proč vláda dosud vše zatajovala a zametala stopy. Tento dokument, který vás naprosto pohltí, obsahuje unikátní obrazové záznamy a fotografie doplněné o překvapující výpovědi očitých svědků. Jeho záměrem je poodhalit mýty, teorie i zastírací pokusy nejvyšších míst, aby se pokusil zjistit, co skutečně je "tam venku"...

Tajné spisy KGB o UFO
Vlády západního světa shromažďovaly informace o UFO v režimu nejvyššího utajení déle než půl století. Totéž dělali i jejich kolegové za železnou oponou. Studená válka však skončila a pravda se pomalu začíná dostávat na povrch. Mnoho materiálů hodných pozornosti uniklo na veřejnost během mocenského vakua při přechodu Sovětského svazu na SNS. Za peníze bylo tou dobou k mání cokoliv a moskevské podsvětí mělo přístup kamkoliv. V té době se podařilo získat zde představované, kvalitní záběry zásahu sovětské armády u havárie létajícího talíře. Zdají se velmi věrohodné. Záběry pitvy mimozemšťana si jistě též zaslouží pozornost. Vše je díky podstatně lepší sdílnosti současných ruských orgánů doprovázeno výpověďmi vědců, žurnalistů i bývalých pracovníků KGB.
Alfréd JánskýAlfréd Jánský
Produkční společnost video4net, s.r.o. uvádí ve spolupráci s městem Prostějov, Velvyslanectvím České republiky v Polsku a dalšími partnery dokumentární film o Alfredu Jánském, posledním žijícím Čechovi, kterému se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Osvětimi.

Alfréd Jánský se narodil 31. května 1914 v Olomouci. Vystudoval reálné gymnázium v Olomouci, v letech 1935-37 absolvoval vojenskou prezenční službu a byl jmenován podporučíkem. V roce 1938 byl mimořádně povolán do severomoravského pohraničí, kde se v pásmu pevnůstek účastnil bojůvek s henleinovci. První den války 1. září 1939 byl zatčen gestapem a po krátké internaci v koncentračním táboře Dachau byl transportován do Buchenwaldu, kde otročil v kamenolomu a na stavbě silnic.

V roce 1942 byl odtransportován do tábora Natzweiler-Struthof ve Francii, tam se podílel na přípravě úspěšného pokusu o útěk několika důstojníků, avšak sám zůstal v táboře. V říjnu 1942 byl odtransportován do Osvětimi a zařazen na stavební práce. V druhé polovině roku 1944 zorganizoval útěk pěti vězňů, kterým se počátkem ledna podařilo během bombardování přestřihat dráty a ukrýt se do bunkru připraveného za hranicemi tábora Osvětim, kde se dočkali osvobození Rudou armádou. Vzápětí se přihlásil do Svobodovy armády a zúčastnil se bojů na Slovensku a Moravě. Po válce byl nasazen proti banderovcům.

Natáčení dokumentárního filmu probíhalo v bydlišti pana Jánského v Prostějově, v Přerovském zámku při předávání ruských Jubilejních medailí a v polské Osvětimi, v místě bývalého vyhlazovacího tábora. Do něj se pan Jánský po letech vrací, tentokrát v doprovodu své dcery Petry Veverkové a vnučky Marcely Trejbalové.

Na uvedený dokument tematicky navazují další dvě reportáže. V první Alfred Jánský přebírá válečné vyznamenání z rukou ruského velvyslance. Tento slavnostní akt se uskutečnil v Přerovském zámku za účasti představitelů města. Druhá reportáž nás zavede do polské Osvětimi, kde se český velvyslanec v Polsku ohlíží za osvětimskou tragédií. Dcera Alfreda Jánského nám také přiblíží, jak Osvětim poznamenala poválečný život jedné z obětí, která však měla to štěstí a přežila.
Expedice Bajkal Expedice Bajkal
Dokumentární film o expedici Bergans Bajkal 2010, během které Václav Sůra a Pavel Blažek uskutečnili téměř 700 km dlouhý přechod zamrzlého jezera Bajkal na Sibiři. Fotogalerie Režie: Jakub Jurásek
Chodím do školyChodím do školy
Dokument z roku 2008 o činnosti české pobočky humanitární organizace ADRA v rámci projektu BangBaby. Program BangBaby je zaměřen na trvalou podporu a zlepšení života chudých bangladéšských dětí. V tomto programu jde ale především o podporu vzdělávání dětí na dálku.
Nádherná zelenáNádherná zelená
Francouzský film s českými i anglickými titulky z roku 1996. Více info o obsahu na blogu Baraka.

"Představte si svět, ve kterém jsou všichni lidi k sobě dobří, laskaví, dělí se o všechno společně, nepotřebují peníze a žijí v souladu s přírodou. Nemožné?"

Film Nádherná zelená neuvidíte nikdy v televizi ani v kině. Nenajdete ho v žádném obchodě a není ani uveden v žádné oficiání filmové databázi. Film byl zakázán v celé Evropské unii, i přes to, že v něm hrají i známí herci jako Vincent Lindon a Coline Serreau.

Inspirativní film z roku 1996 je humornou sondou do naší společnosti a nebojí se o ní otevřeně mluvit. A právě v dnešní době určitě stojí za shlédnutí.
Kalendář Pirelli 2011Kalendář Pirelli 2011
malý dárek pro návštěvníky tohoto webu :) jak se dělaly kalendáře v letech 2007 - 2011.
Škola snůŠkola snů
Dokumentární film o pražském alternativním gymnáziu Přírodní škola. Film získal 1.místo v kategorii publicistika a dokument na soutěži Svěžíma očima 2010.
O HypnozeO Hypnoze
Studentský dokument o Hypnóze a manipulaci lidské mysli. Průvodci dokumentem: Ondřej Pšenička a Milan Hajn Produkce: Filip Brouk Kamera: Michal Hůla Zvuk: Petr Hofman Střih a režie: Jan Chramosta
DystrofieDystrofie
Dokument o životě se svalovou dystrofií.
Alpská trilogieAlpská trilogie
Ondra Beneš se svým kamarádem Guidem Unterwurzacherem přelezají nejtěžší cestu Alpské trilogie, která se nachází v rakouském Wilder Kaiseru. Dokument zachycuje jejich působení v této impozantní devítidélkové linii, s obtížností nezřídka dosahující až 8b+. Oba borci bohatě komentují celé dění a tak se dozvíte ledacos o této cestě, Trilogii, návodu jak strávit rest-day a zvláštních způsobech stravování ve stěně. Ondra tímto přelezem zkompletoval jako třetí člověk na světě Alpskou trilogii.
Jižní NorskoJižní Norsko
Na cestě po jižním Norsku (Oslo, Eidfjord, Hardangervidda, ledovec Folgefonna a další zajímavá místa). Více na matofilm.cz.
hrad Hrušovhrad Hrušov
dokument o rekonstrukci středověkého hradu Hrušov a hradu Lietava nedaleko Žiliny. Kratky dokumentik natoceny 20.04.2011 o time skvelych ludi, ktori sa staraju o zachovanie Lietavskeho hradu.
Michal Kolesár o zvířatechMichal Kolesár o zvířatech
Michal Kolesár - ČT24 Před půlnocí 4.1.2011

Téma: Anarchií k ochraně zvířat? Host: Michal Kolesár, radikální ochránce zvířat Moderuje: Pavla Pilařová

Je jednou z nejvýraznějších osobností hnutí za práva zvířat u nás. Je nejen radikální vegan, ale především radikální ochránce zvířat a také zřejmě první člověk, který do českých poměrů přinesl politiku takzvaných "přímých otevřených záchranných akcí". Doslova unáší z otřesných podmínek českých velkochovů nejrůznější hospodářská zvířata, aby svobodně dožila v humánním utajeném azylu. Svůj radikalismus nepopírá. Noční vloupání do velkokapacitních drůbežáren a únos slepic dokonce natočil, vyfotografoval a záznamy zveřejnil na svých internetových stránkách. Co ho vede těmto "záchranným akcím", jak vidí naši legislativu ohledně práv zvířat, jak se dívá na pokusy se zvířaty? Na to v dnešním pořadu Před půlnocí odpoví Michal Kolesár.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.