Patologie obchoduPatologie obchodu
Koncem 18. století americký právní systém rozhodl, že organizační model obchodní společnosti je právnická osoba. To se stalo dominantní ekonomickou, politickou a sociální sílou po celém světě. Tento film se detailně zabývá psychologickým vyšetřením modelu organizace prostřednictvím různých případových studií. Co studie ukazuje je, že v chování tohoto druhu "osoby" jsou typické znaky nebezpečně destruktivního psychopata bez svědomí. Dále vidíme, jak vážné ohrožení od těchto psychopatů je pro náš svět a naši budoucnost, ale i to, jak lidé s odvahou, inteligencí a odhodláním můžou něco udělat pro to zastavit. Napsal Kenneth Chisholm.
Český mírČeský mír
Upoutávka a extended trailer na film Víta Klusáka a Filipa Remundy o tom, jak se v Čechách chystala radarová základna.

Povšimněte si několika účinkujících, jistě je poznáte i v současné politické scéně. Film přišel do kin najaře 2010. Tento rok byly také volby. Bylo by fajn ten film včas shlédnout a pak se zamyslet ...

Pozn. Spottera: Tento film je potřeba vidět několikrát. Pokaždé, když jde někomu cizímu o naše dobro.
Mystičtí MayovéMystičtí Mayové
Mayové byly rozděleni do mnoha kmenů. Usadili se v Guatemale, na poloostrově Yucatan, v Mexických státech Tabasco a Chiapas, v Belize a částečně i na území dnešního Hondurasu a Salvadoru. Původ Mayů je obestřen tajemstvím. Dokuemnt s českými titulky.
Náboženské školyNáboženské školy
Počet náboženských škol v Británii roste. Kolem 7.000 veřejně financovaných škol - to je jedna ze tří - má nyní náboženskou příslušnost.

Vzhledem k tomu, že koaliční vláda připravuje půdu pro další na víře založené vzdělání podporou 'svobodného školství', tak proslulý ateista a evoluční biolog profesor Richard Dawkins říká, že už je toho dost.

V tomto vášnivě diskutovaném filmu nás Dawkins vyzývá, abychom znovu posoudili důsledky víry, která, jak argumentuje, zblbne rodiče a indoktrinuje a dezorientuje děti.

Film představuje intenzívní dialog s bývalým ministrem školství Charlesem Clarke, hlavou církve Anglie pro blast vzdělávání ctihodný Janina Ainsworth, a předsedu Asociace muslimských škol, Dr. Mohammeda Mukadama.

Je také vybaven poznatky od dětského psychiatra a klíčovými hráči ve vzdělávání víry, jakož i poznatky od rodičů a žáků.

Dawkins také čerpá z jeho vlastní osobní historie jako otec a tvrdí, že vláda musí zastavit financování nového náboženského školství, a naléhavě žádá společnost respektovat právo dítěte na svobodu vyznání.
KostarikaKostarika
Video z cest po středoamerické zemi, které natočil H. Paul Moon. Podíváte se v něm za místní florou, faunou i dalšími přírodními zajímavostmi, jako jsou například sopky. Doporučuji shlédnout v plném HD rozlišení.
Bilderberg 2011Bilderberg 2011
Výroční zasedání panovníků, politiků, magnátů businessu a akademiků známých jako Konference Bilderberg má proběhnout koncem tohoto týden. Letošní piklení proběhne od 9. do 12. června v grandhotelu Kempinski ve Svatém Mořici ve Švýcarsku.
Tato konference letos svede dohromady 130 z těch, kdo jsou v Evropě a Severní Americe, v kdo je kdo, počínaje Davidem Rockefellerem přes Josefa Ackermanna až po královnu Beatrix. Skupina, která převzala své jméno od hotelu, kde se konalo první setkání, tradičně provádí svá setkání s vyloučením médií, s tím že její členové z řad tiskových a mediálních magnátů, co ji navštíví, se zřeknou reportáží o jejím průběhu. Od Reformy.cz.
Velký bratr se díváVelký bratr se dívá
Vše začalo omluvným dopisem, ve kterém se autor dokumentárního filmu David Bond dozvídá, že ve státním registru došlo ke ztrátě jistých citlivých dat o několika rodinách, včetně té jeho. Údaje zahrnovaly jména rodičů a dětí, data narození, adresy a detaily o bankovních účtech. Velká Británie je stejně jako Čína nebo Rusko masivně pokryta rozličnými monitorovacími zařízeními....
SatelitySatelity
Historie technického zázraku, který každodenně ovlivňuje život na naší planetě. Dokument BBC

4. října 1957 vypustil Sovětský svaz první družici země. Byla to jedna z klíčových událostí světové historie, po níž následovaly mezníky "Gagarin" a "Apollo 11". USA vypustily svou vlastní družici v lednu 1958. Éra satelitů byla z počátku poznamenána hlavně vojenskými zájmy a obě supervelmoci se za jejich pomoci žárlivě sledovaly. V roce 1962 byla vypuštěna první komerční družice určená pro přenos televizního signálu a telefonických rčozhovorů. Dnes je okolo Země na tři tisíce družic nejrůznějšího určení a jejich použití proniklo do všech oborů lidské činnosti.

Originální název: Satellite's Story, the Đ Stopáž: 51 minut Đ Rok výroby: 2007
Pouštní mořePouštní moře
Podívejte se filmařům pod pokličku, jak točí dokumenty pro National Geographics v Saúdské Arábii v Rudém Moři a v Perském zálivu. Bylo to 2 roky natáčení, 25 profesionálů, 4000 kg techniky, nacestováno 30.000 mil, 133 dní "na place", 400 hodin pod vodou, 10 různých typů videokamer, .... a uvidí to nakonec v 168 různých zemích světa 370 milionů lidí.
Projekt KolumbieProjekt Kolumbie
Jak říkají cestovatelé, každý den je plný momentů, kdy se musíme rozhodnout, kterou cestou se vydat. Jako průzkumníci lidských možností, je každý okamžik provázena rozhodnutím o tom, co budeme akceptovat jako pravdu, a které vnitřní předpoklady budeme chtít změnit.

"Tvůrci map: Projekt Kolumbie", je investigativní hodinu a půl dlouhý dokument sledující dva cestovatele, kteří se vydali na netradiční cestu po Jižní Americe prozkoumat vztahy a souvislosti vzniklé na cestách. Lidí s kterými se setkávají, se ptají na dvě základní otázky. Cestovatelé Adam a Mike odhalí skutečnost v přímém rozporu s jedním příkladem zkreslení známým z mainstreamových médií. A realita, ačkoliv má rozdíly, je také velmi podobná.
Řeky tekoucí skrz násŘeky tekoucí skrz nás
Dokument, který je součástí projektu International rivers vypráví příběhy lidí z celého světa - Indie, Mexika, Brazílie - o jejich způsobu života, obživě a domovech, které jsou ohroženy výstavbou obrovských přehrad.

Důležitá otázka byla směrována na celosvětové setkání v roce 2010 s názvem Řeky pro život 3, které se konalo v Mexiku a dokládá záběry z krásných řek s rizikem vybudování přehrad.

Osobní a nadějný vhled do jedné z největších hrozeb, kterým čelí náš svět. Řeky jsou životně důležité trasy, jak říkají lidé v popředí světového hnutí. Záběry s 350ti říčními aktivisty z 50 zemí, jsou z akce Rivers for Life 3, které se konalo ve venkovském prostředí Mexika. Dokument se dotýká otázek, jako například, jak změna klimatu ovlivní řeky a přehrady, co se stane, když je místní komunita odsunuta nebo žijí po proudu velkých přehrad, a jaká existují řešení, která umí chránit naše životodárné vodní cesty při splnění našich vysokých potřeb energie a vody.
Cesta do neznámaCesta do neznáma
V květnu roku 2007 animační a postprodukční studio Sony Pictures Imageworks oznámilo otevření dceřinné pobočky v Albuquerque v Novém Mexiku, aby mohlo využít daňové pobídky nabízené vládou tohoto státu.

Poté se rozjeli zaměstnanci všech možných profesí z mnoha míst světa a začali se stěhovat do Albuquerque. Většina z nich nevěděla naprosto nic o této oblasti. Toto je příběh prvních čtyřicet zaměstnanců, kteří se sem odvážili a vypráví své zkušenosti z města Albuquerque.
Ropa v rájiRopa v ráji
Je to jedna z posledních bašt kanadské divočiny: prales Great Bear Rainforest, na severu Britské Kolumbie a centrálního pobřeží Pacifiku. Domov pro rozmanité mořské savce, ryby a divokou zvěř - od velryb a keporkaků až po volně žijící lososy, vlky, medvědy Grizzly, a legendární duchy medvědů. Toto velkolepé místo je nyní ohrožena projektem ropovodu společnosti Enbridge, aby sem mohly přijíždět tankery až na toto křehké pobřeží.

V plánu je čerpání více než půl milionu barelů nerafinovaných dehtových písků denně z Alberty přes Skalnaté hory, přes srdce Britské Kolumbie. To znamená přechod tisíce řek a potoků až do přístavu Kitimat, v srdci pralesa Great Bear Rainforest. Odtud by supertankery pluly přes drsné a nebezpečné vody od pobřeží Britské Kolumbie na cestě do Asie a Spojených států. Společnost Northern Gateway Pipeline, se o projekt zajímá ze tří hlavních důvodů: 1. Usnadnilo by to rozšíření těžby dehtových písků, přitažení rozvíjejících se asijských ekonomik v oblasti druhořadých zdrojů ropy; 2. existují rizika z ropovodu samotného, 3. je nebezpečí zavlečení ropy tankery poprvé na tuto části pobřeží.

Nyní roste společenství původních národů, ochranářských skupin a dotčených občanů z Kanady a po celém světě. Sdružují se, aby společně odmítli projekt Enbridge. Aby se sjednotili v jakém rámci bude vymezení boje o kanadské životní prostředí v této bitvě.

Dokument produkoval kanadský filmař Damien Gillis pro Pacifik Wild. Tento krátký dokument představuje úchvatné záběry z rezervace Great Bear Rainforest - poskytuje přehled o klíčových otázkách zapojených v této bitvě potrubí, cisteren a Kanadského pobřeží Pacifiku.

Další informace o tom, jak podpořit Pacific Wild's conservation jsou na webu.
Vykleštěná pravdaVykleštěná pravda
Mužské schopnosti klesají. Těsné džíny jsou v módě. A mužský testosteron? Klesající o 1% ročně. Co to ​​všechno znamená pro budoucnost lidstva? Pouze jeden dokument má koule se zeptat. Na webu filmu si stáhněte PDF prezentaci.
Pozadí drogové válkyPozadí drogové války
Toto je cesta do samého srdce Kolumbie. Země, kde se pěstuje koka. Za dolary daňových poplatníků tu Spojené státy Americké financují plošné letecké postřiky na 2,6 milionech akrů půdy. Na území, které je druhým nejvíce biologicky rozmanitým biotopem na Zemi.

Uvidíte likvidaci rostlin koncentrovaným herbicidem. Údajně se soustřeďují jen na koku, která je hlavní surovinou k výrobě kokainu.

Uslyšíte také domorodce, kteří mluví o silných dopadech na místní přírodu a získáte nové představy o tom, jak vyřešit tento smrtící problém.
Mám?Mám?
Kde je váš domov?
Připadá to jako jednoduchá otázka, ale odpověď není vždy tak zjevná. Každý pochází odněkud, cestuje, ale dříve nebo později musí učinit rozhodnutí - kde se usadit.

S Litvou smýká jedna z nejhorších recesí, jakou Evropa zažila v posledních letech. Mladý filmař Igor Drozdov čelí jednomu z nejtěžších rozhodnutí svého života. Žít v Anglii, zemi, ve které studoval, pracoval a žil za poslední 4 roky - nebo se vrátit domů do Litvy, k rodině a zemi, kterou miluje.

S rozpolceným vlasteneckým srdcem a opatrnou duší se Igor vybavil důvěryhodným pohledem kamery a myslí plnou otázek. Vyrazil na cestu domů do Litvy, pro hledání odpovědi.

Výsledek: Film s anglickými titulky "Mám?" je pravdivý, někdy šokující, ale zcela upřímný dialog mezi filmařem a obyčejnými lidmi z Litvy.
Půjčky na studiumPůjčky na studium
ukázka z 27 minut dlouhého dokumentu Default: The Student Loan, který zaznamenává příběhy dlužníků z různých prostředí, postižených finančním odvětvím studentských půjček. Představuje jejich úsilí o změnu systému.

Bez ohledu na to, kdy byly pořízeny půjčky, řada dlužníků se nyní nachází v nesnázi ochromující splácení dvou, troj- nebo vícenásobku původní půjčené částky. Jsou bez konkurzní ochrany, bez žádného limitu na poplatky a sankce. S žádným postihem podle zákona. Následky jsou hrozivé, takové jsou příběhy dlužníků ve finančním a emocionální krachu.

Zatímco média se zaměřila na katastrofu, která byla vyvolána se sub-prime hypotékami, ukázalo se, že byla věnována jen povrchní pozornost finančním gigantům, kteří profitovali na schválených úvěrech studentům s nízkými příjmy, kteří obdrželi úvěry s variabilní úrokové sazbou až 25%.

Jak uvádí The National Consumer Law Center, v jejich březnové zprávě z roku 2008 s názvem "Platba ceny: Vysoké ceny soukromých půjček pro studenty a nebezpečí pro studentské dlužníky", jsou zlověstné náznaky, že "studentský úvěrový trh je vedený ke stejnému osudu, jako průmysl "subprime" hypoték."
Naše arktická výzvaNaše arktická výzva
Jacqueline McGlade, výkonná ředitelka Evropské agentury pro životní prostředí (EEA), a tři její kolegové se rozhodli být součástí mimořádné cesty ve východním Grónsku. Cestují z jejich kanceláří v Kodani aby se zúčastnili na kombinovaném závodu, který je výzvou k překonání přes 250 km v Arktické pustině. Na své cestě se setkávají s následky klimatických změn a jejich dopadů na životní prostředí Arktidy. Inuité jsou mezi prvními lidmi s osobními zkušenostmi dopadů změny klimatu. Jsou uprostřed výzvy životního prostředí, která bude měnit mnoho součástí jejich kultury. Co se děje s Eskymáky dnes, to se stane se zbytkem světa zítra. My všichni se budeme muset přizpůsobit změně klimatu.
Na jednom stupni záležíNa jednom stupni záleží
Film One Degree Matters sleduje společenské a obchodních lídry, jak cestují do Grónska aby získali poznatky o dramatických důsledcích tání ledové pokrývky. Aby tak pochopili planetární důsledky klimatických změn a dopady, které tyto změny budou mít na společnost a ekonomiku. Film přináší na obrazovku poslední vědecká poznání z Arktidy a ukazuje, proč je další zvýšení globální teploty o jeden stupeň zásadní otázkou pro budoucnost lidstva. Film měl premiéru 13. prosince 2009 v průběhu konference o klimatu COP15 v Kodani.
Ropné následkyRopné následky
První díl dvanáctidílné dokumentární série, vyšetřující skutečné dopady katastrofy ropné společnosti BP (British Petroleum) na lidi a životní prostředí v Mexickém zálivu.

Ropná katastrofa má potenciál posunout celé globální energetické paradigma - tedy pokud se změní veřejné postoje a povědomí o situaci a o jejích následcích. Jak mainstreamová média odvrací pozornost od událostí v Mexickém zálivu, tak nadace Global Access Media produkuje 12 dílů seriálu s názvem "The Consequence of Oil" a posvítí si i nadále na realitu a na dlouhodobé následky této katastrofy.
Krása tohoto světaKrása tohoto světa
Tento projekt vizuální krásy se jmenuje "STARS OF THE BICENTENNIAL" a byl vyroben pro největší španělsky hovořící televizní síť k dvousetletému založení Mexika. Skrz tyto záběry k Vám proudí nejen přírodní krásy a přírodní rozmanitost, ale také duch, pocity a hrdost Mexika. Doporučuji prohlédnout všechny videa.
Historie války v LibyiHistorie války v Libyi
Časová osa válečného konfliktu a zpráv o něm na serveru Dipity. Zaregistrujte se na tomto portálu a jednoduše vytvářejte časové osy událostí z videí na YouTube, fotografií na Flickru nebo z jiných zdrojů. Interaktivní časová osa je přehledná a dává lepší vhled do souvislostí u komplexních událostí. Zaznamenejte historické událostí protestů v Madridu, popište korupční skandály v Čechách, dejte ostatním vědět, co se děje.
Dotek z druhého břehuDotek z druhého břehu
Film režiséra Viliama Poltikoviče byl natáčený v Nepálu, Tibetu a v Čechách. Film se prostřednictvím osobního příběhu české ženy zamýšlí nad smrtí, jejím chápáním a způsoby, jak se vyrovnat s odchodem blízkých lidí. Hlavní představitelka hledá inspiraci v tibetském přístupu, který se ke smrti staví otevřeně a vnímá ji jako důležitý milník ve věčném koloběhu proměn. ukázka z dokumentu, 2006
Sobí lidéSobí lidé
V severním Mongolsku existuje posvátné spojenectví mezi lidmi, dušemi předků a soby. Tento film je intimním portrétem rodiny kočovníků Dukha. Sleduje jejich migraci přes lesy Mongolské provincie Hovsgol. Pohybují se stádem až sta sobů přes posvátný les, který je obýván duchy svých předků, kteří komunikují s živými skrz písně. Nejstarší žena rodiny Dukha je 96ti letá šamanka, která se jmenuje Tsuyan. Je mezičlánkem mezi kouzelnými písněmi lesních předků, jejími lidmi a jejich soby. Je středobodem mimořádného dobrodružství, které spojuje lidi a zvířata v jednom z nejdivočejších regionů Mongolska - tam, kde lidé stále žijí a loví v lese, kde dominují nadpřirozené bytosti. Chcete-li žít v harmonii s nimi, musí se lidé naučit respektovat přírodu a zvířata a vcítit se do jejich víry, z generace na generaci, s odvoláním na písně zemřelých předkú.
Santa Cruz: Obnovení rovnováhySanta Cruz: Obnovení rovnováhy
Ostrov Santa Cruz, největší ostrov v Kalifornii nikdy nebyl spojen s pevninou. Proto je domovem mnoha jedinečných rostlin a živočichů. Více než tisíc druhů obývá vysoké hory ostrova, hluboké kaňony, údolní pastviny a 77 mil rozeklaného pobřeží. Dvanáct z těchto druhů se nevyskytuje nikde jinde na Zemi. Natolik bohatá a jedinečná je jeho flóra a fauna, že ostrov Santa Cruz a jeho blízké Normanské ostrovy, jsou často nazývány "Galapágy Severní Ameriky."
Sněžný LeopardSněžný Leopard
Dokument "An Unavoidable Disagreement" (Nevyhnutelný Nesouhlas) je příběh o vytrvalém boji za záchranu Irbise, neboli Sněžného Leoparda. Boji o existenci tváří v tvář lidské hospodářské soutěživosti na jedné straně a boji o jeho ochranu stejnými lidmi na straně druhé.

Ve čtrnáctidenní cestě do Ladakhu, studené náhorní planině v Indii, odhalují čtyři členové ochranářské skupiny některé překvapivé skutečnosti. Silné ohrožení těchto divokých predátorů a také odhodlání vyjít vstříc k zachování mystického Sněžného leoparda.
Region BoskovickoRegion Boskovicko
Prezentační film regionu Boskovicko. Film vyrobil ARTV Filmové studio Břetislav Petr www.artv.cz v roce 2009.
U nás v KameničkáchU nás v Kameničkách
Dokumentární film o obci Kameničky. Film vyrobil ARTV Filmové studio Břetislav Petr www.artv.cz v roce 2003.
Jak prorazit na trhu práce? Jak prorazit na trhu práce?
Tamara Horná ve slovenském pořadu Dynamo v rádiu 7.
Glut - příběh z PandžábuGlut - příběh z Pandžábu
73,5% mladých lidí v Indickém Paňdžábu jsou závislých na drogách. Multi-milionový drogový byznys je přímo pod nosem pohraničních bezpečnostních sil, The Narcotics Control Bureau, což je úřad pro kontrolu drog a Intelligence Bureau, čili tajné služby.. a pomalu rozkládá celý Paňdžáb. Roční spotřeba alkoholu se blíží 29 milionů rupií a dělá Pandžáb jedním z nejvyšších konzumentů alkoholu na hlavu na světě!

Scénář v Paňdžábu se zhoršuje tak rychlým tempem, že odborníci již odhadují termín, kdy nastane terminální stav - kolaps. Nevýdělečný studenstský film v angličtině.
ShadeismShadeism
Krátký úvod do problematiky shadeismu (něco jako odstín-ismus), čili diskriminace na základě tónu pleti, který existuje v komunitách lidských ras po celém světě. Krátký dokumentární film se dívá na to, jak konkrétně se problém týká mladé ženy v africké, karibské a jihoasijské diaspoře. Očima a slovy pěti mladých žen a jedné holčičky - všechny ženy jsou snědé pleti - nás film nás zavede do myšlenek a zkušeností každé z nich. Celkově lze říci, že Shadeism se dívá na problém, odkud pochází, jak se to přímo dotýká nás jako barevných žen, a nakonec, začne zkoumat, jak se můžeme pohnout kupředu společně prostřednictvím dialogu a dokumentace.
Energie pro PamírEnergie pro Pamír
Vysoko v horách Pamíru, žijí lidé z kraje Murghab. Nemají téměř žádný přístup k energii. Palivo, které sloužilo k napájení elektrocentrál zbylých po rozpadu Sovětského svazu, a levné uhlí, které bylo jediným zdroj tepla v zimě, prudce zvýšilo svou cenu od doby získání nezávislosti v Tádžikistánu v roce 1991. Lidé zoufale závislí na palivovém dříví, při zimních teplotách klesajících až -50 stupňů Celsia sklízejí teresken. Malý keř, kterému trvá desítky let, než vyroste. Bez porostu těchto keřů se všude silně rozšiřuje mrtvá poušt.

V druhém videu uvidíte, jak se v Pamíru, kter poskytuje přes 50% vody do Střední Asie rychle rozpouští ledovce Tři generace místních žen pociťují dopady tání ledovců a úbytku pitné vody.
O lesech a lidechO lesech a lidech
Yann Arthus-Bertrand, autor filmu HOME byl vybrán od Organizace Spojených Národů, aby produkoval oficiální film k Mezinárodnímu roku lesů. Film byl prezentován na devátém plenárním zasedání Fóra Spojených Národů o lesích. 24. ledna až 4. února 2011. Více informací najdete na Of Forest and Men
Internet jako lidské právoInternet jako lidské právo
Řek Kostas Grammatis hovoří na TEDxAthens 2010 o tom, proč je Internet lidským právem a rozebírá jeho myšlenku na webu. S českými titulky.
Přílivová vlnaPřílivová vlna
Dokument o zajímavém přírodním jevu na britské řece Severn, kterým je zpětná vlna valící se proti proudu od mořské delty až do hlubokého vnitrozemí. Každoročně najaře je přílivová vlna vítána spousta sezonními surfaři, kteří využívají této energie k netradiční projížďce.
Tibet - konec časuTibet - konec času
dokument o Tibetu, poslední společnosti na Zemi, která byla postavena na duchovních základech, míru a lásce. O společnosti, která se zřekla násilí, společnosti, která místo pevností stavěla chrámy, vojáky nahradila mnichy a která byla zničena, protože byla nebezpečným příkladem, že lze žít jinak, než dnes (téměř) celý svět žije.
Posvátná planetaPosvátná planeta
Vydejte se na cestu kolem světa a poznejte některá z nejexotičtějších a nejkrásnějších míst naší planety. Nejnovější technologie ním přinášejí unikátní záběry domorodých obyvatel, zvláštních zvířat a velkolepé krajiny, které většina z nás nikdy na vlastní oči neuvidí. Úžasný zvukový a vizuální zážitek dokresluje world music, která každému z diváků navodí ojedinělé vlastní představy a pocity. Nechte se provést kouzelným, záhadným a krásným místem, kterému říkáme domov! Dokument s českým dabingem. vložená grafika na začátku k filmu nepatří.
OdhaleníOdhalení
Dvoudílný kompilační dokument s českými titulky, který se snaží oslovit lidi na celé planetě. Způsobem sdělení se podobá jiným emocionálně nabitým sdělením, jsou v něm však i racionální prvky, které stojí za zamyšlení. Apeluje na duchovní sílu člověka, přestože výrazně nestraní a neinklinuje ke konkrétním náboženstvím, nebo náboženským interpretacím. Zpracování v něm vyjádřených myšlenek je na každém z nás.

Řekli jsme si, že "nastal čas" a že "revoluce začala". A teď, s odstupem času a ochotou učit se, stojíme ve světle našeho rozšířeného vědomí a vidíme, že Země nevyžaduje revoluci na straně lidstva, ale spíše, že s láskou naléhá na naši evoluci. Čeká na všechny ty, kteří jsou ochotni se pokořit a 'spustit', to co vědí. Vždyť to je jen v 'otevření', že každý z nás se může 'otevřít jako dítě' a přijímat milost odhalení světa...
Korálové útesy a změna klimatuKorálové útesy a změna klimatu
Vzkaz, který byl směrován na konferenci o zemském klimatu v Kodani, v roce 2009.
HashimaHashima
Opuštěný ostrov Gunkanjima, jak je nejčastěji nazýván, byl dříve osídlen kolonií horníků z uhelného dolu, velkého asi jako fotbalové hřiště. Než firma Mitshubishi, která ostrov vlastnila, v roce 1974 důl uzavřela, bylo to jedno z nejhustěji obydlených míst v Japonsku. Potom nabídla obyvatelům zaměstnání ve vnitrozemí a spustila tak masový exodus jen pár dní po uzavření dolu. Ostrov byl zanechán jak po zásahu neutronovou bombou - snídaně zůstala na stole, jízdní kola opřená o zdi a zůstaly i neustlané postele.
Děsivé místo. Můžete jej vidět i v kratším, dokumentárním sestřihu.
Plantáže palmového olejePlantáže palmového oleje
Dokument popisuje obavy ze sociálních, enviromentálních a ekonomických dopadů výroby palmovéh oleje v Indonesii. Každý rok zmizí více než 2,8 milionů hektarů deštného pralesa. To je rozloha šesti fotbalových hřišť každou minutu.

Palmový olej je společnou surovinou pro tisíce produktů od nezamrzajících směsí přes šampony až po smažené brambůrky. Je bezpochyby důležitou součástí Indonézské ekonomiky. Má vliv na místní komunity, včetně konfliktů porušování lidských práv, práv země a ochany půdy.

Film byl vytvořen podle zpráv neziskových organizací, aby seznámil spotřebitele z celého světa s touto situací. Aby pomohl snížit spotřebu palmového oleje a podpořil více udržitelné hospodářství.

Více se dozvíte na The Paradigm Shift Project
1% pro planetu1% pro planetu
1% pro planetu je celosvětové hnutí, které motivovalo už 1468 firem věnovat jedno procento svých zisků síti 2504 organizací, které se zabývají ochranou životního prostředí. Můžete také přispět.
Noam ChomskyNoam Chomsky
10. března 2011 udělal šéfredaktor časopisu Ceasefire Magazine Hicham Yezza téměř půlhodinový rozhovor s lingvistou a světově uznávaným filosofem a politickým komentátorem Noamem Chomskym, držitelem Nobelovy ceny. Tématem jsou události na Středním Východě a v Libyi.
PROBLEMAPROBLEMA
Kým vlastně jsme v 21. století?
Filmové vyjádření největší světové události. PROBLEMA je vizuálně poutavé, provokující pozvání do světa globálních dilemat. Sedmnáct otázek nás konfrontuje kdo jsme, a kam jdeme. Film sleduje názory, dojmy, reakce a pohledy více než stovky lidí z více než padesáti národů. Tiulky jsou k dispozici ve více jazycích.

Film byl inspirovaný tímto projektem a vyroben jako neziskový, můžete jej podpořit mikroplatbou na webu filmu. Je oceněný jako "nejlepší Evropský dokument roku 2011"
Znásilněný podvědomíZnásilněný podvědomí
Reklama je nejmocnější médium. Útočí na nás z televize, rádia, z internetu, ze stránek časopisů... zahlcuje ulice, dopravní prostředky, poštovní schránky i veřejné záchodky. Nevyhnete se ji. I když zdánlivě nabízí různé zboží, představuje stále tentýž dokonalý svět, ve kterém se po sladkém hubne, kde žvýkačky čistí zuby, cigarety chutnají a voní a auta jsou nejbezpečnějšími místy na světě. Hodnoty bez hodnot, krása bez krásy.

Možná si myslíte, že vás se to netýká. Reklama ale postupně a nenápadně znásilňuje podvědomí každého z nás.

Proto si bereme slovo. Zneužíváme reklamu, která zneužívá naše nejvnitřnější touhy, myšlenky a city, aby prodávala zboží. Překrucujeme ji, pozměňujeme ji, přetváříme ji tak, aby alespoň jeden den mluvila řečí umění. Vytváříme jiné reklamy. Takové, které nemůžete přejít bez povšimnutí. Takové, které vzbuzují neklid. Takové, které se nesnaží vplížit do vaší mysli bočním vchodem podvědomí.

Třeba budou i vám otazníky milejší, než dokonalý svět vyretušovaných tváří.
Hrst dolarůHrst dolarů
Sledujte cestu dvaceti pěti dolarů, které byly půjčeny v Londýně, až do vesnice Preak Tamaro v Kambodži. Kiva.org je webový projekt neziskové organizace, který umožňuje internetovým uživatelům půjčovat peníze lidem v rozvojových zemích, kteří je skutečně potřebují, aby se dokázali dostat ze své chudoby.
Kingsnorth SixKingsnorth Six
Dokument o tom, jak se v roce 2007 skupina aktivistů z Greenpeace UK dostala na 220 metrů vysoký komín uhelné elektrárny v Kentu, ve Velké Británii. Bylo to na protest proti vládnímu rozhodnutí stavět další uhelnou elektrárnu.
Pěstování lnu setéhoPěstování lnu setého
Jak se pěstuje a zpracovává len setý se dozvíte ve francouzském filmu s anglickými titulky. Více se dozvíte o této rostlině na webu Evropské konfederace lnu a konopí.
PatagoniePatagonie
Conservacion Patagonica, a non-profit organization dedicated to protection of wildland ecosystems and biodiversity in the Patagonia region of Chile and Argentina, is working towards the goal of creating Patagonia National Park, a world-class park similar in size to Yosemite National Park in California.

This video vividly showcases the proposed park's landscape and makes a compelling case for its protection and restoration. It also touches on environmental threats to the area like a massive hydroelectric project that would dam two of Patagonia's wild and pristine rivers, one of which runs right along the edge of the proposed Patagonia National Park.
Hardcore je víc než hudbaHardcore je víc než hudba
V posledních letech jsme si u neonacistů mohli všimnout nového trendu. Stále více a více jich upouští od skinheadské image a pokouší se profilovat jinak. Jedním z jejich vzorů se stala hadrcorová subkultura. Přední čeští neonacisté se snažili vetřít na koncerty hardcore kapel nebo se pokoušeli fotit se známými představiteli zahraniční scény.

Agresivní muzika a nekompromisní texty náckům imponují. Hardcore je pro nácky tvrdá muzika, "tough guy" image, macho póza a další scéna, kterou chtějí zneužít pro šíření svých omezených názorů. Nepřemýšlí ale nad tím, jak tato kultura, a stejně ta její nepsaná etika, vznikla, nezajímají je texty, ani to, jaké je jejich poselství. Jinak by totiž sami pochopili, že hardcore byl vždy striktně protirasistický a antifašistický.

Hardcore je především rodina a komunita, HC koncerty místem, kde se mohou lidé potkávat bez jakýchkoliv předsudků, a my chceme, a uděláme všechno proto, aby takovým místem zůstalo i nadále. Proto jsme se obrátili na několik kapel, na jejichž akce se neonacisté v minulosti snažili dostat. Jejich názory najdete na tomto DVD. Naše otázky byly vždy stejné. Odpovědi rozhodně ne. Přesto se ale všichni shodují v jednom Đ pro rasismus, předsudky a nacismus není v HC scéně místo.

Poselství je jasné: Táhněte do hajzlu, zmrdi! Pro nuly jako jste vy není v hardcore scéně místo!
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.