Májové čučoriedkyMájové čučoriedky
Život športovca na vozíku. Tak to vidím ja. Produkcia: LM production a Jakub Majerčiak
Až dojde ropa - drsné varováníAž dojde ropa - drsné varování
Dokument s kompletním českým dabingem a přepisem textu o nepříjemných faktech týkajících se rostoucí spotřeby a těžby ropy. Ropy, která ubývá...
Příběh poutníkůPříběh poutníků
Dokument o lidech, místě i době ... více k tématu na Skoky u Žlutic
VýpověďVýpověď
Americký burzovní makléř, ekonom, komentátor a populární video blogger, který se často objevuje v mnoha finančních zpravodajstvích Peter Schiff vypovídá před americkou Komisí pro dohled a reformy dne 13.9.2011. Více na Mises.cz
Vyprávění o AmazoniiVyprávění o Amazonii
6.4.2011 v diskusním veřeru Jaroslava Duška s názvem Duše K vypráví dokumentarista, kameraman, scenárista a režisér. Viliam Poltikovič o své cestě do Jižní Ameriky.
Sametová evoluce: 20 let české reklamySametová evoluce: 20 let české reklamy
V tomto krátkém filmu představím klíčové hráče a události posledních 20 let české reklamy, říká režisér a zároveň průvodce svého filmu, Richard Hunt. Anglicky, s českými titulky.
Demolice stoletíDemolice století
Demolice nádražní budovy nádraží Těšnov v Praze v roce 1985. Kamera Pavel Vrbata.
Objevování PeruObjevování Peru
Magická místa a ohromující dědictví pradávné civilizace. Italský dokumentární film
V Peru existují starobylé stavby, jejichž technologie mohou být výzvou i těm nejmodernějším současným budovám. Jak mohli tehdejší obyvatelé postavit tak fantastická města, ohromné hradby a tajemné podzemní tunely? A kde pro to získali odpovídající schopnosti a vědomosti? Na tyto otázky hledali odpovědi italští tvůrci také ve druhém dílu dokumentárního filmu, ve kterém se vydali po stopách rozvinutých, dnes však téměř zapomenutých civilizací, o nichž lze najít zmínky ve starověkých bájích, legendách zaniklých národů a také v kronikách jejich přemožitelů. Zvláštní podobnost megalitických a mytologických prvků v mnoha částech světa naznačuje, že snad existovala pradávná civilizace, která zmizela před mnoha tisíci lety.
Portrét Steva JobsePortrét Steva Jobse
Dokument tematického kanálu Discovery Channel o "Leonardu da Vincim své doby" - Stevu Jobsovi, bývalém šéfovi společnosti Apple. Česky.

Prostřednictvím rozhovorů s přáteli, bývalými kolegy a obchodními partnery odhaluje tento dokument mnoho vrstev povahy Steva Jobse - jeho styl vedení firmy, řízení a tvůrčího procesu.

Rozhovory se spoluzakladatelem Apple Steve Wozniakem, bývalým generální ředitelem společnosti Apple Johnem Scully, novináře který píše o spekulativním kapitálu Michaelem Moritzem, Dreamworks CEO Jeffrey Katzenbergem, někdejší Apple "Mac evangelistou" ze Silicon Valley a podnikatelem Guy Kawasaki a Robert X. Cringely, technologem, novinář a bývalým Apple zaměstnancem. Anglicky.
Dluhový kolapsDluhový kolaps
Mike Maloney přednáší o ekonomice, dluzích a drahých kovech. S českými titulky.
GermániGermáni
Z temnoty dávnověku se vynořil tajuplný národ: Germáni. Římané je nazývali barbary a považovali je za nekulturní divochy. Vždyť neznali nic než boj a válčení! V co věřili, čeho se báli? Jaký vztah měli k římské velmoci? Co nám odkázali? A co o nich víme? Kdo byli Germáni?
Projevy na demonstraci ProAltProjevy na demonstraci ProAlt
Řečníci na protivládní demonstraci pořádané iniciativou ProAlt dne 22. 10. 2011.
Jak bude vypadat svobodná společnost?Jak bude vypadat svobodná společnost?
Stefan Molyneux, video bloger a autor knih z Freedomain Radio hovoří na konferenci Students for Liberty v Drexel University, Philadelphia, 9. října 2010.
Balená vodaBalená voda
Balená voda je největší reklamní a marketingový podvod na světě, říká mediální analytička Barbara Lippertová v dokumentu Stephanie Soechtigové. Načerpat zdarma pitnou vodu, stočit ji do plastových lahví, rozvézt po světě a prodat zpátky lidem - "modré zlato" prostě přináší snadné výdělky. Film přitom ukazuje, že voda v plastové lahvi je často tatáž, jaká teče ve všech amerických domácnostech z vodovodu. Režisérka dále rozkrývá, jak se firmy Nestlé, Pepsi Cola či Coca-Cola díky mezerám v zákonech vyhýbají daním z čerpání vody a recyklace, zveřejňování výsledků studií o zdravotní nezávadnosti i morální odpovědnosti za nepřímé důsledky jejich podnikání. Skupiny nezávislých expertů, aktivistů či novinářů přitom upozorňují na to, že balená voda škodí nejen našim peněženkám. Plastové lahve totiž obsahují látky, které jsou nebezpečné pro lidské zdraví, přispívají k výskytu rakoviny, neplodnosti a dalších onemocnění. Nadměrné čerpání vody a nedostatečná recyklace plastu navíc ohrožují životní prostředí: ryby a další vodní živočichové přicházejí o svá přirozená útočiště a světové oceány se začínají hemžit úlomky plastů ?nahrazujícími" plankton, potravu ryb. (text Jeden svět) titulky od dokumentarni.tv
Farma pro budoucnostFarma pro budoucnost
Film televize BBC z cyklu Natural World o trvale udržitelném hospodaření a farmaření. Filmařka Rebecca Hosking zkoumá, jak transformovat svou rodinnou farmu v Devonu do nízkoenergetické farmy pro budoucnost, a zjistí, že příroda je klíčem.

Dále: Sepp Holzer je rakouský farmář. Jeho farma Kramaterhof se nachází v nadmořské výšce 1500 metrů nad mořem. Pěstuje zde kiwi i citrony. Je příkladem pro farmáře z celého světa.
České titulky zpracovala Vlasta Kopsová. Jejich vytvoření pro vás sponzoroval Jaroslav Svoboda
Nick VujicicNick Vujicic
inspirativní a bezpochyby obdivuhodný člověk přednáší o své životní zkušenosti a pohledu na svět. S českými titulky.
Jako bonus uvidíte film The Butterfly Circus v HD rozlišení kde Nick hraje jednu z hlavních rolí.
Městská farmaMěstská farma
Stručný úvod do projektu domácností, který se nazývá nová revoluce v městské udržitelnosti.

Uprostřed hustého městského prostředí v centru města Pasadeny zapouští kořeny radikální změna v životním stylu. Za více než dvacet let rodina Dervaes proměnila svůj domov v městskou usedlost a stala se modelem pro udržitelné zemědělství a život ve městě.

Vytvořením "Urban Homestead" (městské farmy) rodina Dervaes ukazuje, že změna je možná - postupováním krok za krokem.
Jazyk jako okno do lidské povahyJazyk jako okno do lidské povahy
Kanadský experimentální psycholog a jazykovědec Steven Pinker nám v animaci RSA ukazuje, jak mysl obrací jednoduché stavební kameny jazyka do nekonečných významů.

Renowned psychiatrist and writer Iain McGilchrist explains how our ‘divided brain’ has profoundly altered human behaviour, culture and society.

Fusing sociology, psychoanalysis and philosophy, Professor Renata Salecl shows that individual choice is rarely based on a simple rational decision with a predictable outcome.

další díly z animované serie RSA Animate.
František Josef I.František Josef I.
František Josef I. (18. srpna 1830 zámek Schönbrunn, Vídeň � 21. listopadu 1916 tamtéž) z rodu Habsbursko-lotrinského byl 68 let císař rakouský (nekorunovaný)[1] (v letech 1848�1916), král český (nekorunovaný) a uherský (korunovace 1867), král lombardský a benátský, dalmátský, chorvatský, slavonský. Císař a král Ferdinand I. Dobrotivý se slavnostně vzdal vlády ve prospěch arciknížete Františka Josefa 2. prosince 1848 v Olomouci. František Josef se roku 1854 oženil se svojí sestřenicí Alžbětou Bavorskou. Stal se jedním z nejdéle vládnoucích panovníků na světě. Dožil se i pravděpodobně nejvyššího věku (86 let) ze všech habsburských panovníků. (wikipedie)
Mýty o násilíMýty o násilí
Steven Pinker mapuje pokles násilí od biblických dob to současnosti a dokazuje, že přestože by to mohlo vypadat nelogicky a dokonce zvráceně při pohledu na dění v Iráku a Dárfuru, momentálně žijeme v tom nejklidnějším období existence člověka jako druhu. Překlad: Petr Podařil.

Pozn. Spotter: No, nevím.. tažko říci, zda to používat jako ospravedlňující argument..
Duše za sklemDuše za sklem
Dokument pojednávající o autistickém světě.
Zatím v beta verzi; připravujeme ještě finální zpracování zvuku. Omlouvám se Jitce Hamerské, že má špatně napsané jméno, to samozřejmě s finální verzí opravíme.
produkce: APLA Praha, Simona Votyová, Denny Ellis kamera, režie: Denny Ellis mix zvuku: Tomáš Havlen hudba: Karel Antonín, Lucas Cott překlad: Hana Brodníčková, Denny Ellis fotograf: Cyril Holas účinkující: Michaela Zezulová, MUDr. Dagmar Zezulová, Radka Šmardová, Petra Striová, RNDr. Miloslava Striová, Jitka Hamerská, PhDr. Hynek Jůn, PhDr. Kateřina Thorová a mnoho dalších.

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.
Výlov rybníkaVýlov rybníka
S podzimem přicházejí na Třeboňsko výlovy rybníků. Je to tvrdá chlapská práce, kterou doposud nenahradila žádná technika. Stejně jako před čtyřmi sty lety, navléknou si dnes chlapi vysoké rybářské boty a v listopadových mrazících se brodí bahnem a vodou, aby korunovali svoje celoroční úsilí.
Konec AmerikyKonec Ameriky
Naomi Wolf přednáší o filmu Film který natočili Annie Sundberg a Ricki Stern. Z USA se pomalu stává fašistický stát...
Makak berberskýMakak berberský
Makak je opice z čeledi kočkodanovitých. Jde o jedinou opici (mimo člověka), jejíž areál přirozeného výskytu zasahuje na evropský kontinent. Jediná evropská kolonie těchto opic se nachází na Gibraltaru.
Dokument ukazuje, jak opice zijí v horách Atlasu, a jak silnou mají schopnost učit se a spolupracovat, která jim umožňuje přežít. Dokument je anglicky.
Na plovárně s Raymondem MoodymNa plovárně s Raymondem Moodym
Co nás čeká po smrti - otázka, kterou si položil snad každý z nás. Lékař Raymond Moody se pokusil dát na ní odpověď - analyzoval vzpomínky lidí, kteří prošli klinickou smrtí, a došel k závěru, že jejich vjemy jsou velmi podobné a nejsou to halucinace. Pocity harmonie, cesta tunelem, opouštění vlastního těla a setkání se s dříve zemřelými přáteli. Zážitky srovnával s popisem umírání i posmrtného života tak, jak o nich píše například Bible a Tibetská kniha mrtvých. A opět, jak uvádí, našel myšlenky, které se shodují. Došel k názoru, že když člověk umírá, přechází pouze z jednoho stavu bytí do druhého.

Rozhovor Marka Ebena s americkým filozofem a psychiatrem Raymondem Moodym, autorem bestselleru Život po životě. Režie J. Hojtaš. Česká televize 2010.
RobotaRobota
Dokument Víta Janečka zkoumá hodnotu, podoby a situaci české práce v tržním hospodářství. Situaci, kterou charakterizoval Ludvík Vaculík slovy: "Komunismus padl, a příčiny, z nichž vznikl, jsou zpátky. Co uděláme?"
Polistopadový vývoj české ekonomiky často představoval realizaci neoliberálních receptů, k jejichž hlavním rysům patří zbavení ekonomiky regulativů i ochranných mechanismů a její otevření globální konkurenci. Průmysl v řadě tradičních průmyslových regionů zkrachoval a vytváří desetitisíce nezaměstnaných, kteří těžko nalézají uplatnění. Ti, kteří práci najdou, žijí často na hranici existenčního minima. Česká republika se pyšní tím, že pouze osm procent obyvatel žije pod hranicí chudoby, ovšem už se neříká, že nemalá část středních vrstev žije jen těsně nad touto hranicí. Zatímco statistiky - zejména průměrných platů - vykazují vzestup, v praxi mnozí zaměstnaní čelí zhoršujícím se platovým i pracovním podmínkám a nestabilitě zaměstnání, řada zaměstnanců v nejrůznějších pozicích zažívá ústrky a zacházení ne nepodobné ze zkušenosti dělníků 19. století. Jakoby - řečeno slovy Ludvíka Vaculíka - komunismus padl, ale příčiny jeho vzniku byly zpět. Film představuje několik "terénních" sond do života nezaměstnaných i zaměstnaných zejména v kritických průmyslových regionech, které kombinuje s názory filosofa Václava Bělohradského, sociologa Jana Kellera, ekonomky Ilony Švihlíkové a rozvojového experta Tomáše Tožičky.
Nejlepší světové galerieNejlepší světové galerie
Virtuální prohlídka s pomocí webu Google Art Project. Doporučuji zvětšit na celé okno.
Rovný a rovnějšíRovný a rovnější
17.10. cca v 22,15 hod. pan Železný diskutoval s editorkou televize Chanel izraelského původu a zřejmě členem palestinské samosprávy. Pokud Palestinec nehovořil ve smyslu páně Železného představy, byl hlasitě opakovaně dotazován a na konci relace nedostal možnost reagovat. Gratuluji panu Železnému a ČT.

... Všechna masmédia zažívají orgasmus nadšení a o překot publikují články a fotografie jednoho izraelského vojáka vyměněného za 1027 palestinských občanů. Už jsme se dozvěděli, že trpěl podvýživou a měl málo světla. O tisíci sedmadvaceti Palestincích jsme se nedozvěděli téměř nic. Fotoreportáže jsou vyčerpávající, chybí pouze obrázek Šalitovy stolice, abychom podle barvy a konzistence mohli posoudit míru jeho strašného utrpení. (zdroj) Jeden Šalit a 1027 bezejmenných Podívejme se na to prizmatem prohlášení rabina Yaakova Perrina: "Milion Arabů nemá cenu jednoho židovského nehtu." (NY Daily News, 28. února, 1994,str.6) ...tolik poznámka na webu Zvědavec
Jan PatočkaJan Patočka
Prof. Dr. Jan Patočka, DrSc., Dr. h. c., (1. června 1907 Turnov � 13. března 1977 Praha) byl jedním z nejvýznamnějších českých filosofů 20. století. Zabýval se fenomenologií, filosofií dějin, filosofickým dílem J. A. Komenského, T. G. Masaryka a E. Husserla, českou literaturou, uměním a kulturou. Patočkovo dílo a jeho osobnost výrazně ovlivnily soudobé české myšlení, zejména v kruzích nezávislé inteligence a disentu 60. až 80. let. K jeho početným žákům patří mj. V. Bělohradský, L. Hejdánek, P. Kouba, Ladislav Menzel, J. Michálek, J. Němec, Z. Neubauer, R. Palouš, M. Petříček, Z. Pinc, Petr Rezek a J. Sokol. (wikipedie)
Egon BondyEgon Bondy
"Hovno vláda hovno demokracie a hovno svoboda
hovno skvělá hospodářská prosperita národa"

Document o Egonu Bondy, českém básníkovi, anarchistovi, a filosofovi, inspirátoru českého undergroundu....

Egon Bondy je mrtev, jeho dílo je aktualní více než dříve!

Dále:
Poslední natočený materiál jedinečného myslitele, Egona Bondyho. Živý odkaz � dokument. Jin a jang jako nula a jedna, stojící vedle sebe v kulisách Národního divadla. Vstup do 13. komnaty. Plastic people za hřbitovní zdí - předčasná smrt nedokouřené cigarety. Režie: Jan Foukal
Manifest protestujícím Occupy Wall StreetManifest protestujícím Occupy Wall Street
Stefan Molyneux vzkazuje: Jsou opravdu na vině korporace? Protestujících nezatýkají policisté s logem Starbucks, zákaz generických léků nevynucuje armáda s logem farmaceutické korporace. Peníze na bailouty stejně nevybírá od občanů Microsoft. To vše má v rukou trochu jiná instituce. Právě ta, které chtějí dát okupující více moci.
"Lidé našeho národa nechápou náš bankovní a měnový systém, protože kdyby ano, věřím, že by nastala revoluce před zítřejším ránem.
(Henry Ford)

"Kdokoliv kontroluje objem peněz v kterékoli zemi, je absolutním vládcem celého průmyslu a komerce."
(James A. Garfield, Prezident Spojených Států Amerických)

"Nejlepší způsob jak kontrolovat opozici je, ji vést."
(Lenin)

"Od teď budou krize vytvářeny vědecky". (kongresman Charles A. Lindbergh Sr.1913)
Sebeobrana před psychopatySebeobrana před psychopaty
S nástupem "dravců" do politiky a byznysu se otevřela téma občanské nebo akcionářskou-zaměstnanecké kontroly.
Kolosální podvody dláždí cestu k pohádkovým ziskům. Není náhodou, že se aspoň podle skupiny kolegú z USA - mezi manažery údajně vyskutuje zvýšené procento tzv. psychopatů.

Dva autoři - psychiatr Robert Hare a organizační psychologie Paul Babiak na tuto okolnost upozornili již před několika lety. Své poznatky shrnuli v knížce Snakes in Suits (Hadi v oblecích), která vyšla již ve dvou vydáních v nakladatelství HarperCollins (2006 a 2007).

Zvýšený zájem a kritický postoj k chování a morálce manažerů nejdříve umocnily takové případy vytunelování některých známých firem (např. Enron, Parmalat, Manessmann ...), v nichž se do popředí našeho zájmu dostává bezmezná chamtivost některých vrcholových manažerů, v kombinaci s absencí možnosti jejich efektivní kontroly.

Mýlí se ten, kdo považuje psychopata za "výraznou zrůdu", kterou lze odhalit již na první pohled. Jsou to velmi často lidé komunikativní a na první pohled šarmantní a sympatičtí. Jen častější kontakty a vetšinu blízkostí je možné odhalit jejich odvrácenou tvář: bezbřehý egoismus, narcismus, bezohlednost ke svému okolí, absolutní nedostatek soucitu a empatie. Zásluha citovaných kolegů z USA spočívá jistě v tom, že nás na tuto skutečnost upozorní.

Nyní však dovolte otázku: Jak moc jste si jisti, že se lidé tohoto typu ve vaší firmě či organizaci nevyskytují, a že nezastávají nějaké vedoucí funkce?

Svět není nebezpečným z důvodu lidí, kteří dělají zlo ale nebezpečný kvůli dobrým lidem, kteří se na to dívají aniž cosi udělali. (Albert Einstein)
Pěstování nadějePěstování naděje
V chudé zemi, kde je každodenní boj o přežití se 78 let starý farmář Don Cheyo odklání od tradice, aby zajistil lepší život pro svou rodinu. Chce-li to dokázat, musí udělat těžký přechod z ničivé zemědělské techniky na více udržitelné metody hospodaření. S pomocí Juana Carlose a Sustainable Harvest International, pěstuje Don Cheyo pro rodinu bio ovoce a zeleninu, které dříve nebyly v jeho zapadlé vesnici.

Musí čelit obrovské výzvě: Jak jít proti celé národní kultuře? Jak si vedou mladší generace od zemědělství ve stylu pokácej-a-spal, když je to všechno vědí?

Barvitý, dvacetiminutový pohled do honduraské krajiny je výzvou k místní zemědělské reformě - v zájmu lidstva a životního prostředí jako celku.

španělsky s anglickými titulky
Cesta uskutečnění - AsparšajógaCesta uskutečnění - Asparšajóga
Asparšajóga - jóga nad protiklady - je též nazývána tajnou nebo skrytou a skutečně pro lidi s myslí ještě pevně zakotvenou ve dvojnosti takovou je. Pro ty, co se prozírají od dvojnosti k jednotě, stává se tato nauka milostí velkého Já přirozeně odtajněnou. Koncentrací na toto Já se ve vědomí samočinně otevírá tiché nazírání spojování protikladů do jednoty bytí. Na tomto stupni je asparšajóga nejvyšší moudrostí - světlem vědomí.

Eduard Tomáš.
Zázraky sluneční soustavyZázraky sluneční soustavy
Čtyřdílný televizní seriál britské televize BBC se slovenským dabingem.
Tajemný vesmír Tajemný vesmír
Super seriál s českým dabingem v HD rozlišení od televizního kanálu History. Uvidíte 4 serie s mnoha díly. Kliknutím na serie přehrajete celý playlist, kliknutím na kapitoly pouze konkrétní část.
Mlhoviny jako chaotické shluky hmoty ve vesmíru, nebo jako organizovaná hmota koloběhu Stvoření a korunní klenot vesmíru?
Autorka Monologů vagíny o soběAutorka Monologů vagíny o sobě
Básnířka, spisovatelka, aktivistka Eve Ensler dlohuho žila jen ve svých myšlenkách. Hovoří o celoživotním odpojení od svého těla - a jak dvě šokující události jí pomohly se spojit s realitou, tělesností lidského bytí.
Babočky a dědočkyBabočky a dědočky
Dokumentární film o organizaci Elpida, která se snaží zkvalitnit život seniorům.
Hrátky se žralokyHrátky se žraloky
Freediver v experimentu s lidožravostí tygřích žraloků. (Česko 2009, původní název Interactions - ovlivňování)
Slovensko - přírodní klenotSlovensko - přírodní klenot
Prirodopisný film Zdena Vlacha (2007,SK)
Před startem do vesmíruPřed startem do vesmíru
O pokusech kosmických fyziologů (Československo 1960)
Kremnická mincovnaKremnická mincovna
podívejte se na dokument o činnosti a historii Kremnické mincovny. Vznikla za dávných dob.. tak dávných, že se tehdy peníze ještě skutečně vyráběly z drahých kovů... :)
O světových ekonomických problémechO světových ekonomických problémech
Doc. Ing. Peter Staněk CSc. pracovník ekonomického ústavu SAV, na konferenci v Luhačovicích ...

Témata: Kríza nekončí, je aspoň na 10 rokov * Obrovský nástup Číny * Európske dotácie nebudú * Domáca spotreba nebude existovať! * Sociálne búrky z Grécka sa na jeseň prenesú do ďalších krajín * Nastúpite do nemocnice a zaplatíte 150 eur len vstupné! *V Trenčíne v taiwanskej firme návrat do 15 storočia � povolené tresty pre zamestnancov! * Slovenský dôchodca podľa parametrov EÚ nemôže prežiť!

Druhé video od Jetotak.sk
proslovy na Anti-war Assemblyproslovy na Anti-war Assembly
08/10/11. On the 10th anniversary of the Afghanistan war and the 'war on terror', Stop the War Coalition held an Antiwar Mass Assembly in Trafalgar Square, London, with speakers, performers, musician, films and art, featuring among others John Pilger, Julian Assange, Jemima Khan, Ahdaf Soueif, Lowkey, Mark Rylance, and many more. This film captures the spirit of the day and includes speeches and interviews with many of the speakers.
NesvatbovNesvatbov
Dokumentární film české režisérky Eriky Hníkové má příznačný podtitul "Srdce si nedá poroučet." Snímek líčí příběh, jak se starosta jedné vesnice snaží dát dohromady třicátníky, kteří zbyli na ocet.

Slovenská vesnice Zemplínske Hámre pomalu ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se ale nechce vzdát. Ke svému boji s třicátnickou samotou používá různé prostředky: nabízí nemalou finanční odměnu za každé nově narozené dítě, nabádá místní rozhlasem k plození dětí a nakonec uspořádá seznamovací večírek pro "nezavrabčené". Najdou si naši hrdinové konečně životní partnery nebo půjde jen o trapný pokus, jak naplnit své životní štěstí?

Sociální inženýrství 21. století v situačním dokumentárním filmu Eriky Hníkové výběrem tématu a způsobem zpracovaní navazuje na její předchozí úspěšné snímky Ženy pro měny, Sejdeme se v Eurocampu nebo Landův lektvar lásky. Režisérka si do svých dokumentů často vybírá tragikomické figurky, aby na nich ukázala absurditu jejich počínání …
Bhútan, hledání štěstíBhútan, hledání štěstí
Říká se, že na Bhútán zapomněli lidé, ale nikdy ne bohové. Starodávné horské království učupené mezi indickým Assámu a čínským Tibetem domorodci nazývají po svém - Zem hřmící draka. Putování zapomenutou krajinou, ve které lidé uctívají vše živé, je vyprávěním o štěstí. Vnitřní klid tu je cennější, než shon za matérií světa a harmonie s přírodou jsou všemu nadřazené principy. Dobrý král se stará o blaho poddaných. Místo hrubého domácího produktu prosazuje hrubé domácí štěstí. Je to jakoby pohádkový svět. Malé himálajské království si totiž v křehkém pojetí štěstí zvolilo zvláštní cestu. Možná, že správnou. Zatím.
Ztráta energie - vyhořeníZtráta energie - vyhoření
Jogurt jako bojovník proti stresu — Ztráta energie � vyhoření — Dvojí tváře stresu - TEP 24
Podat ruku ďábloviPodat ruku ďáblovi
Filmová adaptace knižní předlohy Romea Dallaire z roku 2007 - v originále nazvaná Shake Hands with the Devil. Kniha popisuje cestu autora v době Rwandské genocidy v roce 1994. O tom, jak velitel mírové mise Dallaire požadoval pomoc pro oběti genocidy a byl ignorován OSN.

Deset let po genocidě ve Rwandě se filmový štáb v čele s kanadským dokumentaristou Peterem Raymontem vydal do Afriky na inkriminovaná místa. Doprovázel generála ve výslužbě Roméa Dallaira, který zde jako pověřenec mezinárodní vojenské síly Spojených národů selhal. V naprosté bezmocnosti zabránit katastrofě, s nedostatečnou pomocí, za pasivního přihlížení světové veřejnosti. V roce 1994 zde zahynulo během stodenního masakru 800 000 lidí ve střetu dvou opozičních etnik: extremisté Hutuové vraždili Tutsie. Otřesený Dallaire zodpovědně přijal břemeno viny za brutální masové vraždění, zbaven navždy klidu v duši (dvakrát se pokusil o sebevraždu) a odsouzen k mukám nespavosti a k černým můrám. Po letech vypovídá na místech prožité hrůzy. Ve filmu jsou kombinovány archivní snímky z masakru se současnou situací ve Rwandě.

Druhý film je o genocidě v Súdánském Dárfúru.
Lidičky z VlaštovičekLidičky z Vlaštoviček
Doku­ment, který odvysílala Česká tele­vize v rám­ci pořadu Svět bez hran­ic a před­stavi­la v něm oby­vatele Do­mu Cyri­la a Metodě­je pro zrakově postižené se sídlem ve Vlaš­tovičkách u Opavy.
Život na okrajiŽivot na okraji
Krátky dokumentárny film vo slovenskom znení, ktrorý predstavuje život bezdomovcov v nocľahárni sv. Vincenta Depaul v Bratislave. Získal tretiu cenu v súťaži o najlepší filmový dokument v rámci kampane Európskeho roka boja proti chudobe.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.