Fruktóza - a jed?Fruktóza - a jed?
Vysoká spotřeba fruktózy, která je obsažená v kukuřičném sirupu, kterým se sladí nápoje, džusy i další potraviny, vede k obezitě a poškození jater. Souvislost dramatického vzestupu výskytu obezity a metabolického syndromu v posledních desetiletích zaznamenalo u americké i české populace mnoho výzkumných pracovníků. Vyšší příjem fruktózy přispívá i k postižení diabetem a dokonce zvyšuje riziko kardiovaskulárních nemocí a poškození ledvin. Ukážeme vám ale také, jak si pomoci: z rostliny stévie lze doma získat sladidlo, které neobsahuje vůbec žádné kalorie.
KoyaanisqatsiKoyaanisqatsi
Strhující umělecký dokument KOYAANISQATSI (1983) je předchůdcem u nás dobře známého snímku POWAQQATSI (1988). Oba filmy jsou součástí zamýšlené trilogie o stavu tohoto světa. Koyaanisqatsi začal režisér Godfrey Reggio realizovat v roce 1974 jako svou prvotinu v době, kdy mu bylo třiatřicet let a kdy měl za sebou dvacetileté působení v Řádu křesťanských bratří. Příprava, natáčení a střih si vyžádaly skoro deset let. Pod záštitou Institutu pro oblastní výchovu (IRE - Institute for Regional Education) stvořil autor třiaosmdesátiminutový snímek bez jediného slova, v němž hraje důležitou roli vedle obrazu i minimalistická hudba Philipa Glasse.
Katedrála o třech dějstvíchKatedrála o třech dějstvích
Kdo postavil katedrálu sv. Víta na Pražském hradě a proč? Kdo její výstavbu financoval a proč nebyla dostavěna? Proč se o ni katolická církev celá staletí nestarala, proč a za čí peníze ji nakonec dostavěli čeští vlastenci a nově vzniklá Československá republika? Jak je možné, že ji chce dnes církev v rámci restitucí zpět. Dokument byl vyprovokován snahou katolické církve domoci se katedrály a mnoha dalších budov a pozemků v jejím okolí na území Pražského hradu. Spor se táhl přes 15 let.
Oživené pevnostiOživené pevnosti
Československá vojenská opevnění.
Přepadení Jablůnkovského tuneluPřepadení Jablůnkovského tunelu
Dokument o přepadení Jablůnkovského tunelu na počátku 2. světové války.
Italský fašistický stát Italský fašistický stát
Přednáška Jana Skácela na téma Italský fašistický stát, která proběhla v rámci XI. ročníku Zimní university Vlastenecké Fronty
Parní lokomotivyParní lokomotivy
Výběr z videí o historické i současné parní železnici v Čechách.
Vzkaz Jaroslava ČvančaryVzkaz Jaroslava Čvančary
Jaroslav Čvančara v pořadu hovoří mimo jiné o hrdinství a kritizuje české sebemrskačství. Mluví také o potřebě výchovy mládeže k vlastenectví, které u nás upadá. Jeho vzkaz všem doporučuji.
Den vědyDen vědy
Den vědy na FF UK v Praze, 21.3.2012
Karel KrylKarel Kryl
Rozhovor s písničkářem a básníkem Karlem Krylem byl natočen v létě roku 1992, dva roky po sametové revoluci, těsně před rozdělením Československa na dva samostatné státy a téměř dva roky před jeho smrtí. Skeptický a zahořklý autor-analytik upřímně a necenzurovaně hovoří nejen o svém životě v emigraci, ale i o současnosti počátku devadesátých let, která v něm vyvolává řadu otázek. Možná ale, že dnešní divák z nadhledu let, které uběhly od natočení pořadu, pochopí řadu jeho výhrad k tehdejšímu vývoji lépe a ostrý analytický pohled básníka mu bude bližší. Živě jsou ve vesnické hospůdce i jinde zpívány autorské písničky.

písničkář, básník a filosof Karel Kryl si zde klade prostřednictvím svých písní, poezie a dialogu jednu ze základních otázek lidského bytí. Na původním DVD najdete také bonusy - a to: 25 minutový film o filmu, 30 minutový rozhovor, kde Dušan Rapoš děkuje Karlu Krylovi... Rapošova úvodní noticka je datována tím dnem, kdy Karel zemřel na infarkt v mnichovské nemocnici... Tyto záběry byly pořízeny při natáčení hudebně-poetického filmu "Karel Kryl. Kdo jsem...?", dále DVD obsahuje pásmo písní a básní K. Kryla, a poslední videozáběry natočené krátce před smrtí.
VikingovéVikingové
Byli obávanou silou na okraji civilizace. Krvežízniví bojovníci, kteří se vzpírali římským legiím a obtěžovali obyvatele Evropy. Byli barbaři a jejich jména stále evokují obrazy krutosti a chaosu.

Ale co vlastně víme o těchto legendárních bojovnících? Od chladného Severního moře až po ruské stepi, vypráví tento ambiciózní seriál fascinující příběhy ze čtyř legendárních skupin bojovníků v historii.

Dokumenty sledují historicky nejvíce obávané kmeny: Gothy, Mongoly, Huny, Vikingy, Vandaly, Sasy, Franky a Langobardy. Barbaři obnoví svět těchto útočníků prostřednictvím ještě intenzivnější kaskadérských kousků ve velkých bitvách. Svist válečných seker a řinčení štítů bude zvonit v uších diváků. Dokumenty přináší epochální střet civilizací jako nikdy předtím.
HodinyHodiny
Nevíte kolik je hodin? Tady se to dozvíte naprosto přesně. Pozor, video je opravdu dlouhé, kdo ho však shlédne celé až do konce, uvidí naprosto skvělý a nečekaný závěr.
Homo De Montibus - Človek z hôrHomo De Montibus - Človek z hôr
Film o p. Halamovi, ktorý prežil celý svoj život na Magurke, najvyššie položenej osade na Slovensku. Autor: Martin Jurza
Příběhy domůPříběhy domů
dokumentární série ČT mapující místa, která pamatují a případně zažívají osobní i historické příběhy neobvyklého charakteru. Domy, ve kterých se bydlelo či bydlí a to z území celé republiky a různorodého sociálně-historického charakteru. Připravili: M. Pekárek a A. Koudela.
Nacistický TitanikNacistický Titanik
Během bizarní kapitoly 2. světové války se nacistický propagandista a ministr Joseph Goebbels rozhodl, že natočí film o potápajícím se Titaniku. Tento pořad vám poodhalí příběh, o kterém se ví jen velmi málo. Dokument s českým zněním je součástí dokumentární série Channel 5 s názvem Revealed, jejíž vysílání započalo v roce 2010.
Pramen životaPramen života
Silný a strhující příběh české dívky Grétky Weisserové odkrývá skrytou tvář zrůdného programu Lebensborn, kterým chtěl druhý muž Třetí říše H. Himmler zajisti vůdci dokonalé, rasově čisté potomky. Vybrané dívky procházejí nacistickou převýchovou a o Valpuržině noci mají plánovaně otěhotnět s vybranými esesáky. Grétka se snaží vzepřít svému osudu a po příjezdu do sanatoria na břehu velkého jezera se zamiluje do židovského chlapce Lea, syna bývalého majitele, který se zde skrývá.
Film byl oceněn na domácích festivalech (Zvláštní cena poroty Plzeň 2000, Velká cena Zlín 2000) a získal ohlas diváků i v zahraničí (AFI FEST Los Angeles, Berlinale - Panorama 2000).
Epigenetika a psychosomatikaEpigenetika a psychosomatika
Jiřina Prekopová je česká dětská psycholožka a autorka populárně naučné literatury z oblasti dětské psychologie a výchovy. Je známou propagátorkou tzv. terapie pevným objetím. Působí v Německu.
Trestní oznámení na vláduTrestní oznámení na vládu
Spisovatelka Lenka Procházková podala trestní oznámení na premiéra Petra Nečase a všechny členy jeho kabinetu. Stát chce podle ní katolické církvi vracet majetek, který jí nepatřil. Podle mnoha informací, které spisovatelka shromáždila se členové vlády dopustili zneužití pravomocí veřejného činitele a porušení povinností při správě cizího majetku v souvislosti s návrhem zákona o zmírnění majetkových křivd.
Krušné domovyKrušné domovy
Z celé řady dokumentů o Krušných horách tento krátký snímek asi nejvýstižněji zachycuje náladu a podstatu života v tamním kraji. Syrové a upřímné výpovědi několika svědků "zlatých časů" jsou prodchnuty splínem a nostalgií, ale na druhé straně zároveň nadhledem, hrdostí a nezlomností v těžkém boji o zachování původních krušnohorských tradic a lidských hodnot. Tichý patriotismus a láska k domovu dělá z těchto nemála starousedlíků vyděděnce a poustevníky v kontrastu s křečovitým běsem odcizeného městského podhůří. Tito lidé znají tajemství opravdového šťěstí a radosti ze života.

Režiséru Zdeňku Jiráskému se podařil zachytit a zhmotnit jakýsi pocit elementárního prozření. Tento mimořádný dokument by si proto zasloužil mnohem větší publicitu, protože ve své podstatě se netýká jen izolovaného regionu Krušných hor, ale celého světa.
"Život je sranda"
Letem SvežtemLetem Svetem
Úžasná, dobrodružná cesta našich legendárních cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Film je obohacen o srdečné vyprávění M. Zikmunda a pro mě osobně to byl neuvěřitelný zážitek. Můžete se těšit na téměř panneské části Brazilie a plavbu po divoké řece za Lovci lebek. Ze srdce a z hlubokým obdivem - Děkuji.
Vzduchoplavec KráčmeraVzduchoplavec Kráčmera
V roce 1876 se v česko-německém městečku Duchcov narodil Franz Kratschmera. Jako mladíkovi se mu zdálo, že umí létat a nadšeně sledoval pokusy bratří Kašparů o první let letadlem. Rozhodl se, že chce také jednou přeplachtit českou zemi a poznat její krásy přímo ze vzduchu. Když si ale ozkoušel pilotní kabinu letadla, zjistil, že je krajně nepohodlná a že výhled z ní je velmi omezen. Proto se rozhodl, že za svůj létající prostředek zvolí balón. ...
Autorem legendy pořadu je Petr Mikšíček. Zároveň je i scénáristou pořadu, asistentem režie a autorem projektu, který podal o.s. Antikomplex na MŠMT v rámci projektů OPVK. Realizace projektu začala v prosinci 2009.
Vzkaz Václava CílkaVzkaz Václava Cílka
Fenomén současných českých myslitelských kruhů, v pravdě renesanční člověk, eklektik, člověk skromný, s neomezenou šíří rozhledu a nadhledu. V pořadu ČT2 se Václav Cílek obecně zamýšlí nad dnešním stavem a směřováním naší společnosti a jako východisko doporučuje LASKAVOST.
RetroRetro
Věci, které nás obklopovaly do pádu železné opony. Jaké jsou jejich osudy? Design a trendy v době komunismu. Zde uvidíte několik dílů o automobilismu.
Strážovské variácieStrážovské variácie
Dokumentární snímek Slovenské televize o přírodě Strážovských vrchov.
Žít s lehkostíŽít s lehkostí
Film s českými titulky nabízí kouzelný pohled na svět, kde rodina z 21. století žije na svých pozemcích v souladu s ročními dobami. V kanadské provincii New Brunswick je tradičním řemeslem kosení, které je zároveň praktickou meditací. Petr Vido, Slovák žijící s rodinou uprostřed lesů v Kanadě, je hlavní propagátor návratu kosy do rukou lidí. Poetický snímek Robina Burkeho zkoumá způsob, jak milovat svou zemi a její štědrost opětovat oddaností. Hudba od Cassis Birgit Staudt pracuje s taneční rytmy a kosou. Jedná se o filmovou studii, jak bychom mohli léčit svůj vztah k planetě Zemi. Folm získal několik ocenění na nejrůznějších filmových festivalech.
Orgasmický porodOrgasmický porod
Ženy celého světa,vezměte si zpět své porody.Jako si dovolíte užívat sexualitu,užijte si i svůj porod.V dnešní době se mnoho žen na celém světě čím dál tím více vrací k co nejpřirozenějšímu způsobu porodu. Americký dokument nazvaný poněkud provokativně nazvaný Orgasmický porod nehledá žádné senzace, je naopak uceleným pohledem na porodnictví a nabízí množství názorů čerstvých rodiček a jejich partnerů. Všem zúčastněným jde především o to, aby si žena tento výjimečný okamžik mohla prožít tak, jak sama cítí, bez často zbytečných rutinních zásahů.
BerounkaBerounka
Dokument na motivy povídek spisovatele Oty Pavla, natočený v autentických lokalitách.
KatkaKatka
Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci?
Smrtící drogaSmrtící droga
Dokumentární film o zhoubných účincích metamfetaminu na lidský organismus. Tato stimulující droga (na stejné bázi jako u nás známý pervitin) působí na lidské tělo zvláště rozkladným způsobem. Film Metamfetaminový polibek smrti se soustředí na stomatologické problémy jeho pravidelných uživatelů.
DetoxikaceDetoxikace
Seriál o detoxikaci organismu od nejrůznějších látek jako jsou drogy, plísně, radioaktivní látky, alergeny, atd. K romu slouží tzv. C.I.C. metoda.
Tato metoda začíná tam, kde klasická medicína končí. Je to metoda holistická (holos-celý), zabývá se zdravotním stavem člověka z celostního pohledu. Výsledky metody C.I.C. jenom potvrzují, že na zdraví člověka je třeba se dívat jako na spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla. Jedno bez druhého nemůže existovat. Pro metodu C.I.C. je velmi důležité nalezení vlastního sebeocenění člověka, vždyť řada nemocí vychází z předpokladu, že si člověk neváží sám sebe na základě toho, jak byl v dosavadním životě okolím nepřijímán a jak nebyly dostatečně oceňovány jeho schopnosti a snahy.
MUDr. Josef Jonáš říká: "Lidský organismus funguje tím lépe, čím lépe fungují regulační pochody. Dobře regulovaný organismus vydrží existovat a fungovat jistě déle než sto let. Řízení probíhá na principu autoregulace, to znamená, že probíhá mimo naši vůli, mimo naše možnosti. Nelze jej tedy ovlivnit. Nedostatek regulace, tedy opak regulace, je chaos a chaos přináší nemoci, problémy a potíže..."
MiminaMimina
Pozoruhodný sběrný dokument režiséra Thomase Balmése mapuje souběžně život čtyř miminek z celého světa od narození po jejich první krůčky. Setkáme se tu se třemi holčičkami - Ponijao, která žije s rodinou a dalšími třemi sourozenci u Opuwo v Namibii; Mari z japonského Tokia a Hattie ze San Franciska - a s chlapcem Bayarjargalem z Mongolska. Režisér, který se pro všechny natáčené rodiny stal rodinným přítelem, zachytil nejen důležitou část života malých človíčků, ale také různorodé zvyky a prostředí, ve kterém tyto děti vyrůstají.
O neumírání a zázračném vyléčení O neumírání a zázračném vyléčení
O zápasech se smrtí, které byly vítězné.
O neumírání
V roce 1999 vzbudil mimořádný divácký ohlas dokument Aleny Činčerové O neumírání. Bylo by jistě dost skličující, kdyby si člověk neustále opakoval: jedinou jistotu, kterou v životě mám, je, že zemřu. Většina tuto skutečnost raději vytěsňuje, a přesto téma smrti nechává jen málokoho chladným. Je však mezi námi nemálo lidí, kteří mají svůj první, pro tentokrát vítězný, zápas se smrtí za sebou…
dramaturg: Tomáš Motl střih: H.M.C. zvuk: David Cysař, Hubert Hesoun, Petr Provazník, Petr Kabrhel produkce: Miroslav Jelínek kamera: Tomáš Kobolka, Miroslav Čvorsjuk námět, scénář a režie: Alena Činčerová
Zpověď smrtelně nemocného muže, který se zázračně vyléčil
lDruhý dokument měl premiéru v roce 2000: příběh muže, který se zázračně vyléčil, natočil režisér Viliam Poltikovič pro cyklus Zpověď. Hrdinou je stavební inženýr Stanislav Dvořák, jehož tělo potřetí zachvátilo zhoubné nádorové onemocnění a chirurgové už jen bezmocně krčili rameny. Za dohledu ošetřujícího lékaře nakonec podstoupil tzv. Breussovu léčebnou kúru. Zvítězil.
dramaturg: Jan Smrž střih: Štěpán Nepraš zvuk: Zdeněk Ryšavý, Petr Kabrhel produkce: Miroslav Jelínek kamera: Miroslav Souček námět, scénář a režie: Viliam Poltikovič
Slameníkove zeme Slameníkove zeme
Film Slameníkove zeme je vo svojom obsahu zaujímavou obrazovou ilustráciou hlavného protagonistu Štefana Wolfa Slameníka, ktorý divákovi rozpovie svoj vlastný osud a životné postoje.
S Idou za zrcadlemS Idou za zrcadlem
Dojemný i naturalistický film o pěveckém kursu Idy Kelarové v její Mezinárodní škole lidského hlasu. Kelarová se neomezuje na pouhou výuku zpěvu, ale pomocí práce s duší a tělem otevírá skryté bloky svých žáků, učí je lásce a doslova probouzí jejich hlas... Zvláštností výuky je, že Ida Kelarová vyučuje zpěv pomocí ROMSKÉ HUDBY a písní. Jedná se o vlastní a místy drastickou techniku výuky, ke které došla jako samouk za léta své práce v tuzemsku i zahraničí. Jejími kursy prošly za posledních dvacet let tisíce žáků z mnoha zemí světa. S Idou ve filmu spolupracuje manžel Desiderius "Dežo" Dužda, sestra Regina a Vilo Dočolomanský, nynější uznávaný divadelní režisér.

Igor Chaun říká: Tohoto svého dokumentu si cením, protože je to čistě pokorný záznam neuvěřitelných výjevů z Idina kursu. Jindy jako dokumentarista napovídám divákovi, co si má myslet, jak si sled obrazů vykládat, je to mým přiznaným záměrem. Tady jsem poctivě a dokumentaristicky čistě pouze sloužil, spolu s kamarádem pomocníkem a spolurežisérem, milým Filipem Menzelem. Někdy jsme za kamerou brečeli tak, že jsme jen odstřikovali slzy a snažili se, aby byl alespoň obraz ostrý...
Výpravy na konec světaVýpravy na konec světa
Návštěva Iránu a Nigerské pouště Ténéré s Davidem Adamsem dále navštěva Kamčatky a Swahilska z cyklu Výpravy na konec světa. Český dabing, Americký dokumentární cyklus.
Záhady dušeZáhady duše
Poutavým vzdělávacím cyklem provádí prof. MUDr. Cyril Höschl. Režie M. Rychlíková
Jak se vaří pivoJak se vaří pivo
Podívejte se na proces výroby piva. Experti, sládci a znalci nám prozradí nové způsoby výroby piva.
Od krále Holce po JagellonceOd krále Holce po Jagellonce
Česká země, vyčerpaná husitskými válkami, zůstává stále vosím hnízdem, plným půtek a nesvárů. Jeden katolík, druhý kališník, každý chce něco jiného. Pro Evropu zůstávají Čechy stále výbušnou směsí. Za této situace vkráčí do českých dějin impozantní rozložitá postava Jiříka z Poděbrad. Potomek starých husitských mazáků, syn husitského hejtmana a neznámé matky to dotáhl v patnácti na stařešinu rodu, v sedmnácti se stal na zemském sněmu ctihodných kmetem, pak správcem a nakonec i králem. Neměl to však vůbec lehké, jak se to stává těm, kteří předběhli svou dobu...
o českém zdravotnictvío českém zdravotnictví
Jsou moderní léky zdrojem života, nebo dlouhodobé nemoci? Stručně k tématům kolem zdraví od Mozaika TV.
Do země lovců lebekDo země lovců lebek
Novou Guineu rozděluje rovná severojižní hranice na dvě poloviny. Zatímco Irian Jaya patří k Indonésii, Papua - Nová Guinea je nezávislou zemí ve východní části ostrova, jenž byl ještě ve dvacátém století postrachem mořeplavců. Žily tam divoké kmeny, mezi nimi často i kanibalové a lovci lebek. Byla to země neustálých kmenových válek a zabíjení bohužel neskončilo dodnes. I v současné době tam každoročně násilnou smrtí vyhasne život více než šesti tisícům lidí. My se vypravíme do odlehlého, málo prozkoumaného světa. Nalezneme v něm více než sedm set různých kultur. Drsnou krajinou vysokých hor a hlubokých údolí protékají stovky řek plných krokodýlů. V tajuplném světě, ukrytém pod hustým porostem džungle, se příroda odhaluje v plné kráse a životodárné síle. Vydejte se s námi na výpravu proti proudu času k úsvitu civilizace.
OMO - Cesta do pravěkuOMO - Cesta do pravěku
Cesta do pravěku nebo do Své Duše?
Nápad udělat raftingovou expedici po řece Omo se zrodil v mé hlavě ještě během první expedice do africké divočiny v roce 2000. Namáhavým pochodem jsme s kamarádem Michalem Eliášem, velkým milovníkem,, tradiční Afriky "několik dní procházeli územím divokých Surma v jihozápadní Etiopii. Dorazili jsme až do národního parku Omo kde jsem poprvé uviděl velkou africkou řeku - řeku Omo. Napadl mě projekt v duchu starých cestovatelů. No tuto myšlenka na velkou plavbu divokou přírodou k tradičním domorodým kmenům ležela v mé hlavě však už mnohem, mnohem dříve. Zrodila se ještě v době dětských snů.
Následovala expedice snů z níž Palo Barabáš udělal kultovní film Omo - cesta do pravěku. Prošli však Další 4 roky a do Etiopie pořádám v roce 2005, další výpravu. Na stejnou řeku - magické Omo. Avšak, jak říká klasika dvakrát do téže řeky nevstoupil. No ao změnách v nás ale zejména o změnách v africkém pravěku je tento film. Je to současně můj první filmařský počin. Jeho střihu se postupně věnovali dva pánové, kterým ať je odměnou alespoň polní tráva kdy ne sláva.
Námět a scénář: Peter Beck Ondrejovič Kamera střih a režie: Martin Jurza
Všehochuť z přírody i z daleka Všehochuť z přírody i z daleka
Neroztříděný mix zajímavých videí, tak jak jsem je našel.
Co k nim tak na úvod říci? Poznávejte svět - a to nejlépe vlastními smysly. Získávejte pokud možno, své vlastní zkušenosti. Tyto záběry vám mohou pomoci ve výběru, kam svůj zájem nasměrovat, ale neměly by vám plně nahradit to vlastní poznávání. Máte na to ještě zbytek svého života.
Idioti na plavbě kolem světaIdioti na plavbě kolem světa
Tři chlapi několik let na palubě repliky Magalhãesovy lodi Victorie - a jeden splněný sen. Budeme vám vyprávět o partě lidí, kteří se rozhodli obětovat pořádný kus života naplnění šíleného snu. Přestože až na jednoho z nich, nikdo neměl sebemenší zkušenosti s mořem, rozhodli se, že obeplují svět. Aby to měli těžší, tak se k tomu dali do stavby vlastního plavidla. Za vzor si vzali Magalhãesovu Viktorii, koráb z rodu těch, jaké se stavěly před pěti sty lety. Je jasné, že tito lidé nemohli dělat věci, tak jak se běžně dělávají. Stali se z nich fanatici vlastního snu. Snad proto si občas říkali Idioti. Na začátku jich bylo dvanáct. Po čtyřech letech stavby a pěti letech plavby zůstali tři: Jindřich Kuchejda, Michal Nešvara a Ivan Orel.
Victoria není dokonalou replikou původní Magalhãesovy karaky 16. století. Není ani super moderní high-tech jachtou současnosti. Je to solidně postavená dřevěná námořní plachetnice, která svou plavby schopnost a odolnost nesčetněkrát prokázala každou mílí, kterou na plavbě kolem světa uplula. A bylo jich 49 122!!! Viktorka opět popluje. Lodě jsou od toho, aby pluly. Kam? To není důležité. Důležité je, kdo s ní pluje. Třeba jste to vy, kdo ještě stihnete naskočit na palubu nebo ji stopnete v některém zastrčeném přístavu ve světě. Nebo si jen přečtete tuto knihu. Prosím, seznamte se.
Můj soused paviánMůj soused pavián
Jihoafrický region Overburg v blízkosti Kapského města se zdá být ideálním místem pro krásné prázdniny i celý podzim života. Dalo by se říci ráj na zemi, jen kdyby tam nebylo tolik těch nezvykle otravných sousedů… Ve snaze vyplenit jídlem přetékající domky se paviáni naučili spoustu triků, kterými začali místní obyvatele přivádět téměř k šílenství.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.