xVybraná videa
x Portrét Karla Jochmana, mého dědečka, který v roce 1951 "dobrovolně a celkem rád” vstoupil do KSČ a je jí věrný dodnes. Zároveň od roku 1993 podniká v rodinné prodejně sudových vín. V jeho osobní sklepním undergroundu se odehrává jeho malá politika - schůze KSČM, prodej vína i setkání s přáteli, zatímco u Křižíkovy fontány vrcholí prvomájová velká politika jeho domovské strany. V jejich prolínání sledujeme obraz obyčejných lidí, jenž před více jak šedesáti lety zakládali socialismus v Čechách z přesvědčení, "že partaj pracuje pro lidi a chce pro lidi jen dobro” a jenž doufají, že sociálně spravedlivější společnost jednou zvítězí nad lží a nenávistí.
NÁMĚT: Jaroslav Kratochvíl SCÉNÁŘ: Jaroslav Kratochvíl MIKROFONISTA: Tomáš Sokol ZVUK: Filip Slavík PRODUKCE: Pavla Kubečková KAMERA: Prokop Souček STŘIH: Darina Moravčíková REŽIE: Jaroslav Kratochvíl
film vznikl v dílně doc. Miroslava Janka 33 minut minut stereo vyrobilo Studium FAMU © 2009
Související odkaz
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Nefunguje
Nefunguje video na této straně?
Pošli link
Ahoj, podívej se na zajímavé video
Po stlačení tlačítka "Pošli" nezapomeň vyplnit správnou e-mailovou adresu a pak odeslat.

Odkaz videa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.