Spekulace s potravinamiSpekulace s potravinami
Video o spekulacích s potravinami, které bylo vytvořeno v rámci evropského projektu Finanční systém pro udržitelný rozvoj:
Skeptoid
Pohádka, ve které holčička zachrání její království, když je jediná, která není ovlivněná pop-pseudovědou současnosti. více na Skeptoid.com
Jak se stát zlodějem?Jak se stát zlodějem?
Larken Rose a jeho srozumtelné vysvětlení jak se dnes beztrestně krade. Se slovenskými titulky.
Krize masožravcůKrize masožravců
Bizarní, drsná a vulgární animovaná podívaná nás zavede do společenství zvířat, které je vázáno vegetariánským paktem Đ tedy, že žádné zvíře nesmí zabít a sežrat jakékoliv jiné. Nereálný politický systém se zvířatům však začíná ze všech stran rychle rozpadat, jakmile několik vychytralých jedinců začíná sledovat vlastní zájmy a strhává na svoji stranu pracující "stádo". Drsný humor celého filmu vychází z rozmanité fresky lidských charakterů schovaných do svých zvířecích protějšků, z velmi nevybíravého slangového jazyka a z ostré politické satiry. Film natočil ve španělském znění v roce 2007 režisér Pedro Rivero.
Trhy jsou neklidnéTrhy jsou neklidné
"Animovaná" rozhlasová hra na motivy aktuálního dění na starém kontinentě z dílny opavského Divadla Vysokozdvižného Soumara ve spolupráci s občanskou iniciativou ProAlt. V poslední době se v médiích neustále objevují zprávy o nutnosti uklidnění trhů plánováním reforem a rozpočtových škrtů, protože trhy jsou z evropské dluhové krize značně neklidné. Ale kdo ty TRHY jako mají být? Nezasvěcený čtenář denního tisku má pomalu pocit, že TRHY jsou snad jakási tajemná, v černém plášti zahalená postava, která tady pokoutně řídí politické rozhodování :-D ... :-(
Není zítraNení zítra
Animovaný dokumentární film o blížícím se vyčerpání přírodních zdrojů a o nesmyslnosti teorie, že na jedné planetě s limitovanými zdroji může docházet k nekonečnému hospodářskému růstu.
Zlatý fond animovaného filmuZlatý fond animovaného filmu
Výběr zajímavých animovaných filmů. Postupně doplním podle toho, co mne zaujme. Krysař, Čarodějův učeň, Hobbit.
H. R. Giger odhalen H. R. Giger odhalen
Vítejte ve světě zvaném H. R. Giger. Nechte se unést bizarními krajinami do světa biomechanoidů a vetřelců, erotomechanických konstrukcí a ďábelských nestvůr, ve kterém ztratíte pojem o čase a prostoru. Čekají vás dvě hodiny unikátních záběrů ze soukromí švýcarského surrealistického výtvarníka a světa jim vytvořeným, digitálně zpracované a rozpohybované koláže obrazů ze všech důležitých období jeho tvorby, doprovázené psychedelickou hudbou a řadou zajímavých textových a fotografických příspěvků z jeho nejbližšího okolí.
Puf a Muf Puf a Muf
Dvě nezapomenutelná koťátka ze slovenského večerníčku. Překvapí vás úplně jiné příběhy, než znáte od televizních zvířátek pro děti. Nakreslil v roce 1971 Viktor Kubal na motívy knižky Nataši Tánské.
Kdybyste byli králem světaKdybyste byli králem světa
Co když byste měli tu moc změnit svět? Jste čestný, spravedlivý, inteligentní, nekorumpovateľný a chcete vykonávat lidem jen dobře. ... Aneb o tom, proč vyhrožováním a ubližováním společnost nelze zlepšit. ... či snad o tom, že účel nesvětí prostředky. Autor Larken Rose, slovenské titulky.
Byl jednou jeden objevitel Byl jednou jeden objevitel
Poslední z animovaných, naučných seriálů z dílny Alberta Barillé. Jako v předchozích seriálech se setkáme s Maestrem, který tentokrát skupinku dětí učí o objevitelích. Příběhy objevitelů jsou podávány jednoduše a zábavně, k tomu připočtěme vtipně umístěné letopočty a výchází nám z toho, jako u předchozích seriálů, výborný naučný pořad.
Byl jednou jeden vynálezce Byl jednou jeden vynálezce
Naučný francouský seriál pro děti a mládež seriál není na podivanou, ale je dělaný pro zábavu ale i také učení. Viz. předešlé úspěšné série: "Byl jednou jeden člověk" a "Byl jednou jeden život".
Byl jednou jeden člověkByl jednou jeden člověk
Animované dějiny světa ve slavném francouzském seriálu pro děti aneb Co byste měli vědět o své minulosti.
Byl jednou jeden životByl jednou jeden život
Legendární francouzský animovaný seriál nejen pro děti o stavbě a funkci jednotlivých orgánů lidského těla, jedná se o pokračování úspěšného "Byl jednou jeden člověk (1978)" od stejného režiséra. Viz. ještě pokračování: "Byl jednou jeden... vynálezce (1994)" a "Byl jednou jeden objevitel (1998)".
O sexuO sexu
Známá režisérka a výtvarnice Barbora Dlouhá přijala výzvu natočit obdobu školní sexuální výchovy pro mentálně postižené. S hlasy Pavla Lišky a Ani Geislerové se jí podařilo zrealizovat vtipný snímek, u kterého se i přes intimnost tématu není třeba červenat.
Příběh o tom, jak se v USA něco rozbiloPříběh o tom, jak se v USA něco rozbilo
Spojené státy nejsou rozbité, my jsme přeci nejbohatší země na světě a země, ve které e nejbohatším z nás daří mimořádně dobře. Ale pravdou je, že naše ekonomika je rozbitá, produkuje více znečištění, skleníkových plynů a odpadu než jakákoliv jiná země. V těchto a v mnoha jiných způsobech to prostě nefunguje. Ale spíše než investovat do něčeho lepšího, budeme pokračovat, aby stále fungoval tento "dinosaurus ekonomiky" na podporu života se stovkami miliard dolarů z našich daní. Příběh vyzývá k posunu vládních výdajů směrem k investicím do čistých, zelených řešení, obnovitelných zdrojů energie, bezpečnější výroby materiálů s nulovým odpadem a dalších činností, které mohou přinést pracovní místa a zdravější životní prostředí. Je na čase obnovit americký sen, ale tentokrát, pojďme se postavit lepší.
Jazyk jako okno do lidské povahyJazyk jako okno do lidské povahy
Kanadský experimentální psycholog a jazykovědec Steven Pinker nám v animaci RSA ukazuje, jak mysl obrací jednoduché stavební kameny jazyka do nekonečných významů.

Renowned psychiatrist and writer Iain McGilchrist explains how our ‘divided brain’ has profoundly altered human behaviour, culture and society.

Fusing sociology, psychoanalysis and philosophy, Professor Renata Salecl shows that individual choice is rarely based on a simple rational decision with a predictable outcome.

další díly z animované serie RSA Animate.
Valčík s BašíremValčík s Bašírem
Autobiografický hrdina Ari se vydává za dávnými známými i dalšími lidmi, kteří mu mohou prozradit, jestli kdysi byl při krutých masakrech v palestinských uprchlických táborech Sabra a Šatíla. Netradiční dokument je po snímku Persepolis další animovaný film o nedávných dějinách Blízkého východu Đ stejně poutavý, dojemný i hrůzný.
Ve španělském znění včetně rozhovoru s režiserem Ari Folmanem.
SvětlonošSvětlonoš
Hlavní hrdina, legendární rytíř vstupuje do starobylého bludiště, aby překonal tři náročné úkoly.
Námět, animace a režie Václav Švankmajer, který s tímto filmem absolvoval FAMU, katedru animované tvorby. Jeho snímek je poetický, výtvarně i zvukově výjimečný. Je alegorií cesty k moci. Jakousi filosofickou pohádkou beze slov. Mnohá podobenství v ní odhalují poživačnost, která ovládá všechno kolem.
Ferda Mravenec v cizích službáchFerda Mravenec v cizích službách
Animovaný film s oblíbenou dětskou postavičkou od spisovatele Ondřeje Sekory. Vypráví František Filipovský
Wake Up, Freak Out Wake Up, Freak Out
Je už víc pozdě, než si myslíte. Bod zvratu je před námi. Říká animovaný film s českými titulky projektu Wake Up, Freak Out Đ then Get a Grip.
To opravdu není jen o ledních medvědech. V této chvíli osud civilizace visí na vlásku.

Ukazuje se, že ve způsobu, jakým jsme předpověděli budoucí dopady klimatických změn, chybí skutečně důležitý kousíček skládačky. Zdá se, že jsme nebezpečně blízko k bodu zvratu ve vývoji světového klimatu. Což je bod, odkud není návratu, po kterém se skutečně stanou katastrofické změny nevyhnutelnými... Pod videem je původní text včetně referencí k uvedeným faktům.
Nejprve jako tragédie, pak jako fraškaNejprve jako tragédie, pak jako fraška
V tomto animovaném videu z dílny RSA (Královská společnost pro povznesení umění, výroby a obchodu) nastiňuje Slavoj Žižek překvapivé etické souvislosti dobročinnosti na pozadí přechodu od starších forem kapitalistické produkce a spotřeby k jejich současné převládající formě, která se manifestuje jako takzvaný "kulturní kapitalismus". Původní přednáška byla pronesena na půdě RSA 24. listopadu 2009.
Žabákova dobrodružstvíŽabákova dobrodružství
Jednou z nejpůvabnějších knížek pro děti (a nejen pro ně), z těch, jimiž do světového zlatého fondu dětské literatury přispělo anglické písemnictví, je nejznámější opus anglického spisovatele a esejisty Kennetha Grahama (1859-1932) "The Wind in the Willows" ("Vítr ve vrbách") z r. 1908. Ne náhodou zlákala tato látka k filmové adaptaci i skupinu Monty Python. Česky vyšla poprvé v r. 1933 pod názvem "Žabákova dobrodružství", v překladu Míly Grinmmichové, s verši Jaroslava Seferta a s obrázky Josefa Čapka. Ve druhé polovině 60-tých let vznikl (pod stejným názvem rozhlasová verze z pera známého textaře Ivo Fischera. Inscenace režiséra Jiřího Horčičky se stala jednou z nejzdařilejších a nejoblíbenějších rozhlasových pohádek. A právě tento text z r. 1966 jsme si vybrali k uvedení na jevišti našeho divadla.
Klub odloženýchKlub odložených
Generační střet v "životě" starých a novodobých manekýnských figurín. Animovaný film Jiřího Barty z roku 1989
Jak radioaktivní mrak z Fukušimy ovlivnil sociální sítěJak radioaktivní mrak z Fukušimy ovlivnil sociální sítě
flashová animace která ukazuje jak souvisí radiační znečištění atmosfery s množstvím zpráv na Twitteru s touto tematikou. Více informací o projektu se dozvíte na stránce Jak radiace z Fukušimy vyvolala paniku na internetu.
Příběh občanů a zkorumpovaných volebPříběh občanů a zkorumpovaných voleb
Další ze serie Story of Stuff od Annie Leonard. Tentokrát se věnuje tomu, jak rozdílné zájmy mají obyčejní občané USA a jak podivně jsou vedeny tzv. "demokratické" volby za mohutné podpory korporátního a bankovního kapitálu. Kam se vlastně poděla demokracie? Nebylo by řešením změnit podivný system financování volebních kampaní? Naléhavé otázky o legitimitě pseudo-demokratických voleb však nemusí být jen v USA...
Příběh balené vodyPříběh balené vody
Že je balená voda lepší než kohoutková? Unikátní animovaný osmiminutový film s českými titulky se vás pokusí přesvědčit o opaku. "Příběh balené vody", který vznikl ve spolupráci se skupinami propagujicími trvale udržitelný rozvoj, je dalším krátkým filmem z cyklu "Příběh věcí".
InfernoInferno
Představení 75 rytin k Inferno (peklo) z díla Božská komedie od Dante Alighiery. Rytiny jsou od malíře, rytce a ilustrátora jménem Paul Gustave Doré.
Kríza kapitalizmu - Kritika videaKríza kapitalizmu - Kritika videa
Toto je kritika videa z RSA animate - radikálneho sociológa Davida Harveyho, v ktorom sa pýta, či nie je čas na zanechanie kapitalizmu a obzretím sa po novom sociálnom systéme ktorý by nám umožnil žiť v systéme, ktorý by bol skutočne zodpovedný, spravodlivý a humánny.
Celé jeho tvrdenie môže byť jednoducho vyvrátené údajmi o príjme zo štatistického úradu.
Sita zpívá bluesSita zpívá blues
Bohyně Sita žije v odloučení od svého milovaného manžela a pána Ramy. Nina je animátorka, jejíž manžel se odstěhuje do Indie a pak se s ní rozejde po eĐmailu. Oba příběhy starodávné tragédie a moderní komedie vyprávějí tři zábavné loutky. Tato nádherně animovaná interpretace indického eposu Ramayana je skutečnou pastvou pro oči a právem získala řadu cen na festivalech po celém světě.
600 let600 let
Mapping k 600letému výročí pražského orloje na Staroměstském náměstí, 9. října 2010 a nová, z větší části přepracovaná verze z 5. března 2011.
Znečišťujme!Znečišťujme!
Let’s Pollute (Znečišťujme) je 6ti minutový kreslený film s českými titulky, který byl letos nominován na Oscara v kategorii nejlepší animovaný krátký film. Režisér Geefwee Boedoe jej natočil jako parodii ve stylu výchovných filmů z 50. a 60. let. a jak už název napovídá, tématem je životní prostředí.
Změna vzdělávacích paradigmatZměna vzdělávacích paradigmat
Sir Ken Robinson přednáší prostřednictvím animací na RSA Animate s českými titulky a kompletním přepisem.
Empatická civilizaceEmpatická civilizace
Jeremy Rifkin přednáší prostřednictvím RSAnimate s českými titulky a kompletním přepisem.
Pojďte pane, budeme si hrát.Pojďte pane, budeme si hrát.
z animovaného seriálu o dvou medvědech s notnou dávkou fantazie. Režie Břetislav Pojar.
Americký senAmerický sen
30ti minutový animovaný film s českými titulky, který vám ukáže, jak Američané byli podvedeni v nejzákladnějším prvku jejich systému vlády. Každý z Američanů hledá svůj americký sen, a tento film vám ukáže, proč se ten sen stále vzdaluje. Víte, jak stát vytváří své peníze? Nebo jak bankovnictví funguje? Proč ceny nemovitostí raketově stoupají a pak padnou? Opravdu víte, co je Federální rezervní systém a jak to ovlivní váš každý den?
Darwinistická teorie krásyDarwinistická teorie krásy
TED spolupracuje s animátorem Andrew Parkem, který ilustroval tuto provokativní teorii krásy Denise Duttona, který říká, že umění, hudba a další krásné věci jsou uloženy daleko hlouběji než jen "v oku pozorovatele", že jsou integrální součástí lidské podstaty, velmi silně pramenící z lidské evoluce.
Příběh uhlíPříběh uhlí
Víte, že 50% elektřiny v USA je vyráběno z uhlí? A víte odkud se tato energie bere? Sledujte příběh uhlí a dozvíte se více.
Co nás motivujeCo nás motivuje
animovaný storyboard s přednáškou od Daniel H. Pink uvádí RSA se slovenskými titulky. Na tomto webu najdete ještě podobné přednášky a další videa.
Příběh elektronikyPříběh elektroniky
Pokračování ve stylu Příběh věcí zkoumá high-tech revoluci a vedlejší ztráty ve formě 25 milionů tun elektroodpadu, otrávených pracovníků a veřejnosti splácející tento účet.
Annie Leonard bere diváky z dolů a továren, kde naše gadgety začínají až na hrozivé sběrné dvory v Číně, kde mnoho elektroodpadu končí.
Film uzavírá s výzvou k účasti zeleního soupeření, kde by měli návrháři soutěžit, aby vyráběli trvanlivé, netoxické produkty, které jsou plně a snadno recyklovatelné. Výrobce elektroniky pro tento film je koalice Electronics TakeBack Coalition, která podporuje zelený design a zodpovědnou recyklaci v elektronickém průmyslu.
Efekt malého děvčátkaEfekt malého děvčátka
Jednoduché myšlenky fungují, pokud je vůle je zrealizovat. Zde se to daří. Více informací videí a příkladů najdete na webu The Girl Effects. Pofívejte se i na podobně jednoduché sdělení o základních lidských právech
Osm smrtelných hříchůOsm smrtelných hříchů
Autorem je Konrad Lorenz, nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství a fyziologie. Česky.
The MeatrixThe Meatrix
Animované příběhy o tom, jak se pěstují zvířata ve velkochovech. Spolkněte červenou pilulku a dozvíte se, jak to skutečně je. Zapněte si české titulky. Prohlédněte si taky Interaktivní panoramatickou variantu a dočtěte se více detailů na souvisejícím webu.
Jak zničit svět Jak zničit svět
čtyři krátké animované filmy s návodem, jak efektivně zničit tento svět. Autorem je režisér a animátor Pete Bishop který za ně dostal cenu za nejlepší vzdělavací film roku 2009. Vidět jste je mohli na Discovery Channel
Městská divočinaMěstská divočina
interaktivní videoklip v originálním názvu The Wilderness Downtown. Pro shlédnutí je potřeba prohlížeč Chrome a zavřít ostatní aplikace nebo ostatní záložky prohlížeče, protože spuštění je náročné na výkon počítače. Na začátku zadejte název svého města (např. Praha)
PotomciPotomci
animovaný film s českými titulky
Distrikt! Distrikt!
Divoký celovečerní animovaný film s českými titulky z Maďarska, který rozhodně není pro děti, přináší politicky nekorektní, drsnou vizi současné východní Evropy předvedenou na mikrokosmu zchátralého budapešťského 8. distriktu se špatnou pověstí. Obyvatelé 8. okrsku představují nový multikulturní tavicí tyglík. Maďaři, Romové, Číňané, Arabové, Američané a Němci žijí v této budapeš´tské čtvrti společně s několika policisty, prostitutkami a zvířaty. V okrsku je možné všechno, a také se to stane. Diváci mají možnost nakouknout do dobrodružného života pouličního gangu a rodin jeho členů, který je plný humoru, každodenního zločinu, cti, lásky a sexu, kamarádství a potyček. Maďarsko-cikánská modernizovaná verze Romea a Julie. Postkomunistický South Park. Film, který má potenciál stát se kultovním. (MFF Karlovy Vary)
Příběh kosmetikyPříběh kosmetiky
další díl ze serie Story of Stuff. Je možno zapnout české titulky.
Platónova jeskyněPlatónova jeskyně
Platónovo podobenství o jeskyni má různé interpretace. Jak asi hluboko každý z nás vězí v takové jeskyni? Animovaný film z roku 1973 s českými titulky. Vypráví Orson Welles.
jaderné výbuchyjaderné výbuchy
infografika ukazující přehled všech jaderných výbuchů na této planetě, v letech 1945 až 1998. Víte kolik jich celkem bylo? A které země nejvíc zaneřádily tuto planetu radioaktivitou? Každý z výbuchů je na mapce znázorněn zábleskem a slabým tónem. Některé roky jsou až neskutečnou kakofonií, u kterých si těžko představit co ve skutečnosti znamenají pro životní prostředí a živou přírodu. Autor je japonec Isao HASHIMOTO.
Kontaminace ČRKontaminace ČR
Mapové podklady kontaminovaných míst v ČR. Je použitá ortofotomapa České republiky z historických snímků prvního plošného celostátního leteckého snímkování z 50. let Uvidíte unikátní historickou fotomapu na portálu CENIA, kde jsou i další informace o tomto projektu.
Japonsko, divná zeměJaponsko, divná země
infografika o tom, jaká podivná země je Japonsko pro zbytek světa. Vytvořená japoncem :)
I'm hereI'm here
Režisér Spike Jonze se po dětské fantasy Where the Wild Things Are vrhl na natočení krátké sc-ifi romance, kterou natočil ve spolupráci s firmou Absolut. Ve snímku, jenž se odehrává ve světě, kde spolu žijí roboti a lidé, se dozvíme že láska i končetiny přenáší. Film můžete zdarma shlédnout ve virtuálním kině. Ve snímku můžete slyšet skladby od zpěvačky Asky Matsumiyaové
Akademická knihovnaAkademická knihovna
Zajímavá studie architektury knihovny v New Hampshire kompletně vymodelované v počítači. Další informace o této knihovně si přečtěte ve slovenštině na Wikipedii A také shlédněte filmThe Third & The Seventh jehož tvůrce je Alex Roman i filmy o tom, jak se natáčelo a modeloval 3D model této knihovny.
zábavný kvízzábavný kvíz
Televize BBC na svém webu nabízí spousta výkových flashových her. Procvičte si angličtinu a učivo základní školy. autorem této milé hry je česká firma Amanita Design
Příběh věcíPříběh věcí
10 minut o tom, jak se obchoduje s emisními povolenkami se stále horšími dopady na klima planety a co by mělo být skutečným řešením pro snížení emisí v atmosféře.

Dále 20 minut s českými titulky o pozadí našich společenských a civilizačních chování. O tom jak souvisí naše spotřební návyky, peníze, příroda a životní prostředí. Od těžby až po prodej, spotřebu a likvidaci. Všechny ty věci v našich životech ovlivňují komunity u nás i v zahraničí, přestože většina dění je skryta našemu pohledu. Příběh věcí je krátký pohled na rub naší produkce a spotřeby. Něco vás naučí, rozesměje vás a možná i změní způsob, jakým se díváte na svět a věci ve vašem okolí. Cílem je oslovit v nás vůli změnit tyto destruktivní činnosti a žít udržitelný život. Více na The Story od Stuff.
Ze života animovaných psůZe života animovaných psů
animovaný film od amerického kreslíře s českým původem Pavla Fierlingera.
infografika harmonyinfografika harmony
kolekce informativních grafů a vizualizací z webu GOOD
O kočce, která si chodila po hřbetěO kočce, která si chodila po hřbetě
Loutkový animovaný film na motivy knihy Rudyarda Kiplinga. S anglickými titulky.
Peníze jako dluh 2Peníze jako dluh 2
Chcete vědět, co je skutečnou příčinou finanční krize? Stále nemůžete pochopit, proč ceny neustále stoupají? Pokud ano, tak nejdříve musíte vědět, jakým vlastně způsobem funguje finanční systém, kde a jak vznikají peníze a kredit, a na jakých principech fungují banky. 47 minutový dokument Paula Grignona s názvem "Peníze jako dluh" vysvětluje velmi jednoduše a efektivně způsob fungování dnešního bankovnictví. Zamyslete se a odpovězte si sami, kde se berou všechny peníze, jak je možné, že jsou všechny státy současně zadlužené stávajícímu systému a co by se stalo, kdyby všichni najednou splatili své dluhy? Na tyto a mnoho dalších otázek se vám pokusí odpovědět následující dokument.

Zařazena i druhá část animovaného dokumentu Paula Grignona. Vysvětluje jak současná finanční krize vytvořila z vašich peněz ještě větší dluhy. Původní první díl je s českými nebo německými titulky. Dále praktické doporučení jak se zachovat.
Pérák a SSPérák a SS
Legendární fiktivní český válečný hrdina. Během 2. světové války v období Protektorátu Čechy a Morava se objevila legenda o podivném skákajícím člověku, který bojuje proti nacistům. Animovaný film.
Ruská škola animaceRuská škola animace
Serie dokumentárních filmů s anglickými titulky o animátorském umění z Ruska.
kreditní krizekreditní krize
Vizualizací vysvětlená příčina kreditní krize. Více na webu.
Muž, který sázel stromyMuž, který sázel stromy
Animovaný film na motivy příběhu francouzského autora Jeana Giono. Autorem animace je Frédéric Back.
Dům z malých kostekDům z malých kostek
Snímek La Mason en Petits Cubes, jehož autorem je japonský režisér Kunio Kato, oceněný jako nejlepší krátkometrážní animovaný film v roce 2008, soutěžil také v loňském ročníku českého AniFestu. Pro další filmy navštivte Short Film Central.
Na velikosti zřejmě záležíNa velikosti zřejmě záleží
animovaný film o tom, jaký je rozdíl mezi imperátory a obyčejnými piráty.
Pepek námořníkPepek námořník
Nejoblíbenější reklama na špenát všech dob.
Kocour FelixKocour Felix
Černý kocour Felix a jeho příhody.
škola Jiřího Trnkyškola Jiřího Trnky
ukázky od klasika české animované tvorby, kterému říkali v Hollywoodu Walt Disney východu. Česká škola klasické loutkové animace patří k nejlepším na světě.
SupermanSuperman
Klasický americký animovaný komix z doby 2. světové války.
Channel FrederatorChannel Frederator
unikátní videopodcast plný krátkých animovaných filmů. Více na domovské stránce
Animované filmyAnimované filmy
Výběr nejrůznějších animovaných filmů z americké kinematografie.
večerníčkyvečerníčky
Československé animované večerníčky z dob dávno minulých. Hrané večerníčky s Júliusom Pántikom a Monikou Haasovou v hlavných úlohách.
stará dobrá Amigastará dobrá Amiga
podívejte se jaká kouzla se dala tvořit na počítačích Amiga. Demoreel od Nova Design.
Čínské lidové bajkyČínské lidové bajky
Šest animovaných bajek z Číny, každá s nějakým ponaučením. S anglickými titulky.
Časové osyČasové osy
Prohlédněte si interaktivní sled událostí na časové ose. V každé časové ose je měřítko, a odkazy nadalší zprávy, informace a události. Poskytuje server Dipity kde si můžete vytvořit vlastní, nebo sdílet již existující.
válečné mapyválečné mapy
Dlouho jsem přemýšlel a odolával pokušení, zda na tento blog vložím téma přímo související s válkou. Přestože se tím nechci zabývat, okolnosti mne nutí si toho všímat. Zde uvidíte pouze schematické grafy, jak "úspěšná" byla jedna důležitá země ve svých zahraničně - vojensko - politických aktivitách. Více se dozvíte na Maps Of War.
Waking LifeWaking Life
Bob Sabiston představuje svůj vlastní software Rotoshop. Rotoshop přispěl k výrobě filmu Scanner Darkly a je neprodejný. Bob má za sebou mnoho projektů včetně filmu Scanner Darkly nebo Waking Life. Zde je Strana z Massachusets Institut of Technology. Bohužel kameraman nebyl z nejschopnějších a tak je záznam obrazu i zvuku naprosto strašný. Bob Sabiston vysvětluje, jak s jeho software jednoduše animovat kresbu tvořenou na základě videa. Podotýkám, že nikdy to není jen na software.. je v tom skryto mnoho tvůrčích zkušeností. On je získal při tvorbě svých animovaných filmů. Pro zajímavost upozorňuji, že software běží na notebooku, nebo stolním počítači Apple v systému MacOS 9. Jeho první projekty totiž vznikaly už v minulém století. Další odkazy: režisér filmu Scanner Darkly hovoří o technice tvorby Tvůrci filmu Scanner Darkly hovoří o filmu
ART TIMEART TIME
hudební film natočený v roce 1982. V hlavní roli Bob Geldof.
Zloděj a švecZloděj a švec
Klasický animovaný film a zároveň jubilejní 900. příspěvek.
deset dimenzídeset dimenzí
srozumitelné představení teorie deseti dimenzí.
Stručná historie fosilních palivStručná historie fosilních paliv
Animovaný filmík o tom, jak to chodí s fosilmími palivy za poslední stovky let.
Film, Film, FilmFilm, Film, Film
Animovaný film o tom jak se natáčí filmy, jak funguje typická filmová produkce. Od nápadu scénáristy až po veřejné promítání. Snímek získal několik ocenění:
- Grand Prize in Colombo, Sri Lanka 1973 - Official Selection of Tampere, Finland 1970 - Official Selection New York, USA 1969
Autor: Fyodor Khitruk
Will Work For FreeWill Work For Free
Nezapomenutelný animovaný seriál dvou domácích kutilů známý také pod názvem A je to! Věděli jste že má i vlastní fansite? uvidíte mimo jiné: Kuťáci Gril Houpací křeslo Budka Garáž Jablka Skokani Výlet Stěhování Déšť Brusle Dílna Pračka Snídaně v trávě Koberec Velké prádlo Obraz Křížovka Sekačka Světlo Vinaři Cyklisti Workshop Trezor Tapety Okap Gramofon Windsurfing Blatník Dlaždice Sušenky Kulečník ...a další díly.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.