Katalog profesionální technikyKatalog profesionální techniky
Zářijový update. Přehledový katalog pro kameramany, filmaře, televize, postprodukci, videotechniky, střihače, i zvukaře. 150 stran a přes 3000 produktů. Přidány schemata workflow, přehled veletrhů filmařské a televizní techniky po celém světě a statistika návštěvnosti. Na konci katalogu je produktový rejstřík.
Gearwire Crosstalk Gearwire Crosstalk
Zajímavosti z oblasti tvorby živé elektronické hudby. Více na GearWire nebo na YouTube
korekční vrstvykorekční vrstvy
použití korekčních vrstev v Adobe Photoshop. Navíc šance přiučit se něco italsky. Více najdete na webu zer0graph
modelování krajinymodelování krajiny
s aplikací MojoWorld Generator. v závěru uvidíte integraci krajiny do 3D software Cinema 4D XL7. Více si počtete zde Video je tentokrát bez japonského komentáře.
kompozice a efektykompozice a efekty
co všechno umí vytvořit aplikace Apple Motion. Doufám, že nevadí japonský komentář ani jazyková mutace programu. :) O to více si užijete více než hodinovou prezentaci.
kamerový jeřábkamerový jeřáb
ukázka funkčnosti kamerového jeřábu a jeho otočné hlavy představují na webu Mark Roberts Motion Control. Nezapomeňte se podívat i na další videa na stránce, jak se s touto filmařskou technikou pracuje.
CatwomanCatwoman
krátké povídání s představitelkou kočičí ženy ze známého komixu, podle kterého se točil neprofesionální fan-film Catwoman Copycat. Dále jak se dělal film Catwoman: Nine Lives od ABM Digi Films
jak sledovat video z netujak sledovat video z netu
pomocí OpenSource Democracy Playeru. Budete mít přístup k velkému množství nejrůznějšího obsahu. Více na Screencast Online
Will Work For FreeWill Work For Free
Nezapomenutelný animovaný seriál dvou domácích kutilů známý také pod názvem A je to! Věděli jste že má i vlastní fansite? uvidíte mimo jiné: Kuťáci Gril Houpací křeslo Budka Garáž Jablka Skokani Výlet Stěhování Déšť Brusle Dílna Pračka Snídaně v trávě Koberec Velké prádlo Obraz Křížovka Sekačka Světlo Vinaři Cyklisti Workshop Trezor Tapety Okap Gramofon Windsurfing Blatník Dlaždice Sušenky Kulečník ...a další díly.
přehrávač videípřehrávač videí
Aplikace Tubular pro komfortní prohlížení videí z YouTube.
Online střižna na MacuOnline střižna na Macu
Nástroje na zpracování obrazu a zvuku v Autodesk Smoke 2011 on Mac OS X. Další tutorialy uvidíte například zde. nebo na Blogu jeho autora

The audio toolset in Smoke is quite comprehensive in terms of editing your audio and generic effects that you may need on an every day basis. I am not referring to 5.1 or 7.1 surround sound functionality but more around the fundamentals how audio would be laid out and worked with in the timeline. This includes mapping the audio to your chosen outputs, hearing sound, scrubbing commands, track audio work as well as clip audio work
práce s videostřižnoupráce s videostřižnou
začátek serie tutoriálů na Apple Final Cut Pro. V tomto díle je ukázán dynamický přechodový efekt mezi dvěma klipy. Více snad uvidíte později na YouTube
organizace videoklipůorganizace videoklipů
jak si zjednodušit přípravu střihu s pomocí zadání in a out bodů ve videoklipů v projektu Avid Xpress Pro představují na serveru Desktop Images kde mají i další výukové DVD.
Jak přežít v příroděJak přežít v přírodě
Praktické rady co dělat když zůstanete v přírodě bez prostředků. Jak rozdělat oheň třením dřev s pomocí luku. Oceníte asi jen v případě expedice mimo civilizaci, ale nikdy nevíte, kdy se to může hodit. Video je s anglickými titulky. více na švédském webu
DJing a WarpDJing a Warp
s Ableton Live. Komentář německy.
zvukový delay a distorzezvukový delay a distorze
Představení a použití zvukového pluginu OhmBoyz a Predatohm standardu AU RTAS, VST. Více na Ohm-Force
Nový grafický editorNový grafický editor
Deset lekcí k betaverzi Adobe Photoshop CS3 předvádí Julien Pons na francouzském blogu emob. Klikejte na jednotlivé kapitoly, které se otevřou v novém okně. Jazyková verze programu je anglická.
nové funkce střižnynové funkce střižny
Transition Preservation a Mix & Match ve střižnách Avid Media Composer 4.0 a Avid Symphony 4.0
záznam kvadrofonního zvukuzáznam kvadrofonního zvuku
laboratoř IP-Racine předvádí v italských Benátkách test záznamu čtyřkanálového zvuku a metadat. Test je prováděn ve dvou různých zvukových prostředích.
Následuje překódování a DVD authoring. Potom je tento zvuk podroben subjektivním poslechovým a fyzikálním testům. Zvuk reprodukují přes 5.1 ITU surround reproduktory. Využití této metody má význam v simulaci specifických zvukových prostředí.
jak točit dokument jak točit dokument
Návody a rady k natáčení dokumentárních pořadů, který vznikl na stanici Channel 4. Více na FourDocs
Sýrový dortSýrový dort
Detailní návod na 3D model jedné lahůdky v 3ds max představuje CG Taiwaner kde se dozvíte o vzniku více. 3 kapitoly.
jak organizovat PDFjak organizovat PDF
dva zajímavé způsoby, jak si zorganizovat archiv svých PDF v počítači. Více se dozvíte od Wallace's Workshop.
3D model Ferrero Rocher3D model Ferrero Rocher
detailní návod na 3D model oblíbené cukrovinky Ferrero Rocher v 3ds max představuje CG Taiwaner kde se dozvíte o vzniku více. 3 kapitoly.
pokročilé FX efektypokročilé FX efekty
marioGENEAU.com představuje kompoziční aplikaci Apple Shake v nových třičtvrtěhodinových seancích. Komentář je francouzsky. klikejte na kapitoly. Videa jsou pouze promo na DVD, které autor prodává na svém webu.
pohlednice z Čechpohlednice z Čech
Podívejte se na 5 míst v České republice, abyste nezapomněli, v jaké zemi žijete. Nejlepší je ale vidět je na vlastní oči. Od Sebastano Perero
Plátěné tenisky v 3DPlátěné tenisky v 3D
Detailní návod na 3D model plátěných bot s gumovou podrážkou v 3ds max představuje CG Taiwaner. Na blogu se dozvíte o vzniku více. 4 kapitoly.
3D horkovzdušný fén3D horkovzdušný fén
NURBS modelování sušiče vlasů. K postupu práce použit 3ds max s doplňkem nPower. 5 kapitol.
Jak vymodelovat mobilJak vymodelovat mobil
Detailní návod na 3D modelování mobilního telefonu v 3ds max představuje CG Taiwaner. Na jeho blogu se dozvíte o vzniku více. 14 kapitol.
Bermudský trojúhelníkBermudský trojúhelník
Dokument je o okolnostech gravitačních pokusů a přechodného zmizení lodi USS Eldridge v roce 1943.
Válečný experiment americké armády za 2. světové války, nechvalně proslulý jako Experiment Philadelphia, měl zůstat navždy utajený. Údajný pokus zneviditelnit válečné plavidlo Eldridge se totiž vymknul kontrole a jeho následky byly děsivé. Po neúspěchu pokusu byly všechny stopy zahlazeny. Je možné, že vše se odehrálo jenom v myslích spekulantů? Dosavadní věda totiž uznává principy kauzality a takový experiment považuje za zcela nemožný.
Dále dokumenty o Bermudském trojúhelníku.
pokročilá kresba postavypokročilá kresba postavy
jak vzniká komixová kresba od začáteční skicy až po stínování. Vše pouze v Adobe Photoshopu. Postup se dozvíte v tomto hodinu a půl dlouhém návodu od Apollyon Films.
jak zálohovat DVDjak zálohovat DVD
ukázka jak nastavit zálohu DVD, nebo převod DVD do iPodu v aplikaci Instant Handbrake.
online systémonline systém
Autodesk Flame 2008. podívejte se také na nové vlastnosti
jak na olejomalbujak na olejomalbu
v Adobe Photoshopu CS2
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.