Dove EvolutionDove Evolution
ten klip už viděl snad každý. Nebo jeho parodii. Ne každý viděl, jak se dělal. Podílela se na něm postprodukční společnost Soho a Rogue Editorial.
ProdiKeysProdiKeys
představení speciální hudební klávesnice, která kombinuje klaviaturu s počítačovými klávesami. Nechybí ani ovládací software. Od Creative Technology, LTD.
o umělé inteligencio umělé inteligenci
V 70. letech minulého století se Dr. Stephen Thaler začal věnovat výzkumu v oblasti neurálních sítí, vedoucímu k pochopení principů umělé inteligence. Jeho experimenty se simulací umělého mozku často hraničily se sci-fi. Cílem však bylo vědecky prozkoumat to, co tehdy málokdo pokládal za vědu. Jak se vypořádat s pojmy jako je vědomí umělých mozků, nebo nesmrtelnost. Nevýdělečná společnost In Its Image spolu s firmou Imagination Engines hrají v půlhodinovém dokumentu o průzkumu možností umělé inteligence svoji roli.
project BWproject BW
jak se dělal unikátní animovaný snímek s pomocí motion capture Vicon. 35mm kontrastní černobílá animace se promítala na festivalu Imagina v roce 1998 a v sekci MITIC (Marché International des Techniques et de l'Innovation du Cinéma) která probíhala v rámci filmového festivalu v Cannes 1998. Video je francouzsky.
Člověk v divočiněČlověk v divočině
jak si umět poradit sám v divoké přírodě, jak přežít v divočině.
Tajemství supermarketů Tajemství supermarketů
Dokument o RFID čipech v supermarketech TESCO. Více o zavádění RFID čipů do prodávaného zboží se dozvíte na SpyChips. Proč a jak se změnily potraviny které jíme za poslední desítky let. Za tu dobu vznikly supermarkety. Jakou cenu platíme za tento nákupní luxus, vybraná jídla na které se supermarkety specializují? V dokumentu BBC se novinářka Jane Moore zabývá tím, jak supermarkety změnily potraviny a odhaluje náznaky, že jídlo které kupujeme nevzniká tak, jak si myslíme že vzniká.
jak přidat vodoznakjak přidat vodoznak
návod jak rychle přidat obrázkový vodoznak do velkého množství fotografií. Použit Adobe Photoshop.
zahrady světazahrady světa
seznamte se s vybranými veřejnými zahradami v Americe. Nejdříve Mt. Vernon ve Washingtonu. Pořadem provází Audrey Hepburn, komentář k historii Michael York. Unikátní dokument o údržbě zahrad.
Velká Mongolská říšeVelká Mongolská říše
Dokumenty o silné a dobyvačné říši Mongolů, která už je dávno historií... Vládcové jako Gengišchán, nebo Kublajchán si za své vlády podmanili obrovské území Asie.
oprava vypadlých snímkůoprava vypadlých snímků
FrameFixer je profesionální software na opravu těžkého poškození videa, které má vypadlé snímky. Používá technologii Optical Flow převzatou od The Foundry. Prohlédněte si malou ukázku rozhraní.
Indonesie a Nový ZélandIndonesie a Nový Zéland
Nesestříhaný záznam 9 hodin z expedice po ostrovech Indonesie a Nového Zélandu. Cestovatel: Darrin Eden.
Cesty s ManfredemCesty s Manfredem
Po různých končinách světa a převážně ve Španělsku cestoval turista Manfred Pfluegl. Na jeho webu uvidíte další fotografie.
koně a westenové ježděníkoně a westenové ježdění
koníky a rekreační vyjížďky na koních nejen ve westernovém stylu uvidíte v několika dokumentech. Více o vyjížďkách a natural horsemanshipu se dozvíte na webu majitele stájí a také zde.
ostrov Sri Lankaostrov Sri Lanka
čtyři dokumenty o ostrově kterému se také říkalo Ceylon - ostrově s tisíciletou historií. Sri Lanka má i své problémy. Například se slony, kteří tvoří důležité kulturní i přírodní bohatství.
Panamský průplavPanamský průplav
pohled na historii i současnost středoamerického státu a jeho nejvýznamější vodní cesty - panamského průplavu. Historické záběry. Dále dokument o vojenské intervenci USA do Panamy v roce 1989. Byly v tom pochopitelně namočeni významní politici. Více.
předkolumbovské civilizacepředkolumbovské civilizace
Španělské dobyvačné výpravy v Americe. Objevení a současně pokoření původních civilizací Inků a Aztéků. Dokumenty BBC a další.
Jihovýchodní AsieJihovýchodní Asie
návštěva Singapore ale i dalších míst jihovýchodní Asie... Dokumenty o tamní kultuře a lidech. Dále o cestách na Malaysii do Číny, Hong Kongu, Indonesie.
Selhání vyvolenýchSelhání vyvolených
Dokument mapující situaci amerických prezidentských voleb v r. 2000 - 2004. U.S. volební systém je svými pravidly mimořádně propracovaný, přesto to není záruka že jsou volby přesným odrazem vůle obyvatelstva. Příběh kongresmanky jménem Cynthia McKinney odhalující volební neúspěchy. Je otázkou, proč media často neinformují veřejnost o pravém stavu situace. Dále o odhalení pozadí voleb v USA.
Policejní státPolicejní stát
jaké jsou příčiny a důsledky toho, že ve Velké Británii jsou zaváděny metody sledování obyvatelstva. Jen v Británii je instalováno přes 4.000.000 průmyslových kamer které monitorují veškerý pohyb na veřejnosti. Kromě toho se rozjíždí další nákladné projekty na kontrolu, sledování lidí a ovládání svobod občanů Velké Británie. Kam až to povede? Co jsou skutečné důvody, ne pouze veřejně proklamované důvody obhajující tyto aktivity?
animace postav a scényanimace postav a scény
v animačním software Reallusion iClone. iClone slouží k realtimové animaci 3D, previzualizaci filmových scén a tvorbě krátkých animovaných filmů. Tyto návody uvidíte také na YouTube.
IluminátiIlumináti
Tajná sekta svobodných zednářů, která si po staletí dělí moc nad světem a její členové jsou na nejvyšších vládnoucích a politických místech. Jejich zájmy jsou v jednoznačném ovládnutí světových procesů. Nastolení nového světového řádu, který defakto znamená upevnění jejich vládnoucí pozice a stále větší ztrátu svobod všech ostatních. Více se dozvíte na wikipedii Dokument o klanu rodiny Bushů, která má významný vliv na události už od doby Vietnamské války.
závod robotůzávod robotů
Retrospektivní popis ze soutěže DARPA Grand Challenge 2004 autonomních robotických vozidel. Soutěžili kdo dojede přes poušť první do cíle. Vítězný konstruktér Sebastian Thrun komentuje průběh cesty svého vozidla. Soutěž je vyhlašována každý rok.Letos, 3. listopadu 2007 bude další kolo s názvem Urban challenge, tentokrát v ulicích města. Vozidla kromě orientace budou muset dodržovat i dopravní předpisy. Pozn.: Jsem si vědom, že tato aktivita je pod záštitou americké vojenské organizace. Nepodporuji americké vojenské aktivity a vyvozuji, že taková akce vzniká ze zištných důvodů. Armáda tak získává nové vynálezy pro vojenské využití. Více k tématu na Britských listech nebo související videa.
Cesta do džungleCesta do džungle
Dokument z cyklu Cesta na kraj Světa - o šamanech v Amazonských pralesích, kteří vyrábí víno Ayahuasca. Dokument obsahuje i mírové protesty proti zakázání tohoto nápoje jako drogy. V průběhu vzniku filmu je: Zničeno 16 mil. akrů pralesa, 150.000 druhů je na pokraji vyhynutí, v Ekvádoru 9 ropných vrtů vypustí miliony galonů ropy do povodí Amazonky, Vědci potvrdí globální oteplování jako základní nebezpečí pro život na Zemi, zvýší se počet přírodních katastrof, v Holansku probíhají protesty, soudce rozhodl že použití Ayahuasca neohrožuje zdraví a zachovává ústavní právo na jejich víru, Španělsko, Itálie, Portugalsko, Švýcarsko, Belgie a Holandsko povolují některé drogy, USA dává Talibanu v Afhanistanu 43 mil. dolarů na boj s drogami, USA je zvoleno do komise lidských práv OSN, humanismus stojí na dějinné křižovatce...
Napříč JaponskemNapříč Japonskem
Hodinový film o tom, jak se muž jménem Kintaro rozhodl projít pěšky celé Japonsko. Cesta byla nakonec 2000 mil a trvala 5 měsíců. Více se dozvíte na webu.
střižna pro pokročiléstřižna pro pokročilé
Podrobný popis vlastností videostřižny Sony Vegas 7
rady filmařůmrady filmařům
několik praktických rad k filmařskému vybavení a ukázky k filmovému nasvícení scény. Více můžete získat na DVD
Mt. EverestMt. Everest
dvacetidílná reportáž z expedice pod nejvyšší horu světa. Více na stranách podcastu kde pokračují další díly! Dále dokumenty z Himáláje.
Historie sexuHistorie sexu
Část ze seriálu televize BBC o tajemstvích lidské sexuality. Dále seriál o sexualitě v průběhu staletí.
Prales znamená životPrales znamená život
Dokument o významu biodiversity v pralesích pohoří Cardamom v Kambodži. Vyroben pro WildAid S titulky.
návody pro střihačenávody pro střihače
tipy a triky pro začátečníky střižny Apple Final Cut Pro a iMovie od Mac Video Helpline.
Volná energie Volná energie
Už dlouhou dobu jsou známy metody přeměny energie založené například na Piezoelekrickém jevu, Biefeld-Brownovu efektu nebo elektrických jevech popsaných vědcem jménem Nikola Tesla. Tyto zařízení jsou někdy omylem řazena mezi "nesmyslná prerpetua mobile" přestože jimi nejsou. Jsou však za určitých podmínek zajímavým generátorem snadno dostupné energie. Jelikož by mohla být volná energie vážným zásahem do ustálené výroby i obchodu s energiemi, je současně i citlivým politickým tematem. Mohlo by dojít k decentralizaci moci, která je k vlastnictví energie velmi vázaná. Výzkumům elektromagnetických jevůa alternativních energií se věnuje např. vědec Tom Bearden. Vznikající projekty jsou často ignorovány závislými médii a některé projekty i patenty kupovány pod záminkou vývoje a poté ukládány do trezorů. Přitom existují alternativní zdroje energií, přestože cesta k jejímu využití je složitější. Na komplikacích vývoje se významnou měrou podílejí zájmové skupiny, které by uvolněním energie ztratili sílu své lobby. Navzdory tomu však sílí společenská potřeba řešit budoucí energetickou krizi. Téma rozhodně není vyčerpáno, hledejte na internetu klíčová slova Free Energy, Nikola Tesla, alternative energy, clear energy, Equinox.
Armáda zábavy, s.r.o.Armáda zábavy, s.r.o.
2h dokumenty o popularizaci zbrojení, armády, boje a souvisejících aktivit - v popkultuře. Jednotlivé díly skládačky - násilné počítačové hry s vojenskou tematikou, neustálá témata v TV a glorifikace armády.. to vše se skládá do do podivuhodného obrazu, který má být viděn tím jediným správným pohledem. Je otázkou: Má být válka brána jako zábavná podívaná? A jak se slučuje naše touha po míru a demokracii s nejničivějšími lidskými aktivitami? Dále ostře kritické politické dokumenty. Režisér Eugen Jarecki s dokumentem Why we Fight získal hlavní cenu poroty na Sundance Festivalu 2005.

Is American foreign policy dominated by the idea of military supremacy? Has the military become too important in American life? Jarecki's shrewd and intelligent polemic would seem to give an affirmative answer to each of these questions. The American Documentary Grand Jury Prize was given to WHY WE FIGHT, written and directed by Eugene Jarecki. What are the forces that shape and propel American militarism? This award-winning film provides an inside look at the anatomy of the American war machine.

He may have been the ultimate icon of 1950s conformity and postwar complacency, but Dwight D. Eisenhower was an iconoclast, visionary, and the Cassandra of the New World Order. Upon departing his presidency, Eisenhower issued a stern, cogent warning about the burgeoning "military industrial complex," foretelling with ominous clarity the state of the world in 2004 with its incestuous entanglement of political, corporate, and Defense Department interests.

Deploying the general's farewell address as his strategic ground zero, Eugene Jarecki launches a full-frontal autopsy of how the will of a people has become an accessory to the Pentagon. Surveying the scorched landscape of a half-century's military misadventures and misguided missions, Jarecki asks how--and tells why--a nation ostensibly of, by, and for the people has become the savings-and-loan of a system whose survival depends on a state of constant war.

Jarecki, whose previous film, The Trials of Henry Kissinger, took such an unblinking look at our ex-secretary of state, might have delivered his film in time for the last presidential election, but its timing is also its point: It does not matter who is in charge as long as the system remains immune from the checks and balances of a peace-seeking electorate. Brisk, intelligent, and often very, very human, Why We Fight is one of the more powerful films in this year's Festival, and certainly among the most shattering.
grafická kompozicegrafická kompozice
jak udělat grafickou koláž s použitím programu Paint Shop Pro 9.
jak udělat tužkujak udělat tužku
jak nakreslit téměř realistickou tužku v programu Adobe Photoshop Autor Jonathan Sampson má na svém webu ještě další videa.
Nemoc šílených kravNemoc šílených krav
Před lety byl v Evropě, ale i ve světě problém s vážným onemocněním dobytka, který se mohl promítnout i na člověka. Přestože je toto onemocnění relativně pod kontrolou, v principu je vhodné o ní něco vědět. Dokumenty o této nemoci.
život na Kamčatceživot na Kamčatce
jak se žije na ruském poloostrově Kamčatka. Pro evropana poněkud neobyčejný způsob existence. Nahlédněte...
Erotický vesmírErotický vesmír
Dokumenty Paula Budnika, které se tématu vesmíru, existence a lidí dotýkají i prostřednictvím duchovna. Více v jeho knize What Is and What will be. Videa jsou s anglickými titulky. Dále přednášející Ray Kurzweil v knize Singularita je blízko připouští, že věda a technika vytváří tak významné změny, že je možno je hodnotit jako příčinu nového nastavení pravidel.
Film, Film, FilmFilm, Film, Film
Animovaný film o tom jak se natáčí filmy, jak funguje typická filmová produkce. Od nápadu scénáristy až po veřejné promítání. Snímek získal několik ocenění:
- Grand Prize in Colombo, Sri Lanka 1973 - Official Selection of Tampere, Finland 1970 - Official Selection New York, USA 1969
Autor: Fyodor Khitruk
Elegantní vesmírElegantní vesmír
Cyklus populárně naučných dokumentů o fungování a vzniku Vesmíru, kterým provází Stephen Hawking.

Kodaňská teorie je kontroverzní filosoficko-fyzikální teorie, s níž přišel významný dánský vědec Niels Henrik David Bohr, vynálezce teoretického kvantového modelu atomu vodíku. Jeho teze tvrdí, že člověk je schopen vidět svět pouze vlastní optikou, tedy nikoli takový, jaký doopravdy je. Jde tedy o jasnou antitezi vůči Einsteinově determinačnímu modelu, v němž se říká, že vše je závislé na akci a reakci. Bohrův zákon stojí na předpokladu, že Einstein nebyl pouze ochoten připustit, že ve světě nemusí nutně panovat žádný řád. Vědci se dodnes přou, která z teorií je pravděpodobnější. Odpověď je stále v nedohlednu… Česky.
Tajemný život přístrojůTajemný život přístrojů
Populárně naučné dokumenty britské televize o tom, jak fungují obyčejné domácí spotřebiče.
JamajkaJamajka
Martin Endrizal popisuje zážitky z cesty na Jamajku, kam se nejel opalovat na pláž jak většina turistů, ale poznat život a kulturu místního obyvatelstva. Video je komentováno česky a je k dispozici ve více formátech na AVC SH.
101 řešení krize klimatu101 řešení krize klimatu
Dialog o tom, co vše je možné udělat pro řešení klimatických změn, pro zmírnění následků ropné krize. Více na Peak Moment TV nebo na YouTube. Neexistují jednoduchá a snadná řešení, je ale nutné se zabývat tím, jaká vůbec existují.
pokročilé 3D modelovánípokročilé 3D modelování
Colin Levy vytvořil před časem krátký film Suburban Plight kombinující hraný film se CG prvky vytvořenými v aplikaci Blender. Z jeho práce jsou zde 3 tutoriály. První z nich je o tvorbě a zasazení použitého CG charakteru do reálného prostředí.
Souhvězdí noční oblohySouhvězdí noční oblohy
Názorné ukázky souhvězdí na noční obloze. 5 dílů, řecký komentář. Dále dokument BBC o Měsíci.
vlastnosti Creative Suite3vlastnosti Creative Suite3
Rozebrání nových vlastností v Adobe Photoshop CS3 a Adobe Bridge CS3
Vyjímečný životVyjímečný život
Jane Goodall hovoří o své celoživotní práci výzkumu šimpanzů v Africkém Gombe. Více se dozvíte také na webu Institutu J.G.
země nomádůzemě nomádů
Hodinu dlouhý dokument shrnující násilné události o uprchlících v Súdánském Dárfúru z ledna roku 2006. Více se dozvíte na Nomads Land Film byl oceněn významnými filmovými festivaly po celém světě. Dále diskuse o těchto událostech. S anglickými titulky.
The Dark Side of the MoonThe Dark Side of the Moon
jak se točilo legendární album vypráví členové kapely Pink Floyd. dále rozhovor s Davidem Gilmourem
Děti lidíDěti lidí
jak se točily akční scény ve filmu Children of Men.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.