profesionální DVD menuprofesionální DVD menu
jak vytvořit profi menu s animacemi a prolínačkami v aplikaci Adobe AfterEffects.
veletrh NAB 2007veletrh NAB 2007
Camcorder info navštívil veletrh profesionální televizní a videotechniky NAB 2007 v Las Vegas. Podívejte se na všechny reportáže včetně výstav CES 2007 a PMA 2007.
tipy profesionálů střihutipy profesionálů střihu
Souhrn videotipů od profíků na tomto webu k aplikacím Final Cut pro nebo Shake. Některá videa jsou ve vysokém rozlišení, stahujte je tedy zde.
Vesmírná měřítkaVesmírná měřítka
Názorná ukázka poměrů planet ve sluneční soustavě a různých typů hvězd. O 15ti letém výročí vesmírného dalekohledu Hubble. Dále půlhodinový dokument o budoucích změnách ve sluneční soustavě.
Noční oblohaNoční obloha
Dokumentární pořad televize BBC k - 50. výročí objevování kosmu.
Dny, které šokovaly světDny, které šokovaly svět
Dokumenty televize BBC. Byly to události, které se navždy zapíší do historie.
Creative Sweet TVCreative Sweet TV
seriál Creative Sweet TV o grafických aplikacích Adobe až z Austrálie. Mike McHugh předvádí kouzla v Adobe InDesign, Illustrator, Photoshop. Uvidíte je také na YouTube.
Spouští se aktuální díl, pro další díly klikejte.
Zloděj a švecZloděj a švec
Klasický animovaný film a zároveň jubilejní 900. příspěvek.
AkváriumAkvárium
dozvíte se jak Aquarium v Georgii s mořskými živočichy funguje a co je důležité pro udržení tohoto malého, ale fungujícího společenství. Dále uvidíte spoustu záběrů různých návštěvníků a také jiných mořských akvárií je po celém světě.
Příroda našeho světaPříroda našeho světa
blog terra plný podcastů o přírodě. Nevynechejte ani jeden, nevyplatí se to :) Zde jsem umístil pouze upoutávku.

V roce 1997, upozornil Harvardský ekolog a sociolog E.O. Wilson na malou komunitu domorodců v odlehlé oblasti deštného pralesu v Ekvádoru. Vyzýval je, aby pokračovali v boji proti hrozbě těžby mědi v jejich kraji, který má největší biologickou rozmanitosti na Zemi. O deset let později boj proti těžbě pokračuje. uprostřed tvrzení o hrozbách z korupce a nátlaku ze strany těžební společnosti. Ve spojení s organizací Den Země oslavíme toto výročí komunity, která vede odpor proti těžbě mědi v povrchovém dolu Junin. Jsou příkladem toho, jak i ty nejmenší obce se můžou postavit proti nejmocnějším silám těžebního průmyslu. Přetěte si více. V září roku 2007 vláda Ekvádoru nakonec nepovolila otevření měděného dolu. Aktuální informace o boji proti těžbě v pralesích najdete také na DECOIN webu.
OteplováníOteplování
video o Nepříjemné pravdě, o ledních medvědech, globálním oteplení. Více také na Global Warming Crusade.
Století sobectvíStoletí sobectví
čtyři hodinové dokumenty od autora Adama Curtise. Kritický pohled na lidskou civilizaci. Podívejte se na rozhovor s autorem.
Udržitelný životUdržitelný život
Warren Brush (Exec. Dir., Quail Springs Permaculture Gardens) guides us through the various interdependent sustainable living & food production systems at Quail Spring Permaculture Gardens & Sustainable Living Facilities (Maricopa, Ca.). Produced for public television by Barrett Productions, Ventura, Ca.

dokument s tématy udržitelný život, obnovitelná energie, odpovědný přístup k prostředí ve kterém žijeme. Mrkněte také na podcast Garden Girl TV o tom jak nacházet nové příležitosti k rozvoji udržitelného životního prostředí.
HD videoHD video
profesionální podcast o HD videokamerách ale také vizuálních efektech a filmové HD technice časopisu HIGH definition. Aktuálně se mrkněte na kameru Sony HVR-V1 a kameru Grass Valley Infinity HDTV.
integrované workflow v broadcastuintegrované workflow v broadcastu
Přednáška o řešení firmy Harris o koncepcích v oblasti vysílání médií, o standardu SMPTE 2021, o budování systémových řešení a o platebních systémech vázaných na média.
pozorování sluncepozorování slunce
Desítky gigabajtů videí, které vznikly pozorováním slunce družicí TRACE. Uvidíte detailní koronární jevy, erupce a další sluneční aktivitu. Můžete procházet, stahovat videa nebo rovnou celé diskové image DVD. Procházejte web.
interaktivní displeje interaktivní displeje
Jeff Han na TED talks 2007. Zajímavým projektem je prototyp Touch Me Tender od KsanLab Své řešení například pro archivy fotek a také jiné projekty představují Natural Interaction z Italské Florencie. nebo Perceptive Pixel.
deset dimenzídeset dimenzí
srozumitelné představení teorie deseti dimenzí.
malé zázrakymalé zázraky
přednášky na ČVUT držitele Nobelovy ceny Dr. Horsta Störmera (více podrobných info). Tématem jsou nanotechnologie.
Zkušenosti blízké smrtiZkušenosti blízké smrti
dokument televize BBC Four o zkušenostech se stavy blízkými smrti člověka. (v originálu Near Death Experience)
gridové počítačegridové počítače
Exkurze do výzkumného ústavu CERN kde jsou umístěny nejvýkonnější gridové počítače používané pro vědecké účely. Slouží k analýze výsledků z fyzikálních experimentů. Šýcarské středisko CERN se zabývá zejména výzkumem pomocí urychlování částic. (jiné, výkonnější počítače jsou používány pro vojenské tajné programy)
Sedm divů světaSedm divů světa
o historických stavbách, které jsou považovány za sedm divů světa.
Virgin galacticVirgin galactic
odvážný vesmírný program financovaný ze soukromých zdrojů. Představení letounů Space ship one a Space ship two.
kamerové objektivykamerové objektivy
jak jsou vyráběny objektivy k televizním kamerám.
300: Bitva u Thermopyl300: Bitva u Thermopyl
pohled do zákulisí výroby filmu 300 (již v kinech), v produkci Legendary Pictures. Uvidíte mimo jiné např. jak se tvoří filmová scéna uvnitř ateliéru. Autor a režisér: Zack Snyder (3 díly) Více o této společnosti se dozvíte na Wikipedii. Na 3D efektech se podílelo studio Screaming Death Monkey a Pixel Magic
modelování drakamodelování draka
a také praktické cvičení u dalších modelů. Například modelování hlavy v aplikaci Newtek Lightwave 3D.
barevné korekce videabarevné korekce videa
úvodní představení korekčního pluginu a úpravy barev Color Finesse v prostředí Adobe After Effects. Dozvíte se jak prostředí spustit, jak nastavit referenční body a jak barevně korigovat obraz.
přehrávání videa po Skypepřehrávání videa po Skype
Aplikace SyncVue umí jako doplněk komunikátoru Skype synchronně přehrávat videosoubory určené ke korekturám videa. Prohlédněte si pár vysvětlujících videí, jak se pracuje s rozhraním. Na začátku se spouští vše najednou, nebo klikejte na kapitoly.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.