Big Bucks, Big PharmaBig Bucks, Big Pharma
Dokument o farmaceutickém průmyslu, odhalující mnohamiliardový byznys, který přímo vydělává na nemocích. Film se zaměřuje na podivné marketingové praktiky,... A to je pouze vrchol ledovce... Zde je přepis dialogů v PDF.
Stručná historie časuStručná historie času
Dokument inspirovaný stejnojmennou populárně vědeckou knihou, jejímž autorem je britský kosmolog Stephen Hawking. Kniha byla poprvé vydána roku 1988 a velmi rychle se stala bestsellerem. Do roku 2002 bylo prodáno 9 miliónů výtisků.

V knize autor laickému čtenáři vysvětluje široké spektrum kosmologických témat včetně teorie velkého třesku, černých děr, světelných kuželů a teorie superstrun. Kromě pojednání o těchto tématech se autor snaží také vysvětlit část složité matematiky.

Autor poznamenává, že jej vydavatel varoval, že po každé rovnici v knize by ve čtení pokračovala pouze polovina čtenářů, a proto obsahuje pouze jedinou rovnici: E=mc².
Když příjdou plantážeKdyž příjdou plantáže
Půlhodinový dokument z roku 2001 o Shivanii Cameron, který představuje život lidí postižených odlesněním a plošnou těžbou dřeva v Tasmánii. Rozhovory s těmito farmáři, důchodci a ostatními lidmi o tom, jak se postupně kácí a znečišťuje země. Dále s lidmi, jako jsou například organizátoři eko-turistiky, kteří vysvětlují jak je jejich šetrný způsob podnikání pod tlakem destruktivních praktik velkých těžebních společností. Záběry krásné přírody ostře kontrastují s devastovanou krajinou plnou monokultur, které ohrožují místní biodiversitu. Video je dostupné i ke stažení ve vyšším rozlišení. Podívejte se také na další videa.
Válkou se to vyřešíVálkou se to vyřeší
Dokument, který odkrývá Orwellovskou díru v paměti národa. Představuje padesátiletou mozaiku vládních podvodů a mediálních kauz které vlekly Spojené státy z jedné války do druhé. Od Vietnamské až po tu v Iráku. Film přináší na světlo důležité archivní materiály oficiálních zkreslování a přehánění US administrativy. Ukazuje detailně, jak americká proválečná media podporují agresivní politiku administrativy G.W. Bushe.

Během uplynulých padesáti let prudce vzrostl počet amerických vojenských operací ve světě - od raketových úderů a výsadkových akcí až po války a okupace. Důvody těchto zásahů se často lišily. Vždy zahrnovaly složité geopolitické zájmy Spojených států v různých částech světa a v různých etapách americké historie. Na vnějším obrazu těchto válek se to však neprojevuje. Po desítky let se diskuse o pravých příčinách amerických vojenských akcí vedou v uzavřeném kruhu vysoce postavených washingtonských politiků a úředníků. Na veřejnost tyto informace pronikají v podobě vynesených nebo odtajněných dokumentů, často až řadu let poté, co byly bomby svrženy a jednotky se vrátily domů. Skutečné pohnutky a možné dopady vojenských operací oficiální představitelé státu zatajují. Místo toho veřejnosti opakovaně předkládají schůdnější verzi válečné reality. Většinou v podobě pozoruhodně souvislých konstrukcí, jejichž cílem není informovat, ale získat a udržet podporu občanů. České znění.

Komentář čte Sean Penn. (v originále se film nazývá War Made Easy)
pavučina dluhůpavučina dluhů
Ellen Hodgson Brown vypráví o své knize a o tom jak jsou peníze tvořeny bankami z pouhých iluzí. Jak bychom měli napravit ekonomickou krizi. Toto video FED a bankovní elity skutečně neradi uvidí. 5 dílů.
Skrytá symbolikaSkrytá symbolika
Film o tom, co všechno uvidíte na jediné dolarové bankovce. Dále Jordan Maxwell představuje existenci skryté symboliky, která je všude kolem nás. Slideshow se slovenskými titulky.
Hrozí krach české justici?Hrozí krach české justici?
Hostem diskuzního pořadu Téma Deníku vysílaného dne 19.10. 2009 byli ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová a viceprezident Soudcovské unie, Tomáš Motl.
Hlavní otázka moderátora zněla: "vládne České republice justiční mafie? Ministryně Kovářová v této souvislosti uvedla, že objeví-li se v naší zemi jevy, které nezvládáme, máme tendenci je nazývat mafií. Za kauzami posledních dní pak žádnou mafii v pravém slova smyslu nevidí. Další podstatné téma představovalo zavedení datových schránek. Poslední dobou se totiž ozývají hlasy, že do plánovaného data spuštění zbývá ještě mnoho práce, kterou dle mnohých nelze stihnout. Viceprezident Soudcovské unie Motl v této souvislosti uklidňuje, že žádná krize v soudnictví nenastane. Jan Klička se ovšem nevyhýbá ani otázkám na právě probíhajícího vysokoškolský skandál v Plzni.
Němý výkřikNěmý výkřik
Dokument s českým dabingem o tom jak se dělá potrat. Prof. dr. med. Bernard Nathanson, který tímto šokujícím filmem o umělých potratech provází, říká: "Mnozí z vás již o mně slyšeli jako o řediteli největší potratové kliniky na světě". Použity autentické záběry.

Dokument "Svoboda volby" ukazuje bez jakékoli cenzury výkon umělého potratu od přípravy přes vlastní výkon až po záběry na "výsledek práce". Film je surový, protože umělý potrat znamená kruté násilí, při kterém se zabíjí dítě.
infografika harmonyinfografika harmony
kolekce informativních grafů a vizualizací z webu GOOD
Food MattersFood Matters
Dokument s českým kompletním přepisem z roku 2008 se zabývá nejen problematikou správné výživy, která vede nejen ke kvalitnějšímu životu, ale především k účinnému předcházení chronických onemocnění jako jsou onemocnění kardiovaskulárního systému, cukrovky druhého typu, nebo třeba rakoviny. Rakovina a jiná chronická onemocnění, která jsou prakticky neléčitelná moderní medicínou lze alespoň podle autorů dokumentu úspěšně léčit odstraněním pravých důvodů choroby a ne jen zmírňováním projevů.

"Nechť je tvé jídlo tvým lékem a tvůj lék nechť je tvým jídlem" - Hippokratés. Toto je poselství od otce medicíny zmíněné i v novém kontroverzním dokumentárním filmu Jamese Colquhouna a Laurentina ten Bosche.

S nutričně ochuzenými potravinami, chemickými přísadami a naší neochvějnou tendencí spoléhat na farmaceutické léky cpané do našich podvyživených těl se není co divit, že moderní společnost je nemocnější a nemocnější. Dokument tak pomalu odkrývá bilionový zdravotní průmysl a předkládá společnosti některá vědecky ověřitelná řešení k překonání nemoci přirozeným způsobem.
Sexy s.r.o.Sexy s.r.o.
Dokument který rozebírá přesexualizovanou společnost a její vliv na mladé lidi. Psychologové, učitelé a vychovatelky kritizují toto nezdravé prostředí, které děti obklopuje. Marketing a reklama cílí na stále mladší diváky a bombarduje je sexuálními a sexistickými tématy.

Sexy s.r.o. představuje různé způsoby rozlišování hypersexualizace a erotizace dětství a vyzývá k utkání se s tímto podivným fenoménem.
Proč jsme šťastní?Proč jsme šťastní?
Dan Gilbert, autor "Škobrtnout o štěstí" (v originále Stumbling on Happiness), napadá představu, že se budeme cítit mizerně, pokud nedosáhneme toho, co chceme. Náš "psychlogický imunní systém" totiž zajístí, že se budeme cítit opravdu šťastní, i když se věci nedaří tak, jak jsme to plánovali. Skvělá přednáška na TED s českými titulky
Optické iluzeOptické iluze
a vysvětlení jak fungují se dozvíte na přednášce TED
The Hunt for GollumThe Hunt for Gollum
Perfektně natočený fanfilm navazující na filmovou serii Pána prstenů. Na webu filmu uvidíte ještě více, včetně filmu Making of. Zajímavosti se dozvíte také o tom, jak se dělaly některé počítačové triky. Celá produkce filmu vyšla na méně než 5000 dolarů.
Jastrzębie ZdrójJastrzębie Zdrój
dokument o polském městě nedaleko českých hranic, které má přátelské vztahy napřklad s městy Havířov nebo Karviná. Poznejte své blízké sousedy. Video je s polským komentářem.
Hot for profitHot for profit
Dokument o chudobě v tzv. Třetím a "prvním" světě. Analyzuje obě společnosti perspektivou nevládních organizací, prostřednictvím medií, z pohledu vzdělání, politiků a náboženství. Představuje osm objektivních tezí pro budoucnost společnosti. Film by měl vést k zamyšlení o vašem přispění a potenciálu ke změnám, tak jak každý jednotlivec dokáže. Film byl natočen v Nikaragui a ve španělské Barceloně. Je volně šiřitelný pod licencí Creative Commons. Můžete si zapnout vysoké rozlišení a anglické titulky.
Green Energy TVGreen Energy TV
videoblog Green Energy TV s kolekcí videí orientovaných na alternativní energie které nepoškozují životní prostředí. Hledejte v rozsáhlém archivu na webu.
Jak dosáhnout na dětské snyJak dosáhnout na dětské sny
Randy Pausch přednáší velmi zábavným způsobem o tom, na co ve svém životě přišel. S anglickými titulky. Více se můžete o jeho přednáškách dozvědět zde.
Protokoly Sionských mudrcůProtokoly Sionských mudrců
Dokument Protokoly Sionských mudrců natočil Marc Levin v roce 2005. Všiml si nárůstu antisemitismu v USA po útocích 11. září 2001. Diskutoval proto před kamerou s arabskými američany, černými nacionalisty, evangelíky, bílými nacionalisty, kabalistickými rabíny, s pamětníkem holokaustu a s Frankem Weltnerem, zakladatelem webu Jew Watch. Levinův film je inspirovaný událostí v New Yorském taxi, nedlouho po 9/11, v kterém byl řidičem Egyptský imigrant. Říkal, že židé byli varováni, aby nechodili do WTC (Světového obchodního Centra) v den útoku. Pak řekl: "Vše je to napsáno v knize" a odkazoval na Protokoly Sionských mudrců, knihu z roku 1903 která odhaluje židovský plán na podmanění světa.
Kniha byla odhalena jako podvod Londýnskými Timesy v roce 1921, přesto Protokoly mohly mít vliv na události 2. světové války. Plakát uvádějící tento film je vyobrazen jako dva sloupce knih viditelně označené jako Protokoly Sionských mudrců, navíc s kouřem v horní části fotografie. Podobají se tak nápadně tragickým fotografiím hořícího Světového Obchodního Centra. Přečtěte si rozhovor s autorem o filmu.
O kočce, která si chodila po hřbetěO kočce, která si chodila po hřbetě
Loutkový animovaný film na motivy knihy Rudyarda Kiplinga. S anglickými titulky.
Kolik stojí mrtvola?Kolik stojí mrtvola?
Každý rok je možné zlepšit zdraví milionům lidí, když se použijí orgány z mrtvých těl. Mrtvá těla jsou používána také na získání chirurgické praxe. Spousta jich jsou takřka rozřezány na jednotlivé orgány.

Dokument televize BBC v pořadu Horizon odhaluje, jak ve zdravotnictví vypukla takřka nenasytná poptávka po mrtvolách, nebo jen po částech těl. Mrtvoly se staly velkým byznysem. Mnohé jsou však prodávány za nejasných podmínek, přesto že měly být původně pohřbeny. Víte, jakou bude mít cenu vaše tělo, až zemřete? Kdo na ní ještě vydělá?
Lesy a klimatická změnaLesy a klimatická změna
Optimální řešení. Českou verzi filmu zajistil ÚHÚL z anglického originálu, který vydalo FAO a Úřad pro lesní hospodářství Velké Británie v roce 2008.
Bleděmodrá tečkaBleděmodrá tečka
Slavné zamyšlení Carla Sagana ze stejnojmenné knihy. Vše bylo inspirováno fotografií Země ze vzdálenosti 6,1 miliardy kilometrů daleko, kterou v roce 1990 pořídila sonda Voyager 1 opouštějící sluneční soustavu.
Editor, Director: Kasranov
Soundtrack: Vangelis, Moszkowski
VakcinaceVakcinace
Ghislaine Lanctot, autorka knihy The Medical Mafia vyjadřuje názor na vakcinaci. Zkuste ji vyslechnout než se rozhodnete mezi ANO a NE.

Způsobuje očkování více dětských nemocí, než před kolika nakonec chrání? Máte-li malé děti v rodině, dlužíte jim uvědomit si tyto překvapující skutečnosti. Tento nesmlouvavý dokument šokuje. Ukazuje, že očkování nemusí snížit výskyt dětských nemocí. Právě naopak, zvyšuje je. Může být také příčinou mnoha nemocí, které jsou daleko horší než samotné dětské nemoci. Dokument byl vyroben v roce 1998 v Austrálii a obsahuje příspěvky od lékařů, autorů, vědců, a obětí. Se slovenskými titulky.
Peníze jako dluh 2Peníze jako dluh 2
Chcete vědět, co je skutečnou příčinou finanční krize? Stále nemůžete pochopit, proč ceny neustále stoupají? Pokud ano, tak nejdříve musíte vědět, jakým vlastně způsobem funguje finanční systém, kde a jak vznikají peníze a kredit, a na jakých principech fungují banky. 47 minutový dokument Paula Grignona s názvem "Peníze jako dluh" vysvětluje velmi jednoduše a efektivně způsob fungování dnešního bankovnictví. Zamyslete se a odpovězte si sami, kde se berou všechny peníze, jak je možné, že jsou všechny státy současně zadlužené stávajícímu systému a co by se stalo, kdyby všichni najednou splatili své dluhy? Na tyto a mnoho dalších otázek se vám pokusí odpovědět následující dokument.

Zařazena i druhá část animovaného dokumentu Paula Grignona. Vysvětluje jak současná finanční krize vytvořila z vašich peněz ještě větší dluhy. Původní první díl je s českými nebo německými titulky. Dále praktické doporučení jak se zachovat.
Pérák a SSPérák a SS
Legendární fiktivní český válečný hrdina. Během 2. světové války v období Protektorátu Čechy a Morava se objevila legenda o podivném skákajícím člověku, který bojuje proti nacistům. Animovaný film.
Nebezpečná umělá sladidlaNebezpečná umělá sladidla
Skutečné následky používání umělých sladidel jako je například Aspartam. V 80. letech 20. století byl vedení firmy produkující tyto zdraví nebezpečná sladidla také Donald Rumsfeld. Firmu později převzala neméně "kvalitní" firma Monsanto. Ne každý si uvědomuje, kolik nepřirozených chemických látek přijímá každý den v potravinách. Více se dozvíte také na Sweet Remedy. Dávejte si pozor na nápoje, potraviny, žvýkačky s tímto umělým sladidlem a pokud možno se mu vyhněte..
Život v mořiŽivot v moři
Ponořte se do světa IMAX ve filmu, který přináší divákům jediněčnou možnost setkat se tváří v tvář s obyvateli podmořských hlubin a být tak svědkem jejich kouzelného života. S filmem Život v moři 3D objevíte neprozkoumaný svět pod hladinou moře, jehož základem je nutnost spoléhat se jeden na druhého a tak přežít. Film natočil světově uznávaný režisér Howard Hall, který produkoval také první 3D film z oblasti podmořského světa pro kino IMAX "Tajemné hlubiny 3D" jež se stále těší velkému zájmu diváků.

Dokonce ani většina z těch, kteří se aktivně potápí, se dosud nesetkala s těmito živočichy a neviděla, jak se chovají v přítomnosti jiných zvířat. Život v moři 3D obsahuje záběry, které Howard osobně ještě nikdy během své dlouhé a rozmanité filmové kariery nezachytil. Tito podmořští živočichové jsou děsiví, krásní i legrační zároveň Đ jde o názornou ilustraci úžasné rozmanistosti života.”

Kvalita tohoto 3D filmu je důkazem úspěšného spojení spolupráce společnosti Warner Bros Pictures s talentem režiséra Howarda Halla a producentů Michele Hall a Toni Myers.”

Film získal prestižní cenu PANDA za Nejlepší velkoplošný film. Ocenění si převzali zástupci kina IMAX na festivalu Wildscreen 2006, který se konal v Bristolu ve Velké Británii. PANDA je přední ocenění udělované přírodovědeckým filmům či projektům a je v této oblasti stejně významnou cenou jako např. americký OSCAR

Komentář čte Johnny Depp a Kate Winslett.
Blízká setkáníBlízká setkání
Andrew Sachs provází v dokumentu BBC cyklu Supernatural který se zabývá zvířecí hypnozou a léčivou silou ryb a delfínů.
HorsemanshipHorsemanship
Dokument The Path of the Horse o horsemanshipu a přístupu ke koním podle Lou Meyera. Více na Stormy may a Les Vogt.
Nestoudná kanadská genocidaNestoudná kanadská genocida
Dokument odhalující černou historii Kanady. Kevin Annett představuje holokaust původních obyvatel (kanadských indiánů) a zabavení jejich země ve jménu přicházejícího náboženství.
Ani Kanada není zemí, která má v přístupu k národnostním menšinám čistý rejstřík.
Film byl ohodnocen jako nejlepší zahraniční dokument na filmovém festivalu nezávislých filmů v Los Angeles - v roce 2006.
Zaježka - Miesto slnečného lúčaZaježka - Miesto slnečného lúča
Filmový dokument s podtitulom Miesto slnečného lúča od Petra Priehradníka predstavuje eko-komunitu Sekier v Zaježovej.
Jak funguje státJak funguje stát
John Harris z TPUC přednáší o iluzích v které věří lidé v UK. V mnoha detailech bychom našli paralely také u nás.
Vzpoura deprivantůVzpoura deprivantů
...o špatných lidech, skupinové hlouposti a uchvácené moci ... MUDr. František Koukolík.

Základní znaky deprivantů jsou následující:
1. nedostatek síly vůle, sebezaměření 2. neschopnost tvůrčí spolupráce 3. ničivost vůči čemukoliv odlišnému 4. parazitizmus
The BetrayalThe Betrayal
Film od Ellen Kuras nominovaný na Oskara v kategorii nejlepší dokument roku 2009.

Film byl točen 23 let jako režisérský debut Ellen Kuras. V průběhu války ve Vietnamu vedla vláda USA paralelní tajnou válku proti sousedícímu Laosu. Když američané odešli, tisíce laosanů kteří bojovali po boku americké armády čelilo zatýkání a popravám. Jedna rodina udělala odvážné rozhodnutí utéct do Ameriky aby našla bezpečí. Místo toho našla jen jiný typ války.

Během války ve Vietnamu pracoval Thaviho otec pro CIA, zatímco americká letadla vypustila na jeho rodný Laos na tři miliony tun bomb. Po stažení amerických vojsk a upevnění moci ze strany komunistů skončil v nápravném táboře a víc o něm nikdo neslyšel. Zbytek početné rodiny uprchl do Thajska a poté do USA. Nelehký život v emigraci dostal nečekaný impuls v podobě telefonátu otce, jehož všichni léta považovali za mrtvého, jejich radost ale netrvala dlouho... Časosběrný dokument renomované kameramanky a režisérské debutantky Elleny Kurasové (Věčný svit neposkvrněné mysli, Kafe a cigára), natáčený více než dvacet let, představuje pohnutý osud Thaviho rodiny na pozadí historických a společenských událostí. Film zazářil nejen na Sundance, byl s úspěchem promítán také na Berlinale, Hot Docs a dalších světových festivalech.
Tajné experimenty CIATajné experimenty CIA
V dokumentu National Geographics uvidíte jak CIA provádí tajné výzkumné programy v oblasti biologických a chemických zbraní. Simulují prý útoky na populaci, kdy jsou celá města v Americe kontaminována bakteriemi, jsou v ohrožení miliony Američanů. Skutečným zaměřením výzkumů je získat kontrolu nad metodami ovládání myšlení. Vybraní psychiatři v nejvyšších akademických institucích pracují na základě tajných smluv s CIA. Pacienti, vězni, ale i náhodně vybraní lidé jsou vystaveni celé řadě experimentů vedoucích k využití vyslýchání, vymazání paměti a následně naprogramování nového chování. Každá psychologická technika už byla vyzkoušena, včetně hypnózy, elektrošoků a smrtících koktejů, nebo drog.
Příběh rudého zlaPříběh rudého zla
Dokument s českými titulky, který je prací několika historiků, mapuje počátky a zrození myšlenek socialismu, jeho následné vyvrcholení v podobě komunismu a národního socialismu. Odhaluje vzájemnou propojenost a spolupráci mezi německými nacisty a sovětskými komunisty před válkou i během ní v oblasti propagandy, ideologie a vyvražďovacích metod.
extrémy počasíextrémy počasí
Přírodní katastrofy mimořádně ničivé síly ukázují, že mnoho bezpečnostních i sociálních struktur selhává navzdory tomu, jak byly určeny proti katastrofám. Navzdory tomu, že se stávají i v nejvyspělejších zemích. 23. 8. 2005 je varující událostí, nejen přírodních rozměrů. Přitom hurikán Katrina nebyl zdaleka první, ani poslední. Můžem se jen domnívat, jakou roli v chování počasí hrají tajné vládní projekty USA typu HAARP (výzkum, simulace a ovládání ionosférických procesů). Jak kvalitně plnil úkoly FEMA (Federální úřad pro řešení neodkladných záležitostí). Bylo prožito tisíce rozčarování, zklamání a nenaplněných očekávání. Natočeno tisíce záznamů, reportáží, analýz a životních příběhů. Zde je jen zlomek k tématu počasí a lidská činnost.
11. hodina11. hodina
Leonardo DiCaprio uvádí svůj vlastní dokument o neutěšeném stavu planety a s podněty jak tento stav změnit.

Film 11. hodina se dotýká onoho zlomového bodu, ve kterém ještě stále máme šanci změnit směrování naší planety. Film zkoumá, jak se lidstvo do tohoto bodu dostalo Đ jak svým životním stylem ovlivňujeme fungování planety Země a co můžeme dělat, abychom směr, jakým se ubírá, mohli zvrátit. Filmařům poskytli rozhovory uznávaní světoví odborníci i známé osobnosti. Uvidíme v něm i bývalého nejvyšší představitele SSSR Michaila Gorbačova, proslulého vědce Stephena Hawkinga, bývalého ředitele CIA R. Jamese Woolseyho, odborníky na trvale udržitelný rozvoj Williama McDonoucha a Bruce Mau a více než 50 dalších předních vědců, myslitelů a vůdčích osobností, kteří nám zprostředkují šokující fakta a budou diskutovat o nejpalčivějších otázkách naší planety...
Dokument zabývající se velkým problémem dneška - globálním oteplováním. Na projektu se výrazně podílel Leonardo DiCaprio jako spoluproducent a průvodce ekologickou katastrofou. Filmařům poskytli rozhovory uznávaní světoví odborníci i známé osobnosti, mezi nimiž nechybí např. bývalý sovětský vůdce Michail Gorbačov, oceánografka Sylvia Earleová, profesor z Dukeovy univerzity Stuart Pimm či populární fyzik Stephen Hawking.
Proč Já jsem Já?Proč Já jsem Já?
Na světě je v současné době přes 6 miliard lidí. Každý člověk je jedinečný. Každý z nás máme myšlenky, nápady, vzpomínky a pocity. Co se děje v našich hlavách právě když mluvíme, nebo nasloucháme?
To není jen o mechanickém projevu řeči, poslechu a porozumění slovům. Je to o subjektivním vnímání lidské bytosti.

Britská vědkyně Susan Adele Greenfield, která se zaměřuje na Alzheimerovu a Parkinsonovu nemoc vysvětluje, jak mozek tvoří vědomí které je pro každého jedinečné. Vítejte do mystického světa mozkových neuronů.
Porno pandemiePorno pandemie
Dokument diskutující nad tím, jak vzestup internetového pornoprůmyslu působí na mezilidské vztahy v moderním digitální době, zejména v rozvojovém světě.

Dále trošku poťouchlý dokument o tom, jak dva mladí křesťanští pastoři bojují proti pornografii. Projdete s nimi od čtvrti Red Light v Amsterdamu až k pornočtvrtím v Los Angeles. Větší vymítače porna jste ještě neviděli.

Dál o tom, jak 12-ti leté dívky v Británii jsou pouličními gangy vedeny k prostituci.
Bílý žralokBílý žralok
Fascinující příroda v seriálu televize BBC Living Planet. Provází David Attenborough.
Premiér a novinářiPremiér a novináři
Web Reportéři bez hranic nedávno ohodnotili Itálii jako jednu ze zemí s nejmenší svobodou tisku v EU.
Premiér vlády Silvio Berlusconi není nejbohatší Ital, ale je s přehledem největším majitelem mediálního imperia. Tato kombinace politické moci a osobního vlastnictví velkého sektoru soukromých sdělovacích prostředků vyvolává otázky týkající se nezávislosti italských medií. V dokumentu je Berlusconi představen s rostoucí prominencí, ukazuje se, co se stane s veřejnou debatou když je spojen politický vliv a mediální monopol. S italskými titulky.
Evropská unie a EuroposlanciEvropská unie a Europoslanci
Chtěli jsme natočit dokument o kladech a záporech Lisabonské smlouvy a našli jsme horor plný lží, manipulací a podvodů za zády EU, říkají autoři tohoto zajímavého dokumentu. U Europoslanců, právních poradců a EU analytiků bylo pravdivě rozklíčovano, co se skutečně děje za zavřenými dveřmi daleko od naší pozornosti. Objevili jsme obrovské uzmutí moci z rukou občanů a národů - a předání do ruk elit, jak se to plánuje uzákoněním této smlouvy.

Nejvíce šokující bylo, jak nás volení zástupci ochotně předávají do tohoto sílícího totalitárního superstátu s pomocí podvodů, propagandy a bezostyšných lží. Video detailně ukazuje, jak struktury Evropské Unie skutečně pracují, co znamená plné podvolení Lisabonské Smlouvě a proč to je faktický zánik národů v EU.

Europoslanci vysvětlují své zkušenosti v Bruselu a jak byl podkopán jejich mandát s pomocí nevolených a nevypočitatelných Eurokratů, kteří se vetřeli do Europarlamentu. Jak politici spolupracují pro své sobecké zájmy, když k tomu mohou využít přebujelou byrokratickou agendu.

Dále šokující reportáž o tom, jak úředníci Evropského parlamentu (ne)pracují a přesto využívají mimořádně vysokých odměn, platů a úlev za svoji (ne)přítomnost v EP. Jasný příklad kdy nekontrolovatelnost pseudo-demokraticky zvolených elit dá brzy vznik k jejich neetickému a asociálnímu chování. S anglickými titulky.
Big Dick CheneyBig Dick Cheney
Americký politik, který se pohybuje v nejvyšších kruzích už více jak 30 let. Rozhovor o tom, jak Dick Cheney po svém nahlíží na Americkou ústavu.
Lži v které věřímeLži v které věříme
Dokument Dr. Leonarda G. Horowitze s podtitulem CIA, Hollywood a bioterorismus je o farmaceutickém šílenství pohlceném připraveností proti pandemiím, biologickým útokům a katastrofám. Představuje praktiky úředníků zdravotnictví, kteří jsou řízeni s pomocí CIA k vedení "války proti terorismu".
Jak funguje Onion.comJak funguje Onion.com
Sean Mills, prezident webu The Onion vypráví o své práci a poslední knize - Náš hloupý svět - Atlas planety Země podle Onion.com (73. vydání) Se sebepropagujícím podtitulem Nejlepší zprávy v Americe je tento portál jedním z nejlepších parodií zpravodajství.

pozn.: Srovnejte hodnocení s údajně "nejdůvěryhodnějším portálem v ČR" = iDnes. ... Míněným bohužel vážně.
Mé cesty s plnovousemMé cesty s plnovousem
Vtipný dokument televize BBC představuje strach a paranoiu která následovala po Londýnských bombových útocích v roce 2005. Autor Rajesh Thind produkoval, režíroval a sehrál hlavní roli v téhle legrační frašce o vážných věcech.
10 MPH10 MPH
Zábavný dokument sledující Joshe Caldwella který se znenadání rozhodl skončit s nudnou prací a koupil si Segway. Vydal se ze Seattle do Bostonu a vzniklo z toho netradiční road-movie řítící se rychlostí 10 mil za hodinu. Cesta mu v roce 2004 trvala 100 dní a v průběhu cesty byla sledována desítkami milionů diváků webových stránek i největších televizních stanic Amerického kontinentu.
Konec předměstíKonec předměstí
v originále End of suburbia je dokument o zhroucení amerického snu který padá ruku v ruce s obdobím levné ropy.

Připadá mi to jako nekonečný seriál na stále stejné téma. Je však nutné si uvědomit, že to není jakási zábavná televizní fikce, ale aktuální skutečnost.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.