Dobrovolní hasičiDobrovolní hasiči
Příběh jednoho z mnoha hasičských družstev dobrovolných hasičů, která zasahovala 24. 6. 2009 u povodní v Kuníně a Jeseníku nad Odrou. Dokument vznikl ve spolupráci hasičů Studénka ze stanice Butovická, kabelové televize TV Odra a PICTURES25.COM. Dokument získal čestné uznání na festivalu Kafka 2010.
Vrozené x naučenéVrozené x naučené
Psychiatr a spisovatel Cyril Höschl vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze, pracoval jako psychiatr ve Výzkumném ústavu psychiatrickém. V letech 1992-1998 byl předsedou Vědecké rady Ministerstva zdravotnictví ČR. V letech 2007-2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA) a 2008-2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií. V současné době je ředitelem PCP, Centra neuropsychiatrických studií a předsedou České lékařské akademie. Je autorem knih Neuroendokrinologie v psychiatrii, Psychiatrie pro praktické lékaře, Psychiatrie pro vyšší zdravotní školy. Pan Höschl přednáší na univerzitách v Kanadě a v USA, pedagogicky působí v Rakousku a v Dánsku. Jeho hlavní oblastí zájmu je biologická psychiatrie. Vychoval generace studentů a desítky mladých vědců v oboru. Za svou činnost získal v r. 2008 ocenění "Česká hlava".
Mocenská posedlostMocenská posedlost
Přednáška MUDr. Františka Koukolíka převedená z prezentačního dokumentu.
Kenya, adopce na dálkuKenya, adopce na dálku
Záběry se skutečnou realitou života dětí v Africké Keni. Pomáhá jim Jirka Pergl pracující pro nadační fond One More Day For Children zajišťující adopce na dálku. Jiří Pergl se do Keni vrací několikrát ročně a všechny náklady si hradí sám. Peníze z nadačního fondu používá na stavbu dětského domova a na nejnutnější pomoc dětem.
Dále sestřih všech důležitých věcí, které se v průběhu jeho návštěvy v Keni odehrály.
Prasečí byznysPrasečí byznys
Film Pig Business o průmyslovém velkochovu prasat, které stresuje zvířata, znečišťuje životní prostředí, poškozuje lidské zdraví a ničí tradiční strukturu společnosti. Autor: Tracy Worcester, anglické i české titulky. Další jazykové verze na YouTube.
Všetky stránky životaVšetky stránky života
Dokument zachytáva svet Tibora Ďuráka v antikvariáte Europik, kde trávi takmer každý deň. Z jeho rozprávania sa dozvedáme, ako sa dostal k súčasnému zamestnaniu, čo ho k tomu viedlo, aby vytvoril takmer najväčší antikvariát v strednej Európe a čím je ešte v skutočnosti zaujímavý. Popri jeho láske ku knihám, dokument predstaví pána Ďuráka aj ako chemika, rybára a muzikanta.
Taxi na temnou stranuTaxi na temnou stranu
Měl nové auto a těšil se, že si taxikařením vydělá na lepší život. Nakonec se dostal až k Američanům... Jenže jako vězeň podezřelý z terorismu. Prokazatelně nevinný Dilawar byl americkými vojáky mučen a zabit. Jak může dojít k tomu, že člověk, který jde bojovat za demokracii ve světě, začne používat krajní prostředky? Kdo nebo co ho k tomu přiměje? Na to hledá odpověď dokument z cyklu Proč potřebujeme demokracii? České znění.
Bitva na LibušíněBitva na Libušíně
Každoroční klání skupin historického šermu, nedaleko Kladna. Podívejte se na záznam bitvy z roku 2008 a 2009.
Modré zlatoModré zlato
Poselství o ochraně a co nejlepším vyjádření přirozeného ducha krajny. Vítěz dvou Čestných uznání na Mezinárodním filmovém festivalu CINE v Montaně.
Modré zlato vyjadřuje 'jednomyslné odmítnutí amerických indiánů Čilkutů k otevření povrchových dolů těžební společnosti Taseko s návrhem vypustit Teztan Biny (Rybí jezera), aby se mohly zavézt těžebním odpadem.
Made in ChinaMade in China
Kdo z nás se někdy nenechal zlákat úžasnou nabídkou výloh, hlásajících například "Vše za 39,-"? Najdeme tu neuvěřitelné množství drobných zbytečností, které koupíme třeba s tím, že je věnujeme tetě k narozeninám nebo neteři k vánocům. Asi málokterý kupující si uvědomí, že za každou z těch maličkostí stojí lidská práce. Drtivá většina takového zboží pochází z lidnaté Číny. Mezi ty, kteří v těžkých podmínkách, dlouhých směnách, daleko od rodiny vyrábějí něco, co vlastně vůbec nikdo nepotřebuje, patří i manželský pár, který si vybrali francouzští dokumentaristé. Doma na dalekém věnkově nechali manželé babičce a dědovi dvě malé děti, které vídají zhruba jednou za tři roky. Jinak je jejich život mrazivě jednotvárný: dvanáctihodinová směna v továrně, jídlo a spánek ve stísněném pokojíku ubytovny. Po zaplacení všech závazků jim zbyde v přepočtu 100 EUR. Je pravděpodobné, že až ušetří dost peněz na zaplacení dluhů z podnikání a také na lepší život svým dětem, budou právě pro ně úplně cizími lidmi ...
SiCKOSiCKO
dvouhodinový film Michaela Moorea s českými titulky o zdravotní péči v USA.
SharkwaterSharkwater
Mnohými festivaly oceněný dokument s českými titulky pojednávající o žralocích, našem vztahu k nim, jejich ochraně a významu. Žraloci tu žijí už víc než 400 miliónů let. Byli tu dokonce 150 miliónů let před příchodem dinosaurů. Přežili všechna období zániku, při kterých zmizelo z naší Země téměř vše živé a přesto by mohli být vyhubeni... Proč? Díky lidské nenasytnosti. Rob Stewart natočil pozoruhodný dokument, který nám ukáže pravou stránku mořských predátorů a vyvrátí mylné domněnky, které si o nich lidstvo za mnohá staletí vybudovalo.

Pro režiséra Roba Stewarta je zkoumání žraloků podmořským dobrodružstím, které se proměnilo v nebezpečný průzkum harmonie života na zemi. Objevuje nádherné bytosti, od predátorů po kořisti, které mohli být vyhubeni díky lidské nenasytnosti. Aby tyto bytosti Stewart uchránil, spolupracoval s ochráncem přírody Paulem Watsonem. Zažili neuvěřitelná dobrodružství Đ zápasení s pytláky žraloků v Guatemale, prorážení pirátských lodí, pronásledování ozbrojených člunů… Je to nejpozoruhodnější podmořský záznam, který kdy kamera spáchala: Při této ohromující HD prezentaci starodávného oceánského ekosystému ztratíte dech. Web filmu.
Pohyblivá identitaPohyblivá identita
Film v HD rozlišení o lidech a regionální spolupráci v Euroregionu rakouského Weinviertel, dále oblasti Jižní Morava a západní Slovensko.

"Domov není místo, kde bydlíš, ale místo, kde ti rozumějí."
Christian Morgenstern
HumennéHumenné
Historie a současnost města na východním Slovensku, v Prešovském kraji. Žije zde 36 000 obyvatel.
První čínský kosmonautPrvní čínský kosmonaut
15. října 2003 se ČLR stala členem klubu zemí, které sestrojily a vypustily kosmickou loď s lidskou posádkou. České znění.
Vimperk a okolíVimperk a okolí
Šumava na každém kroku.
O úspěchu a neúspěchuO úspěchu a neúspěchu
Alain de Botton zkoumá naše představy o úspěchu a neúspěchu - a ptá se: Je zisk vždy úspěchem? Není selháním? Výmluvně a vtipně překonává snobství a hledá skutečnou radost v naší práci. S českými titulky a kompletním přepisem textu.
God Is RealGod Is Real
dokumentárny film so slovenskými titulkami o reggae dancehallovom hudobníkovi ShoeShine Boy z keňského ghetta. ShoeShine Boy je hudobník žijúci v Nairobi v slume Kibera. Rovnako ako všetci, aj on sníva o hudobnej kariére, o svojich koncertoch mimo teritória ghetta, o tom, že raz navštívi Európu a vystúpi na jednom z ročníkov Uprising festivalu. Žije a pracuje v podmienkach, o ktorých sa mnohým z nás ani nesníva. Samozrejme hovoríme o extrémne ťažkom živote, kde ide o prežitie zo dňa na deň. Napriek tomu je plný energie, chuti tvoriť a pomáhať tak ľuďom okolo seba. Jeho hudba je plná odkazov na svoje korene a na život mladých ľudí v ghette. To v akých drsných podmienkach žije a tvorí sa dozviete v dokumente God Is Real. Bless Réžia,kamera,strih: Branislav Vincze
ZuzkaZuzka
Dokument o boji se životem. Bakalářský film Martiny Spurné.
Čím se lišíme od opicČím se lišíme od opic
Jane Goodall nenalezla chybějící článek mezi člověkem a opicí, ale díky svým celoživotním projektům se zkoumáním života opic je mu blíž, než téměř kdokoliv jiný. Říká, že jediný skutečný rozdíl mezi lidmi a šimpanzi je náš sofistikovaný jazyk. Navrhuje používat ho, abychom změnili svět. S českými titulky a kompletním přepisem.
Vznik života a Evoluční teorieVznik života a Evoluční teorie
Dokumenty od National Geographic s českými titulky o vzniku života
Cesta do pravěkuCesta do pravěku
Celovečerní kombinovaný fantasticko - dobrodružný film, který ukazuje prehistorická stadia vzniku Země, flory a fauny. Nález pravěké zkameněliny je pro čtyři zvídavé kluky výzvou k výpravě do dávné minulosti. Na malé pramičce postupně proplouvají dobou ledovou přes třetihory a druhohory až na samý počátek života na planetě Zemi, přičemž zažijí nejrůznější, mnohdy i nebezpečná dobrodružství. Rok výroby: 1955.
Robotická operace srdceRobotická operace srdce
Jak se operuje srdce s robotickým chirurgickým nástrojem DaVinci. Absolventská práce Petry Vykydalové, absolventky Vyšší odborné školy publicistiky Praha.
Nejdeme si zastřílet?Nejdeme si zastřílet?
"Na tábor jsem přijel, protože bych si to chtěl vyzkoušet jak se dělá natvrdo normálně válka"

Studentská práce z Střední školy fotografické, filmové a televizní. Režie: Lucie Konvalinková Kamera: Kryštof Jankovec
Potřebuje svět jadernou energii?Potřebuje svět jadernou energii?
Jaderná energie, energetická krize,... alarmističtí ekologové to znovu všechno zvažují. V jedné z prvních debat na TED se dvě osobnosti Stewart Brand a Mark Z. Jacobson pozastavují nad klady a zápory jaderné energie. Diskuse s českými titulky a kompletním přepisem, nad kterou se pozastavíte - a možná i změniíte názor.
První let do vesmíruPrvní let do vesmíru
Filmový pokus o vizuální rekonstrukci prvního letu kosmonauta do vesmíru. 12.dubna uplyne 50 let od této události. Více na Firstorbit
Inspirující vhled do životaInspirující vhled do života
Každý z nás chce žít život účelně. Ale kde začít? V tomto širokém tématu nás Jacqueline Novogratz zavede k lidem, kteří se ponořili do příčin, nalezli komunitu, i nadšení pro spravedlnost. Její lidské příběhy nesou silné momenty životní inspirace... Se slovenskými titulky a kompletním přepisem.
Sociální živočichSociální živočich
Novinář z NewYorských Timesů David Brooks představuje závěry kognitivních věd v jeho nejnovější knize a odhaluje nový pohled na lidskou přirozenost - poznatky s masivními důsledky pro ekonomiku a politiku, stejně jako pro naše vlastní sebepoznání. Ve vtipné přednášce ukazuje, jak nemůžeme doufat, že k pochopení člověka jako samostatně rozhodujícího jedince stačí jeho vědomé vnímání. Přednáška na TED se slovenskými tituky a kompletním přepisem.
Trvale udržitelné mořské plodyTrvale udržitelné mořské plody
Šéfkuchař Barton Seaver prezentuje dilema dnešní doby: Mořské produkty jsou zdravější volbou zdroje bílkovin, ale nadměrný rybolov mořím nesmírně škodí. Navrhuje jednoduchý způsob, jak udržet ryby na jídelníčku. Včetně rčení našich matek - "Sněz tu zeleninu!" Přednáška na TED s českými titulky a kompletním přepisem
Praktikování moudrostiPraktikování moudrosti
Barry Schwartz se ptá: "Jak dělat věci správně?" S pomocí spolupracovníka Kennetha Sharpe sdílí příběhy, které znázorňují rozdíl mezi různými lidskými pravidly a skutečně moudrou volbou.
Poslední let Jurije GagarinaPoslední let Jurije Gagarina
Před 50ti lety, 12. dubna 1961 vzlétl první kosmonaut do vesmíru. Jeho let trval 108 minut, obletěl celou Zemi a pak Jurij Gagarin úspěšně přistál. Byl to nepochybně obrovský úspěch tehdejší vědy a techniky. Ovšem po několika letech, 27. března 1968 Gagarin tragicky zemřel. Proč se tak stalo zkoumají reportáže televize RussiaToday.
Jak zachránit ostrovy v oceánuJak zachránit ostrovy v oceánu
Vědec Greg Stone stojí v čele projektu Mission Blue a vypráví o tom, jak pomohl republice Kiribati vybudovat obrovské chráněné krajinné oblasti uprostřed Pacifiku - což je velmi důležité pro ochranu ryb, život v moři a i pro ostrovní národ samotný. Se slovenskými titulky a kompletním přepisem.
alternativní léčba rakovinyalternativní léčba rakoviny
Dokument s českými titulky a kompletním přepisem o alternativní, organické léčbě rakoviny metodou doktora Maxe Gersona. Tato terapie nebyla přijata jako oficiální léčebná metoda pro svoje potencionální rizika.

Gersonova terapie je bezpečná, přírodní léčba objevená Dr. Maxem Gersonem v roce 1920, která využívá přírodních, biologicky nezávadných potravin, džusů, kávových výplachů, detoxikace a přírodních doplňků, které jsou schopni aktivovat přirozené obranné mechanizmy těla a vést k vlastní ozdravě.

V posledních 60ti letech, tisíce lidí využili Gersonovu terapii k zdravě z nemocí často nazývaných "nevyléčitelné" nemoci jako rakovina, cukrovka, artritis či další chronické onemocnění.Centrem Gersoneovy terapie je Gersonův institut založen Charlotte Gerson Đ dcerou Dr. Gersona Đ v roce 1977. Licencovaná Gersonova klinika a tréninkové centrum provádí vlastní terapii, školí další centra, lékaře, zdravotní profesionály i asistenty k provádění Gersonové terapie. Edukuje pacienty a další zájemce skrze vydané knihy, audio a video záznamy.
Japonský podzimJaponský podzim
Asuke je malé městečko u čtvrtého největšího města Japonska Nagoja, které je populární pro své krásně barevné stromy na podzim. V tu dobu se sem sjíždějí turisté z celého Japonska. Seznamte se s touto zemí blíže.
OtecOtec
Spirituálna dráma o človeku, ktorý stráca svoje jediné dieťa. Príbeh rozpráva o zbytočnosti konfliktov v našich životoch a poukazuje na hĺbku ľudskej duše.

Film získal hlavnú cenu za najlepší hraný film, ako aj cenu za najlepší strih na festivale študentských filmov Sehsüchte 2010. Film Otec slovenského režiséra Lukáša Hanuláka poukazuje na zbytočnosť konfliktov a dopad na "vnútropriestor" nielen detskej duše. Festival, založený v roku 1970, sa konal v kinách Thalia Arthouse v Postupime pri Berlíne, kde sídlia aj renomované filmové štúdiá Babelsberg. Už v uplynulom roku bolo na festivale premietnutých 157 filmov z tridsiatich krajín. Hlavná cena je dotovaná sumou 5000 eur.

Film získal na 39. ročníku Sehsüchte, najväčšom medzinárodnom študentskom filmovom festivale v Európe, ceny za Najlepší hraný film a Najlepší strih
Penzijní reforma bez černobílých brýlíPenzijní reforma bez černobílých brýlí
Přednáška Ing. Vladimíra Pikory, Ph.D., z cyklu Lidovecká akademie, konaná 25. 1. 2011, probírala hlavně obsah tzv. Bezděkovy zprávy, která bude nejspíš základem reforem. Dnes je na stole mnoho návrhů, ale žádný není na rozdíl od Bezděkovy zprávy rozpracovaný do detailů, takže o těchto na poslední chvíli vytvořených nápadech není moc co říci. Dále se v přednášce rozebrala rizika fondů a popsala jejich výnosnost z posledních let. V úplném závěru se přednášející pokusil nastínit rozumné možnosti reformy. Hlavním cílem je zaměření pohledu na reformu bez černobílých brýlí, který v médiích a veřejných diskusích není.
O protestu v ostravské VZPO protestu v ostravské VZP
Rozhovor z roku 2008 s Mirkem Bartekem, aktérem útoku na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu v Ostravě, o motivech které je vedly k tomuto činu o jejich přáních a nadějích na změnu systému výběru zdravotního pojištění. Autoři řekli rázné ne mafiánskému způsobu výběru daní, který více než výběr zdravotního pojištění připomíná výběr mafiánského výpalného.
Okem boha Hóra Okem boha Hóra
Skvělý cyklus s českým dabingem o starověkém Egyptě, Škole mystérií Horova oka a vůbec o duchovním vzestupu a zasvěcování v různých chrámech Egypta. Tato civilizace věděla více než my dnes a překvapuje nás svou duchovní hloubkou a zasvěceností.
Indiáni Jižní AmerikyIndiáni Jižní Ameriky
Český dokumentární film Drahoslava Česáka. Cesta za indiány Ašaninka, Mačigenga, Shawi a Čankaya. Průvodci: Kitari, Luis, Leo. Vedoucí výpravy: Oskar a Melisa Krajíčkovi. Komentář čte: Jaroslava Fořtová. Distribuce a postprodukce: Jiří Česák. Kamera a režie: Drahoslav Česák. Natočeno 2010. Zpracováno: 2011
Válka proti demokraciiVálka proti demokracii
Novinář John Pilger zkoumá role Washingtonu v manipulaci latinskoamerické politiky v průběhu posledních padesáti let. Tento film odhaluje na doložených příkladech z jižní Ameriky nekalou politiku, která dodnes pokračuje například v Iráku, Íránu, Libanonu, Afghánistánu a na mnoha dalších místech. Od roku 1945 se Spojené státy pokusily svrhnout 50 vlád, mnoho z nich demokratických, v průběhu času bylo 30 zemí napadeno a bombardováno. Pozoruhodný je vzestup Venezuely, která nastolila vlastní demokratický systém, založený na úsilí zbavit se všemožných závislostí a diktátů i přes riziko možných intervencí nebo sankcí. Dokument přináší zcela odlišný pohled na fungování demokracie, než jaký je denně předhazován v "nezávislých a objektivních" médiích. Režie: Chris Martin. Dokument včetně českých titulků a kompletním přepisem.
Čtvrtá světová válkaČtvrtá světová válka
Třetí válka byla studená, je zde však stále sílící a pořádně horká válka všech proti všem. Mexický dokument s českými titulky o radikálním odporu ke globálnímu kapitalismu poukazuje na to, jaký boj musí bojovat chudí a pracující lidé proti velkým korporacím a utiskujícím vládám. Jen proto aby dosáhli svých nejobyčejnějších lidských práv.
Film natáčený po dva roky na pěti kontinentech, v předních liniích konfliktů v Mexiku, Argentině, Jižní Africe, Palestině, Korei, a na severu. Od Seattlu po Ženevu, ve "válce proti teroru" v New Yorku, Afghánistánu i Iráku. Dokument "Čtvrtá světová válka" je příběhem mužů a žen, kteří se vzpírají být zlikvidováni v této válce a dělají pro vidinu vlastní svobody často nemyslitelné. Příběh, jehož konec se nachází zatím v nedohlednu. Film vznikl za přispění aktivistických skupin, které vás jeho prostřednictvím přenesou obrazem i výpravným komentářem přímo do centra vypjatých situací produkovaných stále sílícím globálním kapitalismem. Režie: Rick Rowley. Více o filmu na Information Clearing Houseanglicky a španělsky.
Podjezdem do pravěkuPodjezdem do pravěku
Přerov - Předmostí - místo celosvětově proslulé slavnými nálezy mamutích kostí se stalo dějištěm unikátního projektu. Na stěny podjezdu o rozloze několika set metrů čtverečních, kterým denně projedou desetitisíce aut a projdou tisíce lidí, namalovali studenti místního Gymnázia Jakuba Škody kresby ve stylu pravěkých nástěnných maleb. Amatérský dokument Předmostí: Podjezdem do pravěku Vás zavede do dějiště tohoto projektu. Vlastní záběry, autorská hudba, rozhovory s malujícími i náhodnými kolemjdoucími. To vše Vám nabízí jedinečný pohled na jeho vznik z pohledu lidí kolem i členů tvůrčího týmu.
Úvod do ekonomiky založené na zdrojíchÚvod do ekonomiky založené na zdrojích
Ahoj, jmenuji se Peter Joseph a vítám Vás na "Úvodu do ekonomiky založené na zdrojích". Cílem této krátké prezentace je nastínit základní myšlenku nového ekonomického modelu, který není založen na pohybu peněz, ale na inteligentním hospodařením se zdroji Země, čerpání z fyzického světa tím nejúčinnějším, strategickým a udržitelným způsobem pro uspokojování potřeb lidské populace. V dnešním světě, společenská rozhodnutí jsou v podstatě odpovědností jednotlivců nebo skupin na scéně politiky či podnikání. Ve skutečnosti by mohl jeden namítnout, že politika a podnikání jsou řídícími kořeny společenského řádu, jak ho známe, a, jak ukázala historie, vždy, když se něco pokazí na společenské úrovni, jedna skupina nebo pod-skupiny mají tendenci jednoduše shodit vinu na jiné. Levice obviňuje pravici, konzervativci obviňují liberály, nové vedení obviňuje staré vedení, atd. Přesto, zřídkakdy slyšíme jakoukoli kritiku samotného základu sociálního fungování.
Terapie zájmuTerapie zájmu
Dokument o symbióze člověka a krajiny. Vydejme se spolu se dvěma mladými lidmi Martinou a Honzou na cestu moravskou krajinou. Zavedou nás do Jeseníků, na Valašsko, na Vysočinu i na Hanou, kde žijí hospodáři, pro něž je citlivý a šetrný vztah ke krajině samozřejmostí. Právě oni podávají mladým studentům důkaz toho, že problém ochrany krajiny není jen v náročnosti prostředků a vědeckosti metod, ale v člověku samém.

Průvodcem na cestě je jim valašský patriot Mirek Janík, bohatý zkušenostmi i důvěrnou znalostí svého kraje.

Režie Ivan Stříteský, spolupráce na scénáři Jiří Jilík.
Duše východuDuše východu
Dokumentární seriál Viliama Poltikoviče o Indii z roku 1992. Výroba: KF-Studio 61-Formáček Text komentáře: Vladimír Poltikovič, Odborní poradci: dr. Josef Kolmaš, dr Jaroslav Strnad, Kamera: Radim Jurčeka Komentář Miroslav Moravec, Vladimír Fišer.
Síla meduSíla medu
Včely medonosné a jejich životodárný zdroj energie. Japonský dokumentární cyklus Obdivuhodný svět přírody.

Včely medonosné létají z květu na květ a sbírají nektar, ze kterého vytvářejí sladký a chutný med. Ten je ale i pro ně zásadním zdrojem energie, ať už při boji o přežití v těžkých zimních měsících nebo třeba při střetnutí s útočnými sršni. Med je tak výživný, že včelám stačí jediný gram, aby uletěly i mnoho desítek kilometrů. Produkce medu je časově i fyzicky velmi náročná. Nejtěžší práci odvádějí dělnice. Aby vyrobily jedinou lžičku medu, musejí se zastavit na padesáti tisících květech.
Příběh občanů a zkorumpovaných volebPříběh občanů a zkorumpovaných voleb
Další ze serie Story of Stuff od Annie Leonard. Tentokrát se věnuje tomu, jak rozdílné zájmy mají obyčejní občané USA a jak podivně jsou vedeny tzv. "demokratické" volby za mohutné podpory korporátního a bankovního kapitálu. Kam se vlastně poděla demokracie? Nebylo by řešením změnit podivný system financování volebních kampaní? Naléhavé otázky o legitimitě pseudo-demokratických voleb však nemusí být jen v USA...
Kdy věřit expertům a kdy neKdy věřit expertům a kdy ne
Každý den děláme důležitá rozhodnutí - a často se spoléháme na odborníky, aby nám pomohli se dobře rozhodnout. Ovšem spoléhat se příliš na odborníky, může být omezující, a dokonce i nebezpečné. Ekonomka Noreena Hertz navrhuje, abychom začali demokratizovat odbornost - pro možnost naslouchat nejen "chirurgům a ředitelům firem", ale také obyčejným zaměstnancům. Přednáška TED s českými titulky a kompletním přepisem.
Tvář ŽižkovaTvář Žižkova
Studentský film režiséra Petra Václava je poeticky laděným portrétem Žižkova v roce 1989. Film zachycuje záběry dnes již zmizelých reálií, které podbarvuje hudba Sergeje Prokofjeva. V druhé polovině si student FAMU klade otázku, jestli měla asanace Žižkova v průběhu 80. let smysl a komu prospěla.

Vedle obyvatel Žižkova promluví i architekt Milan Janů a hlavní projektantka přestavby Žižkova Marie Hubíková. Drobná sonda z jedné opomíjené pražské čtvrti na konci 80.let je zajímavou předrevoluční zprávou. FAMU 1989, režie Petr Václav
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.