Napište jimNapište jim
Máte politiků plné zuby? Chcete jim něco říct? Napište jim. Nová kampaň, která má smysl, zejména když jim skutečně napíšete co byste rádi. najděte si poslance nebo senátora, kterému chcete napsat a dejte najevo svůj názor (třeba co vás štve). Plná verze videa a spuštění 26.5. Projekt od KohoVolit.eu. Natočili studenti z Písku vystupující pod Alcest.cz
TitanicaTitanica
Filmový dokument s českým dabingem režiséra Stephena Lowa zavádí diváka do míst, kam se má šanci dostat jen málo lidí - k vraku legendární lodi Titanic. V roce 1998 byla sestavena speciální expedice, jejímž úkolem bylo učinit několik sestupů k vraku lodi a odebrat zde vzorky žijících mikroorganismů a hornin. Je důležité zdůraznit, že tato výzkumná výprava neměla činnost archeologickou, tudíž žádné artefakty přímo z Titanicu při jejích sestupech vyzdvihovány nebyly. Expedici vedl ruský vědec Anatolij Sagalevič, vedoucí Oceánografického institutu. Jak je všeobecně známo - Titanic se při katastrofě rozlomil, záď a příď dopadly na mořské dno do vzdálenosti cca 600 metrů od sebe, mezi nimi se rozkládá obrovské pole trosek.
Gigapixelové panoramaGigapixelové panorama
Prohlédněte si 17ti gigapixelovou fotografii z Yosemitského Národního parku - Glacier Point v interaktivním panoramatu. Autor fotografie: Gerard Maynard. Vce zajímavostí najdete na webu nebo další podobná panoramata na webu Gigapan. Pozor, nefunguje tu v prohlížeši Safari.
Kdo vlastní oceán?Kdo vlastní oceán?
Dokument s českým dabingem, který se v originále jmenuje "Who owns the sea?". Je to svět, do něhož člověk nahlédne jen zcela zřídka. Je prozkoumán méně než Měsíc. Svět záhadných stvoření. A možná i největší zdroj pokladů na naší planetě. Hlubiny oceánů. Z jejich dna prýští prameny vod, ve kterých je mnoho cenných kovů, dokonce i zlato. A pod jejich dnem se vyskytují obrovská naleziště ropy a zemního plynu. Vědci pronikají v oceánu do stále větších a větších hloubek.

Společnosti investují do světa podmořských hlubin miliardy dolarů. Do čeho, to se veřejnost přesněji nedozví. Neplatí zde žádná pravidla, žádné hranice. Situaci ovládají ti, kteří mají potřebné technologie. Některé organizmy by tu mohly vyhynout dřív, než je vůbec objevíme. V těchto hlubinách žily bez vyrušení miliony let. Nyní zde člověk začal zanechávat první stopy své činnosti. Kdo je vlastníkem bohatství skrytého v mořských hlubinách? Kdo se stará o jeho ochranu? Oceán začíná být pomalu ale jistě příčinou větších politických konfliktů. Souboj o největší ekosystém na světě odstartoval.
ztracená země jaguárůztracená země jaguárů
Seriál televize BBC z deštných pralesů Guayany, původního životního prostředí velkých kočkovitých šelem.
Strážce majákuStrážce majáku
FIlm sleduje mladou "velvyslankyni" životního prostředí se silným zaujetím pro ptáky, jejich ohranu a sebevzdělávání. Dívka jménem Tribute "Birdie" Mboweni žije v osamění na ostrově Dassen aby chránila a studovala největší kolonii afrických tučňáků v Africe. Její práce je životně důležitá pro přežití tohoto druhu, který čelí vyhynutí během pouhých 10 let. Její příběh, je jednou z inspirací, když se snaží "zasít semínko" ochrany v jiných. Jako jeden z finalistů projektu Bayer Young Environmental Envoy, v roli ochranného velvyslance v nedávné době odletěla do Kanady a reprezentovala Jižní Afriku na summitu mládeže G8/G20 v květnu 2010.

Dokument zkoumá unikátní roli dívky Tribute na ostrově, stejně jako její vlastní osobní objevitelskou cestu a ochranářství. Tribute předvádí publiku své zkušenosti jako ochránce přírody, vyzařuje z ní tiché nadšení, což ve skutečnosti znamená opravdové propojení s přírodou a uvědomění významu zachování krásy tohoto světa. Dnes zbývá už jen 25262 chovných párů afrických tučňáků… Od Green Renaissance.
OceanaOceana
Alarmující výzva o stavu světových oceánů. Od největší světové neziskové organizace zabývající se ochranou a obhajobou nových udržitelných řešení pro oceány. Více na webu Oceana. Hledejte další videa na kanálu VIMEO. Přečtěte si také archiv magazínu v PDF volně ke stažení.
Zlatý důlZlatý důl
Dokument o sociálních a ekologických následcích těžby zlaté rudy. Španělsky
Umění létatUmění létat
sport, kterému se říká Wingsuit Basejumping. Užijte si to, ... beze slov.
Africká OdysseaAfrická Odyssea
Kapitoly z DVD mapujícího cesty dvou katolických misionářů po Africkém kontinentě. Cesty plné utrpení, válek, genocidy a zabíjení místních obyvatel. Tento dokument od Tima Scotta a Willa Deckera z produkce Travel the Road nebude zábavný. Oba misionáři procestovali už desítky zemí celého světa.
Všeobecná deklarace práv zvířeteVšeobecná deklarace práv zvířete
Deklarace byla vyhlášena v Paříži 15. října 1978 a přijata Mezinárodní ligou práv zvířete a přidruženými ligami národními, jakož i osobami fyzickými a právními bude podřízena Organizací spojených národů pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO), a tím i OSN 21. října 1989 v Ženevě.
Cesta k odporuCesta k odporu
Barma vede nejdelší občanskou válku na Zemi - mezi vojenskou diktaturou a kritiky režimu. V létě roku 2006 vyrazili čtyři přátelé ze San Diega v Kalifornii na misi, která měla odhalit zvěrstva napáchané na lidech v Barmě, konkrétněji národa Karen, což je jedno z největších etnik v zemi.

Barma je uzavřená země známá tvrdými tresty, včetně trestu odnětí svobody pro cizince, které najde uvnitř svých hranic bez řádné dokumentace. Nicméně kvůli natočení dokumentu nikdo z expedice netušil, že budou ilegálně přecházet přes hranici z Thajska. S batohy plnými půjčené filmové techniky se vydali bez ponětí o tom, jak se orientovat v krajině plné nášlapných min, barmských vojáků, a vlhkého období přívalových dešťů. Nevěděli co najdou, nebo zda někdo uslyší jejich příběh, pokud se vůbec vrátí.
RwandaRwanda
Rwanda, malý zemský ráj v srdci Afriky, známý životem horských goril, bujnou vegetací a Národním parkem Akagera, ale i zkušeností s nejrychlejší genocidou v historii lidstva. Více než jeden milion obyvatel Rwandy byli systematicky vyhlazeni od dubna do července 1994, protože se narodili jako Tutsiové, nebo byli uznáni jako odpůrci diktatury. Dokument s francouzským komentářem.

John Liu, který se podílel na masivní čínské obnově projektu Loess Plateau, nyní obrací oči k Rwandě v ​​tomto inspirujícím příkladu permakulturního pozorování a akce.
cyklotoulky po Čecháchcyklotoulky po Čechách
Vydejte se na kole do kraje kolem Rožmitálu pod Třemšínem. Záběry jsou sice zimní, ale v kraji je přesto spousta zajímavých míst po celý rok. Dále navštívíme Kadaň, Svatou Horu u Příbrami a okolí. Na kole provází Michal Jančařík.

Evakuace během 1. světové války se dotkla i obyvatelstva obcí z Valle di Ledro. Na základě nečekaného rozkazu z 22. května 1915 bylo ze dne na den více než 3000 osob z celkového počtu 4700 obyvatel dopraveno do Čech, ostatní pak do Rakouska. V Čechách byli Ledrenští rozmístěni v několika desítkách obcí, zejména na Příbramsku, Kladensku, Turnovsku a v okolí Stříbra. Z původně oznámeného jedno až třítýdenního pobytu v Čechách se nakonec staly tři roky. Ledrenští byli v Čechách dobře přijati. Přístřešek, stravu i práci, většinou na polích nebo například v Příbrami v květinářství u Voláků, jim poskytly jednotlivé rodiny. I přesto, že bylo mnohdy obtížné se vzájemně dorozumět, vznikly mezi českým a ledrenským obyvatelstvem velmi přátelské vztahy. 439 ledrenských vysídlenců v českém exilu zemřelo. Řada z nich v roce 1918 na následky španělské chřipky. V některých obcích na místních hřbitovech lze nalézt i jejich hroby.

Vysídlenci, kteří byli rozptýleni po Čechách, se často setkávali na Svaté Hoře při příležitosti církevních slavností. Bylo to pro ně místo, kde čerpali sílu a naději pro nelehký každodenní život vyhnance. Vzájemně si sdělovali své radosti i strasti a informovali se o osudu blízkých a příbuzných, kteří bojovali na frontách. Ze svatohorských kronik je patrné, že se o Ledrenské a další vysídlence ze Slovinska a Chorvatska na Svaté Hoře staral také dnes blahoslavený redemptorista P. Metoděj Dominik Trčka.
Stát se Americkým Indiánem v České RepubliceStát se Americkým Indiánem v České Republice
Dokumentární film nahlíží do neuvěřitelné subkultury českých Indiánů. Potlačovaní komunismem, komunita Čechů se chce stát také Indiány.

Tři Indiánští staršinové z Manitoby ( Kanady ) jsou na cestě do České Republiky, aby si zde oživili svou minulost přes původní rituály a kostýmy přijaté jejich Evropskými obdivovateli.
Darwinovo dilemaDarwinovo dilema
Dvoudílný dokument o zkamenělinách, které mnozí považují za nejsilnější argument Darwinovy evoluční teorie vývoje druhů. Charles Darwin si byl uvědom, že fosilní důkazy nalezené v jeho době nepodpořily dostatečně jeho teorii evoluce. Dnes, po více než 150ti letech zkoumání zkamenělin jsou postupně předkládány jako průkazný záznam biologického vývoje.
Kolik příběhů má denKolik příběhů má den
Ostrava, město před našima očima. Unikátní časosběrná dokumentární koláž o proměně ocelového srdce republiky v město barev, kontrastů, industriální nostalgie i nejmodernější architektury.
První celovečerní film na světě, který je natočený fotoaparáty. Pro Českou televizi vyrobilo Mr. A-Z Production a QQ Studio Ostrava. Na vzniku filmu se podílelo 22 fotografů, zejména však: Vladimír Mráz, Jan Kostera, Lubomír Chmelař, Antonín Genser, Pavel Kotala a další. Scénář, střih a režie: Vladimír Mráz, hudba: Dalibor Mráz
Cestování jako cílCestování jako cíl
O neobvyklé expedici trabantem po trase Hedvábné stezky vypráví Dan Přibáň. O dalších cestovatelských akcích na sever, nebo po divokých řekách vypráví Petr Bold a další cestovatelé.
co s sebou na voduco s sebou na vodu
praktické rady co vzít s sebou na divokou vodu předává Pavel Faustus.
Nová epidemie a GMONová epidemie a GMO
David Murphy z Food Democracy Now hovoří s emeritním profesorem rostlinné patologie Dr. Donem Huberem z Purdue University o objevu nového typu epidemie u geneticky modifikovaných organismů. Ty jsou zejména v USA, ale i v Evropě šlechtěny kvůli selektivnímu herbicidu Roundup od fimy Monsanto. Podle výzkumů jsou příčinou nemocí plodin nadměrně používané glyfosáty, které pak jsou příčinou snížené imunity rostlin, následně i neplodnosti hospodářských zvířat, jenž jsou GMO rostlinami krmeny. Hovoří i o dalších souvisejících konsekvencích, které svým výzkumem objevil.

Podpořte varování doktora Hubera na webu kde je petice a více informací v angličtině.
Lomnická studnaLomnická studna
nahlédnutí do hradní studny a několika sklepů v Lomnici u Tišnova
Zachraňte čmeláky!Zachraňte čmeláky!
Krátký film o osudu čmeláků, jehož populace v průběhu 20. století dramaticky mizí v počtu i rozsahu až do té míry, že polovina z 25 britských druhů jsou nyní vzácné a 2 jsou vyhynulé.

Čmeláci jsou významní opylovači divokých a zemědělských kvetoucích rostlin. Jejich pokračující pokles má dalekosáhlé důsledky pro širší ekologii. Nepříklad reprodukce mnoha rostlin závisí na opylování pouze čmeláky. A navíc, mnoho zvířat, včetně lidí, závisí na plodech a semenech z těchto rostlin.

Zachování čmeláků a jiné hmyzí opylovači musí být klíčovou prioritou pro zajištění budoucí výroby potravin pro lidskou společnost, a samozřejmě, aby zajistila přežití mnoha jiných druhů, které se spoléhají na hmyzem opylené rostliny.

Podívejte se na webové stránky, kde se můžete dozvědět o ochraně čmeláků spolu s dalšími informacemi o čmelácích a co můžete udělat doma, jak pomoci s jejich chráněním.
Carcharias - Velký bílý žralokCarcharias - Velký bílý žralok
Místní potápěč, jihoafričan Andre Hartmann, je jedním z mála lidí, který je ochoten se žraloku lidožravému postavit ve volné vodě tváří v tvář. Unikátní dokument Steva Lichtaga byl natáčen poprvé bez ochranných klecí. Natáčení se účastní i Andreho desetiletý syn Francois, který chce za každou cenu svému otci dokázat, že se do nebezpečné vody ponořit také nebojí! Andre i podvodní kameramani brzy poznávají, že tyto vody mají pouze jednoho nepřemožitelného vládce - velkého bílého žraloka.
Přízrak svobody IIPřízrak svobody II
V takzvaném globálním věku je člověk lapen do pasti času, kterou nastavil sám sobě a uvízl v ní spolu se svou svobodou. Film, který zkoumá čas jako fyzikální veličinu, jež má zásadní dopad na naše jednání, chování, vnímání, společenské rituály a celkový náhled na svět. Dokument je složen z fragmentárních mini-příběhů, spíše dokumentárních výjevů, mezi nimiž se budeme přemísťovat metodou dopředu promyšlených asociativních přeskoků; denní rituál pohřebního ústavu, zasloužilí umělci připomínající si své herecké časy ve vlaku, vojáci nacvičující manévry. Každý z příběhů ukazuje, jak subjektivní je naše vnímaní času. Film je součástí projektu Breathless Đ Nadvláda okamžiku. Unikátní česko-německý projekt vznikl ve spolupráci Institutu dokumentárního filmu (IDF) Praha, Mezinárodního filmového festivalu dokumentárních a animovaných filmů Lipsko a Zipp česko-německé kulturní projekty.
Agro RebelAgro Rebel
Dokument o permakulturní farmě Seppa Holzera.

Sepp Holzer, the Austrian farmer and forester practices "permaculture" a different kind of farming on his mountain property. With this certain form of organic-agriculture, he is very convincing and successfully. Contrary to all conventional rules and despite annual average temperatures of 4.5°C and an altitude of between 900m-1400m, he cultivates cherries, apples, mushrooms, kiwis, lemons, pumpkins, potatoes and zucchinis. This year he also started big permaculture-projects in Brazil, Columbia, Peru and Venezuela.
Perfektní vagínaPerfektní vagína
Dokument sleduje Lisu Rogers, jak se zaobírá tématem chirurgických (i jen kosmetických) úprav vagíny (labií, ale i obnovení hymenu), které se evidentně stávají mezi ženami čím dál populárnějšími, a podstupují je (asi v Británii) nezřídka taky mladé dívky. Proč? Kdo určuje, jak má perfektní vagína vypadat? Na to se Lisa snaží aspoň částečně najít odpovědi, zatímco pomáhá jiným ženám (i sobě) láskyplně přijmout vzhled své vagíny. Během filmu se dozvídáme, co všechno při natáčení podstoupila - depilaci voskem, terapii v tygřím županu, otisk intimních partií za účelem vytvoření 2D galerie normálních vagín, evaluační prohlídku chirurga aj.
Co to vlastně je Co to vlastně je "vzdělání"?
Honba za tituly, nebo široký souhrn vědomostí a schopností pro praktický život? Co se vůbec ve školách učíme a proč?
Kdo má zájem na cílené destrukci kdysi pro celý svět příkladného německého vzdělávacího systému?
Byly staré germánské národy, Gótové, Helvéti, Vikingové opravdu jenom primitivní mlátičky a nebo je pravda trochu jinde?
Ptejte se s Andreasem Poppem…. s českými titulky
Rychlost světlaRychlost světla
Rychlost světla ve vakuu je definována přesnou hodnotou 299 792 458 metrů za sekundu (1 079 252 848,8 km/h). Označuje se písmenem c (pravděpodobně z latinského celeritas, což znamená rychlost).
Příběhy zakleté pod ledemPříběhy zakleté pod ledem
Aby se dostal fotograf Paul Nicklen do blízkosti obávaného Tuleně leopardího, potápěl se pod ledem Antarktidy. A našel při tom i nové přátele. V této přednášce sdílí své veselé i vzrušující historky z kouzelné polární krajiny. Představuje úžasné snímky nádherných zvířat, které žijí nad i pod ledem.
Energetika pro 21. stoletíEnergetika pro 21. století
Nejen na téma jaderné energetiky přednáší Ing. Miroslav Hron z Ústavu Jaderného výzkumu v Řeži u Prahy. Přednáška je z roku 2006.
Den bez textiluDen bez textilu
Motivační vzdělávací film který vznikl jako součást projektu DidacTex. Představuje zajímavými způsoby vlastnosti textilních látek.
Polární příběhPolární příběh
Část dokumentu National Geographics s českým dabingem. Polární medvídě Nanu a mládě mrože Seela bojují o život od narození až do dospělosti. Jejich matky je už nechrání před predátory ani před smrtí v souboji. Avšak největší výzvou pro Nanu a Seela je přežít krutou změnu klimatu v Arktidě, která přináší akutní nedostatek potravy. Ledové království, které jim dalo život, jim mizí před očima. Jejich přežití závisí na ledu!
Kostnice Kostnice
krátký film Jana Švankmajera
Černobyl - jak režim v r. 1986 informoval o havárii den po dniČernobyl - jak režim v r. 1986 informoval o havárii den po dni
Autentické zpravodajství z relace Televizní noviny Československé televize z roku 1986. K obrovskému rozšíření počtu obětí černobylské tragédie došlo v důsledku utajování a trestuhodného zavírání očí před fakty. České znění.
čínská bojová uměníčínská bojová umění
tai-chi, kung fu, wu shu a čínská mistryně bojových umění Zhai Hua v Praze.
režie Jaromil Jireš dokument České televize z r. 1999 v rámci cyklu Svět bez hranic
Vojenský újezd BrdyVojenský újezd Brdy
Dokument představuje jeden z pěti vojenských újezdů v ČR Đ Brdy. Jsou v něm spojeny zajímavé informace z historie újezdu s informacemi o jeho využití pro vojenskou činnost, o lesním a vodním hospodaření, o zpřístupnění části újezdu pro veřejnost, o zdejší flóře a fauně a o zapojení do projektu na ochranu přírodního bohatství. Součástí dokumentu jsou informace o kótě 718.
Mláďata ledních medvědů Mláďata ledních medvědů
Znepokojivé záběry medvědice a jejích dvou mláďat v západní části Hudsonova zálivu v Kanadě. Podvyživená mláďata prožívají křeče a záchvaty od hladu. Obě mláďata zemřela do dvou dnů po 23.listopadu 2010, kdy byly natočeny.
Ztracená města v AmazoniiZtracená města v Amazonii
Amazonský deštný prales byl ještě ve 20. století málo prozkoumanou oblastí naší planety. Dnes ale vědci poodhalují závoj tajemství a začínají vyprávět dosud neznámý příběh. Příběh, v němž se místo neproniknutelné džungle kdysi rozprostírala krajina pozoruhodné civilizace. Z těchto nových objevů vyplývá, že pověsti o ztracených městech - jako třeba o bájném El Dorádu - se zakládají na pravdě.
Poslední dny dinosaurůPoslední dny dinosaurů
Animovaný televizní dokument kanálu Discovery o vymření dinosaurů, který miliony let zpátky způsobil obří asteroid.
Hubble teleskop 3DHubble teleskop 3D
Zažijte poutavý příběh Đ plný naděje, zdrcujícího zklamání, oslnivé duchaplnosti, statečnosti a triumfálního vítězství Đ to vše Vám přináší nový film Hubbleův teleskop 3D, v pořadí již sedmý film IMAXu z prostředí vesmíru, který pro vás připravil tým IMAX Space, držitel řady filmových ocenění. Zaznamenán v trojrozměrném formátu IMAX 3D, Hubbleův teleskop 3D vypravuje oslňující životní cestu Hubbleova vesmírného teleskopu Đ nejzásadnějšího vesmírného zařízení od dob kdy Galileo vynalezl teleskop, nebo od prvních kroků člověka na Měsíci. Diváci budou doprovázet posádku lodi při vstupu do vesmírného prostoru, kde astronauti plní nejtěžší úkoly v historii NASA. Tento příběh divákům dovolí zažít nesmírnou sílu při startech lodi, srdceryvné neúspěchy při plnění úkolů i dramatické záchranné okamžiky, to vše z fantastické blízkosti. s českými titulky.
Tajemství starověku - Záhady ztracených civilizací Tajemství starověku - Záhady ztracených civilizací
Dokument s českým dabingem. Výpravy za ztracenými civilizacemi a zaniklými městy kdysi vyspělých kultur nás zavedou na různá místa světa. Mnohá lidská společenstva na počátku věků, mýtická království a první státy, jsou opředeny rouškou záhad a ví se o nich, že šlo o kulturně i technicky vyspělé země. Dnes jsou památky na ně ukryty v prachu pouští a pod hladinou oceánů. Existovala bájná Atlantida, kterou zničila záhadná katastrofa? Jsou tajemné ruiny na ostrově Santorini pozůstatkem vyspělé lidské společnosti na Théře? Na tyto otázky se snaží odpovědět britský dokument ZÁHADY ZTRACENÝCH CIVILIZACÍ z cyklu TAJEMSTVÍ STAROVĚKU, který v pralesech Jižní Ameriky pátrá po starověkém dědictví Inků, vypráví legendu o nejposvátnějším řeckém městě Delfy na úbočí hory Parnas nebo mýtus o zlatém městě Královny ze Sáby.
Keynes kontra HayekKeynes kontra Hayek
stylizovaný střet dvou významných ekonomických teoretiků. S českými titulky a kompletním přepisem.

Do boxerského ringu a zároveň před soudní porotu přichází tedy John Maynard Keynes a Friedrich August von Hayek.
Podle právaPodle práva
Co vše skrývají zavřené dveře soudních síní, jak se rozhoduje o vině a nevině? (2008). Skutečné příběhy z justičního prostředí v cyklu České televize.
Pohled do zákulisí soudních síní v novém cyklu ostravského studia České televize. Dva nevlastní bratři - jeden mladistvý, jeden krátce zletilý - byli společně obviněni z toho, že nejméně v padesáti případech nabídli nebo prodali marihuanu v té době nezletilým dívkám. Státní zástupce tento skutek kvalifikoval jako trestný čin, za který hrozí trest odnětí svobody na osm až dvanáct let. Mladíci byli souzeni a odsouzeni. Co všechno rozhoduje o vině či nevině?
PornoPorno
Záznam z rozhlasového pořadu Dynamo křesťanského Rádia 7, moderuje Tamara Horna, hostem je Michael Leahy a Christine Leahy.
Marihuana - šance pro lesMarihuana - šance pro les
Dokument s českými titulky. Šedesát procent všech lesů na zemi bylo vykáceno. V USA zůstalo pouze pět procent z původních porostů. Mýcení lesů přerůstá v ekologickou katastrofu. Existuje však jiná plodina, která může dřevo nahradit…
Vliv problémů s páteří na zdraví člověkaVliv problémů s páteří na zdraví člověka
Vedete sedavý způsob života? Nebo pracujete stereotypně v jedné poloze? Jak je na tom Vaše páteř? Poslechněte si, jaký to má vliv na Vaše zdraví. mojeakademie.tv
SluchSluch
Naučný a zábavný dokument o sluchu a uchu. Autor Libor Kovář.
Můj život jako cikánMůj život jako cikán
Rudi Walter z Německa vypráví o tom kým se cítí, svém životě a rodině. S českými titulky.
Pokuste se nepoužívat zažité předsudky a negeneralizovat.
Žabákova dobrodružstvíŽabákova dobrodružství
Jednou z nejpůvabnějších knížek pro děti (a nejen pro ně), z těch, jimiž do světového zlatého fondu dětské literatury přispělo anglické písemnictví, je nejznámější opus anglického spisovatele a esejisty Kennetha Grahama (1859-1932) "The Wind in the Willows" ("Vítr ve vrbách") z r. 1908. Ne náhodou zlákala tato látka k filmové adaptaci i skupinu Monty Python. Česky vyšla poprvé v r. 1933 pod názvem "Žabákova dobrodružství", v překladu Míly Grinmmichové, s verši Jaroslava Seferta a s obrázky Josefa Čapka. Ve druhé polovině 60-tých let vznikl (pod stejným názvem rozhlasová verze z pera známého textaře Ivo Fischera. Inscenace režiséra Jiřího Horčičky se stala jednou z nejzdařilejších a nejoblíbenějších rozhlasových pohádek. A právě tento text z r. 1966 jsme si vybrali k uvedení na jevišti našeho divadla.
Zavzpomínejme na BoboviziZavzpomínejme na Bobovizi
26. 12. 2000 vstoupil tým Hodač / Bobošíková poprvé do vysílání programu ČT2, kde připravil vlastní verzi zahraničně-politického pořadu "21", ve kterém však půl hodiny hovořil poslanec Tlustý za ODS o ekonomice. Byl to první a zároveň i poslední pořad "21" z produkce Jany Bobošíkové. Zde ho uvidíte kompletní vč. úvodní upoutávky, která byla odvysílána v relaci Události na ČT1 v produkci týmu Hodač / Bobošíková. Verzi pořadu "21" v produkci protestujících zaměstnanců na Kavčích horách

Druhá verze v produkci protestujících zaměstnanců na Kavčích horách byla celorepublikově odvysílána 27. 12. 2000 ráno, jelikož tým Hodač / Bobošíková si neuvědomil, že relace "21" se následující den reprízuje a nechal tak toto vysílání proběhnout bez přerušení. Zde tedy uvidíte kompletní verzi, včetně úvodní upoutávky na tento pořad.

Dnes už zaniklá stanice TV3 byla toho času jediná, která dala prostor oběma stranám sporu ve svém mimořádném diskusním pořadu "Česká televize, věc veřejná". TV3 však mohla sledovat jen výrazná menšina diváků, kteří měli satelit anebo kabelový příjem. Jana Bobošíková se sice nedostavila, ale místo ní zde měla premiéru legendární Dušica Zimová, která se záhy stala novou moderátorkou týmu Hodač / Bobošíková. Do studia přišla též radní za ODS Jana Dědečková, publicista Jan Urban a předseda odborů ČT Antonín Dekoj. Moderoval Vladimír Kroc z ČRo. Drobná omluva - tomuto videu na konci chybí asi 20 sekund. Pořad měl mít původně délku 30 minut, TV3 jej prodloužila na 40 minut, no a i když jsem měl video naprogramováno s desetiminutovou rezervou navíc, přeci jen se malý kousek nevešel...
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.