Design pro životDesign pro život
Šestidílný dokument televize BBC o architektuře a designu. Anglicky.
 Lesy umírají Lesy umírají
Lesy umírají. O tom jsou po 30ti letech přesvědčeni téměř všichni Němci, od Petra Kelly až po Helmuta Kohla. Denník "Der Spiegel", prohlásil: "Stojíme před ekologickou Hirošimou." Časopis "Star", napsal: "stromy řídnou, jak armáda pod palbou." A prominentní ekolog Hubert Weinzierl si byl jist: "smrt lesů změní naši zemi silněji, než druhá světová válka." Filmař Michael Miersch se rovněž domnívá, že žije v době katastrofální prognozy.

V dokumentu vědci odpovídají na otázky o stavu a budoucnosti lesů ve střední Evropě a na celém světě. Je přirozený les zdravější, než ten obhospodařovaný? A skutečně, z výsledků výzkumu, který proběhl v roce 2011, je patrné dramatické odumírání lesů. Ale ne v Německu, spíše však v jihovýchodní Asii. Tam jsou obrovské plochy lesů mýceny, aby uvolnily prostor pro plantáže palmového oleje. Evropa ovšem zase pěstuje politicky prosazované suroviny na výrobu bio-paliv, které jsou "takzvaně" šetrné k životnímu prostředí...
UN-REDDUN-REDD
Program OSN pro spolupráci na snížení emisí z odlesňování a znehodnocování lesů v rozvojových zemích, zde konkrétně v Indonesii.
TROM 2.0TROM 2.0
Největší dokument všech dob, ale také jediný, která se snaží analyzovat všechno: od vědy až k peněžnímu systému a skutečnému řešení s cílem zlepšit život každého z nás. Nový a skutečný způsob, jak se podívat na svět. "Od doby velkého třesku, až do současnosti a ještě dál..." říkají tvůrci projektu "The Reality Of Me"

Pozn. Spottera: Další kompilační dokument z dílny kolem projektu Zeitgeist, Project Venus atd... Uvidíte sestřihy ze všeho možného a stokrát vyvařeného. Jak je patrné, tak projekt TROM se neustále rozvíjí za pochodu, takže dokument má místy počítačem generovaný komentář, nebo dlouhé pasáže obrazových scén jen s hudbou, která má patrně zapůsobit na naše emoce. Posouzení, co vlastně dokument chce říci, nechám na každém z vás.
Řeka ženŘeka žen
Ve velmi suchém prostředí, kde voda je vzácná, žijí ženy pouze s dětmi a jinými ženami. Dokument byl oceněný na mnoha festivalech v letech 2009 - 2011

Myšlenka k natočení filmu "Řeka žen", pochází z náhodného pozorování. Tvůrci Cristina Maure a Joana Oliveira cestovali po údolí Jequitinhonha v Brazílii, viděli několik žen při praní prádla v řece Araçuaí. Byli hypnotizováni jejich tvrdou prací a rutinou. Oblečení, které praly a nosily byly tak barvité a vše kontrastovalo se suchou vegetací této vyprahlé krajiny. Bylo jich dvacet, třicet, čtyřicet žen stojících v proudu řeky. Strávily tam celý den, beze spěchu. Jejich pohyb, zvuk praní oblečení na skalách, konverzace v malých skupinkách, šumění řeky procházející mezi nimi, vše, co ve scéně způsobilo velké kouzlo a velkou touhu zjistit, kdo jsou ty ženy.

To se stalo námětem k natočení filmu "Řeka žen," 21-minutového dokumentu o rutinní žen žijících ve venkovských oblastech zbytků komunity quilombos, kteří žijí ve vyprahlé oblasti Minas Gerais v Brazílii. Jejich manželé, děti a vnoučata ve věku nad 16 let tráví většinu roku prací na třtinových plantážích v São Paulu. Tito muži jsou nuceni opustit své rodiny a hledat podporu pro rodinu někde jinde, protože doma jim počasí neposkytuje možnost přežít v zemědělství nebo s jakoukoliv jinou obživou.

Ženy jenž po sobě zanechají, hlídají dům, děti, mládež a seniory v rodině. To vše ve stavu extrémního sucha a nedostatku vody. Dokument nabízí trochu vizuálně z každodenního života těchto žen, a snaží se ukázat půvab a poezii své doby v průběhu dne: běžné domácnosti, vztahy které mají děti k místu kde žijí, pečení v troubě a s kamny na dřevo, příjezd kamionu přivádějící vodu, praní prádla v řece a chvíle plné zábavy na večírcích s jinými ženami, doma, s motlitbou, atd ...

Především je to film o přežití ve slušném způsobu života a také o čekání na opětovné setkání se svými muži.
Generální stávka v ŔeckuGenerální stávka v Ŕecku
Reportáž z aktuálních událostí 29.6.2011 v Řecku ze serveru Democracy Now!. Kompletní přepis textu v angličtině.
Tajemství Velké Čínské zdiTajemství Velké Čínské zdi
Podíváme se za historií a současností vyjímečné architektonické stavby v Číně a budeme se zabývat stavebními technologiemi ale i historickými okolnostmi kolem vzniku zdi. S českým dabingem
Šamani odcházejíŠamani odcházejí
Dokument o šamanských rituálech, ayahuasce a postupně mizejícím vědění. Bílá civilizace rezignovala na soužití s přírodou i na zkušenosti, které z něj vyplývají. Jedni z mála, kteří původní tradice uchovávají, jsou jihoameričtí šamani. Film má být sondou do šamanské duše a tím pádem jakýmsi vhledem do lidské minulosti. Scénář a režie P. Bezouška.
Three Mile IslandThree Mile Island
Dokument o největší jaderné katastrofě na území USA. This powerful documentary challenges the claims of the nuclear industry and government that no one died as a result of the core meltdown at the Three Mile Island nuclear facility in Pennsylvania. It utilizes the testimony of area residents and scientific findings to reveal that deaths, especially from cancer and birth defects in children, have been widespread since the 1979 accident. Indeed, it notes that Three Mile Island?s owner has been quietly settling numerous damage cases brought by persons seriously impacted by the accident. Winner of the Worldfest Silver Award, Houston International Film Festival. Winner of the Director?s Citation, Black Maria Video and Film Festival. Chosen for screening at the 1993 Earth Peace International Film Festival. Produced by EnviroVideo in 1993.
Sametový rozvodSametový rozvod
Dokument o zániku Československa z pohledu parlamentních lavic.
Tři roky po sametové revoluci překvapilo Československo svět zdánlivě náhlým a v regionu neobvykle mírovým rozpadem federace. Zejména na české části hranice převládl mezi populací názor, že "republiku rozbili politici". Film zachycuje atmosféru v proslulé budově mezi Muzeem a Operou na sklonku roku 1992. Režisér Pavel Koutecký stylově navázal na odkaz Karla Vachka, který sledoval dění na politické scéně v roce 1968.
Film jako BrnoFilm jako Brno
Dokumentární projekt FILM JAKO BRNO je unikátní akce 6 začínajících dokumentaristů - studentů FAMU a jejich učitele Víta Klusáka (Český sen, Český mír, Vše pro dobro světa a Nošovic). V jediném dni - 1. máje 2011 - se těchto sedm filmařů spolu s malými štáby vydalo zmapovat situaci ve městě Brně. Výsledkem jejich snažení je film o sedmi kapitolách, které hravě i s názorem portrétují všechny myslitelné strany barikád toho divokého dne: neonacisty, policisty, politiky, novináře, Romy, blokádníky a jako nezúčastněné: návštěvníky a zvířectvo brněnské ZOO.
EkovyletEkovylet
Video zaznamenává život na Sumatře V Indonesii, první část dokumentu ukazuje život obyčejných lidí na venkově, další část je věnovaná Karetám obrovským a problémům v zachranných stanicích. Další kousek odhaluje převážně v muslimském světě oázu křesťanů u Jezera Toba a v závěru je zajímavé setkání s Orangutany v Jungli v Národním parku. Autor: Michal Ortcykr
Kuřecí šílenstvíKuřecí šílenství
Dokument o tom jak vývozy mražených kuřat z Evropy a Brazílie škodí Africe - film o globalizaci obchodu s potravinami ukazuje příklad z Kamerunu. Autor: Marcello Faraggi
MotivaceMotivace
Sakyong Mipham Rinpoche, duchovní představitel učení Shambhaly,

hovoří o důležitosti motivace a meditace.
Proč děláme to, co dělámeProč děláme to, co děláme
Tony Robbins přednáší o "neviditelných silách" které motivují všechna naše chování. Se slovenskými titulky a kompletním přepisem textu.
Život na hřbitověŽivot na hřbitově
Film o svérázném hrobníkovi, smířené babičce a bodrém vrátném, jejichž osudy se kríží za zdmi jednoho z pražských hrbitovů.
námět, scénář, kamera a režie: Jakub Sommer střih: Jiřina Skálová zvuk: Lukáš Moudrý mix: Lukáš Moudrý a Martin Jílek produkce: Tereza Všetíčková pedagogické vedení: Martin Vadas ve filmu vystupují: Jakub Štetka (hrobník), Olga Novotná (babička), Václav (vrátný), zaměstnanci a návštevníci hřbitova na Malvazinkách
Stromy - zdroje životaStromy - zdroje života
Vypravme se do fascinujícího světa stromů... Stromy jsou přirozeným řešením pro celou řadu globálních problémů. Témata, která zazní v dokumentu: Lékařské použití, Přirozená regulace populace, malárie, Škůdci v obydlí a zahradě, paraziti, tradiční role stromů v krajině, hnojivo, Odlesňování.
Anglicky.
Sangkarang, lidé od mořeSangkarang, lidé od moře
Indonésie, souostroví Jižní Sulawesi, ostrov Spermonde. Dokument o ničení korálových útesů v Indonésii zaznamenává různé expedice k ostrovům a vybírá reprezentativní participativní diskuse, skupinové práce a individuální pohovory, údaje o využívání zdrojů, sezónnost, sociálních sítě a další témata. Vliv sociální, ekonomické, technologické inovace na udržitelnost a odolnosti pobřežních komunit. Analyzuje obživu rybolovu u ostrovní komunity. Diskutuje o tématu mořské akvakultury jako alternativy pro udržitelný životní styl pobřežní komunity. Anglicky
Národ motorkářůNárod motorkářů
Dokument o motorkách a lidech kolem nich. České znění.
KilowatthodinaKilowatthodina
Pokus o světový rekord výroby elektrické energie lidskou silou. Zorganizovala SPŠ Tábor.
Najväčšie tragédie SlovenskaNajväčšie tragédie Slovenska
seriál vysielany TV Markíza.

6. díl se věnuje havarijní události v jaderné elektrárně v roce 1977.
Projednávání novely loterijního zákonaProjednávání novely loterijního zákona
Pro informaci o tom jak funguje projednávání zákona 21. června 2011 v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Nutnou podmínkou pro pochopení obsahu jsou sněmovní dokumenty k tomuto 19. zasedání sněmovny.

Uveřejněno jako dílo vyloučené z ochrany ve veřejném zájmu podle §3 písm. a) zákona 121/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů ("autorský zákon").
Nejprve jako tragédie, pak jako fraškaNejprve jako tragédie, pak jako fraška
V tomto animovaném videu z dílny RSA (Královská společnost pro povznesení umění, výroby a obchodu) nastiňuje Slavoj Žižek překvapivé etické souvislosti dobročinnosti na pozadí přechodu od starších forem kapitalistické produkce a spotřeby k jejich současné převládající formě, která se manifestuje jako takzvaný "kulturní kapitalismus". Původní přednáška byla pronesena na půdě RSA 24. listopadu 2009.
František DrtikolFrantišek Drtikol
český fotograf tvořící v letech 1901 až 1935. Proslavil se zejména svými portréty a akty ve stylu pozdní secese, později ovlivněné kubisticko-futuristickými prvky. Je řazen k nejúspěšnějším českým klasikům fotografie aktu všech dob. Je známý také svou duchovní praxí východních učení, především buddhismu a je označován za patriarchu českého buddhismu...

Poslední vůle Františka Drtikola: "Jest jen jediná pravda, a to jest Pravda. Nikoliv moje pravda, nebo nějaká jiná, ale čistá Pravda. Jinak hleďte co nejdříve na moji formu zapomenout, ale nezapomeňte, co jsem vás všechny učil. Slova, která jsem mluvil, ať ve vás obživnou. Jinak mě nikde nehledejte - jsem všude - také tedy ve vás - v Učení."
Architekt Josef PleskotArchitekt Josef Pleskot
Medailonek architekta Josefa Pleskota, který vypráví o své práci.
Radikální fundamentalismusRadikální fundamentalismus
Dokument, který jde hlouběji pod povrch Islámského radikálního fundamentalismu, než se to podařilo snímku Fitna.

Dokumenty ukazují, co víme a jak na Západě vnímáme projevy radikálního islámského teroru. Nebezpečné ideologie, poháněné náboženskou nenávistí. Je důležité si uvědomit, většina muslimů jsou mírumilovní a nepodporují terorismus. Tohle není film o nich.

Roky běží a svět se pomalu, ale systematicky posouvá na pokraj katastrofy. Posuďte sami.
Nejbohatší lidé světa Nejbohatší lidé světa
Seriál "Najbohatší ľudia sveta" zavedie divákov do všetkých kútov sveta, aby okúsili chuť luxusného štýlu života milionárov. Aký by bol život, keby sme mali obrovský majetok? Všetci sme už snívali o obrovskom súkromnom bohatstve a rozmýšľali o tom, na čo by sme ho použíli a kam by sme vycestovali. V seriáli "Najbohatší ľudia sveta" sa budeme môcť stretnúť s tridsiatimidvoma multimilionármi, ktorí dokázali svoj sen premeniť na realitu. Kto sú to? Ako to dokázali? Seriál "Najbohatší ľudia sveta" je o ľuďoch z celej zemegule, od Severnej a Južnej Ameriky až po Ďaleký Východ, od Európy až po stredný Východ a Afriku a umožní nám spoznať niekoľko mimoriadne úspešných ľudí aj ich hýrivý životný štýl. Zistíme, čo pre nich majetok znamená, ako im ich bohatstvo umožňuje pomáhať iným, ako ho získali a ako si ho užívajú, aby si splnili každú túžbu.

V roce 2010 žebříček obsahoval 1 011 dolarových miliardářů. Na první místo se vyšvihl mexický telekomunikační magnát Carlos Slim Helú. Nejbohatší Čech Petr Kellner se umístil na děleném 89. místě s odhadovaným jměním 7,6 mld dolarů. Dokument z cyklu o boháčích s českým dabingem.
Španělská revoluceŠpanělská revoluce
online kamera z náměstí v Madridu. Prohlédněte si také fotografie a fotky z bubnovacího protestu v Barceloně. Hledejte další fotky a informace.
Rakovina a zakazané lékyRakovina a zakazané léky
V posledních 100 letech desítky lékařů, vědců a výzkumníků přišly s nejrůznějšími, zdánlivě efektivními řešeními proti rakovině. Ale žádný z nich nebyl nikdy brán vážně oficiální medicínou. Většina z nich byla v podstatě odmítnuta, i když tu bylo tisíce příkladů uzdravení. Často byl jejich lékař označen jako šarlatán, byl vyloučený z lékařské komunity a nakonec donucen opustit zemi. Každý den zemře na rakovinu více než 20.000 lidí, aniž by oficiální medicína byla schopna nabídnout skutečný pocit naděje osobám, které léčí. Proč?

The second documentary Burzynski The Movie - Cancer Is Serious Business thoroughly documents and proves beyond a shadow of a doubt that cancer can be effectively treated without toxic chemotherapy or radiation, and it exposes the orchestrated effort made by the FDA to suppress this treatment and to jail the doctor providing it.
Korálový ostrovKorálový ostrov
U západního pobřeží emirátu Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech (SAE), se nachází unikátní zázrak přírody. Ostrov nenarušený lidskou činností, známý jako Bu Tinah Island.

Bu Tinah Island je jedním z dvaceti osmi oficiálních finalistů New7Wonders of nature, kampaně, kterou uvidí lidé na celém světě a zvolí z nominovaných sedm nejvýznamnějších lokalit. Jsou vybrány krásné nebo jinak strhující přírodní lokality a ekosystémy na naší planetě. Dne 11.11.2011 budou ohlášeny výsledky.
Starověké pokladyStarověké poklady
Seriály o pokladech a historických vykopávkách. S českým dabingem. Ztracené poklady starého světa: Sedm divů starověkého světa.
DílnaDílna
Film "Masterskaya - Workshop" - je výsledkom spracovania určitého druhu video denníka kolektívnych aktivít radikálov a aktivistov v Minsku od mája do októbra 2008 - v čase, keď sme verili vo squatovanie v Bielorusku a boli plní novosti a radosti z niekedy ťažkej skúsenosti.

Táto eufória je už dávno preč. Analyzovali sme naše chyby a zistili sme, čo sme sa naučili, vzali sme do úvahy kritiku a načrtli sme závery. Aktívne sme hľadali opustené budovy v minulom roku, ale nevykašlali sme sa ani na spoločnú akciu - tento Workshop priviedol dokopy mnohých z nás.

Ale my sme si stále vedomí zložiek autonómnych priestorov, fyzikálneho miesta výkonu činnosti v našej odcudzenej spoločnosti, a máme v úmysle zaviesť jej želania inými spôsobmi.

Sme radi, že sme sa mohli s vami podeliť o tieto skúsenosti, a boli by sme radi, keby vás tento film inšpiroval ku kolektívnemu úsiliu, na základe priania zmeniť seba a život okolo seba k lepšiemu!

Osquatuj svet! Jeb na systém! :) :)
Porušování lidských práv u nelegálního rybolovuPorušování lidských práv u nelegálního rybolovu
Nadace Environmental Justice Foundation založila kampaň Save the Sea. Věnuje se globálním environmentálním, sociálním a ekonomickým problémúm a dopadům nelegálního pirátského rybolovu.
Nelegální rybolov, nebo pirátský rybolov je jednou z největších hrozeb pro světovou populací ryb. Dosud však byly patrné jen dopady na mořský život a na místní rybářské komunity.

Tento film ukazuje podmínky, za kterých se na palubě rybářských lodí pracuje a žije. Provozovatelé rybářských lodí se vyhýbají kontrolám svých úlovků a také často odmítají, že těžce zneužívají lidská práva svých posádek.
Státy vrací úder: Vzkříšení RepublikyStáty vrací úder: Vzkříšení Republiky
V této speciální video prezentaci pro diváky Prison Planet.tv natočil Alex Jones diskusi u kulatého stolu se zakladatelem Oath Keepers Stewartem Rhodosem, zakladatelem a výkonným ředitelem Tenth Amendment Center Michaelem Boldinem, stejně jako s aktivistou a ekonomickým spisovatelem Brandonem Smithem z Alt-Market. Diskutovali o právech jednotlivých států USA a jak se Američané potřebují zorganizovat a vzít zpět moc od federální vlády.

Rhodos vysvětluje, jak historie popisuje, že tyranie nikdy nemůže být vykonána bez pomoci uniformovaných vojenských a policejních složek. Dává příklad východního Německa, kde byli povolání vojáci a o dva dny později padla Berlínská zeď. Rhodos dokumentuje, jak zavedení totalitní infrastruktury ve Spojených státech vedly k nejvyšší moci prezidentova který má moc rozhodnout k vraždám občanů USA pokud budou nazváni "nepřáteli" a jak to nastavuje neblahé měřítko pro úroveň výkonu, který byl soustředěn do vlády USA.

Federální vláda, Southern Policy Law Center a ADLmají v hledáčku Oath Keepers jednoduše proto, že skupina se snaží obnovit závazek k právnímu vyrovnání mezi vojáky aktivní služby a k vymáhání práva.

Michael Boldin vzývá slova prvních prezidentů USA, kteří varovali, že federální síly vždy porostou jako rakovina, pokud se americký lid používá nástroj zrušení dopadající na základy takové tyranii. Zrušení je o poskytnutí konkrétní zákon je neplatné, nevymahatelné uvnitř státu, vysvětluje Boldin, a je povinností amerických občanů, aby tento proces dohlížet zhatily federální moci okamžitě, a nečekali až po volbách, nebo na právní bitvu. Boldin vedl úsilí na podporu tohoto ideálu na nedávném Nullify Now turné.

Brandon Smith se připojí k diskusi o nedávných federálních pronásledováních a útocích od tvůrců Liberty Dollar, kteří byli označeni jako domácí teroristé, protože pouze zpochybnili legitimitu federální rezervy tím, že podporují použití peněz Američany. Smith hovoří o nutnosti komunity zřídit alternativní formy obchodu a váměnného obchodu, aby se drasticky snížil dopad devalvace dolaru. Jinak hrozí, že dolar úplně vykuchá jejich ekonomické živobytí.

Tato diskuse je plná řešení, jak obyčejní američtí občané mohou přispět k cílevědomé a dosažitelné změně. Jak kultivovat jejich suverenitu, důstojnost, finanční a politické svobody.
12. Fřesh Fľesh: Hranice12. Fřesh Fľesh: Hranice
Festivalová, dokumentární reportáž z průběhu festivalu odehrávajícího se v areálu brněnské Zbrojovky. Prostor pro kreativní konzumaci. Celkový čas 43 minut, česky.
Historie peněz: Vládci penězHistorie peněz: Vládci peněz
3,5 h dlouhý historický dokument o tom jak mezinárodní bankéři ovládají USA. Anglicky, druhá část je s českými titulky. Provází Bill Still.
Vstupování do tanceVstupování do tance
Dokumentární film o dvou procesech tvorby v rámci projektu KoresponDance Europe (ČR/ FR/ SK/ DE) Anglicko-československá verze (Francouzština dabovaná do češtiny.)
Vzdělání místo deportaceVzdělání místo deportace
Mnoho lidí překročilo hranice a checkpointy v naději na lepší život, spravedlnost a důstojnost. Přesto mnoho imigrantů dennodenně čelí vykořisťování, rasismu a zneužívání. Ti bez trvalého pobytu žijí bez přístupu ke vzdělání, zdravotní péče, péče o děti, pracovních příležitostí, sociálních služeb či základních občanských svobod. Zdola organizované torontské komunity se rozhodli postavit státem organizovaným dočasným pracovním programům, deportacím a bojovat za plnohodnotný přístup ke vzdělání. Vysokoškolští studenti se postavili na jejich stranu a stali se tak nepostradatelnou součástí tohoto boje.
Vzdělání místo deportace je krátký dokument s českými titulky z dílny torontské lokální skupiny kampaně No one is illegal (Žádný člověk není ilegální) o boji za přístup ke vzdělání studentů "bez papírů" v Torontu a Ontariu.
Boj za řeku XinguBoj za řeku Xingu
Představte si, že hurikán Katrina nebyl vůbec hurikán, ale událost sponzorovaná federální vládou, ve spolupráci s několika nadnárodními korporacemi. Pokud Vám teď vaše představivost selže, pak možná budete mít jasnější představu po poznání lidí od řeky Xingu.

Xingu, přítok Amazonky, je domovem více než 10.000 domorodých obyvatel, kteří se spoléhají na řeku jako jediný zdroj pro přežití. Brazilská vláda se však snaží o rozvoj regionu, navrhuje, že by zde byla třetí největší vodní přehrada na světě, hrozí zničit biologickou rozmanitost povodí řeky Xingu a zbavit těchto lidí jejich práva k trvale udržitelné budoucnosti.

Odpor naplno propukl ve městě Altamira v roce 2008 na akci Xingu Alive Encounter - bylo to jedno z největších setkání domácích Brazilců - kde byli svědky velkolepého odhodlání lidí z Amazonie chránit jejich způsob života.

Dnes stále pokračují plány vybudovat tuto přehradu. Naštěstí, také protesty.
Rybí příběhRybí příběh
Po tisíce let se mladí, jako prst velcí lososi nerka stěhovali z Pacifiku řekami severozápadu k moři, kde dospívají, aby se pak vrátili a třeli v jejich rodném proudu řeky. Výstavba vodních přehrad se nicméně přímo vylučuje s touto migrací - v některých případech zcela blokuje průchod veškerých ryb. Energetická společnost ze středozápadu USA, firma Puget Sound energie, úzce spolupracovala s ostatními zúčastněnými stranami a navrhla a postavila inovativní systém pro migraci lososa, aby se mohli dostat přes vysoké údolní přehradní nádrže. Vyvinuli "plovoucí povrchové sběrače" a získali tak celosvětovou pozornost pro jejich úspěšnost na řece Baker, kde nyní mohou lososi dokončit svůj tradiční životní cyklus.
O vodních elektrárnáchO vodních elektrárnách
Naše řeky, tepny Anatolie (Malé Asie), jsou pod útokem vodních elektráren, které jsou překážkou přirozeného způsobu života ve venkovských oblastech Anatolie.

Řeky jsou odkloněny od jejich pramenů do obrovských rour, které pak proudí celou cestu až k moři. Ve jménu výroby elektrické energie z řek a jejich privatizace jsou řeky ukradené z jejich drahocenného přirozeného prostředí. Tyto projekty budou mít nevratný vliv na mnohá přírodní stanoviště Anatolie. Nicméně, k těmto projektům sílí odpor místního obyvatelstva.
Španělský tajný konfliktŠpanělský tajný konflikt
Katalánsko je jedním z ze 17 autonomních společenství a historické území na severovýchodě Španělska při pobřeží Středozemního moře. Ve Španělsku se ozývají nejrůznější nacionalistické hlasy, které prosazují oddělení Katalánska. Je však otázkou jak jsou tyto výzvy legitimní. To právě zkoumá zajímavý dokument s anglickými titulky.
Lidé z korálových ostrovůLidé z korálových ostrovů
Fotograf James Morgan se ptá: Jak chránit šest milionů čtverečních kilometrů oceánu? 76% živočišných druhů z korálových ostrovů… modré velryby, dugongy a mořské koníky… 6 ze 7mi druhů mořských želv Nespočetně malých živočichů, korálových porostů a rostlin … a 120 000 000 lidí?

Jaká je budoucnost ochrany mořské přírody? Chceme opravdu tuto přírodu chránit? A kdo skutečně hledá odpovědi? Kdo skutečně rozumí oceánům? A proč nenasloucháme těmto hlasům?

Lidé z kmene Bajau Laut je jedním z posledních mořských kočovných kmenů na světě. Po generace plují ve vodách korálového trojúhelníku mezi Indonesií, Malaysií a Filipínami.

Ale v posledních letech se jejich život posunul téměř k vyhynutí.

Použití dynamitu pro lov ryb a kyanidu v mořské vodě zabíjí rybáře kmene Bajau. Ničí také světové centrum biodiversity. Podle všeho jsou tyto kroky nevratné.
Země úsměvůZemě úsměvů
Thajsko je jednou z nejrychleji rozvíjejících se ekonomik v regionu. Zde se podíváme blíže na problematiku a příčiny politických nepokojů v Thajsku.
Bez deštěBez deště
Prosý příběh ze Západního Nepálu o venkovské komunitě, která společně čelí výzvám změny klimatu.
Ne Rasismu!Ne Rasismu!
Dokumentární film s českými titulky s názvem "Carlosi, jeden rok bez tebe, jeden rok s tebou" vypráví o roce intenzivních bojů, které následovaly po vraždě madridského antifašisty Carlose Palomina 11. listopadu 2007. Šeštnáctiletý Carlos byl zabit bodnou ranou do srdce profesionálním vojákem španělské armády. Celou antifašistickou veřejnost tato událost velmi zasáhla. Od té doby je antifašismus v Madridu organizován lépe než kdy předtím. Carlosovi kamarádi se rozhodli bojovat proti neonacismu ještě intenzivněji a uctívají jeho památku každý 11. den v měsíci útoky na ty, kteří mají na rukou Carlosovu krev a zároveň slibují, že budou proti neonacismu bojovat do posledního dechu...
Jak to bylo s Usámou?Jak to bylo s Usámou?
časová osa událostí seuvisejících s jeho hlavním představitelem (?) Máte-li jiné informace - zařaďte je do časového kontextu na serveru Dipity.
Mizející dědictvíMizející dědictví
24-minutový dokument s anglickými titulky zdůrazňuje úsilí vlády provincie Ifugao aby se zachovaly jedny z nejkrásnějších výtvorů lidstva: Rýžové terasy z regionu filipínských Kordiller, které jsou zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Vybrané osobnosti diskutují o výzvách a o zapojení do úsilí k ochraně.
Yellowstonský národní parkYellowstonský národní park
Jednou z nejpopulárnějších destinací v Americe je Yellowstonský národní park, který už přilákal miliony návštěvníků. Uvidíte tu všechny přírodní zajímavosti: gejzíry, jezera, vodopády, bouřky a horké prameny Nachází se v severním Wyomingu, oplývá divokou zvěř od jelenů až k mocnému bizonům a losům. V úctyhodné krajině stojí majestátné pohoří Grand Teton s jeho drsnými vrcholy, krásnými jezery a křišťálově čistými potoky.
život jednoho mužeživot jednoho muže
Krátký film s anglickými titulky je intimním portrétem Marka Brookmire. Posledních 20 let žil samotářským životem v lesním srubu v západním New Yorku.

Poté, co byl diagnostikován s terminálním stádiem rakoviny plic a dostal tři měsíce života, snažil se ihned své dceři zachytit svou duši - jako jejího otce básníka, sokolníka a volnomyšlenkáře. Uvidíte hluboce osobní film.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.