Hospice a umění doprovázetHospice a umění doprovázet
Přednáška MUDr. Marie Svatošové věnovaná hospicové paliativní péči.
Můj děda byl voják, válčil na PiavěMůj děda byl voják, válčil na Piavě
Dodnes jsou znevažování a zesměšňováni naši vojácí bojující v rakousko-uherské armádě, plnící čestně svoji občanskou povinnost, z mysli české veřejnosti se zcela vytratili, případně se zúžil na vystoupení legionářů a za totalitní éry českých rudoarmějců.
V poválečné atmosféře všeobecného hledání zásluh o "bourání Rakouska" byli čeští vojáci, bojující do konce války v císařské armádě, nutně odsouzeni k zapomenutí.Jejich úspěšné boje, odvaha a vytrvalost se do prvorepublikového obrazu protirakouského vzdoru pranic nehodily.
V rámci odrakoušťování se kolem těchto několika set tisíc mužů vytvářela podivná atmosféra a dočkali se i řady diskriminačních opatření. Italská fronta, prostor nejvýznamějších bojů českých vojáků v první světové válce, co do zasazených počtů, urputnosti a ztrát snad v celé naši historii, stála mimo jakýkoliv zájem.
Heřman - Cesta za snemHeřman - Cesta za snem
Přesně týden poté, co Vítězný oblouk na pařížském náměstí Charlese de Gaulla přivítal ukončení nejtěžšího cyklistického zájezdu světa Tour de France, byl tento slavný monument svědkem dalšího sportovního triumfu. V sobotu 1. srpna 2009 pod jeho majestátní oblouk dorazil český handbiker - vozíčkář Heřman Volf. Na trase Praha - Paříž projel za 17 dní 1355 kilometrů. Toto konstatování sice informuje o obdiv vzbuzujícím výkonu amatérského sportovce, ale neříká nic o zákulisí tohoto činu. Nic o mozaice poskládané z pevné vůle, kamarádství, odmítnutí podrobit se nepřízni osudu, ale také z touhy dokázat podobně postiženým lidem, že životní sny se nemusí definitivně skončit usednutí na invalidní vozík. Více videí z cesty do Paříže ale i z jiných cest na Slovensko do Banské Bystrice najdete na webu Cesta za snem.
Názor antifašistyNázor antifašisty
Film Anti-fascist Attitude je zřejmě prvním dokumentem o vzrůstající ruské antifašistické scéně, který ovšem natočili samotní aktivisté. Jak se dozvíme v úvodním monologu ještě před samotným filmem, tvůrci (nebo tvůrkyně?) filmu z kolektivu Děti Bakunina se snažili být co nejvíce objektivní, proto v dokumentu dělají rozhovory s antifašisty a antifašistkami všech směrů - těmi z nevládních organizací i těmi z ulic a klubů, oficiálními i "nelegálními", násilnými i pacifistickými, ze subkultur i v oblecích. S českými titulky.
Putování s pravěkými lidmiPutování s pravěkými lidmi
podívejte se na život před miliony a miliony let a buďte svědky neuvěřitelné evoluce lidského rodu. Po sérii PUTOVÁNÍ S DINOSAURY a PUTOVÁNÍ S PRAVĚKÝMI ZVÍŘATY přichází další vzrušující příběh o vývoji člověka. Tato unikátní série vypráví příběh o zvláštních okolnostech a určujících rysech ovlivňujících zvíře, které přišlo ovládnout svět. Jde samozřejmě o Homo sapiens a vy teď máte příležitost potkat se se svými předchůdci. Nejmodernější speciální efekty a maskérské techniky oživující vědecky přesnou rekonstrukci lidských předků, zatímco počítačová grafika a nová digitální technologie vytváří prostředí, ve kterém žili.

Seriál nabízí šanci prozkoumat prehistorickou minulost a jít přímo do centra dění. Co všechno nás utvářelo? Jak to bylo s novými schopnostmi dvounohých zvířat? Jak byl přemýšlivý tvor vybaven k přežití? Podívejte se na počátky zájmu o myšlenky a pocity druhého a konečně na rozhodující faktor našeho unikátního úspěchu - fantazii. Anglicky od televize BBC.
Co jsme se naučili před narozením?Co jsme se naučili před narozením?
Malá hádanka: Kdy se začínáme učit? Odpověď zní: Předtím, než se narodíme. Spisovatelka a vědkyně Annie Murphy Paul o tom argumentuje díky novému výzkumu, který ukazuje, jak moc jsme se toho dozvěděli v děloze - od přízvuku našeho rodného jazyka až k naším brzy oblíbeným jídlům. S českými titulky a kompletním přepisem.
Jak nás vidí ze zahraničíJak nás vidí ze zahraničí
US Television je nezávislá produkce, která se specializuje na podporu podnikání, obchodních a investičních příležitostí pro občany USA v nejrůznějších zemích světa. O ČR hovoří několik současných českých lidí z podnikatelské sféry. Na jejich webu je více videí z různých zemí. Anglicky.

Dále starší výběr z Česko-Slovenské TV stanice OrbisTV v Chicagu. Na webu mají tam také live stream Zkuste posoudit sestřih pořadů očima čechů a slováků žijících v USA. Na internetu pochopitelně najdete i více podobných videí.
NeziskovkyNeziskovky
Dokument vytvořený televizí Z1 o Neziskovky.cz a Nadaci Auxilia.
Na cestách s kamerouNa cestách s kamerou
Cestovatelské toulání s autorskou kamerou NET-TV MOZAIKA Praha pro croixdelaboheme.eu. V prvním dílu se projedeme lodí po Lipně, navštívíme skalní hrad Vranov-Pantheon, Boučkův statek s galerií Josefa Jíry, vychutnáme si plavbu raftem po řece Jizeře a zakončíme návštěvou Dlaskova statku v Dolánkách u Turnova. V druhém díle navštívíme Švýcarské města St. Gallen a Bern a projedeme se loďkou v Edmundově a Divoké soutěsce v Hřensku u Děčína.
Kromě zajímavých výletů uvidítě i příjemné moderátorky :)
Magickou krajinouMagickou krajinou
Pátrání po záhadách v českých zemích. Seriál, česky. Provází Petr Pelzer.
Jak zachránit kosatku LunuJak zachránit kosatku Lunu
Dojemný příběh o vztahu člověka a kosatky. Kanadský dokument, o tom, že i zvířata mají své city, že ke štěstí staří TAK MÁLO, a také, že největší nepřítel přírody je možná člověk...
Aljaška - Duch divočinyAljaška - Duch divočiny
"Objevte s námi nespoutanou přírodu, předsunutou bojovou pozici doby ledové - Aljašku."
Film natočený technikou IMAX, nominovaný v roce 1998 na Oscara, nám umožní pokochat se krásou nedotčené divoké krajiny na Aljašce. Uvidíte obrazově i zvukově neskutečně věrné záběry lámání ledových ker, bezhlavé honby vlků za svojí kořistí, orla bělohlavého i dalších obyvatel této člověkem nedotčené přírody. Záběry medvědů při rybolovu z bezprostřední blízkosti, losů, lachtanů i verlyb jakož i putování lososů Vám umožní poznat předsunutou bojovou pozici doby ledové - Aljašku. Česky.
Ushuaia NatureUshuaia Nature
Seriál s cestovními a přírodovědnými dokumenty z celého světa. Zde uvidíte několik částí týkající se například podzemních jeskyní Malaval, Pousseliere, Aven Armand, Dargilan, Amélineau. nakonec uvidíte pyramídy v Meroe, Sudánu a cesty po Islandu. Jeskyně krystalů - Cave of Crystals, Naica Mine, Chihuahua Desert, Mexico.
Tajemství divočinyTajemství divočiny
3 hodiny přírodovědného seriálu, v kterém uvidíte: Království sepií, Sršně žlutavé, Iriomote a moře květů, Tichomořští sledi, Medvědi z Ašia, Pipulky, mistr a učeň, Letuchy a Sajgy tatarské.
O lese a voděO lese a vodě
Poetický dokumentární film "O lese a vodě" natočila produkce Escape to Nature pro Správu Krkonošského národního parku (KRNAP). A poetic documentary film "The Forest and Water" was filmed by Escape to Nature production for the Administration of the Giant Mountains National Park in Czech Republic (KRNAP). námět a scénář/story and screenplay: Libor Špaček a Petra Doležalová režie/director: Libor Špaček kamera a střih/DOP and editing: Libor Špaček komentář napsala/commentary wrote: Petra Doležalová komentář četl/commentary read: Pavel Soukup muzika/music: Yildirim Fakilar zvuk/sound: Jiří Gasiorovič produkce/production: Escape to Nature (escapetonature.eu)
Česká mše vánočníČeská mše vánoční
Jan Jakub Ryba byl český hudební skladatel přelomu klasicismu a romantismu. Sbíral lidové písně a sepsal je do sborníků českých písní. Jeho nejslavnější, dodnes nejhranější a nejpopulárnější skladbou pro vánoční období je Česká mše vánoční
Šťastné a vesel銝astné a veselé
Tento film je inspirován skutečným příběhem, který se odehrál v zákopech První světové války na Štědrý večer roku 1914. Když v létě 1914 vypukla válka, překvapila a pohltila miliony mužů. Přišly Vánoce, sníh a spousty balíčků od rodin a armády. Ale překvapení nečekalo uvnitř dárečků, které ležely ve francouzských, skotských a německých zákopech. Tu noc jedna významná událost změnila osudy čtyř postav: skotského kněze, francouzského lajtnanta, výjimečného německého tenora a té, kterou miloval, nádherné dánské sopranistky. Během onoho Štědrého večera se nemyslitelné stalo skutečností: vojáci vystoupili ze svých zákopů, své pušky nechali za sebou a podali si ruce se svými nepřáteli.
My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOO
kniha skládající se ze série reportáží, které podle výpovědi čtrnáctileté Christiane F. (celým příjmením Felscherinowová, * 20. května 1962), zaznamenané na magnetofonových páskách, sepsali novináři Kai Hermann a Horst Rieck. V letech 1980/81 byla kniha zfilmována pod titulem Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo. Hudební doprovod filmu tvoří písně jejího tehdy velice oblíbeného Davida Bowieho ("Heroes"/"Helden" a další), který pro film i natočil scény z koncertu.
Film byl po uvedení na trh v roce 1981 oceněnen cenou diváků (nejpopulárnější film) [1] na montrealském mezinárodním filmovém festivalu (Festival des films du monde / World Film Festival) [2] a v Německu Zlatým plátnem (Goldene Leinwand), udělovaným nejúspěšnějším filmům.
Smrt a co bude dál..? Smrt a co bude dál..?
Čtyři příběhy lidí, kteří prošli klinickou smrtí a prožili tzv. zážitek blízké smrti (near-death experience) či stav opuštění těla. Přestože se lékaři snaží najít přirozené fyziologické vysvětlení, na některé otázky věda odpovědět nedokáže.
Interview Z1Interview Z1
Výběr ze zajímavých rozhovorů s osobnostmi z Čech. Mohli jste je vidět na dnes už neexistující televizi Z1.
NatureNature
dvanáct hodinových dílů televize PBS o přírodě a divokých zvířatech. Anglicky.
Prádelny Máří MagdalenyPrádelny Máří Magdaleny
Neuvěřitelně silný dokument, mezinárodně oceňený, ale díky katolické cenzuře nikdy v ČR nevysílaný. Věnováno desetitisícům obětí tzv. Magdalénských domů (prádelen) v různých zemích, např, v Irsku.
Nepřítelem osuduNepřítelem osudu
Po více jak 60 letech vznikl první film o jednom z nejstatečnějších bojovníků naší vlasti, který svým hrdinstvím a láskou k rodné zemi bude navždy příkladem k zamyšlení a vzorem výjimečnosti v míře sebeobětování. Podle knižní předlohy spisovatele Vítka Formánka, provází vypravěč Zdeněk Svěrák neuvěřitelným životním příběhem hrdinného válečného pilota Františka Truhláře, který se dobrovolně rozhodl v roce 1939 opustit vlast a bojovat za naší svobodu. Nemohl však tušit, že se mu největším nepřítelem stane jeho vlastní osud. Osud, který byl psán plameny.
Pevnosti Pevnosti
Mohutný věnec více než tří desítek bastionů a kurtin sevřel v průběhu 18. století obě pražská města, mezi nimiž se proplétá řeka Vltava. Tato těžko překonatelná překážka již předtím zastavila postup švédských vojáků, kteří během třicetileté války obsadili Malou Stranu a Hradčany, ve vstupu do Starého města jim zabránili obránci na Karlově mostě. Z lodi plující po hladině Vltavy sleduje Petr Jeništa vývoj pražské pevnosti - odolá útokům husitského bojovníka, sveze švédského střelce a přijme nevítanou návštěvu pruských důstojníků. Odskočí si však i na pevnou zem - třeba na Vyšehrad, mohutnou citadelu nad městem, kterou zachrání před zničujícím výbuchem. Jeho cesta končí pod Klárovem, kde z dochovaného bastionu bylo výstřelem z děla ohlašováno Pražanům poledne - ovšem jen do doby, kdy zde Karel Kramář postavil svou honosnou vilu, dnešní sídlo premiéra.
Dokument z cyklu pevnosti pojednávající o dějinách pražských opevnění.
Skvosty pevnostního stavitelství v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Provází P. Jeništa. Režie P. Jurda
Život s Cystickou fibrózouŽivot s Cystickou fibrózou
Mohou žít slané děti normální život? Cystická fibróza je závažné dědičně podmíněné onemocnění postihující zejména dýchací a trávící systém. Dětem s CF se říká slané děti, mají totiž výrazně slanější pot. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život. CF je v současnosti nevyléčitelná. Více informací najdete na web Slané děti. Ve spotu vystupují: Jakub Plachý; Katka a Adélka Peleškovi; Jana a Petr Luhanovi společně s dětmi Bětkou, Šimonem a Mirečkem Scénář a režie: Robert Bláha, Marta Zídková Produkce: Robert Bláha Kamera: Marta Zídková Střih: Miloš Krejcar Záznam zvuku: Robert Bláha Mix zvuku: Ivan Horák Vyrobil: YoungFilm http://www.young-film.com/ Klub nemocných cystickou fibrózou, o.s. ˆ 2011
Byl jednou jeden životByl jednou jeden život
Legendární francouzský animovaný seriál nejen pro děti o stavbě a funkci jednotlivých orgánů lidského těla, jedná se o pokračování úspěšného "Byl jednou jeden člověk (1978)" od stejného režiséra. Viz. ještě pokračování: "Byl jednou jeden... vynálezce (1994)" a "Byl jednou jeden objevitel (1998)".
Václav HavelVáclav Havel
Slibuji na svou čest a svědomí
Půl roku na Pražském Hradě a na cestách, aneb pokračování revoluce jinými prostředky. Dokument ke 20. výročí první volby Václava Havla prezidentem republiky. Připravili M. Vidlák a P. Jančárek
Židovské památkyŽidovské památky
Film vás seznámí s nejvýznamějšími židovskými památkami Prahy, Čech a Moravy. Poznáte hlavní pražské synagogy - Staronovou, Vysokou, Maislovu, Klausovou, Španělskou, Pinkasovu i Jubilejní. Navštívíte Židovskou radnici, Starý židovský hřbitov s náhrobkem rabi Lowa, Obřadní síň i Nový židovský hřbitov na Olšanech s hrobem Franze Kafky. Poznáte tajemná zákoutí starého Židovského města pražského. Potom navštívíme nejvýznamější místa židovských osídlení Čech a Moravy.
Klima, rozvoj a energetikaKlima, rozvoj a energetika
23.6.2011, Bratislava Martin Kryl, CEE Bankwatch Network
Společenská role historikaSpolečenská role historika
15.prosince se ve studentském kritickém klubu K4 - FF UK uskutečnila diskuse na téma Veřejné angažmá současného historika.

Našich hostů se budeme ptát na následující okruh otázek: Jaký typ společenského vědce vychovávají naše univerzity? Odpovídá výuka současným požadavkům na (historickou) vědu? Jakými proměnami prošel vztah české veřejnosti a historické obce v uplynulých dvou dekádách? Je zakotvení ve vědecké instituci či univerzitě dobrým odrazovým můstkem pro "velký skok" do veřejného prostoru nebo naopak špatně překročiteným mantinelem? Je historie pěstovaná ve slonovinových věžích badatelských pracovišť společensky obhajitelná? A jak sami historici vidí své "poslání" ve veřejném prostoru?

Hosté: Ivan Šedivý (historik a proděkan pro vědu a výzkum FF UK)
Matěj Spurný (historik a zakladatel Antikomplexu)
Michal Pullmann (historik)
Patrik Eichler (novinář)
Ruská divočinaRuská divočina
takovou nádheru drsné přírody uvidíte jen v Rusku. Doporučuji. Anglicky s českými titulky.
Vůně dálek Vůně dálek
výpravy za kulinářškým uměním, místními specialitami jídla a nápojů a exotickou kuchyní Mexika, Peru, Skotska, Jižní Afriky, Chile a španělska. Český komentář.
Cestovatel po zeměkouli Cestovatel po zeměkouli
Dokumentární seriál o cestování, který se v originále nazývá Globe Trekker. Navštívíte nejrůznější destinace jako je například: Barcelona, Turecko, Opravdová Francie, Severozápadní Tichomoří, Indie, Čínská čtvrť, Kolumbie a Panama, Kypr a Kréta, ochutnáte Jídlo dobré i špatné, poznáte, Skvělé cesty, Dozvíte se něco o Americké občanské válce, Druhé světové válce, Holandsku, Novém Zélandu, Jižní Africe, Floridě a Bahamách, Antarktidě, poznáte Průvodce Tokiem, Španělské ostrovy, Kamerun, Marakeš a Dubaj, Sýrii, Opravdovou Itálii, Zlaté festivaly, Opravdovou Čínu, Velké divy přírody, Ohrožená místa, Malajsii, Ukrajinu, Jihovýchod USA, Ostrovy v Indickém Oceánu, Opravdovou Indočínu, Senegal a Zambii, Svatou zemi Izrael, Planetu Opic, Karibské ostrovy, Nigerii, Tahiti a Samoa, uvidíte Zaoceánský obchod s otroky, potkáte Průvodce Madridem, Srbsko Bosnu a Hercegovinu, Průvodce městem Los Angeles a nakonec se podíváte na dokument Skvělé cesty - Válečníci silnic.
HashmatsaHashmatsa
Provokativní kontroverzní dokument se slovenskými titulky, ve kterém izraelský režisér Yoav Shamir cestuje po světě, aby zjistil, co v současném moderním světě znamená anti-semitismus. Shamir si také klade za cíl posoudit, zda se anti-semitismus skrývá pod povrchem v údajně civilizované společnosti, nebo se používá jen jako strašák pro politickou podporu sionismu. Existuje rozdíl mezi dnešním anti-semitismem a obyčejným rasismem, který se týká všech menšin? Všímá si snahy některých židovských skupin o nálepkování anti-semitismem při jakékoliv legitimní kritice vládní politiky Izraele. Je tedy anti-sionista nutně také anti-semita? Nabízí kritický pohled na mocnou americkou židovskou organizaci Anti-Defamation League (ADL), coby vlajkovou loď boje proti anti-semitismu. Shamir dává v dokumentu prostor i židovskému historikovi Normanu Finkelsteinovi, který nabízí své kritické názory na to, že anti-semitismus používá židovská komunita a zejména Izrael k politickému zisku. Komické a znepokojující záběry nabízí Shamir při doprovázení skupiny izraelských středoškolských studentů, kteří při návštěvě vyhlazovacích táborů v Polsku jedí sladkosti a přitom sledují archivní záběry vyhublých obětí Osvětimi. Někteří studenti později přiznali, že měli strach opustit svůj hotelový pokoj, protože byli varováni svými učiteli a agenty tajné služby, kteří je doprovázeli, že země je plná anti-semitů, co jim chtějí ublížit. (rej.pal)
Cesty za poznánímCesty za poznáním
šestnáctidílný seriál výletů do zajímavých míst planety. Za více než dvě a půl hodiny navštívíte Dimmuborgir, Jökulsárlón, Dachsteinské jeskyně, Lofoty, Řeku Lijiang, Zátoku Ha Long, Yehliu, poušť Kalahari, Gejzír Strokkur, Jezero Inari, africké Keoladeo, Kaňon Red Rock, americký národní park Acadia, Haleakalä, Mesa Verde a Naivasha. Vše s českým komentářem.
Cesty kolem světaCesty kolem světa
Dokumenty Travel 360° - v cestopisném seriálu se podíváte do mnoha míst této planety. Celkem 7 a půl hodiny. Česky.
Král predátorů Král predátorů
27 dílů, klikejte na spodní lištu s náhledy. Celkem 4 a půl hodiny nádherných záběrů žraloků, ledních medvědů a dalších zvířat divočiny.
Nebezpečná setkáníNebezpečná setkání
v originále se seriál jmenuje Dangerous Encounters. 60 videí, klikejte na spodní lištu s obrázky. Anglicky, s českými titulky.
Migranti v centru pozornostiMigranti v centru pozornosti
Kolik je na Slovensku migrantů? Jsou neviditelní nebo je jen nevidíme? Jak se jim zde žije? O těchto a dalších otázkách budeme diskutovat s těmito hosty:

Zuzana Vatraľová (IOM - Mezinárodní organizace pro migraci), Elena Gallová-Kriglerová (Centrum pro výzkum etnicity a kultury) a Thanakon Tiwawong (studuje na Slovensku, pochází z Thajska).
Moderuje Laco Oravec (Nadácia Milana Šimečku).
4. května 2011 o 19 hodin., Artforum, publikovali TVjetotak.
Jak se předpovídá počasíJak se předpovídá počasí
Třicátá pátá videokonference z rozsáhlého cyklu přednášek ProVek je zajímavá tím, že hlavním tématem je předpověď počasí.
Poměrně rozsáhlý úvod je věnován popisu a vysvětlení základních meteorologických jevů. Spolu s expertem si zopakujete základní meteorologické prvky (teplota, tlak a vlhkost vzduchu, oblačnost, srážky, vítr a pod.). Dále si zopakujete již známé všeobecné informace o atmosféře například cirkulaci atmosféry, vznik a mechanismus základních tlakových útvarů, mechanismus vzniku horského a dolinného větru, brízy a monzunů. Každý z těchto jevů je představen v ukázce z praktického života.
Po objasnění základních prvků atmosféry, které jsou zodpovědné za změny počasí, si ukážete na konkrétních mapách souvislosti, které vedou k předpovědi počasí. Předpověď počasí není jen o teplotě a zda bude svítit slunce, nebo budou mraky, ale je to složitý proces spojování více fyzikálně-meteorologických údajů.
Na připravené videonahrávce Vám expert podrobně popis přístroje používané na meteorologických stanicích, a bude se věnovat samotné předpovědi počasí, předpovědních modelů či výstupům z předpovědí.

Projekt ProVeK - projekt ESF, který byl realizován na Přírodovědecké fakultě UK v Bratislavě v letech 2006 - 2008. Během projektu bylo odvysíláno 40 videokonferencí. Záznamy z těchto videokonferenci jsou přístupné na YouTube. Videa jsou určeny na propagaci vědecké kariéry z oblasti přírodních věd.
Česko Slovensko má úspěchČesko Slovensko má úspěch
Soutěž pro 12 účastníků, kteří si mohou v průběhu třech měsíců změnit život, dosáhnout svých snů a cílů. Soutěžící nebudou soupeřit proti sobě navzájem, nebudou muset porazit ostatní, aby zvítězili. Jediné, co budou muset udělat, je vyhrát sami nad sebou. Vítězové dostanou to nejcennější - úspěch.

7 návyků skutečně efektivních lidí je jeden z nejznámějších rozvojových programů na celém světě. Sestává ze sedmi kroků, které nás učí žít v souladu s vyššími principy a dosáhnout v životě priorit, cílů a hodnot, které jsou pro nás důležité.
Nejneobyčejnější tajemství Nejneobyčejnější tajemství
Nahrávkou Nejneobyčejnější tajemství pomohl Earl Nightingale milionům lidí na celém světě objevit, že se "staneme tím, na co myslíme". Vyrůstal během velké hospodářské krize pouze s matkou, která tvrdě pracovala v továrně. Earl hledal odpověď na otázku, proč jsou někteří lidé úspěšní a jak to může dokázat někdo, kdo začíná úplně od nuly. Pochopil to, když mu bylo 29 a přečet knihu Napoleona Hilla "Myšlením k bohatství"
Toulavá kamera ochutnává Česko Toulavá kamera ochutnává Česko
Tradiční krajové pokrmy z míst, která v naší gastronomii hrají prim. Spolu s Ivetou Toušlovou, Josefem Maršálem a jejich spolupracovníky se podíváme po "vlastech českých", abychom nahlédli do provozů vyhlášených potravinářských výrobků a objevili jejich prostřednictvím podmanivou chuť a pestrost tradiční české gastronomie. Vždyť originální kulinářské speciality nabízí každý kout Čech, Moravy a Slezska!
Magnetická BouřeMagnetická Bouře
Tekuté vnější zemské jádro vytváří jakožto obří generátor magnetické pole kolem celé naší planety, čímž nás ochraňuje před nebezpečími z vnějšího vesmíru. Radioaktivní sluneční větry a jiná kosmická záření tak nemají možnost proniknout do nižších vrstev naší atmosféry.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.