< >
Boj s Rudým baronemBoj s Rudým baronem
Dva bývalí piloti RAF Red Arrows (nyní civilní piloti a členové týmu akrobatického letectví The Blades) se vydávají na cestu za odhalením původu vzdušného boje za první světové války. Zjistí, jak se za pouhé čtyři roky letadla změnila z chatrných létajících strojů ve vojenské letouny, jaké známe dnes. Přijdou na to, že veškeré aspekty moderního vedení letecké války - od sledování po bombardování z velkých výšek - už vybrousili jejich průkopnické protějšky téměř před sto lety. Naši piloti se proletí v dobových letadlech a replikách a budou čelit stejným překážkám jako letci za první světové války. Vyzkoušejí si simulované průzkumné lety za tehdejších podmínek, střelbu i bombardovací mise a vše nakonec vyvrcholí leteckou bitvou v replice dobového letounu vybaveného fotokulomety.
Svatí válečníciSvatí válečníci
12. století, třetí křížová výprava: Saladin, největší hrdina arabského světa a Richard Lví srdce, nejudatnější bojovník Evropy, se stali symbolem zápasu mezi říšemi islámu a křesťanství. České znění.
Tlustí, nemocní a téměř mrtvíTlustí, nemocní a téměř mrtví
dokumentární film v originále s názvem Fat Sick And Nearly Dead vypráví o rozhodnutí, které několika lidem zachrání jejich život.
Karosta - život po SovětechKarosta - život po Sovětech
Z bývalé sovětské armádní základny v Lotyšsku je dnes tajemné území plné podivných bytostí.
Starousedlíci města Ljepaja v severním Lotyšsku pamatují lepší i horší časy. Někteří z nich nostalgicky vzpomínají na tklivý slavnostní odchod sovětské armády po rozpadu SSSR. Když vládly na blízké vojenské základně Karosta vojenské poměry, byl tam i pořádek. A dnes? Prý se tam po setmění bojí i policisté či záchranka... Bydlí tam různé podivné existence a přišli dokonce i cizinci, aby tu vybudovali jakési centrum umění... Britští dokumentaristé se do Karosty vydali s kamerou a pokusili se zachytit jak život v "záhadné" zóně, každodenní potíže, s nimiž se musejí místní obyvatelé vyrovnávat, tak mnohdy bizarní názory starousedlíků. Lotyšsko-britský dokument
V nejhorším případěV nejhorším případě
Nová série Discovery Channel inspirovaná stejnojmennou sérií knih, kde známý expert na přežití Bear Grylls (Man vs. Wild) popisuje potenciální životní situace a ukazuje, jak se v dané chvíli zachovat. V každé epizodě Bear Grylls ukazuje divákům, že správné znalosti a dovednosti mohou pomoci v různých situacích, jež mohou nastat bez varování - únik z hořícího bytu, odražení žraločího útoku, vyproštění z potápějícího se auta atd. Další epizody jako útěk ze zamrzlého jezera a jak se dostat z porouchaného výtahu byly vyrobeny podle knižní série.
Netopýři a lidéNetopýři a lidé
Dokumentární film s šeským dabingem. Originální název Bat & Man Francie, 2009, 51 min
Okna vesmíru dokořánOkna vesmíru dokořán
Studiový pořad s dotáčkami, grafy, fotografiemi v dialogu moderátorky - herečky Jany Plichtovej s českým astronomem Jiřím Grygarem, ved. pracovníkem Astronomického ústavu ČSAV. První část první série publicistické-dokumentárního cyklu je o tajemstvích a zajímavostech vesmíru. Pořad je věnován Zemi, katastrofám přicházejícím z vesmíru - možným příčinám vyhynutí dinosaurů...
Ach ta zvířataAch ta zvířata
Zábavnou show herců divoké přírody komentují Petr Nárožný a Petr Rychlý! Výběr nejvtipnějších a nejodpornějších zvířecích zvyků a zlozvyků z dílny britské BBC.
Ať se jdou dnes raději vyvenčit sami. Mohli by uvidět, jak výstředně se některá zvířata chovají. Pochytili by špatný příklad a naučili by se věci, o kterých se jim ani nesnilo. Například prokletý alkoholismus! V Karibiku si žijí kočkodani opojným životem. Jejich nejoblíbenějším drinkem jsou míchané alkoholické nápoje zdejších turistů. Kočkodany tam dovezli osadníci v sedmnáctém století a oni zdivočeli. Dnes se spoléhají na zbytky z restaurací a svým opilectvím baví turisty v barech. Ti nejzdatnější opilci zde mají největší respekt a stávají se vůdci smečky. Takové záběry jsou zásadně nevýchovné! Jenže zkušenosti s alkoholem má i mnoho dalších divokých zvířat. Například pro včely, symbol píle, je pilné nasávání docela běžnou prácí. Připomeňte si, co nás učili v biologii, když takový sladký sirup zkvasí! Reakce včel na alkohol je pak velmi podobná té naší. Mnohá včelka Mája létající "pod vlivem" je ráda, že trefí domů do úlu. Pro děti je to opravdu špatný příklad! A to v našem dokumentu uvidíme ještě divoká zvířata krást, provokovat, podvádět, bojovat nečekanými prostředky, ale i hrát si, obětovat se, používat nástroje a týmově spolupracovat. Zvířecí superstar na scénu!
Heydrich Đ konečné řešeníHeydrich Đ konečné řešení
Pro Heydricha to byl "konečně pozitivní úkol" Đ pro české země nejkrutější období nacistického protektorátu. Doba působení druhého muže SS ve funkci zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě od září 1941 do června 1942 je nepochybně jedním z klíčových období moderních československých dějin. Obdobím, které je předmětem rozličných interpretací, a které je, navzdory zájmu posledních let, stále v mnohém nepoznané.

Cyklus Heydrich Đ konečné řešení poskytuje svými 44 díly zmapování tohoto období dosud nebývalý prostor. Základní osou cyklu je činnost Reinharda Heydricha v úřadu protektora. Její souvislosti pak přivádějí jednotlivé kapitoly ke klíčovým událostem, osobnostem a fenoménům doby a to nejen na území protektorátu a Třetí říše. Kombinovaná reportážní a dokumentární forma zpracování se opírá o využití dobových archivů, autentických předmětů i výpovědi pamětníků a historiků. Vedle známých faktů se autoři zaměřili také na nejnovější poznatky, které mohly být po letech zamlčování a dezinterpretací přidány k obrazu doby až v posledních dvou desetiletích.
Ulice světa: Champs-Elysées Paříž Ulice světa: Champs-Elysées Paříž
V roce 1889 se v Paříži měla konat Světová výstava jako připomínka stého výročí Francouzské revoluce. Aby oslavy byly opravdu velkolepé, vypsala městská rada soutěž na postavení nejvyšší věže na světě - železné věže vysoké 300 metrů. Jako nejlepší byl vybrán návrh inženýra Gustava Eiffela, renomovaného konstruktéra a stavitele. 250 dělníků stavělo krajkovou žirafu, tak Pařížané dosti diskutovanou a často i zavrhovanou věž nazvali, dva roky. 31. března 1889 předal G. Eiffel své dílo veřejnosti. Po třiceti letech měla být "ajfelovka", jak se jí v češtině pěkně říká, opět rozebrána. Z nejrůznějších důvodů, mimo jiné i obranných, se tak nestalo a věž inženýra Eiffela, triumf techniky 19. století, je dodnes neodmyslitelným symbolem Paříže a Francie. Slovenské znění.
Made in JapanMade in Japan
Dokumentární filmy o tradicích a moderních technologiích v japonském životě. Česky, Slovensky, Rusky.
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa

Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Randomly displayed banners are not managed by Spotter.